Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Hliník a Nová Baňa dostali vonku „výprask“

Poltucet gólov dostali Hliníčania vo Fiľakove a sedem do brány Novobančanov nastrieľala Ďanová. Dolná Ždaňa s prehľadom zdolala Námestovo, mužstvo Žiar/L. Vieska v Turanoch remizovalo.

III. LIGA VÝCHOD

13. kolo

D. Ždaňa – Námestovo 4:0 (2:0)

Góly: 8. Pálleník, 12. Zvara, 55. Páleník, 60. Pinka

Rozhodoval: Páchnik, 258 divákov

Dolná Ždaňa: Gramblička – Kriviančin, Kamas (70. Puliš), Sekereš, Ondrejka, Pinka, Zvara, Páleník (82. Jusko), Cimerman, Sedliak, Sojka (79. Kravárik)

Domáci aj bez troch svojich opôr, Sepešiho, Orolína a Líšku, mali celý zápas vo svojich rukách. Už v 2. a 5. min. mal Zvara dve čisté šance, ktoré však nepremenil. V 8. min. prešiel po pravom krídle Sedliak, prihral Páleníkovi a ten otvoril skóre. O 4 min. nato vysunul Páleník Zvaru a ten ponad brankára zvyšoval na 2:0. Do konca polčasu hostia už len rozbíjali útoky Ždane, do gólovej šance ich už nepustili. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď sa za dve minúty dostal dvakrát do čistej šance Vrčák, Granblička však mužstvo podržal. V 55. min. vypálil Pinka do žrde a Páleník s prehľadom doklepol na 3:0. V 60. min. sa Pinka zbavil protihráča a z 20 metrov zavesil loptu pod brvno hosťujúcej brány. Od 70. min. zahodili Pinka, Páleník, Sedliak a Cimerman ďalšie šance, skóre sa teda nemenilo. V sobotu Ždaňa odcestuje do Spišskej Novej Vsi. Momentálne je na peknom štvrtom mieste.

17. Stará Ľubovňa 14 0 0 14 6:55 0

Ostatné výsledky: Košice - Bardejov 3:1, Trebišov - Poprad 1:3 , Ružiná - Spišská Nová Ves 3:3, Stará Ľubovňa - Lipany 0:1, Košice B - Prešov juniori 3:2, Moldava B - Vranov 2:3, Banská Bystrica B - Kremnička 1:1

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

12. kolo

Ďanová – N. Baňa 7:1 (1:1)

Turany – Žiar/L. Vieska 1:1 (0:1)

Góly: 44. M. Rapčan – 89. Milič

Rozhodoval: Hreus, 150 divákov

Žiar/L. Vieska: J. Rapčan - Macejko, Gajdoš, Dobrota, M. Rapčan (77. Cvejkuš), Abrahám, Janúch, Šimon, Čamaj, Žiak (68. Neuschl), R. Urgela

Zápas priemernej úrovne. V 3. min. Žiak nastrelil brvno domácej brány. V 7. min. sa vyznamenal brankár Rapčan, keď kryl tvrdú strelu Iliča. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Za zmienku stojí 31. min., keď Majeríkovu strelu Rapčan vyrazil na roh. V 34. min. hosťujúci Abrahám hlavičkoval tesne vedľa brány. Hostia ku koncu polčasu prevzali iniciatívu zápasu, čo zúročili v 44. min. po Žiakovej akcii, keď Rapčan otvril skóre. V druhom polčase bola hra rozháraná, bez výraznejších šancí. V 76. min. však domáci V. Babnič nastrelil žrď. Ku koncu sa domáci snažili o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 89. min. gólom Miliča. Deľba bodov je však spravodlivá. Treba vyzdvihnúť výkon rozhodcu Hreusa.

16. Lietavská Lúčka 14 1 1 12 12:52 4

Ostatné výsledky: B. Bystrica - L. Lúčka 7:1, Kalinovo - Čadca 0:0, L. Štiavnica - Z. Poruba 0:0, K. N. Mesto - V. Krtíš 4:0, Krásno - Tisovec 1:3, Žilina B - Martin 3:1

IV. LIGA JUH

12. kolo

Fiľakovo - Hliník 6:0 (2:0)

Š. Bane – Revúca 2:1 (0:0)

Góly: 54. V. Pavlík, 84. Holmík – 85. Bistrán

Rozhodoval: Danišek, 150 divákov

Š. Bane: Blaško – Sojka, M. Pavlík, Drexler, Sochor, Michálek, Budinský, V. Pavlík (90. Košárnik), Kochoľ, Holmík (90. Ševeček), Turkota

Hostia potvrdili, že v priebehu sezóny hrajú dobre. Domáci si prvú šancu vypracovali už v 3. min., ale nevyužili ju. Hostia si tiež vypracovali šance, no brankár domácich podržal. Mužstvá išli do šatní za bezgólového stavu. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie. Vedenia sa ujali v 54. min. gólom Pavlíka. V 62. min. mali výhodu pokutového kopu, ale brankár Michálek penaltu zneškodnil. Domácim v 84. min. vyšla akcia na jeden dotyk a Holmík zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Štiavnické Bane si však nedali pozor a o minútu neskôr ich súper znížil na 2:1. Po tomto momente sa domáci snažili udržať výsledok, čo sa im taktickou hrou aj podarilo.

JÁN DAUBNER

Poltár - B. Štiavnica 0:1 (0:0)

Gól: 80. Kminiak

Rozhodoval: Mikloš, 250 divákov

B. Štiavnica: Pažout – Halák, Andraščík, Necpal, Dulaj, Barák, Slaný, Majer (85. Beňadik), P. Hanzlík, Kozárik (62. Hudák), Kminiak (90. Barák st.)

Domáci začali nebojácne, prvý polčas mali územnú prevahu, ale bez gólového efektu. V druhom hostia zahodili množstvo šancí. Zaváhali Barák ml., Dulaj a super šancu spálil aj Hudák. V 80. min., po peknej akcii Dulaja so Slaným, Kminiak rozhodol, že tri body si odnesú Štiavničania.

14. Hliník nad Hronom 11 0 1 10 12:42 1

Ostatné výsledky: Jupie BB - Kováčová 2:1, Brusno - Jesenské 3:0, Badín - Č. Balog 1:1, Divín - Málinec 6:0

V. LIGA SKUPINA C

12. kolo

Priechod – Hod. Hámre 3:3 (3:3)

Góly: Kapusta, Listoper, L. Káčer

Rozhodoval: Danko, 150 divákov

Hod. Hámre: Bocian – Kramár, Gulaša, L. Káčer, Baláž (59. Búry) M. Káčer, Kapusta, Listoper, Leško, Frim, Tóth

Od začiatku Priechod hostí zaskočil výbornou hrou, z čoho pramenili tri góly. V druhom dejstve Hodrušania hru vyrovnali a po zvýšenej aktivite vyrovnali. Nakoniec hostia mohli aj zvíťaziť, deľba bodov je však spravodlivá.

JÁN GALETA

Repište – Lutila 3:1 (2:1)

Góly: 16 S. Želiar, 34 P. Rublík (11m), 57. Kordík - 15. Rendek

Rozhodoval: Kýzek, 100 divákov

Repište: Slaný – Hurta, S. Želiar (75. Král), E. Kmeť (88. M. Kmeť st.), M. Karvaš, P. Karvaš, Čech, Kordík, S. Želiar, P. Rublík, L. Urblík

Lutila: Chromík – Rozemberg, P. Kanina, Golha, R. kanina, Hríň (34. Mokroš), Šarközi, Rendek, Hanuš, Ondrík, Majer (70. Spodniak)

Derby zápas, ktorý bol viac bojom ako oku lahodiacim futbalom. Bojovalo sa o každý centimeter ihriska s obrovskými nepresnosťami na oboch stranách. Výsledok sa priklonil predsa len k futbalovejšim domácim.

ĽUBOMÍR HUDEC

Žarnovica - Sl. Ľupča 3:1 (1:0)

Góly: 35.Zelovič, 54.Koutný, 80.Mikuška - 70. Štulrajter

Rozhodoval: Valentýni, 300 divákov

Žarnovica: Herold – Límer, Smelák, Zelovič, Švondrk, Koutný, M. Laurov, Štefanka, Černák (84. Bocian), Miškov (88. T. Laurov), Mikuška

Hostia sa v úvode ocitli vo veľkej šanci, Herold ju však zneškodnil. Potom sa zamerali na defenzívu a bránili s deviatimi hráčmi. Žarnovica sa snažila o kombináciu okolo pokutového územia, pokúšala sa i o streľbu z diaľky. V 35. min. zahrávali domáci rohový kop, na ktorý si nabehol Zelovič a vymietol pavučinu brány hostí. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Druhý gól strelil Koutný. Obrovskú šancu v 67. min. zahodil Miškov. Hostia po akcii Štulajtera znížili na rozdiel jedného gólu. Potom nabral zápas novú dimenziu. V 80. min. však rozhodol Mikuška. Výborný zápas odohral Štefanka, ktorý prihral na všetky góly domácich.

14. Lutila 12 0 3 9 11:38 3

Ostatné výsledky: Šalková - Detva 2:1, Hrochoť - Medzibrod 0:0, Sásová - Selce 2:0, Krupina - Pliešovce 1:2

1. Makové koláče sú v Luxembursku exotika – hovorí Kremničanka Michaela Brunnerová (+FOTO) 174
  2. Vianočné trhy v Župkove: Ukážu živý aj vyrezávaný betlehem 102