Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Úradujúci majster ŠK Inter vypadol, Fo-Fo zdolalo Spartakovcov

Na Skalke pri Kremnici sa odohrali štvrťfinálové súboje. Veľké prekvapenie sa zrodilo na úkor favorita ŠK Inter, keď úradujúci majster podľahol Catalunyi. Postup do semifinále si vybojovalo aj Fo-Fo.

Catalunya zdolala úradujúceho šampióna ŠK Inter.Catalunya zdolala úradujúceho šampióna ŠK Inter. (Zdroj: Ivan Mriška)

ZIMNÁ LIGA SKALKA

štvrťfinále:
ŠK Inter – SRC Catalunya 7:9 (3:4)
Góly: Marianik 1, Kubík 5, B. Neuschl 1 - Schmidt ml. 1, Ďurica 4, Chladný 3, Hoz 1
Rozhodoval: Krajčík
ŠK Inter: Kováč – Majer, Dobias, B. Neuschl, Marianik, Kubík, Mazúr, Wagner, T. Hric
SRC Catalunya: Haško - Ďurica, S. Urgela, Hoz, Chladný, Kundrata, Schmidt

V prvom štvrťfinále sa stretli obhajca titulu ŠK Inter, ktorý obsadil štvrtú priečku základnej časti a Catalunya, ktorá skončila na piatej pozícii. Otvárací gól stretnutia vsietil Kubík, Inter išiel do vedenia 1:0. Od tohto momentu však pôsobili Interisti zaspatým dojmom. Catalunya využila nepresvedčivý výkon obhajcu na polčasové vedenie 3:4. V druhom dejstve sa snažil obhajca skóre zvrátiť, po bojovnom a hlavne disciplinovanom výkone však Canatunya už víťazstvo z rúk nepustila. Pripravila tak prekvapenie zimnej ligy na úkor favorita celej súťaže. V semifinále sa stretne s víťazom základnej časti, s mužstvom Old School HV. Inter obsadil konečné piate miesto.

Fo-Fo – Spartakovci 2:1 (1:0)
Góly: Pobežka, Gulička - Mališ
Rozhodoval: Kundrata, Krajčík
Fo-Fo: Ďurča – Mezei, Paller, Abrahám, Francz, Gulička, Wolner, Milčík,
Spartakovci: Mriška – Haluška, Bodor, Hudec, Mališ, Janúch, J. Hric, M. Hric

V druhom štvrťfinále sa stretli posledné mužstvo základnej časti, Spartakovci, a tretie Fo-Fo. Od začiatku dominovali Spartakovci, problémy im však robila koncovka. Už v prvej minúte sa sám ocitol pred bránou Hudec, brankár Ďurča však bol pozorný. V 6. min. sa sám rútil na brankára Matúš Hric, tesne však minul. Nevyužité šance Spartakovcov trestalo Fo-Fo úvodným gólom zápasu, keď sa najlepšie pred brankárom zorientoval Pobežka a otvoril skóre 1:0. Od tohto momentu Fo-Fo doslova „zabetónovalo“, všetky sily sústredilo na obranu. Cez prehustené zadné rady sa Spartakovcom nedarilo dobyť bránu výborne chytajúceho Ďurča. Polčas tak skončil 1:0. Do druhého dejstva nastúpili Spartakovci s odhodlaním vyrovnať, Fo-Fo však naďalej skvele bránilo. Desať min. pred koncom zápasu vrhli Spartakovci všetky sily do útoku, otvorili hru. Tento úmysel sa im však vypomstil, keď Gulička z rýchleho brejku vedenie zvýšil 2:0. Minútu pred koncom sa Spartakovcom ešte podarilo zdramatizovať zápas, keď zakliatu „svätyňu“ Fo-Fa prekonal Mališ. Tento gól však prišiel už neskoro, Fo-Fo najtesnejšie vedenie udržalo a postúpilo do semifinále, kde sa stretne s mužstvom All Stars. Pre Spartakovcov sa súťaž končí, obsadili celkovú šiestu pozíciu.

Celkové Poradie: 1.,2., 3., 4. miesto – Old School HV/All Stars/Fo-Fo/Catalunya, 5. miesto – ŠK Inter, 6. miesto – Spartakovci

Semifinále: Old School HV - SRC Catalunya, All Stars - Fo-Fo