Vyhne porazili vedúce Repište

V Kopernici sa hralo bez rozhodcov. Horné Hámre zvíťazili dvojciferným výsledkom.

Lovčica Tr. s prehľadom zvíťazila. Na domácej pôde porazila Š. Podhradie.Lovčica Tr. s prehľadom zvíťazila. Na domácej pôde porazila Š. Podhradie. (Zdroj: rl)

I. TRIEDA

21. kolo

T. Breznica – Bzenica 2:3 (0:1)
Góly: Potocký 2, Gaži – Kryštof, Demko 2
Rozhodoval: Nitčko, 50 divákov
T. Breznica: Homola – Gaži, Mikuška, T. Mikláš, I. Daniš, Juristy, T. galbavý, J. Žembéry, J. Galbavý, Petráš, Bicka.
Bzenica: Tadian – Tetiko, Kliman, Kicko, Fehérpataky, Rybár, Kryštof, Šimko, Horváth, Kačák, Zliechovec.
Hostia na rozdiel od domácich premenili šance na góly. Domáci na záver tlačili na hostí avšak už to nemalo význam a ostalo to bez gólovej koncovky.
JOZEF GAŽI

Lovča – Kosorín 3:2 (1:0)
Góly: Magula, Šandor, Páleník – A. Paučo, I. Štefanovič
Rozhodoval: Košárnik, 100 divákov
Lovča: Beňo – Sedliak, Hrmo, Páleník, Šandor (63. Lepšík) Kováč, Siekela (81. Bien) Greguš, Selecký (59. Benča) Šebeň.
ČK: Šebeň.
Kosorín: Ertl – Beňo, Nemčok, I. Štefanovič, Pašák, Osika, Husár, Štroffek, A. Paučo, I. Paučo, J. Štefanovič.
V prvom polčase domáci využili svoju gólovú šancu, a hostia svoje šance nevyužili. V druhom polčase otvoril skóre Šandor krásnou strelou k žrdi, a tak domáci utiekli hosťom na rozdiel dvoch gólov. O dve minúty nato A. Paučo takisto krásnou strelou znížil stav na 2:1 a do konca zápasu ešte strelili obidve mužstvá po jednom góle a tak domáci zaslúžene vyhrali 3:2.
BORIS ŠÁNDOR

D. Trnávka – Horná Ves 2:1 (1:1)
Rozhodoval: Molnári, 60 divákov
Góly: 31min. Kysel, 50.min.Slušný - 11.min.Marianik.
D. Trnávka: Struhár A. – Varecha, Slušný, Ginič, Boška Ro., Dodok, Dovec J. (46.Ivan), Kysel, Dovec M., Kopčan, Denko (19.Tesák)
H. Ves: Mikula–Wagner, Hric T., Mecele, Tichý, Marianik (53.Širáň), Dobias, Považan, Hric J., Urgela, Neuschl
Prvý polčas bol vyrovnaný čo do gólov, šancí mali napriek tomu viac domáci. Druhý polčas bola hra v réžii domácich, ktorý svojim výborným a bojovným výkonom pridali v 53.minúte druhý gól a do konca zápasu boli aj na šance výrazne lepším mužstvom. A preto 3 dôležité body zaslúžene zostali doma.
Miroslav Kúšik

Rudno – Župkov 1:5 (0:1)
Rozhodoval: Truban, 60 divákov
Góly: Škarba – A. Hric, Holos, Eržiak 2, M. Hric
Rudno: Kačinec – Budinský (66. Šimkovič) Fajčík, Škarba, Kupec, M. Luky, A. Luky, Vpzár, J. Búry, T. Búry, Polc.
ČK: Fajčík.
Žukpov: Tonhauzer – Belan, Tribula, Borgula (85. Vallo) Rendla, Jelínek, Repiský, Eržiak, A. Hric, M. Hric, Holos.
ČK: A. Hric.
V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas avšak v druhom polčase už hru do svojich rúk prevzali hostia a značným náskokom nad domácimi rozhodli o výsledku.
MILAN GUBÁN

Vyhne – Repište 3:2 (1:2)
Rozhodoval: Michňa, 100 divákov
Góly: Štefanka 2, Hrnčiar – S. Želiar, Kmeť
Vyhne: Bosák st. – Šrot, Čunderlík, Lachata, Pavla, Hrnčiar, Zuberník, Lupták, Vanko, Kašiar, Štefanka (87. L. Bosák).
Repište: Slaný – Čech, St. Želiar, Kmeť, Karvaš, Sl. Želiar (64. P. Karvaš) Kordík, M. Kmeť, P. Urblík (85. Kiss) L. Urblík, Vincúr.
Domáci sa ujali vedenia krásnou strelou Hrnčiara. V 12. minúte hostia vyrovnali, v 42. minúte druhá strela hostí skončila v domácej sieti. V prvom polčase domáci nevyužili tri gólové šance, avšak v druhom polčase boli lepším mužstvom, ktoré malo loptu častejšie na kopačkách. V 53. minúte domáci vyrovnali po peknej akcií, ktorú do prázdnej brány dorazil Štefanka. V 64. minúte domáci zatlačili hostí dvomi strelami, ktoré vyrazili obrancovia a druhú Štefanka trafil pod brvno na 3:2. V 73. minúte sa rútil Kašiar na brankára a ostalo to len pritom a trafil len brankára. Do konca zápasu sa stav nezmenil a domáci zaslúžene zvíťazili.
JOZEF HALAJ

Kremnica – Voznica 2:1 (1:1)
Rozhodoval: Ivan, 120 divákov
Góly: Mazúr, Ďurica – Laurov
Kremnica: Kováč – Palík, P. Ďurica, M. Urgela, Lupták, Žiarny, Tokár, Kuzma, P. Mazúr, A. Mališ, M. Wollner.
Voznica: Maslen – Benča, Laurov, Klimann, Valach, Brozianský, Nemec, Mihálik, Blaho, Mocpajchel, Beňovský.
Vyrovnaný zápas zo šťastným koncom pre mužstvo domácich, ktoré zaslúžene zvíťazilo.
KRAJČÍK

Slaská – Brehy 1:2 (0:1)
Rozhodoval: Urban Žiakovič, 70 divákov
Góly: Hric
Slaská: Kupči - Lalo, Ferko, Hric, Páleník, Vanko, Gašparík, Masarovič, Topoľan P., Silný, Topoľan D. (Striedal - Petor)
Slaská mala od začiatku zápasu častejšie loptu na svojich kopačkách a vypracovala si niekoľko dobrých príležitostí, ktoré však nedokázala využiť. Naopak boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia po krásnej strele z 20 metrov. Druhý polčas sa niesol v duchu hlavného rozhodcu, ktorý asi bol na inom zápase. Hneď na jeho začiatku mala Slaská kopať pokutový kop po faule brankára na prenikajúceho útočníka. Po porade s čiarovým rozhodcom, ktorý najskôr signalizoval faul bol z toho nakoniec iba odkop od brány. Brehy išli do dvojgólového vedenia o niekoľko minút, keď zle odkopnutú loptu dorazil do brány dobiehajúci útočník. Po tomto momente domáci otvorili hru a šance začali pribúdať na oboch stranách. V 75 minúte Slaská ešte dokázala znížiť, ale to bolo z ich strany všetko. Brehy si tak zo Slaskej odviezli dôležité 3 body v boji o záchranu.

Rozhodoval: Kamody, 20divákov
Hr. Dúbrava: Tužinský – Dzúrijo, Beracko, Páraj, Ihring, Dúbravský (70. Cibuľa) Marko (74. Oravec) Janeček, Bezdeda, Karaffa, Gregáň.
Jastrabá: Bajnok – Barboriak, T. Mališ, Króner, M. Hric, J. Hric, P. Mališ, Puskailer, Hrmo, Haško, Š. Hric.
V prvom polčase sa za mierneho dažďa a na mokrom teréne hral z obidvoch strán škaredý futbal bez šancí. Do druhého polčasu nastúpili obidve mužstvá z úmyslom streliť gól, v 70. a 86. minúte sa to však podarilo domácim, ktorý si za aktivitu v druhom polčase zaslúžili zvíťaziť.
PETER BARCÍK

Stará Kremnička – Janova Lehota 1:1(1:0)
Góly: Paulík – D. Karásek
Rozhodoval: Valo, 50 divákov
St. Kremnička: Kollár – Sklenka, Abrahám, Mezej (64. Ďurča) T. Gulička, Šarkózy, P. Poliak, St. Gulička, M. Poliak, Paulík, Šimko.
J. Lehota: Wéber- Bugár, Krajčír, M. Karásek, Koneradský (73. Malik) Krajčík, Gustiňák, P. Krajčír, D. Karásek, Šipkovský, Tóth (15. Hrmo).
Hostia prišli z jasným cieľom, odviesť si plný počet bodov. Po rozpačitom začiatku domáci prevzali iniciatívu a prevzali tak hru do svojich rúk, to sa im oplatilo až v 30. minúte po peknej akcií Paulíka, ktorý otvoril skóre pre domácich. V druhom polčase došlo v mužstve domácich nezmyselným striedaním, čím trénerovi rozbili koncepciu hry mužstva. V konečnom dôsledku sa im to nevypomstilo zápas skončil deľbou bodov pre obidve mužstvá.
JURAJ PAVLÍK

Nevoľné – Kremnické Bane 3:1(2:1)
Góly: Mazúr, Krajčík – Wágner (vlastný) Briatka
Rozhodoval: Slašťan, 15 divákov
Nevoľné: P. Baláž – M. Kapusta, P. Króner, Adamec (81. Lietava) Hric, F. Baláž (88. Novodomec) Mi. Kapusta, Krajčík, Mazúr, Vozár (46. R. Króner) Vlkovič.
Krem. Bane: Hlaváč – Wágner (53. Oswald) Ihlan, Neuschl, Dobias, Priwitzer (71. Holečka) Sekereš, Hrmo, Majda, Briatka, Trník (62. Medveď).
Skóre otvorili hostia vlastencom už v piatej minúte. V 32. minúte brankár domácich vykopával loptu z rohu šestnástky no nestihol sa už vrátiť do brány a domáci dostali gól. Domáci vyrovnali a odpovedali už o tri minúty rýchlim útokom a znova sa ujali vedenia. Hoci sa hráči Kremnických Baní veľmi snažili, vyrovnať sa im už nepodarilo. V 67. minúte domáci hráč hlavou doklepol loptu do prázdnej brány a hráči Nevoľného tak získali prvé tri jarné body.
EMIL KONIAR

Pitelová – Krahule 0:3 (0:0)
Rozhodoval: Pinka, 30 divákov
Góly: Petruš, Valko, Hirschner
Pitelová: Barák – Egyed, M. Henžel, S. Spišiak, B. Spišiak, Ponický, J. Mališ, M. Mališ, Slašťan, Kollár, Urgela.
Krahule: Pavelka – Urgela, Novodomec, Ivan, Korsch, Mesík, Fillo, Kríž, Horschner, Valko, Petruš.
Domáci nastúpili do zápasu svižne a zaskočili súpera dvomi vyloženými šancami, no nepodarilo sa im skórovať. V druhom polčase po chybe obrany sa hostia ujali vedenia a skompletizovali výsledok na 0:3. Zápas sa hral v slušnom, svižnom tempe, avšak slabším článkom bol hlavný rozhodca.
MARIÁN ŠTEFANKA

Lovčica Trubín – Šášovské Podhradie 6:2 (2:0)
Rozhodoval: Lenhárt, 80 divákov,

Kopernica – Ihráč 1:7 (1:2)
Góly: A. Kaddáši, - Ivan 3, Bitala, Kysel, Slašťan, J. Henžel
Rozhodoval: nepricestoval, 20 divákov
Kopernica: Medla – M. Slašťan, Melcer, Mesík, Baláž, Hodrušský, Šecl, Bielinský, Šuta, Kaddáši, Ivanič.
Ihráč: M. Kollár – Barboriak, Ceplák, R. Kollár, Sklenka, Gajdoš, Kysel, Ivan, Bitala, Slašťan, Kubík.
Zápas sa hral vo veľmi slušnom tempe a, skončil lepším výsledkom pre hostí, ktorý zvíťazili z dosť vysokým náskokom pred domácimi.
PETER SLAŠTAN

J. Lehota – Krahule 2:1 (0:1)
Rozhodoval: Pinka, 40 divákov
Góly: Šipkovský, M. Karásek – Hirschner
J. Lehota: Malik – Bugár, S. Krajčír, M. karásek, Koneradský, Krajčík, Gustiňák, P. Krajčík, D, Karásek, Šipkovský, Schwarczacher.
Krahule: Pavelka – Mesík, Urgela, Sviržovský, Bulík, Petruš, Valko, Privalinec, Hirschner, Šimko, Ivan.
V prvom polčase domáci dostali gól po chybe obrany a v druhom polčase už odkázali otočiť výsledok na konečný stav 2:1.

Hr. Beňadik: Štrba - Šimkovič, Mlinka, Galamboš, Kondrčík, Polc,
Zvizdeckij, Števlík( 59. Tőkőkly), Šarkőzi, Mező, Víg.
Prenčov: Nemec - Chovan, B. Beňovic (89. Ryznák), Bartolovic, M. Výboch, M. Beňovic (60. Brnák), Hronček, Chovan Martin (79. Dolinský), Výboch, Krajčovic, Tomáško (57. J. Krajčovic).
Domáci začali "veľkým štýlom". Hostia ich totiž rýchlo schladili 2 gólmi, po hrubých chybách stopéra a predstopéra. Domáci museli vyvinúť enormný tlak, aby zvrátili výsledok zápasu, čo sa im aj podarilo v nadstavenom čase strelením víťazného gólu. Zápas bol zaujímavý a pre divákov príťažlivý. V bránke hostí vynikol výborným výkonom brankár, ktorý zmaril tri čisté gólové šance domácich.
Miroslav Kabina

Banská Belá – B. Štiavnica B 1:3 (1:1)
Góly: Hankovič – Kozárik 2, Pajerský
Rozhodoval: 50 divákov
B. Belá: Prokaj – A. Javorský, Palášthyi, Hnazlík, Selien (71. Kupček) Dulaj, Hankovič, Ivanič (76. Lupták) Durbák (83. Lalík) Buzalka( 75. M. Javorský) Debnár.
ŽK: Dulaj.
B. Štiavnica B: Kraják – Hanzlík, Číž (63. Gazda) Žikla, Binder, Kozárik, Pajerský, Ferenčík, Boroška (56. Cabánik) Šíma, Lupták (54. Beňadik).
ČK: Binder.
V prvom polčase domáci dostatočne nevyužili miernu prevahu a šance na strelenie viac ako jedného gólu, naproti tomu hostia využili v druhom polčase každé zaváhanie domácich a domácej obrany. A tak lepším mužstvom sa stali hostia. Rozhodnutie riadiaceho orgánu po zmene hracieho dňa pre prospech Banskej Štiavnice znevýhodnilo družstvo domácich.
RUDOLF PAVLÍK

Malá Lehota – Veľká Lehota 1:3 (0:3)
Góly: J. Adamec – T. Víglaský 2, M. Hudec
Rozhodoval: Blahút, 300 divákov
M. Lehota: Boroš – L. Paulík, Z. Paulík, Holička, Rajnoha (82. Jazvinský) Kutlák, M. Holička, J. Adamec, Tisovský, Debnár, Šmikniar (58. Hrubý).
V. Lehota: Jenys – Mi. Hudec, Šmondrk, Ma. Hudec, Fillo, Adamík, Sajko (65. Ma. Víglaský) F. Víglaský (46. A.Víglaský) T. Víglaský, M. Víglaský, Pavlove (81. Zduch).
Hostia boli kondične na lepšej úrovni. Zaslúžené tri body si tak odnesú predsa len hostia. Domáci mali aj niekoľko šancí avšak po vylúčení hráča už tieto šance nedokázali premeniť v góly.
RADA PACALAJ

Horné Hámre – Sklené Teplice 11:0 (6:0)
Góly: Lipianský, Chmola 4, Muha 2, Herko 2, Izák, Laurov
Rozhodoval: Katina, 40 divákov
H. Hámre: B. Pavol – Herko, Segét, Beniak, Prudkay, Lipianský, Mokroš, M. Štefanka ml., Laurov, Chmola, Muha, M. Štefanka st.
Skl. Teplice: Mokroš – Kollár, Skladan, Šimko, Benko, Sámel, Olejec, Pavol, Miňju, Tatár.
Domáci nepremenili jedenástku za stavu 7:0. Jednoznačný priebeh pre domácich, hostia dohrali so cťou aj za takého vysokého výsledku.