Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Brehy opäť na čele, Kosorín potrápil Veľkú Lehotu

Prvá trieda pokračovala zápasmi 14. kola. Horná Ves vo Voznici iba remizovala, Brehy to využili a dostali sa na čelo.

Kremničania na jar ešte bod nestratili.(Zdroj: Ivan Mriška)

I. TRIEDA

15. kolo:
V. Lehota – Kosorín 1:0 (1:0)
Gól: 43. Vozár
Rozhodoval: Slosiar, 100 divákov
V. Lehota: Boroš – M. Hudec, T. Víglaský, M. Víglaský, Ma. Hudec, Polc, A. Víglaský, P. Vozár, P. Kocian (85. F. Víglaský), Baranec, M. Kocian (65. Adamík)
Kosorín: Ertl – Legíň (45. Karásek), Nemčok, Kráľ, Pašák, Matiáš, Krpelan, Čiliak, Štroffek, Čamaj, Šurka

Domáci nepustili hostí do vážnejšej šance, výraznejšie sa im však zvíťaziť nepodarilo, pretože ich ešte neupustil herný kŕč z domáceho ihriska.
FRANTIŠEK ČÍK

Lov. Trubín – Lovča 1:0 (0:0)
Gól: 78. Debnár
Rozhodoval: Kacz, 200 divákov
Lov. Trubín: J. Bahno – L. Janek, Krajči, Kapusta, Tinák, Kollár, J. Bahno, Macko (90. Koza), Fabian, Debnár (85. J. Janek), Fáber (46. Benko, 79. Vrtík)
Lovča: Mokroš – Hrmo, Greguš, Magula (68. Matuška), Páleník, Kováč, Šebeň, Sedliak, Kukučka, Ondrík (83. Bahno), Beňo

Za drsného počasia sa hral vyrovnaný zápas. V druhom polčase vsietili domáci, po nahrávke Benka gól, ktorý rozhodol o osude zápasu a o tom, že domáci získali zaslúžené tri body. Rozhodcovia podali vyrovnaný a kvalitný výkon.
MIROSLAV REGINÁČ

Kremnica – D. Trnávka 4:1 (2:0)
Góly: 15., 22. Chladný, 69. Polačko, 72. Ďurica – 64. Baran
Rozhodoval: Katina, 160 divákov
Kremnica: Kováč – Kapšo, M. Urgela, S. Urgela, Hoz (61. Mazúr), Chladný (63. Tokár), Kuzma 85. Palík), Ďurica, P. Urgela, Polačko, Ziman (85. Žiarny)
D. Trnávka: A. Struhár – Dodok, Boška, Spielberger, Kopčan, R. Boška (37. Kotrelec), Slušný, M. Struhár, Baran, Giertl, Majerský

Prevaha domácich bola v prvom polčase odmenená dvomi peknými gólmi Chladného. Druhé dejstvo malo rovnaký obraz. Hoci hostia po štandartnej akcii znížili na 2:1, domáci už vyrovnanie nepripustili, výsledok zveľadili Polačko a Ďurica.
DUŠAN KRAJČÍK

T. Breznica – Vyhne 3:2 (1:1)
Góly: 27. Mikuška, 47. Petráš, 62. Lauko - 29. Babic, 77. Zuberník
Rozhodoval: Huňady, 100 divákov
T. Breznica: M. Homola – Gaži, Mikuška (85. Kruhlák), Žembery, Daniš, Juristy, Forgáč (90. Šebo), Homola (70. Kosmály), J. Galbavý, Bicka (75. T. Galbavý), Petráš (52. Lauko)
Vyhne: P. Bosák – L. Bosák, Osika, Lachata, Čunderlík, Štefanka, Benča, Babic, Bugár, Zuberník, Packo

Na začiatku zápasu mali prevahu hostia, otvárajúci gól však strelili domáci 1:0. Na úvodný zásah domácich hostia rýchlo odpovedali 1:1. Do konca polčasu bola hra vyrovnaná, gól už nepadol. Po zmene strán sa rýchlym gólom vedenia ujali domáci hráči. Domáci nepremenili penaltu, Petráš však skóroval na 3:1 a ukľudnil domácich fanúšikov. Následne mali ďalšie šance, ich nevyužitie sa im mohlo aj vypomstiť, keď Zuberník znížil na rozdiel jedného gólu. Domáci po prevahe v druhom dejstve zaslúžene zvíťazili a do tabuľky si zapísali prvé jarné body.
JOZEF GAŽI

Brehy – Bzenica 3:0 (1:0)
Góly: 37. a 70. Š. Vozár, 51. Gorbov,
Rozhodoval: Oslanec , 80 divákov
Brehy: Kosec – Kačinec, Holý, Gorbov (85. Michalic), Š. Vozár, Turinský (46. Brodziansky), P. Vozár, Briestenský (87. Zviezdecký), Šálka, M. Polc, Hubáč
Bzenica: Číž – Kicko, M. Kliman, Šimko, Rosenberg, Kačák (85. Melich), V. Horváth, Fehérpataky, M. Kliman, A. kliman, Zliechovec, Dekýš

V dobrom zápase v mrazivom počasí sa domáci prvýkrát presadili po štandardnej situácii. V 37. min. skončil priamy kop Š. Vozára z 20 m v sieti. V druhom dejstve našiel priamy kop Polca Gorbova, ktorý hlavou preloboval brankára hostí Číža. Zaslúžené víťazstvo domácich prikrášlil v 70.min. svojím druhým gólom v stretnutí Š. Vozár, ktorý zvyšoval na 3:0. Po tomto momente sa zápas už len dohrával.
JOZEF BAKOŠ

Voznica - Horná Ves 1:1 (0:1)
Góly: 86. M. Blaho - 16. Kasza
Rozhodoval: Nitško, 110 divákov
Voznica: Brestovský – Laurov (67. R. Brodzianksy), Beňovský (62. Benča), P. Brodziansky, Vančo, Mocpajchel (45. P. Blaho), Valach, S. Mihálik (45. E. Mihálik), M Blaho, Kúšik (78. Predajniansky)
Horná Ves: Mikula – Mi. Mecele, Marianik, Ma. Mecele, Dobias, Tichý, Neuschl, Baláž (45. Považan), Kasza, P. Širáň (86. Andráši), P. Mecele

V úvodných dvadsiatich minútach hry si domáci vypracovali šance, gól však nedali. Naopak strelou z diaľky prekvapili domáceho brankára Kasza a poslal hostí do vedenia 0:1. Ďalší priebeh stretnutia bol vyrovnaný, snaha domácich bola odmenená vyrovnávajúcim gólom. Remíza je spravodlivá.
KAMIL BLAHO

Slaská - Župkov 7:1 (3:1)
Góly: Silný 2, Gordulič 2, Hric 2, Mališ Michal - Eržiak
Slaská: Kupči - Hric, Lalo, Petor, Masarovič, Golha, Vanko, Topoľan, Gašparík, Silný, Grodulič striedali: Vittek, J. Mališ, M. Mališ
Župkov: Hos - Sartoris, Mlynárik, Repiský Michal, Jelínek, Šopa, Rendla, Eržiak, Hric Matej, Mičík, Hric Andrej striedali: Repiský, Maruška, Vallo

Zápas sa hral za silného vetra v typicky aprílovom počasí. Domáci potrebovali zabrať na plno a tomu prispôsobili aj svoju taktiku. Od začiatku zatlačili na súpera a po pár polo šanciach prišiel prvý gól v sieti hostí. Postaral sa oň Gordulič. Hostia mohli následne hneď po rozohrávke vyrovnať, ale trafili len konštrukciu brány a následná „dorážka“ išla mimo priestoru troch žrdí. Druhý gól strelila Slaská po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk. Lopta sa dostala až k Silnému a ten aj s prispením obrancu zvýšil vedenie domácich. Do konca polčasu padli ešte dva góly, keď najskôr na 3:0 zvyšoval opäť Silný a v poslednej minúte znížil hosťujúci Eržiak strelou z veľkej vzdialenosti na polčasových 3:1. V druhom dejstve strelili Slašťania upokojujúci štvrtý gól, o ktorý sa postaraj Gordulič. Po tomto zásahu bolo po zápase. S chuťou hrajúca Slaská pridala do konca zápasu ešte tri góly a zaslúžene si pripísala prvé jarné víťazstvo.

14. Kosorín 15 0 0 15 10:50 0

Jedenástka kola: J. Bahno (Lovčica Tr.) – Kapusta (Lovčica Tr.), Kováč (Lovča), M. Urgela (Kremnica), Zuberník (Vyhne), Marianik (Horná Ves), Mikuška (T. Breznica), Hric (Slaská), Chladný (Kremnica), Š. Vozár (Brehy), B. Neuschl (Horná Ves)

7. Hasiči z viacerých miest hasili prístavbu rodinného domu 49
  8. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 43