Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Žiar/L. Vieska dokázala zvrátiť nepriaznivý stav

Dolná Ždaňa doma nestačila na Poprad. Nová Baňa podľahla Banskej Bystrici. Š. Bane si poradili s Brusnom. B. Štiavnica porazila Revúcu najtesnejším rozdielom. Piatoligistom sa u súperov nedarilo.

Derby zápas domáci otočili. Atraktívny duel ponúkol množstvo súbojov.Derby zápas domáci otočili. Atraktívny duel ponúkol množstvo súbojov. (Zdroj: rl)

II. LIGA VÝCHOD
26. kolo
D. Ždaňa – Poprad 0:1 (0:0)
Rozhodoval: Jurenka, 230 divákov
Góly: 47. Kubus
D. Ždaňa: Packo, Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sekereš (72. Cimerman), Orolín,Ondrejka, Pinka (46. Žiak), Páleník, Puliš (58. Jusko), Sepeši.
Futbalisti Dolnej Ždaneodohrali dva rozdielne polčasy s Popradom,ale výsledkom je ďaľšia prehra na domácom ihrisku. Prvý polčas bol úplne v réžii domácich ked,hostí za polčas nepustili pred bránu. Už v 4 min. po centri Pinku hlavičkoval Sekereš do žrde. V 20 min. prenikol Sepeši stredom cez 4 hráčov a sám pred brankárom napálil do brvna. V 27 min. krásny biliard, center Puliša a Orolín sám na 5-ke vedľa hlavou.
Očakávali sme pokračovanie tlaku aj v druhom polčase, ale v 47 min. po prvej akcii hostí domáci inkasovali, keď si vymenili loptu medzi stopérmi a Puliš už nestihol zabrániť Kubusovi vsietiť a bolo 0:1.
Domácim vôbec nevyšli striedania a platonický tlak hravo likvidovala obrana na čele s brankárom a vyrážali do rýchlych kontier a tak si pripravili ďaľšie dve čisté šance,ktoré však trestuhodne zahodili. Do konca zápasu sme si nepripravili žiadnu vyloženú šancu a tak po zápase odchádzali so sklonenýmí hlavami. Dolná Ždaňa potrebuje zvíťaziť a zdvihnúť si sebavedomie. Pokúsi sa o to v sobotu doma s Lipanmi.
STANISLAV NEUSCHL

Lipany - Bardejov 0:1, S. N. Ves - Trebišov 1:0, Podbrezová - Stará Ľubovňa 5:0, Ružiná - Zvolen 6:2, Prešov jun. - Humenné 4:1, Vranov - Žilina B 0:0, B. Bystrica - Košice B 2:1

Góly: 2. Výlupok
N. Baňa: Choťko - Budinský, Rudzan, Laco, Bartoš, Vozár, Mikuška, Arvaj, Kuba, Minka, Novák.
Na dobre pripravenom ihrisku sa odohral výborný zápas. Pričinili sa o to obe družstvá. Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, ke)d už v 2. min sa im podarilo streliť gól. Domáci sa snažili o vyrovnanie. Vytvorili si aj dobré strelecké príležitosti, no vyrovnať sa im nepodarilo. Hralo sa prakticky od jednej bránky k druhej. Do druhého polčasu domáci nastúpili s túžbou zmeniť výsledok. Začali dobre keď v úvode druhého dejstva po strele Minku hosťujúci brankár strelu vyrazil a Kubovi sa už loptu do siete nepodarilo doviesť. Domáci tlačili hostí pred bránu, čo Bystričania využívali na protiútoky. Aj v nadstavenom čase domáci kopali 3 rohy po ktorých mali šancu skórovať, keď hostia dvakrát vykopávali z bránkovej čiary.
JOZEF FORGÁČ

Námestovo - Turany 0:2, Z. Poruba - L. Lúčka 4:1, Kremnička - K. N. Mesto 6:0, Bánová - Tisovec 5:2, V. Krtíš - Čadca 1:1, Krásno - L. Štiavnica 0:1

21. kolo

Žiar/L. Vieska – Hliník nad Hronom 5:3 (1:3)
Góly: 18., 60. Blaho, 62. Abrahám, 70. M. Rapčan, 84. Vyskup - 1. Myniu, 7. Kukučka, 29. M. Šimko
Rozhodoval: M. Majer, 200 divákov
Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Macejko, Kmeť, S. Urgela, Ras. Urgela, M. Rapčan (86. Cvejkuš), Vyskup (90. Slaný), Šimon, Blaho, Čamaj (45. Abrahám), Rad. Urgela.
Hliník: Gašpír - Dekíš, Kukučka, Číž (54. Miškov), Murín, Kochol, Krčmárik, Demko, Sopko (74. Páleník), Šimko, Myniu.
Hostia začali zápas veľmi dobre a už z prvej akcii v 1. minúte skórovali 0:1. Päť minút sa hra pohybovala v strede poľa. V 7 min. domáci zle odkopli a Kukučka pohodlne zvýšil na 0:2. Domáci potom prevzali iniciatívu, ale vyznamenal sa hosťujúci brankár Gašpír, keď zneškodnil strelu Vyskupa, Blahovu strelu vyrazil na roh. V 18. P. Blaho po nahrávke Rapčana znížil na rozdiel jedného gólu. V 27. min. M Rapčan zahodil šancu keď Gašpír zneškodnil strelu z blízkosti. V 29. min kopali hostia priamy kop a po teči lopta skončila v sieti domácich 1:3. Potom domáci zvýšili iniciatívu, ale Gašpír opäť čaroval. Chytil Šimonovu delovku a Macejkova strela išla nad bránu. Pred koncom polčasu sa ešte dostal do šance, ale nepremenil. Druhý polčas prepli domáci na vyššie obrátky, ale opäť stroskotali na brankárovi hostí. V 60. min už nestačil na Rapčanovu strelu z 25 metrov 2:3. V 62 min ušiel Abrahám a vyrovnal na 3:3. V 70. dostal Rapčan prihrávku za obranu a pohodlne dostal domácich do vedenia. V 77 min Rad Urgela trafil do brankára. Domáci mali v tom čae značnú prevahu. V 84 min. po dlhom pase Blaha, Vyskup zvýšil na konečných 5:3. Domáci si za výkon v druhom polčase víťazstvo zaslúžili.
Ján Barniak

Š. Bane – Brusno 3:2 (1:1)
Rozhodoval: Dodok, 100 divákov
Góly: 2. Holmík, 60. Michalek, 83. M. Pavlík - 24. Púchy, 47. Švidraň
Š. Bane: Sekula -M. Pavlík, Holmík, V. Pavlík, Osvald, Sojka, Spišiak (46. Holík), Turkota, Drexler, Michalek (88. Ševeček), Ondrík (89. Košarník).
Domáci začali zápas veľmi dobre, ke)d sa už v 2. min. ujali vedenia V )dalšom priebehu si vypracovali dve gólové šance, ktoré však nepremenili. Potom prišiel trest v podobe vyrovnávajúceho gólu brusna. Na začiatku druhého polčasu hostia dali šťastný gól, ke)d brankár domácich pri odpkope trafil protihráča a lopta smerovala do brány domácich. Po tomto momente mali 15. min prevahu hostia, ale domáci sa prebrali a podarilo sa im výsledok zvrátiť.
Ján Daubner

B. Štiavnica – Revúca 1:0 (0:0)
Rozhodoval: Dijan, 80 divákov
Gól: 48. Šíma
B. Štiavnica: Pažout - Čiliak, Dulaj (46. Kosec), Necpal, Barák, Halát, Lupták (83. Pajerský), Budinský (81. Číž), Šíma, A. Hanzlík, Kminiak.
V prvom polčase vo veternom počasí sa hral vyrovnaný zápaas. Obe družstvá si vytvorili iba jednej šanci. Do druhého polčasu išli domáci s odhodlaním zvíťaziť a v 48. min to potvrdili gólom Šímu. Potom nevyužili šance Číž, Kosec, Kminiak a tak domáci zaslúžene zvíťazili.V nadstavenom čase po zbytočnom súboji a nálsednom strkaní bol vylúčený kapitán domácich
Ľubomír Barák

Kováčová - D. Strehová 2:2 (1:2), Č. Balog - Divín 5:2 (1:0), Málinec - Poltár 1:1 (1:1), V Blh - Jupie BB 0:0 (0:0)

Rozhodoval: Koós, 150 divákov
Žarnovica: Herold - Líner, Zelovič, Gapa, Smelák, Koutný, Roško, Hlavačka, Bocian (82. Nasvetr), M. Laurov, Černák (87. Štefanka)
ŽK: 80. Líner
Hráči hosťujúceho družstva vstúpili do zápasu veľmi dobre a už vv 3. min zahodili obrovskú šancu, ktorú zneškodnil domáci brankár. Hostia naznačili, že neprišli iba brániť a domácim podkurovali. Sásovčania sa ťažko dostávali k svoje typickej hre nákopávaných lôpt. V 32. min sa však dostali k strele, ktorá skončila na brvne. Do druhého polčasu nastúpili hráči oboch mužstviev so zvýšenou aktivitou. Hra sa prelievala od jednej brány k druhej. V 65. min sa dostal hráč hostí Černák k samostatnému úniku, ale domáci brankár skvele zasiahol. V 72. sa domáci rozhodli pre striedanie a ten hneď po 10 sekundách na ihrisku strelil takzvaný víťazný gól. Hostia vsadili všetko na hru vabank. V 81. min. zahodil obrsvkú šancu Hlavačka. V 87. Domáci potvrdili víťazstvo druhým gólom.
Ivan Zelovič

Krupina – Hodruša-Hámre 2:0 (1:0)
Rozhodoval: Horák, 80 divákov
Góly: 25. Melega, 87. Tóth
H.Hámre: Bocian - M. Káčer, L. Káčer, Pisár, Gulaša, Danko, Pleško, Goral, Kujan, Dubai.
Hostia nastúpili s desiatimi hráčmi a chýbalo 6 hráčov zo základnej zostavy. Napriek tomu podali hráči Hod. Hámrov solídny výkon. Domáci zahodili veľa šancí. Rozhodcovia podali vynikajúci výkon. Domáci sa tešili zo zaslúženého víťazstva .
Miroslav Leba

Hrochoť – Lutila 5:2 (3:0)
Rozhodoval: Kaliňák, 150 divákov
Góly: 4. Bajtár, 11., 59. Sláva, 27. Selecký, 73. Poničan - 64. Majer, 90. Drienovský
Lutila: Chromík - Rozenberg, Forgáč, P. Kanina, Škorec (56. Hlíň), Golha, Gordík, Šarkozy, Drienovský, Hanus, Majer.
Zaslúžené víťazstvo domácich futbalistov.
Pavol Hromádka

Pliešovce - Šalková 0:1, Radvaň - Jasenie 2:1, Selce - Priechod 3:1, Badín - S. Ľupča 4:1

1. Badín 21 14 6 1 47:17 48
2. Hrochoť 21 12 6 3 45:14 42
3. Sásová 21 12 3 6 37:25 39
4. Selce 21 10 4 7 39:34 34
5. S. Ľupča 21 8 7 6 30:32 31
6. Krupina 21 8 5 8 26:24 29
7. Hod.-Hámre 20 9 1 10 39:41 28
8. Radvaň 21 8 2 11 27:36 26