Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Úradujúci majster ŠK Inter vypadol, Fo-Fo zdolalo Spartakovcov

Na Skalke pri Kremnici sa odohrali štvrťfinálové súboje. Veľké prekvapenie sa zrodilo na úkor favorita ŠK Inter, keď úradujúci majster podľahol Catalunyi. Postup do semifinále si vybojovalo aj Fo-Fo.

Catalunya zdolala úradujúceho šampióna ŠK Inter.(Zdroj: Ivan Mriška)

ZIMNÁ LIGA SKALKA

štvrťfinále:
ŠK Inter – SRC Catalunya 7:9 (3:4)
Góly: Marianik 1, Kubík 5, B. Neuschl 1 - Schmidt ml. 1, Ďurica 4, Chladný 3, Hoz 1
Rozhodoval: Krajčík
ŠK Inter: Kováč – Majer, Dobias, B. Neuschl, Marianik, Kubík, Mazúr, Wagner, T. Hric
SRC Catalunya: Haško - Ďurica, S. Urgela, Hoz, Chladný, Kundrata, Schmidt

V prvom štvrťfinále sa stretli obhajca titulu ŠK Inter, ktorý obsadil štvrtú priečku základnej časti a Catalunya, ktorá skončila na piatej pozícii. Otvárací gól stretnutia vsietil Kubík, Inter išiel do vedenia 1:0. Od tohto momentu však pôsobili Interisti zaspatým dojmom. Catalunya využila nepresvedčivý výkon obhajcu na polčasové vedenie 3:4. V druhom dejstve sa snažil obhajca skóre zvrátiť, po bojovnom a hlavne disciplinovanom výkone však Canatunya už víťazstvo z rúk nepustila. Pripravila tak prekvapenie zimnej ligy na úkor favorita celej súťaže. V semifinále sa stretne s víťazom základnej časti, s mužstvom Old School HV. Inter obsadil konečné piate miesto.

Fo-Fo – Spartakovci 2:1 (1:0)
Góly: Pobežka, Gulička - Mališ
Rozhodoval: Kundrata, Krajčík
Fo-Fo: Ďurča – Mezei, Paller, Abrahám, Francz, Gulička, Wolner, Milčík,
Spartakovci: Mriška – Haluška, Bodor, Hudec, Mališ, Janúch, J. Hric, M. Hric

V druhom štvrťfinále sa stretli posledné mužstvo základnej časti, Spartakovci, a tretie Fo-Fo. Od začiatku dominovali Spartakovci, problémy im však robila koncovka. Už v prvej minúte sa sám ocitol pred bránou Hudec, brankár Ďurča však bol pozorný. V 6. min. sa sám rútil na brankára Matúš Hric, tesne však minul. Nevyužité šance Spartakovcov trestalo Fo-Fo úvodným gólom zápasu, keď sa najlepšie pred brankárom zorientoval Pobežka a otvoril skóre 1:0. Od tohto momentu Fo-Fo doslova „zabetónovalo“, všetky sily sústredilo na obranu. Cez prehustené zadné rady sa Spartakovcom nedarilo dobyť bránu výborne chytajúceho Ďurča. Polčas tak skončil 1:0. Do druhého dejstva nastúpili Spartakovci s odhodlaním vyrovnať, Fo-Fo však naďalej skvele bránilo. Desať min. pred koncom zápasu vrhli Spartakovci všetky sily do útoku, otvorili hru. Tento úmysel sa im však vypomstil, keď Gulička z rýchleho brejku vedenie zvýšil 2:0. Minútu pred koncom sa Spartakovcom ešte podarilo zdramatizovať zápas, keď zakliatu „svätyňu“ Fo-Fa prekonal Mališ. Tento gól však prišiel už neskoro, Fo-Fo najtesnejšie vedenie udržalo a postúpilo do semifinále, kde sa stretne s mužstvom All Stars. Pre Spartakovcov sa súťaž končí, obsadili celkovú šiestu pozíciu.

Celkové Poradie: 1.,2., 3., 4. miesto – Old School HV/All Stars/Fo-Fo/Catalunya, 5. miesto – ŠK Inter, 6. miesto – Spartakovci

Semifinále: Old School HV - SRC Catalunya, All Stars - Fo-Fo

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. GoPass-dovolenka, ktorá sa oplatí
  3. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  9. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  10. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

FOTOREPORTÁŽ: Deviaty ročník festivalu Gothoom dopadol na výbornú

Prednedávnom si užili svoj sviatok fanúšikovia metalovej hudby. Na festivale Gothoom sa zišli po druhý raz v krásnom areáli Revištského Podzámčia.

Netradičný krúžok vo Vyhniach: Školáci sa už roky učia tvoriť filmy

Žiaci základnej školy ukázali svoj talent na prehliadke animovaných a hraných filmov, Divákom ukázali vlastné diela.

Vo Vyhniach majú bankomat. Podarilo sa im to až po ôsmich rokoch

Umiestniť bankomat v obci chceli už dávno. Banky im však nechceli vyhovieť.

Na Šášove chystajú stredoveké hradné hry. Už tento víkend

Už na jeseň chcú na hrade Šášov sprístupniť Sálu kráľovnej Barbory.

FK Pohronie je na novú sezónu pripravené. Aké sú ambície klubu?

Druholigový tím FK Pohronie odohrá prvý zápas nového ročníka 2018/2019 už v sobotu 21. júla na ihrisku Interu Bratislava. Klub zvolal pred sezónnou tlačovú konferenciu.