Streda, 12. august, 2020 | Meniny má DarinaKrížovkyKrížovky

Trafená hus za ospravedlnenie Lexovi

Anticenu za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane, získal bratislavský okresný súd za rozsudok, na základe ktorého sa exprezident Kováč má ospravedlniť exriaditeľovi SIS Lexovi.

Kremnické gagy zabávali návštevníkov Kremnice od piatku do neskorého nedeľného večera.Kremnické gagy zabávali návštevníkov Kremnice od piatku do neskorého nedeľného večera. (Zdroj: TASR/DUŠAN HEIN)

Trafenú hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane, získal bratislavský okresný súd za rozsudok, na základe ktorého sa exprezident Michal Kováč má ospravedlniť exriaditeľovi SIS Ivanovi Lexovi.

KREMNICA. Najlepším predstavením 31. ročníka festivalu Kremnické gagy, ktorým Kremnica žila od piatku dodnes, bolo podľa rozhodnutia Akadémie humoru, respektíve festivalovej poroty, hudobné predstavenie The Best Musical Cabaret Ever poľského kvarteta MozART group. Z festivalu si odnáša cenu Grand Prix, ktorá má na tomto ročníku premiéru.

Skryť Vypnúť reklamu

Dve ceny do Liberca

Medzinárodné ceny Zlatý gunár sa udeľovali v šiestich kagegóriách. V kategórii divadelné inscenácie a kabarety sa ju Akadémia humoru rozhodla udeliť Naivnímu divadlu z Liberca za hru Pandemonium a Divadlu GunaGu za hru Baletky, hackeri, homlesáci and manažéri. V kategórii hudobné produkcie sú laureátmi kapela Allstar Refjúdží Band z Prahy a Otava Yo z Petrohradu, v kategórii pouličné a pohybové produkcie americko-nemecký komik Peter Shub za Nice Night For An Evening a Staré divadlo Karola Spišáka z Nitry za hru Žena, pánboh, čertisko a sedem zakliatych. Najlepšími tohtoročnými produkciami pre deti a mládež boli podľa Akadémie humoru Labutí jezírko Naivního divadla z Liberca a Komédia o boháčovi a Lazarovi z dielne študentov VŠMU Bratislava, najlepším literárnym dielom Pes na ceste Pavla Vilikovského.

Skryť Vypnúť reklamu

Zlatého gunára za karikatúry získal Marián Vanek za celoživotné dielo a Poliak Janusz Kapusta. Cenu Stana Radiča za objav roka dostal tento rok divadelný súbor Kľud z Kladzian za hru Ďzvirata ne deskoch a in memoriam aj Peter Rašev za záchranu humoru a satiry, respektíve hru Sanatórium.

Tento rok sa výnimočne udeľuje aj cena organizátorov, ktorú za svoje divadelné improvizácie získava žilinská skupina 3T.

Národnú "anticenu" Trafená hus za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane, udelili akademici bratislavskému okresnému súdu za rozsudok, na základe ktorého sa exprezident Michal Kováč má ospvavedlniť exriaditeľovi SIS Ivanovi Lexovi.

Gagy vyšli aj napriek rekonštrukcii námestia

Končiaci sa 31. ročník Kremnnických gagov ponúkol návštevníkom počas troch dní vyše 60 najmä divadelných, kabaretných a kaukliarskych predstavení, ale aj hudobných koncertov či výstavy karikatúr a viacero atrakcií a sprievodných podujatí. Organizátori odhadujú, že naň podobne ako v predchádzajúcich rokoch, zavítalo osem- až desaťtisíc návštevníkov. Ako pre agentúru SITA uviedol riaditeľa festivalu Ján Fakla, okrem toho, že vyšlo pekné počasie, vydaril sa tento ročník aj dramaturgicky.

Skryť Vypnúť reklamu

"Podarilo sa dať veľa kvalitných vecí na jeden ročník v takom zhustenom tvare, že ľudia si nevedeli vybrať," povedal Fakla s tým, že aj festivalová porota, respektíve Akadémia humoru mala problém vybrať tých najlepších. Centrálne kremnické námestie pre prebiehajúcu rekonštrukciu ako jedna z tradičných festivalových scén tento rok chýbala, podľa Faklu však bola atmosféra na jednotlivých scénach a predstaveniach veľmi dobrá.

"Mám pocit aj to, že tohto roku bolo mimoriadne dobré zloženie obecenstva. Reagovali na každý fór, na každý gag tak citlivo a presne, že umelci nám prišli ďakovať, že to málokedy zažili," dodal Fakla.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 2. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 3. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 4. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 5. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 6. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 9. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 10. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 1. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
 2. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
 3. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
 4. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
 5. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
 7. Svätá vojna
 8. Aj v dm rozkvitli žlté narcisy
 9. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
 10. Uľahčujeme ľuďom s hendikepom nastupovanie do automobilu
 1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 25 797
 2. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov 22 984
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 17 464
 4. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 13 808
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 13 469
 6. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso 10 997
 7. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 9 701
 8. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 9 663
 9. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 9 631
 10. Gaderská dolina poteší celú rodinu 9 613
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?