Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Mestá v znamení Mikuláša a Vianoce na zámku s bábkami

Vyrazte s deťmi do ulíc a užite si mikulášsky deň na všetky možné spôsoby. V banskoštiavnickom Starom zámku čaká na návštevníkov výstava venovaná bábkovému divadlu, v Žarnovici Príbeh z Betlehemu v podaní žiakov základnej umeleckej školy.

Výstava z dejín a súčasnosti bábkarstva na Slovensku zaujme malých aj veľkých.Výstava z dejín a súčasnosti bábkarstva na Slovensku zaujme malých aj veľkých. (Zdroj: SBM/LUBOMÍR LUŽINA)

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Cigán

6. a 7. decembra o 19.00 hod. – (dráma, SR/ČR, réžia Martin Šulík, 107 min., MN do 12 rokov) - Adamovi, 14-ročnému chlapcovi z osady, zabijú otca. Nik nevie, čo sa stalo. Niet svedkov, niet dôkazov. Mama po pohrebe dlho nesmúti. Chce zabezpečiť deti a tak sa vydá za otcovho brata – úžerníka a zlodeja Žiga. Adamovi sa zo dňa na deň zmení život. Pomáha matke, stará sa o svojich súrodencov, snaží ich ochrániť pred Žigovým vplyvom. Má len dve radosti - boxerský tréning a čiernookú Julku, postupne však stráca všetky istoty: vyhodia ho z boxerského oddielu, Julku rodičia predajú do Čiech. Chlapec sa čoraz častejšie dostáva do konfliktu so zákonmi vlastnej komunity. Vstupné je 2,30 €.

Skryť Vypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Strom života

7. december o 19.00 hod. – (dráma USA, 2011, 138 min., MN do 15 rokov, české titulky) - filmový klub 1115 - Brad Pitt sa ako otec malého Jacka snaží vychovať zo svojho syna človeka pripraveného na akúkoľvek životnú situáciu. Chce z neho vychovať víťaza v každej životnej výzve. Keď Jack vyrastie (Sean Penn), uvedomuje si vplyv svojej matky – láskyplnú ochranu, detskú bezstarostnosť, ľahkosť duše a života. Veľkolepý epos Terrenca Malicka o hľadaní zmyslu života medzi dvoma brehmi rozumu a lásky, emócií a kamennej tváre, hľadania a šťastia. Vstupné je 2,30, s preukazom FK 1,50 €.

Autá 2

10. a 11. decembra o 16.00 hod. – (animovaná rodinná komédia USA, 114 min., MN do 7 rokov, slovenský dabing) - hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvýkrát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Vstupné je 2,50 €.

Skryť Vypnúť reklamu

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Saxana a lexikón kúziel

10. decembra o 18.00 hod. – (rozprávka ČR, 2011, 90 min., MN do 12 rokov) - pokračovanie kultového filmu pre celú rodinu - Dívka na koštěti. Saxana žije so svojím manželom Honzom Bláhom normálny život vo svete ľudí a jej čarodejnícka minulosť je ukrytá na povale v starej truhlici. Bol by v tom však čert, keby jej dcéra, malá Saxanka, presne ako jej mama kedysi, nevypátrala všetky tajomstvá. Vstupné je 2,20 €.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Saxana a lexikón kúziel

10. decembra o 18.00 hod. – (rozprávka ČR, 2011, 90 min., MN do 12 rokov) - kráľ českých rozprávok Václav Vorlíček prichádza s voľným pokračovaním kultového filmu pre celú rodinu. Vstupné je 2 €.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Johny English sa vracia

Skryť Vypnúť reklamu

7. decembra o 18.30 hod. – (komédia Veľká Británia, MN do 12 rokov) - kto zachráni Jej veličenstvo britskú kráľovnú, keď je agent 007 James Bond mimo dosah? Jeden muž už pred rokmi dokázal, že sa dá naň spoľahnúť a že radšej Britské ostrovy zbúra, než by ich vydal napospas nepriateľovi. Volá sa Johnny English, nosí tvár Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana, disponuje mimoriadnym registrom grimás a silným magnetom na katastrofy všetkého druhu. Vstupné je 2,30 €.

Single man

9. decembra o 19.00 hod. – (film USA, 2009, 101 min) – filmový klub OKO - príbeh sa odohráva v roku 1962 počas vrcholiacej americko-kubánskej krízy. Päťdesiatdvaročný britský vysokoškolský profesor George Falconer sa usiluje nájsť zmysel života po smrti svojho dlhoročného priateľa Jima. Stále spomína na minulosť, a nie je schopný myslieť na budúcnosť. Na scéne sa objaví mladý študent Kenny, v ktorom profesor nachádza spriaznenú dušu. Príbeh o prerušenej láske, ale aj o izolácii, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou života, a napokon o dôležitosti zdanlivo nepatrných okamihov v živote. Vstupné je 2 €.

Jana Eyrová

10. decembra o 18.30 hod. – (romantická dráma, MN do 12 rokov) - hrdinka, ktorá neprestáva inšpirovať generácie čitateľov a divákov po celom svete, si teraz vďaka novému a odvážnemu filmovému spracovaniu režiséra Cary Joji Fukunaga nachádza cestu k novej generácii. Režisér rozpráva životný príbeh Jany Eyrovej prostredníctvom flashbackov, ktoré mapujú dramatické a pohnuté situácie, ktoré zúfalú a vydesenú mladú ženu priviedli až do domu duchovného otca Johna Riversa, v ktorého harmonickej domácnosti sa chce nadobro odstrihnúť od minulosti. Vstupné je 2,30 €.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Mikuláš v meste

Mikulášsky program 5. decembra so začiatkom o 15. hodine v mestskom kultúrnom centre. Budete si môcť upiecť oblátku či ozdobiť perník, vianočný škriatok bude čarovať s bublinami. O 16.45 sa program presunie do ulíc. Na ŽIARivý sprievod na Námestí Matice slovenskej si prineste všetko, čo svieti – byterky, LED-svetielka či odrazky. Po rozprávke Ako chcel čert prekaziť Vianoce príde do mesta Mikuláš.

Čas na čaj

Stretnutie milovníkov čaju 7. decembra o 16. hodine v Pohronskom osvetovom stredisku. Majitelia žiarskej čajovne poradia, aký postup pri príprave čaju dodržať a čomu vyhnúť.

Divadlo: Cyrano

Rostandovho Cyrana si môžu diváci vychutnať v podaní Túlavého divadla Bratislava 8. decembra o 18. hodine v divadelnej sále mestského kultúrneho centra. Veselý príbeh o nose so šermiarskymi súbojmi v réžii Jakuba Nvotu.

Pocta Moysesovi

Konferencia o živote a diele významnej osobnosti v slovenských dejinách. Štefan Moyses z pohľadu odborníkov a nadšencov histórie. V Pohronskom osvetovom stredisku 9. decembra o 10. hodine.

Pozorovanie Mesiaca

Čiastočné zatmenie Mesiaca budú môcť v prípade priaznivého počasia pozorovať návštevníci Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella 10. decembra o 15.45 v astronomickej pozorovateľni.

Koncert: Juraj Jordán Dovala

Hudobno - literárny večer žiarskeho rodáka, pesničkára a spisovateľa Juraja Jordána Dovalu s názvom Pod čiernym Mesiacom sa uskutoční 10. decembra o 18. hodine v hviezdnej sále planetária. Vstupné je jedno euro.

KREMNICA

POZVÁNKY

Kremnické Mikulášoviny

Tradičný program pre malých aj veľkých 6. decembra so začiatkom o 16.30 na Námestí SNP, kde sa rozsvieti vianočný stromček. Pokračovať bude veselými prekvapeniami v priestoroch Mestského hradu.

Divadlo: Prah

Premiéru kuchynskej komédie Gyorgyho Spiróa. Hádam všetci ľudia snívajú o šťastí a mnohí si ho predstavujú v podobe veľkých peňazí, ktoré sa nedajú zarobiť, ale dajú sa vyhrať povedzme v Lote. Mnohí z nás vkladajú svoju vieru a nádej do niekoľkých krížikov, ktorými týždeň čo týždeň preškrtávajú čísla na tiketoch. Čo však, ak to náhodou vyjde? O tom hovorí komédia Prah, 10. decembra o 18. hodine v klube Labyrint. Účinkujú herci Divadla J.G. Tajovského vo Zvolene Michal Ďuriš a Vladena Škorvagová. Vstupné je tri 3 eurá.

Výstava: Kremnické sympóziá medailí

Výber medailí z medzinárodných sympózií od roku 1983 spolu s dielami z aktuálneho 11. ročníka môžu návštevníci vidieť v galérii múzea na Štefánikovom námestí do konca decembra.

ŽARNOVICA

POZVÁNKY

Mikuláš v Žarnovici

Mesto Žarnovica pozýva na Mikulášsky program, ktorý sa uskutoční 5. decembra o 16.30 v parku pri kostole na Ulici A. Sládkoviča. Mikuláš v sprievode anjela a čerta na konskom záprahu bude prechádzať ulicami mesta od 15.45 hod.

Príbeh z Betlehema

Základná umelecká škola pozýva 6. decembra o 16. hodine do kultúrneho domu na hudobno-literárno-dramatické pásmo žiakov.

Fotosúťaž

Mesto organizuje ďalšiu súťaž pre amatérskych fotografov. Témou je Žarnovica v zime. Uzávierka súťaže bude 13. apríla.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Stretnutie s Mikulášom

Mikulášsky program 5. decembra o 16. hodine na Námestí slobody.

Výstava: AMFO Nová Baňa 2011

Výstava 18. ročníka súťaže amatérskej fotografie AMFO Nová Baňa 2011 potrvá vo vestibule kina Vatra do konca decembra.

Výstava: V zajatí času

Najzaujímavejšie kúsky zo zbierky hodín Mirona Mihaliča si možno prezrieť v Pohronskom múzeu od 13. decembra do konca januára 2012.

Výstava: Dokumenty z ciest IV

Guatemala fotoobjektívom Svetozára Gavoru. V Pohronskom múzeu od 13. decembra do konca januára 2012.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Koncert: Zlaté štiavnické hlasy

Vianočný koncert, v ktorom sa predstavia Zborík pod vedením Ireny Chovanovej, spevokol Štiavničan a špeciálny hosť Stanislav Bartko. V evanjelickom kostole 6. decembra o 17. hodine.

Najkrajší darček

Mikulášsky darček pre rodičov od ich detí v predstavení štiavnických škôlkarov 7. decembra o 16. hodine v kultúrnom centre.

Výstava ilustrácií

Výstava Bienále ilustrácií Bratislava – Grand prix 2011 v kultúrnom centre je výsledkom novej spolupráce mesta a Medzinárodného domu umenia pre deti – Bibiana. Vernisáž sa uskutoční 8. decembra o 13. hodine. Výstava potrvá do 1. marca budúceho roka.

Ezoterický deň s jogou

Podujatie predstaví jogu z rôznych uhlov pohľadu - nielen ako meditatívne a fyzické cvičenie, ktoré napomáha rozvoju osobnosti človeka, ale aj cez príbehy a piesne. V kultúrnom centre 11. decembra o 14. hodine.

Vianoce s bábkami

Prostredníctvom interaktívnej výstavy prezentujúcej bábkarstvo sa deti aj dospelí prenesú do sveta rozprávky. Minulosť a súčasnosť bábkového divadla približuje aktuálna výstava v Starom zámku v Banskej Štiavnici. Vystavované predmety sú zapožičané z Múzea bábkarských kultúr a hračiek – hrad Modrý Kameň. Návštevníci si môžu vyskúšať výrobu bábky, jej vodenie a zahrať si divadlo na bábkovej divadelnej scéne.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 980
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 145
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 106
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 601
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 365
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 6 784
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 328
 8. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 279
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 216
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 201
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Problém s autovrakmi riešia kontinuálne, ohrozujú aj životné prostredie

Tiež narúšajú vzhľad. Chcú ich preto odstrániť.

Autovraky nie sú žiadnou novinkou.
Ilustračné foto

V základnej škole vzniknú štyri nové centrá učenia

V základnej škole Pavla Križku v Kremnici vzniknú nové odborné učebne.

Ilustračné foto.

Situácia s COVID-19 sa v psychiatrickej nemocnici stabilizovala

Lokálnu epidémiu ochorenia COVID-19, ktorá sa vyskytla v psychiatrickej nemocnici na začiatku decembra, sa podarilo stabilizovať.

Ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

AKTUALIZOVANÉ o 16.31

Rady pred odbernými miestami v Nitre sa skrátili, mnohých vybavili bez čakania

V meste je otvorených o päť odberných miest viac ako pred týždňom.

Už ste čítali?