Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Hokejbalisti Žiaru nestačili na Vrútky

V predposlednom kole základnej časti privítali žiarski hokejbalisti doma Vrútky. Po prehre stratili teoretickú šancu bojovať o poslednú miestenku do play-off.

Hokejbalisti Sport Trend Žiar podľahli doma Vrútkam.(Zdroj: Ivan Mriška)

EXTRALIGA

24. kolo:
Žiar – Vrútky 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: Považanec, Ruttkay

Domáci sa ujali vedenia úvodným gólom. Prvú tretinu odohrali disciplinovane, až na záverečnú minútu, keď sa dostali do oslabenia. Hosťom sa podarilo presilovku využiť 1:1. Následne prišlo niekoľko zbytočných zákrokov domácich, hostia sa dostali do presilovky 5 na 3 a na začiatku tretej tretiny vsietili vedúci gól na 1:2. Hráčom Vrútok vychádzali rôzne provokácie, z čoho vyplývali ďalšie vylúčenia. V tretej tretiny zvýšili hostia svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Od tohto momentu domáci pritlačili súpera, donútili ho k chybám, naskytla sa im tiež presilovka 5 na 3. Žiarčania odvolali brankára Nátera, na ihrisku ich tak bolo o troch viacej ako hostí. Podarilo sa im korigovať na rozdiel jedného gólu. Zvýšeným tlakom si minútu pred koncom vybojovali ďalšie presilovku, scenár sa opakoval, brankár bol opäť odvolaný. V útočnom pásme však nastalo zbytočné odplácanie, z čoho vyplynulo vylúčenie. V závere zápasu bol brankár Náter opäť odvolaný, Žiarčania si vytvorili množstvo šancí, vyrovnať sa im však nepodarilo. Prehrou prišli domáci o teoretickú šancu bojovať o poslednú miestenku do play-off, definitívne ich čaká boj o záchranu.

2. Vedeli ste, že svojho svätého patróna má aj internet? Príďte na výstavu 65
  3. Beerfest: Súťažiť sa bude aj o titul hliníková huba. Kto zvládne pálivé čili papričky? 62
  4. Hrobka rytiera Lothara von Berksa je v zlom stave, dočká sa opravy 54
  5. Kremnické Bane: Cena za rekonštrukciu cesty rastie. Po aktuálnom dodatku príde ďalší 35
  6. V drese Lovče zvučné mená. Snom ostáva súboj so Slovanom 30
  7. Červené sfarbenie vody v jazierku ľudí zaskočilo 27
  8. V bankách v okrese opäť hľadali bombu. Ľudí z prevádzok evakuovali 24
  9. Miestne ženy venovali obci jedinečný patchworkový obraz. Nazvali ho Rok na dedine (+ FOTO) 23
  10. Pelegríni pokrstil nový štadión víťazným gólom. Žiar sa dočkal pompézneho otvorenia štadiónu 21