Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou

Koncert pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, na ktorom odznejú skladby Tomáša Edelsbergera a poézia Rudolfa Dilonga, si môžete vypočuť v Kremnici. V Novej Bani je tento víkend jarmok.

V Žarnovici si môžete pozrieť koncert skupiny Fragile.V Žarnovici si môžete pozrieť koncert skupiny Fragile. (Zdroj: ARCHÍV FRAGILE)

Koncert pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, na ktorom odznejú skladby Tomáša Edelsbergera a poézia Rudolfa Dilonga, si môžete vypočuť v Kremnici. V Žarnovici vystúpi skupina Fragile, v Novej Bani je cez víkend jarmok.

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Czech made man

20. a 21. septembra o 19.00 hod. – ( komédia/skutočný príbeh ČR, 85 min., česká verzia, MP od 15 rokov) - nová česká komédia Jana Budařa a skutočný príbeh jedného „vychcaného“ biznismena, ktorý vám ukáže, ako zarobiť milióny bez práce, s noblesou a nadhľadom, ako ostať na žive a byť stále ťažko v pohode. Život kráľa internetových domén, ktorý skoro pochopí, že spoľahnúť sa musí jedine sám na seba. „Totáčom“ 80-tych rokov sa ako tak pretlčie, prelomový November prežije – medzi bláznami v liečebni a po revolúcii sa už rozbehne v plnej paráde. Hrajú: Jan Budař, Martin Pisařík, Kateřina Brožová, Katarína Hasprová, Petr Čtrvtníček. Vstupné je 2,30 €.

Skryť Vypnúť reklamu

Šmolkovia

23. – 25. septembra o 17.00 hod. – (animovaná rodinná komédia, Belgicko, 90 min., slovenský dabing, MP) - Šmolkovia sa v novom filme dostanú až do New Yorku. Ani tu však nie sú v bezpečí pred zlým čarodejníkom Gargamelom, ktorý im opäť nedá pokoj. Keď sa ich aj tento raz snaží dostať z dedinky preč, Šmolkovia sa zo svojho malého čarovného sveta prenesú do úplne neznámeho sveta – tohto nášho. Ocitnú sa uprostred newyorského Central parku a musia nájsť cestu späť do svojej dedinky, skôr ako ich Gargamel vystopuje. Vstupné je 2,50 €.

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Smrť v Benátkach

20. septembra o 19.00 hod. – (psychologický, Tal./Fr., 1971, 127 min., české titulky, MP od 12 rokov) - rovnomenný Viscontiho prepis novely Thomasa Manna Smrť v Benátkach býva často označovaný ako príklad kongeniálnej filmovej adaptácie literárneho diela. Režisér síce zmenil profesiu hlavného hrdinu Gustava von Aschenbacha zo spisovateľa na skladateľa a tiež akcentoval motívy naznačujúce jeho homofílne sklony k efébskemu chlapcovi Tadziovi, inak sa však, pokiaľ možno, pridŕžal textu. Vychádzal pritom z tézy, že spisovateľ uplatnil v diele autobiografické prvky, ale tiež inšpiráciu postavou známeho skladateľa Gustava Mahlera. Film je však najmä úvahou na tému krásy a umenia, ale tiež úvahou o úpadku individuality a spoločnosti. Vstupné je 2,20 €, s poukazom FK 1,50 €.

Skryť Vypnúť reklamu

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Cigán

24. septembra o 19.00 hod. – (dráma SR/ČR, 107 min., MP od 12 rokov) - príbeh rómskeho chlapca Adama, ktorý sa po smrti otca pokúša prekročiť hranice rómskej osady a snaží sa zlepšiť život svojich súrodencov. Vstupné je 2,20 €.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Muži v nádeji

21. septembra o 18.30 hod. – (komédia, ČR/SR, 115 min., MP od 15 rokov) - šarmantný bonviván Rudolf (Bolek Polívka) úspešne uplatňuje svoju divokú teóriu o účinku nevery v každodennej praxi. A to s elánom, ktorý je u čerstvého šesťdesiatnika až závideniahodný. O to viac ale nechápe naivitu svojho neznesiteľne korektného zaťa Ondreja (Jiří Macháček), ktorý pre neustále svedomité vykonávanie povinností nevníma, ako nebezpečne sa jeho žena Alica (Petra Hřebíčková) začína nudiť. Milujúci otec a priateľský svokor Rudolf preto ponúkne zaťovi niekoľko osvedčených rád, ako vniesť do monotónneho manželstva potrebné vzrušenie. Tak sa z nudného „slušáka“ Ondreja vďaka romániku s krásnou Šarlotou (Eva Kerekes) skutočne stáva sebavedomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastnou manželkou. Situácia je síce krásna, ale dlhodobo neudržateľná. Už len preto, že skutočným pánom tvorstva sú pochopiteľne ženy. Vstupné je 2,30 €.

Skryť Vypnúť reklamu

Lidice

24. septembra o 18.30 hod. – (vojnová dráma, ČR/SR, 126 min., MP od 15 rokov) - príbeh sa odohráva v 30. a 40. rokoch minulého storočia, tvoria ho dve hlavné línie. Prvá sleduje niekoľko vybratých obyvateľov Lidíc a končí sa vyplienením obce. Druhá sa odohráva vo väzení, kde sa ocitá František Šíma - Lidičan, ktorý nechtiac zabil svojho syna. Kým si odpykáva trest, netuší, čo sa deje v jeho dedine a aký osud ju napokon postihol. Keď sa vráti, všetko je už zničené a jeho blízki sú ktovie kde. Zámienkou na vyplienenie Lidíc sa pritom stal bezvýznamný list mladíka a Nemci domysleli scenár tak, aby mohli zaútočiť. Mužov postrieľali, ženy umierali v koncentrákoch, deti splynovali. Prežila len hŕstka Lidičanov. Vstupné je 2,30 €.

Na vlásku

25. septembra o 15.00 hod. – (animovaný, USA, 101 min., MP) - princezná Rapunzel trávi celý život vo veži, lebo svet vonku je údajne nebezpečný. Stane sa z nej kráska s dlhými vlasmi, s ktorými vie stvárať rôzne bláznivé triky. K veži sa jedného dňa blíži zlodej Flynn, ktorému najprv Rapunzel uchmatne tašku. Potom sa dohodnú, že ju vyslobodí a zoberie do sveta – ona mu na oplátku vráti tašku (problém je, že v nej je koruna, ktorú Flynn šlohol na zámku). A tak sa vydávajú na cestu naprieč krajinou, pričom zažijú rôzne dobrodružstvá. Vstupné je 2,30 €.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Dni otvorených dverí

Metodické dni pre folkloristov v Pohronskom osvetovom stredisku v Žiari nad Hronom sa konajú 19. až 23. septembra od 9. do 15. hod.

Tanečná škola Associallz Dance Crew

Pozýva na nábor nových členov 21. a 23. septembra o 17.00 hod. do mestského kultúrneho centra. Lektorovať budú Bios a Boris v tanečnom žánri Breakdance. Príďte na nábor a dozviete sa všetky informácie.

Žijeme divadlom

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom pozýva na workshop pre vedúcich a členov amatérskych divadelných súborov, ktorý sa uskutoční 24. septembra o 10.00 hod. Náplňou workshopu sú základy hereckej práce a práca s textom. Lektorom je skúsený režisér a herec ochotníckeho divadla Eduard Šebian. Stravu a dopravu si hradia účastníci. Účastnícky poplatok je 3 €.

KREMNICA

POZVÁNKY

Delikátny koncert edelsberger dilong

NBS – Múzeum mincí a medailí v Kremnici pozýva na koncert pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva, na ktorom odznejú skladby Tomáša Edelsbergera a poézia Rudolfa Dilonga. Hrá Essential trio – Zuzana Fodorová – spev, Eva Kollárová – klavír, Denisa Kuviková – saxofón, Juraj Kirka – perkusie. Poéziu recituje Ivana Kováčová - členka bábkového divadla v Banskej Bystrici. Koncert sa uskutoční 23. septembra o 17.30 hod. na nádvorí expozície Líce a rub peňazí, Štefánikovo námestie v Kremnici. Vstup na koncert je voľný. Expozícia Líce a rub peňazí bude otvorená do 19.00 hod.

Koncert pre deti

V kine Akropola sa 23. septembra o 17.00 hod. predstavia Mária Podhradská a Richard Čanaky. Vstupné od 1 roka je 3 €, predpredaj v informačnom centre.

ŽARNOVICA

POZVÁNKY

Dni podporujúce alternatívnu prepravu

Mestský úrad v Žarnovici v spolupráci so Základnou školou na Ulici Fraňa Kráľa, Centrom voľného času v Žarnovici a MTBiker Hodruša-Hámre pozývajú v rámci celoeurópskej iniciatívy Európsky týždeň mobility, ktorý potrvá do 22. septembra na Dni podporujúce alternatívnu dopravu. Program: Pondelok 19. septembra od 9. do 17.00 hod. – športové aktivity a súťaže pre deti (okolie nového detského ihriska), čistenie cyklotrasy v lokalite Pod Hrbom, prezentácia činnosti a plánovaných akcií športových klubov a oddielov (od 14 do 17.00 hod., areál basketbalového ihriska pri základnej škole Fraňa Kráľa - 1. stupeň), burza bicyklov, kolobežiek, kolieskových korčúľ, skateboardov (od 14 do 17.00 hod., areál basketbalového ihriska pri základnej škole Fraňa Kráľa - 1. stupeň). Štvrtok 22. septembra - Medzinárodný deň bez áut (uprednostnite bicykel a chôdzu pešo).

Koncert: Fragile

V Kultúrnom dome v Žarnovici sa 21. septembra o 19.00 hod. predstaví hudobná formácia, ktorá sa venuje interpretácii známych svetových rock, pop, jazz hitov v zaujímavých a cappella aranžmánoch, teda spev bez hudobných nástrojov. Vstupné je 7 eur, možnosť použiť kultúrne poukazy.

Hudobný putovný festival

Najväčšie hviezdy slovenskej inštrumentálnej scény so svetoznámym švédskym bubeníkom Johanom Svenssonom a prvá dáma slovenského jazzu – Adriena Bartošová s kapelou vystúpia 23. septembra o 19.00 hod. v Cukrárni Lucerna. Vstupné je 7 eur.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKA

Novobanský jarmok

Jubilejný dvadsiaty ročník sa uskutoční 23. a 24. septembra. V jarmočnom programe každý nájde to svoje. V sobotu ho svojím vystúpením obohatí aj víťaz druhej série Superstar Peter Cmorik so svojou kapelou.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKA

Cestička lásky

Po stopách Sládkoviča a Maríny v Banskej Štiavnici 21. septembra o 8.00 hod. Miesto konania - lýceum, Marínin dom, evanjelický kostol, cintorín.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 705
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 739
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 9 098
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 586
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 150
 6. Po Slovensku na motorke 6 283
 7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 288
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 4 967
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 4 873
 10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 4 098
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Hrad Revište

Na zrúcanine stredovekého hradu Revište neďaleko Žarnovice sa v sobotu uskutoční prvý ročník podujatia Glgáč.


TASR 12 h
Ilustračné foto.

Policajti zastavili dnes ráno v uliciach Žiaru nad Hronom vodiča pod vplyvom alkoholu.


LL 13 h
Ako si vybrať turistickú obuv? Poradí vám Lukáš Majerčák, expert z Intersportu.

Radí expert Lukáš Majerčák zo spoločnosti Intersport.


20 h

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.


15. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mladý medveď navštevuje v dedine včelára.


18 h

Starohaličana zavalila slama. Neprežil.


15 h

Nečakaná správa o skone Júliusa Kohúta zasiahla mnohých.


17. jún

Začiatok posledného pracovného dňa na Gemeri poznačila tragédia.


(mb) 19 h

Už ste čítali?