Streda, 12. august, 2020 | Meniny má DarinaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou

Vyberte si z kultúrnych podujatí v regióne a naplánujte si pekný večer.

Kremnická Akropola počas víkendu premietne Šulíkov film Cigán.Kremnická Akropola počas víkendu premietne Šulíkov film Cigán. (Zdroj: DISTRIBÚTOR)

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Priest

2. a 3. augusta o 19.00 hod. – (horor USA, 87 min., MN do 15 rokov, slovenské titulky) - postapokalyptický sci-fi triler odohrávajúci sa v alternatívnom svete, ktorý je spustošený nekonečnými vojnami medzi ľuďmi a upírmi. Príbeh sa točí okolo legendárneho Kazateľa -bojovníka (Paul Bettany) z poslednej Vojny upírov, ktorý žije v utajení medzi ostatnými utláčanými ľuďmi v antiutopických mestách, v ktorých vládne Cirkev. Vstupné je 2,30 €.

V perine

5. až 8. augusta o 19.00 hod. – (muzikál ČR, 103 min., MN do 12 rokov, česká verzia) - magický svet dobrých aj zlých snov, ktorý sa ukrýva v našich perinách, ožije v muzikálovej rozprávke. O sny budú bojovať dobrý Dedko z čistiarne peria, ktorý nás zbavuje tých zlých, a vykladačka snov Hilda. Hrajú: Lucie Bílá, Karel Roden, Jiří Mádl, Dara Rolins, Eliška Balzerová a Bolek Polívka. Vstupné je 2,30 €.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

AKROPOLA

Cigán

6. a 7. augusta o 19.00 hod. - (dráma SR, 2011, 107 min., MN do 12 rokov) - film, ktorý režisér Martin Šulík označuje za svoj najosobnejší, premietne už tento víkend kremnická Akropola. Chceli sme natočiť film o našich Rómoch, pretože sme si uvedomili, že o nich nič nevieme. Nechceli sme Rómov mýtizovať, folklorizovať ani romantizovať. Chceli sme pravdivo zachytiť ich život. Týmito slovami uviedli film režisér Martin Šulík a scenárista Marek Leščák.

VINOTÉKA BIELY BOCIAN

Anton Špelec ostrostřelec

5. augusta o 21.30 hod. – letné kino s klasickou českou komédiou z roku 1932, s Vlastom Burianom v hlavnej úlohe. Vstupné je dobrovoľné.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

AMFITEÁTER

Voda pre slony

3. augusta o 20.30 hod. – (dráma USA, 2011, 121 min., MN do 15 rokov) - mladý študent sa po smrti svojich rodičov rozhodne pridať k potulnému cirkusu. Nastupuje na miesto veterinára. Už onedlho sa zaľúbi do krásnej akrobatky, ktorá je však manželkou riaditeľa cirkusu. Vstupné je 2,50 €.

Skryť Vypnúť reklamu

Útek zo Sibíri

7. augusta o 20.30 hod. – (dráma USA, 2010, 133 min., MN do 15 rokov) - dráma, založená na skutočnej udalosti, vypovedá o vojakoch 2. svetovej vojny, ktorým sa roku 1940 podarilo uniknúť zo sibírskeho gulagu. Skupina sa vydáva na cestu za slobodou cez Sibír, púšť Gobi a Himaláje až do Tibetu a Indie.V hlavných úlohách sa predstavia Colin Farrell a Ed Harris. Vstupné je 2,50 €.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Vernisáž výstavy: Maľované srdcom

Výstavu pri príležitosti nedožitých 85. narodenín svätokrížskeho rodáka, lekára a maliara Júliusa Považana, ktorý sa v mnohých dielach vracal do svojho rodiska, sprístupnia 5. augusta o 16. hodine. Vo výstavnej sieni mestského kultúrneho centra potrvá do konca októbra.

KREMNICA

POZVÁNKY

Letné noci múz

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalšia z tohtoročných Letných nocí múz v Múzeu mincí a medailí v rámci večerných kostýmovaných prehliadok 5. augusta sprístupní poklady uložené v numizmaticko-historickej expozícii Líce a rub peňazí a na výstave Cesty zberateľstva v umení 15. až 18. storočia. Okrem vzácnych exponátov tak možno spoznáte aj niektoré z postáv kremnických dejín či legiend, budete svedkami šermiarskych súbojov v podaní skupiny historického šermu Vlčí tesák alebo si vypočujete zvuk dobového hudobného nástroja. Podujatie doplnia tvorivé dielne, historická lukostreľba, ryžovanie zlata či vlastnoručná razba mincí. Vstupy budú o: 19., 20., 21. a 22. hodine.

Bluesový koncert

Mothers follows chairs, bluesová formácia z Přerova s Petrou Polákovou-Uvírovou sa na nádvorí vinotéky Biely bocian predstaví 6. augusta o 20. hodine. Vstupné je 2,50 eura.

Divadlo: Čert slúži

Divadlo na Hojdačke Žilina sa 7. augusta o 17. hodine na nádvorí vinotéky Biely bocian predstaví s hrou Čert slúži. Marionetová rozprávka Pavla Dobšinského plná smiechu a pesničiek je určená deťom od troch rokov. Vstupné je dobrovoľné.

Kremnický hradný organ

V ďalšom zo série vystúpení tradičného európskeho organového festivalu sa s klenotmi vážnej hudby od Wagnera či Liszta predstaví 7. augusta o 18. hodine v Kostole svätej Kataríny Prof. László Deák z Maďarska.

Výstava: Súbehy

Výstava medailérov Ondreja Ďuriana, Pavla Károlyho a Márie Poldaufovej potrvá vo výstavnom kabinete expozície Líce a rub peňazí v Múzeu mincí a medailí do 28. augusta.

Výstava: Erna Masarovičová

Tvorba sochárky, medailérky a šperkárky Erny Masarovičovej v Múzeu mincí a medailí. Výstava potrvá do 17. augusta.

Výstava o hokeji

Reinštaláciu časti výstavy Košice Ladislava Trojáka a jeho nasledovníkov, ktorú múzeum telesnej kultúry pripravilo počas konania Majstrovstiev sveta 2011 v ľadovom hokeji v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach si môžete prezrieť v stálej expozícii lyžovania na Slovensku v Informačnom centre mesta Kremnica do konca septembra.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Výstava: Kykladské umenie

Pohronské múzeum pozýva na výstavu s názvom Kykladské umenie 3100 až 1850 p n. l. zo súkromnej zbierky Jána Hertlíka. Tá potrvá do 3. októbra.

Výstava: Okná do duše

Výber z tvorby akademickej maliarky Zuzany Komendovej pod titulom Okná do duše vystavuje Pohronské múzeum. Výstava potrvá do 3. októbra.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Haraburdy

Tradičná burza „nepotrebných“ vecí a starožitností sa uskutoční 5. a 6. augusta na nádvorí Kammerhofu.

Festival: Sitno blues

Ďalšie zo série koncertov hudobného leta na Počúvadlianskom jazere už 5. a 6. augusta. V piatok vystúpia: Blue Family (SRB), Second Band (SK), Zuzana Suchánková Duo (SK) a Bonzo Radványi & The Resonators (SK) a v sobotu Hot Chickens (F), Vladimír Mišík & ČDG (CZ), Crazy Hambones (USA/UK/DE) a Dani Robinson & Stonefree Czech Experience (USA/CZ). Vstupné na jeden večer je tri eurá.

Nezabudnuté remeslá

Podujatie, ktoré 6. augusta privedie do centra historického mesta ukážky ľudových remesiel a sprievodný program.

Folk & world music festival

Po ročnej prestávke sa do Banskej Štiavnice vracia malý festival, ktorý spríjemní večer v centre mesta už 6. augusta o 18. hodine. Vystúpia Stano Kalman, Orbus, Kofein, Mysami a Peter Janků.

Festival: Rešeto

Letný nedeľný festival pokračuje v amfiteátri 7. augusta o 17. hodine vystúpením slovenskej revival kapely 1st Slovak Pink Floyd Revival a populárnej štiavnickej skupiny Tri prasiatka.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 2. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 3. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 4. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 5. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 9. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 10. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 1. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
 2. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 3. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 4. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 5. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 7. Svätá vojna
 8. Aj v dm rozkvitli žlté narcisy
 9. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 10. Uľahčujeme ľuďom s hendikepom nastupovanie do automobilu
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 26 137
 2. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov 22 899
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 17 703
 4. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 13 871
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 13 518
 6. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso 10 920
 7. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 9 702
 8. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 9 684
 9. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 9 638
 10. Gaderská dolina poteší celú rodinu 9 622
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?