Pondelok, 27. jún, 2022 | Meniny má Ladislav, Ladislava

Mestá v znamení Mikuláša a Vianoce na zámku s bábkami

Vyrazte s deťmi do ulíc a užite si mikulášsky deň na všetky možné spôsoby. V banskoštiavnickom Starom zámku čaká na návštevníkov výstava venovaná bábkovému divadlu, v Žarnovici Príbeh z Betlehemu v podaní žiakov základnej umeleckej školy.

Výstava z dejín a súčasnosti bábkarstva na Slovensku zaujme malých aj veľkých.Výstava z dejín a súčasnosti bábkarstva na Slovensku zaujme malých aj veľkých. (Zdroj: SBM/LUBOMÍR LUŽINA)

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Cigán

6. a 7. decembra o 19.00 hod. – (dráma, SR/ČR, réžia Martin Šulík, 107 min., MN do 12 rokov) - Adamovi, 14-ročnému chlapcovi z osady, zabijú otca. Nik nevie, čo sa stalo. Niet svedkov, niet dôkazov. Mama po pohrebe dlho nesmúti. Chce zabezpečiť deti a tak sa vydá za otcovho brata – úžerníka a zlodeja Žiga. Adamovi sa zo dňa na deň zmení život. Pomáha matke, stará sa o svojich súrodencov, snaží ich ochrániť pred Žigovým vplyvom. Má len dve radosti - boxerský tréning a čiernookú Julku, postupne však stráca všetky istoty: vyhodia ho z boxerského oddielu, Julku rodičia predajú do Čiech. Chlapec sa čoraz častejšie dostáva do konfliktu so zákonmi vlastnej komunity. Vstupné je 2,30 €.

SkryťVypnúť reklamu

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Strom života

7. december o 19.00 hod. – (dráma USA, 2011, 138 min., MN do 15 rokov, české titulky) - filmový klub 1115 - Brad Pitt sa ako otec malého Jacka snaží vychovať zo svojho syna človeka pripraveného na akúkoľvek životnú situáciu. Chce z neho vychovať víťaza v každej životnej výzve. Keď Jack vyrastie (Sean Penn), uvedomuje si vplyv svojej matky – láskyplnú ochranu, detskú bezstarostnosť, ľahkosť duše a života. Veľkolepý epos Terrenca Malicka o hľadaní zmyslu života medzi dvoma brehmi rozumu a lásky, emócií a kamennej tváre, hľadania a šťastia. Vstupné je 2,30, s preukazom FK 1,50 €.

Autá 2

10. a 11. decembra o 16.00 hod. – (animovaná rodinná komédia USA, 114 min., MN do 7 rokov, slovenský dabing) - hviezdny pretekár Bleskový McQueen a svojrázny odťahovák Mater prevetrajú svoje priateľstvo na celkom nových miestach. Blíži sa totiž svetová séria Grand Prix a vôbec prvýkrát sa tak bude pretekať o prestížny titul najrýchlejšieho auta na svete. Ukazuje sa však, že už len dostať sa na tieto vrcholné preteky nie je vôbec jednoduché a cesta je plná pomyselných jám, výmoľov, obchádzok a veselých prekvapení. Vstupné je 2,50 €.

SkryťVypnúť reklamu

ŽARNOVICA

KINO MÁJ

Saxana a lexikón kúziel

10. decembra o 18.00 hod. – (rozprávka ČR, 2011, 90 min., MN do 12 rokov) - pokračovanie kultového filmu pre celú rodinu - Dívka na koštěti. Saxana žije so svojím manželom Honzom Bláhom normálny život vo svete ľudí a jej čarodejnícka minulosť je ukrytá na povale v starej truhlici. Bol by v tom však čert, keby jej dcéra, malá Saxanka, presne ako jej mama kedysi, nevypátrala všetky tajomstvá. Vstupné je 2,20 €.

NOVÁ BAŇA

KINO VATRA

Saxana a lexikón kúziel

10. decembra o 18.00 hod. – (rozprávka ČR, 2011, 90 min., MN do 12 rokov) - kráľ českých rozprávok Václav Vorlíček prichádza s voľným pokračovaním kultového filmu pre celú rodinu. Vstupné je 2 €.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Johny English sa vracia

SkryťVypnúť reklamu

7. decembra o 18.30 hod. – (komédia Veľká Británia, MN do 12 rokov) - kto zachráni Jej veličenstvo britskú kráľovnú, keď je agent 007 James Bond mimo dosah? Jeden muž už pred rokmi dokázal, že sa dá naň spoľahnúť a že radšej Britské ostrovy zbúra, než by ich vydal napospas nepriateľovi. Volá sa Johnny English, nosí tvár Rowana Atkinsona, alias Mr. Beana, disponuje mimoriadnym registrom grimás a silným magnetom na katastrofy všetkého druhu. Vstupné je 2,30 €.

Single man

9. decembra o 19.00 hod. – (film USA, 2009, 101 min) – filmový klub OKO - príbeh sa odohráva v roku 1962 počas vrcholiacej americko-kubánskej krízy. Päťdesiatdvaročný britský vysokoškolský profesor George Falconer sa usiluje nájsť zmysel života po smrti svojho dlhoročného priateľa Jima. Stále spomína na minulosť, a nie je schopný myslieť na budúcnosť. Na scéne sa objaví mladý študent Kenny, v ktorom profesor nachádza spriaznenú dušu. Príbeh o prerušenej láske, ale aj o izolácii, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou života, a napokon o dôležitosti zdanlivo nepatrných okamihov v živote. Vstupné je 2 €.

Jana Eyrová

10. decembra o 18.30 hod. – (romantická dráma, MN do 12 rokov) - hrdinka, ktorá neprestáva inšpirovať generácie čitateľov a divákov po celom svete, si teraz vďaka novému a odvážnemu filmovému spracovaniu režiséra Cary Joji Fukunaga nachádza cestu k novej generácii. Režisér rozpráva životný príbeh Jany Eyrovej prostredníctvom flashbackov, ktoré mapujú dramatické a pohnuté situácie, ktoré zúfalú a vydesenú mladú ženu priviedli až do domu duchovného otca Johna Riversa, v ktorého harmonickej domácnosti sa chce nadobro odstrihnúť od minulosti. Vstupné je 2,30 €.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Mikuláš v meste

Mikulášsky program 5. decembra so začiatkom o 15. hodine v mestskom kultúrnom centre. Budete si môcť upiecť oblátku či ozdobiť perník, vianočný škriatok bude čarovať s bublinami. O 16.45 sa program presunie do ulíc. Na ŽIARivý sprievod na Námestí Matice slovenskej si prineste všetko, čo svieti – byterky, LED-svetielka či odrazky. Po rozprávke Ako chcel čert prekaziť Vianoce príde do mesta Mikuláš.

Čas na čaj

Stretnutie milovníkov čaju 7. decembra o 16. hodine v Pohronskom osvetovom stredisku. Majitelia žiarskej čajovne poradia, aký postup pri príprave čaju dodržať a čomu vyhnúť.

Divadlo: Cyrano

Rostandovho Cyrana si môžu diváci vychutnať v podaní Túlavého divadla Bratislava 8. decembra o 18. hodine v divadelnej sále mestského kultúrneho centra. Veselý príbeh o nose so šermiarskymi súbojmi v réžii Jakuba Nvotu.

Pocta Moysesovi

Konferencia o živote a diele významnej osobnosti v slovenských dejinách. Štefan Moyses z pohľadu odborníkov a nadšencov histórie. V Pohronskom osvetovom stredisku 9. decembra o 10. hodine.

Pozorovanie Mesiaca

Čiastočné zatmenie Mesiaca budú môcť v prípade priaznivého počasia pozorovať návštevníci Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella 10. decembra o 15.45 v astronomickej pozorovateľni.

Koncert: Juraj Jordán Dovala

Hudobno - literárny večer žiarskeho rodáka, pesničkára a spisovateľa Juraja Jordána Dovalu s názvom Pod čiernym Mesiacom sa uskutoční 10. decembra o 18. hodine v hviezdnej sále planetária. Vstupné je jedno euro.

KREMNICA

POZVÁNKY

Kremnické Mikulášoviny

Tradičný program pre malých aj veľkých 6. decembra so začiatkom o 16.30 na Námestí SNP, kde sa rozsvieti vianočný stromček. Pokračovať bude veselými prekvapeniami v priestoroch Mestského hradu.

Divadlo: Prah

Premiéru kuchynskej komédie Gyorgyho Spiróa. Hádam všetci ľudia snívajú o šťastí a mnohí si ho predstavujú v podobe veľkých peňazí, ktoré sa nedajú zarobiť, ale dajú sa vyhrať povedzme v Lote. Mnohí z nás vkladajú svoju vieru a nádej do niekoľkých krížikov, ktorými týždeň čo týždeň preškrtávajú čísla na tiketoch. Čo však, ak to náhodou vyjde? O tom hovorí komédia Prah, 10. decembra o 18. hodine v klube Labyrint. Účinkujú herci Divadla J.G. Tajovského vo Zvolene Michal Ďuriš a Vladena Škorvagová. Vstupné je tri 3 eurá.

Výstava: Kremnické sympóziá medailí

Výber medailí z medzinárodných sympózií od roku 1983 spolu s dielami z aktuálneho 11. ročníka môžu návštevníci vidieť v galérii múzea na Štefánikovom námestí do konca decembra.

ŽARNOVICA

POZVÁNKY

Mikuláš v Žarnovici

Mesto Žarnovica pozýva na Mikulášsky program, ktorý sa uskutoční 5. decembra o 16.30 v parku pri kostole na Ulici A. Sládkoviča. Mikuláš v sprievode anjela a čerta na konskom záprahu bude prechádzať ulicami mesta od 15.45 hod.

Príbeh z Betlehema

Základná umelecká škola pozýva 6. decembra o 16. hodine do kultúrneho domu na hudobno-literárno-dramatické pásmo žiakov.

Fotosúťaž

Mesto organizuje ďalšiu súťaž pre amatérskych fotografov. Témou je Žarnovica v zime. Uzávierka súťaže bude 13. apríla.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Stretnutie s Mikulášom

Mikulášsky program 5. decembra o 16. hodine na Námestí slobody.

Výstava: AMFO Nová Baňa 2011

Výstava 18. ročníka súťaže amatérskej fotografie AMFO Nová Baňa 2011 potrvá vo vestibule kina Vatra do konca decembra.

Výstava: V zajatí času

Najzaujímavejšie kúsky zo zbierky hodín Mirona Mihaliča si možno prezrieť v Pohronskom múzeu od 13. decembra do konca januára 2012.

Výstava: Dokumenty z ciest IV

Guatemala fotoobjektívom Svetozára Gavoru. V Pohronskom múzeu od 13. decembra do konca januára 2012.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Koncert: Zlaté štiavnické hlasy

Vianočný koncert, v ktorom sa predstavia Zborík pod vedením Ireny Chovanovej, spevokol Štiavničan a špeciálny hosť Stanislav Bartko. V evanjelickom kostole 6. decembra o 17. hodine.

Najkrajší darček

Mikulášsky darček pre rodičov od ich detí v predstavení štiavnických škôlkarov 7. decembra o 16. hodine v kultúrnom centre.

Výstava ilustrácií

Výstava Bienále ilustrácií Bratislava – Grand prix 2011 v kultúrnom centre je výsledkom novej spolupráce mesta a Medzinárodného domu umenia pre deti – Bibiana. Vernisáž sa uskutoční 8. decembra o 13. hodine. Výstava potrvá do 1. marca budúceho roka.

Ezoterický deň s jogou

Podujatie predstaví jogu z rôznych uhlov pohľadu - nielen ako meditatívne a fyzické cvičenie, ktoré napomáha rozvoju osobnosti človeka, ale aj cez príbehy a piesne. V kultúrnom centre 11. decembra o 14. hodine.

Vianoce s bábkami

Prostredníctvom interaktívnej výstavy prezentujúcej bábkarstvo sa deti aj dospelí prenesú do sveta rozprávky. Minulosť a súčasnosť bábkového divadla približuje aktuálna výstava v Starom zámku v Banskej Štiavnici. Vystavované predmety sú zapožičané z Múzea bábkarských kultúr a hračiek – hrad Modrý Kameň. Návštevníci si môžu vyskúšať výrobu bábky, jej vodenie a zahrať si divadlo na bábkovej divadelnej scéne.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny. Adepti sú jasní
 2. IMMOFINANZ pokračuje v úspechoch nájomných zmlúv aj v roku 2022
 3. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete
 4. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 5. Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna
 6. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku
 7. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk
 8. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 1. Trápia Vás bolesti a únava? Máme skvelé riešenie k vám domov
 2. IMMOFINANZ pokračuje v úspechoch nájomných zmlúv aj v roku 2022
 3. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete
 4. Prešovský Fragaria Cup oslavuje 20 rokov
 5. Na čo slúžia bubnové kosačky a ako vybrať tú správnu?
 6. V Košiciach vznikla inkluzívna škola s finančnou podporou grantu
 7. Lekár U19: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením"
 8. Tatra banka získala 2 prestížne ocenenia
 1. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 27 715
 2. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu 9 972
 3. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 7 701
 4. 91 kreslených správ o Slovensku, Ukrajine a celom svete 4 984
 5. Toto sú výhody, ktoré majú prémioví predplatitelia na SME.sk 3 877
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME 2 813
 7. Máte v hľadáčiku dovolenku v Turecku? Táto inšpirácia padne vhod 2 041
 8. Mladých inflácia netrápi. Ako zasiahne zábavný priemysel? 1 731

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Lebo Fico - sa stále ešte dá ,
 2. Jozef Sitko: Bude Slovensko krajinou nikoho?
 3. Blanka Ulaherová: V krajine Vandalov
 4. Andrea Vörösová: Bude každý druhý človek autista?
 5. Lubomir Zahora: 10 skúseností s rakúskou políciou
 6. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Morálna dilema: Drogy, prostitúcia a surogačné materstvo. Zdaniť a legalizovať alebo zachovať status quo?
 7. Štefan Vidlár: Nedeľné minizamyslenie sa
 8. Irena Šimuneková: Rozhľadne Poľana a Žalostina.
 1. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 9 927
 2. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 7 247
 3. Věra Tepličková: Mala by som byť po dnešku pokojnejšia, pani Kavecká? 6 442
 4. Post Bellum SK: Kocáb: Boli schopní aj tmu vydávať za dôkaz toho, že tam nie sú jadrové hlavice 5 896
 5. Věra Tepličková: Igi zasa ukazuje figy alebo O tom, ako sa Edo unáhlil 5 819
 6. Felipe Sánchez López: Opatrovatelia alebo novodobí slovenskí otrokári 5 566
 7. Monika Vojčíkova: Nie je Pavlínka ako Pawlinka 4 597
 8. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 2 991
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ochorenie čriev je závislé od životosprávy i potrebných pomôcok.


4 h

Model je dominantou novej galérie, ktorá vznikla v tesnom susedstve betlehemu.


TASR 22. jún

Pre samosprávy sú zelené projekty prioritou, veľká byrokratická záťaž a náročnosť procesov pri uchádzaní sa o eurodotácie sú v prípade obcí a malých miest brzdou rozvoja. Rozprávali sme sa so SLÁVKOU LENČÉŠOVOU, expretkou na oblasť životného prostredia v Združení miest a obcí Slovenska.


17. jún
Obnovená panoráma na náučnom chodníku Milana Kapustu.

Obnovu stihli ešte pred sezónou.


21. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľuboš odišiel v stredu, v piatok ohlásili jeho nezvestnosť.


25. jún

Roman Hanajík poukazoval na hoaxy vo videách Igora Bukovského.


25. jún

Majiteľ pozemku vyčíslil škodu na asi 6-tisíc eur.


20 h

Dokopy 25 rokov hral v štyroch veľmi populárnych kapelách.


Lajos Telek 21. jún

Blogy SME

 1. Vladimír Krátky: Lebo Fico - sa stále ešte dá ,
 2. Jozef Sitko: Bude Slovensko krajinou nikoho?
 3. Blanka Ulaherová: V krajine Vandalov
 4. Andrea Vörösová: Bude každý druhý človek autista?
 5. Lubomir Zahora: 10 skúseností s rakúskou políciou
 6. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Morálna dilema: Drogy, prostitúcia a surogačné materstvo. Zdaniť a legalizovať alebo zachovať status quo?
 7. Štefan Vidlár: Nedeľné minizamyslenie sa
 8. Irena Šimuneková: Rozhľadne Poľana a Žalostina.
 1. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 9 927
 2. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku) 7 247
 3. Věra Tepličková: Mala by som byť po dnešku pokojnejšia, pani Kavecká? 6 442
 4. Post Bellum SK: Kocáb: Boli schopní aj tmu vydávať za dôkaz toho, že tam nie sú jadrové hlavice 5 896
 5. Věra Tepličková: Igi zasa ukazuje figy alebo O tom, ako sa Edo unáhlil 5 819
 6. Felipe Sánchez López: Opatrovatelia alebo novodobí slovenskí otrokári 5 566
 7. Monika Vojčíkova: Nie je Pavlínka ako Pawlinka 4 597
 8. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 2 991
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu