Za oznámením bomby v žiarskom Kauflande je len 16-ročný chlapec, ktorý sa na tom zabával so svojimi kamarátmi.
ŽIAR NAD HRONOM. Policajti už zistili, kto nechal v žiarskom Kauflande odkaz, že v hypermarkete je bomba.
„ Poverený príslušník obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy 16-ročného chlapca zo Žiaru nad Hronom,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Podľa jej slov sa obvinený v nedeľu (8. januára) okolo pätnástej hodiny stretol pred Kauflandom s tromi kamarátmi.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
„Rozhodli sa, že sa pôjdu pozrieť na strechu obchodného domu. Následne na ňu všetci štyria vyšli po rebríku, pričom ich videl pracovník SBS. Chlapci pred ním ušli a vošli do obchodného domu,“ pokračovala.
„Vo vnútri sa išli pozrieť na fľašu s alkoholom, akú tam mal v minulosti odcudziť jeden z ich kamarátov. Potom si išli na toalety očistiť topánky od blata a odišli preč. Zastavili sa pri nástenke s inzerciou pri hlavnom vchode, kde sa chvíľu pozerali na inzeráty. Jeden z nich napísal na lístok, že predá protézu s vymysleným telefónnym číslom. Následne na to obvinený napísal na ďalší lístok text v znení: V Kauflande je bum bomba. Lístok nechal na stole a všetci vyšli z obchodného domu von. Najskôr sa na tom zabávali a potom odišli preč,“ vysvetlila ako poplašná správa vznikla.
„Lístok na mieste našiel občan, ktorý sa zastavil pri nástenke pozrieť si vyvesené inzeráty. Odovzdal ho na recepcii, odkiaľ podozrenie nahlásili na políciu,“ uviedla.
Policajtom sa vinníka podarilo vypátrať, pričom sa počas výsluchu k spáchaniu tohto skutku priznal.
„Vo svojich výpovediach to potvrdili aj svedkovia,“ podotkla Faltániová.
Obchodnému domu vznikla škoda odhadnutá na 5 500 eur.
„Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky. Keďže obvinený je mladistvý, hrozí mu polovičný trest,“ dodala.
Autor: ešte