Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Dolná Ždaňa pre zranenia stratila ďalšie body

Futbalisti Dolnej Ždane pre zranenia nestačili na bystrické béčko posilnené o hráčov z A mužstva. Derby Banskej Štiavnice a Hliníka skončilo víťazstvom domácich.

Dolná Ždaňa nestačila na bystrické béčko.(Zdroj: (FK))

III. LIGA VÝCHOD

25. kolo:

B. Bystrica B - Dolná Ždaňa 4:0 (3:0)

D. Ždaňa: Gramblička - Arvaj, Krivjančin, Sekereš, Ondrejka, Sámel, Sepeši, Kamas, Pinka, Páleník, Vician (46. Kravárik)

Ždaňa sa nemôže zbaviť zranení, nastúpila iba s jedným náhradníkom. Chýbal jej kompletný útok. Prvý polčas sa hral v réžii domácich, ktorí posilnení o šesť hráčov áčka nedali hosťom dýchať. V 14. min. po centri Kupčíka dal hlavou Brašeň brvno. V 20. min. po chybe stopérov dal Slančík prvý gól domácich 1:0. O päť minút fauloval Krivjančin Brašeňa a Lupták z 11 m zvýšil na 2:0.V 33. min. trafil Nemec spoza šestnástky do šibenice a bolo po zápase. Do druhého dejstva nastúpili hostia aktívnejšie. Ich hra bola iná, boli viac ako vyrovnaní súperi. Z tlaku gól nevyťažili, a tak domáci zaslúžene zvíťazili. V nedeľu skladajú Ždaňania reparát proti Ružinej.

17. St. Ľubovňa 25 0 2 23 10:81 2

Ostatné výsledky: Trebišov - Stará Ľubovňa 3:1, Lokomotíva Košice - Spišská Nová Ves 0:1
Zvolen - Kremnička 2:0, Bardejov - Poprad 3:0, Moldava B - Lipany 4:2, Košice B - Námestovo 0:2, Prešov juniori - Vranov 4:3

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

21. kolo:

Z. Poruba - N. Baňa 1:1 (0:0)

Gól: 90. Jenes

Rozhodoval: Medveď, 200 divákov

N. Baňa: Foťko – Rudzan, Jenes, Pleva, Horniak, Obadal (79. Bielik), Pavlík, Wolf, Budinský (60. Krause), Švec, Uličný

Za veterného počasia diváci v prvom polčase atraktívny futbal nevideli. Hralo sa najmä medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu. Iba v 43. min. s námahou vyrazil domáci brankár pokus Šveca z polky ihriska. V druhom dejstve sa domáci po rohu ujali vedenia. Následne mohol vyrovnať Švec, jeho strela však minula priestor bránky. Hostia vyrovnali v 90. min, po rohu zakončoval Jenes.

JOZEF FORGÁČ

Žiar/L. Vieska – MFK B. Bystrica 0:4 (0:3)

Rozhodoval: Budáč st., 150 divákov

Žiar/L. Vieska: Číž – Žnava, Rozemberg, Šouc, Gajdoš, Dobrota, M. Rapčan, Cvejkuš, Hanus, Neuschl (68. Debnár), Macejko

Domáci nastúpili oslabení, keď pre zranenia nehrali Boldiš, Šimon a Urgela. Na hre domácich to nebolo až tak vidno, keďže kombinačne zahrali lepšie ako minulý týždeň. Problém im však robilo premieňanie šancí. Domáci zahodili šesť tutoviek, čo sa im vypomstilo, keď hostia vyťažili z minima maximum. Ich efektivita bola vysoká. Funkcionári veria, že sa v hráčoch prebudí strelecký duch a že začnú premieňať šance. S prehľadom rozhodoval Budáč st.

16 L. Lúčka 22 2 2 18 16:76 8

Ostatné výsledky: V. Krtíš - Čadca 1:2, Tisovec - L. Lúčka 1:0, Martin - Kalinovo 3:1, Žilina B - Ďanová 1:2, Krásno - Turany 3:1, K. N. Mesto - L. Štiavnica 2:2

IV. LIGA JUH

19. kolo:

B. Štiavnica – Hliník 2:0 (2:0)

Góly: 12. Kminiak, 23. Urgela

Rozhodoval: Budáč ml., 150 divákov

B. Štiavnica: Pažout – Halát, A. Hanzlík, Necpal, Dulaj, N. Barák (82. Hrabko), Urgela, Šíma (69. Pastier), P. Hanzlík, Kminiak, Andraščík (58. Ferenčík)

Hliník: Kúšik – Ďuriš, Slaný, A. Murín, Kmeť, Svätený (69. Krištof), Sopko (80. Šimko), Minyu (62. B. Murín), Ďuriš, Mališ, R. Demko

V okresnom derby nebolo vidieť rozdiel v tabuľke. Domáci z množstva šancí presvedčili aspoň gólom Kminiaka a nádhernou individuálnou akciou Urgelu. V druhom polčase zahadzovanie šancí pokračovalo, a tak sa stav nezmenil.

ĽUBOMÍR BARÁK

Poltár – Š. Bane 3:1 (2:0)

Gól: 68. Michalek

Rozhodoval: Faber, 200 divákov

Š. Bane: Blaško – Sojka, Kochol, Košárnik (78. Štefanka), Čamaj, Blaškovič (46. Ševeček), Michalek, Budinský, V. Pavlík, Ondrík, Turkota

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Ujať vedenia sa mohli hostia, keď z 5 m netrafil centrovanú loptu Budinský. Domáci sa ocitli v prvej šanci a otvorili skóre 1:0. Ďalej pokračoval zápas slabšej úrovne, v 38. min. po druhej strele na bránu zvýšili domáci 2:0 V druhom dejstve začali hostia lepšie, v 68. min. znížil z pokutového kopu Michalek 2:1. Hostia sa snažili vyrovnať, domáci však v 78. min. zvýšili na 3:1. Na tento zásah už hostia nedokázali odpovedať, zaknihovali si tak štvrtú jarnú prehru.

14 Hliník 19 1 2 16 19:69 5

Ostatné výsledky: Jesenské - Fiľakovo 1:1, Č. Balog - Kováčová 4:2, Málinec - Revúca 2:1, Divín - JUPIE BB 3:0, Badín - Brusno 1:3

V. LIGA SKUPINA C

19. kolo:

S. Ľupča – Lutila 2:1 (1:0)

Gól: Mokroš 1

Rozhodoval: Mihálik

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich.

PAVOL HROMÁDKA

Selce – Hod. Hámre 5:1 (2:1)

Gól: 43. Pisár

Rozhodoval: Guži, 80 divákov

Hod. Hámre: Bocian – Ološtiak, Gulaša, L. Káčer, P. Kapusta, Goral, Listofer, Leško, F. Baláž, P. Baláž, Pisár

V prvom polčase vyrovnaný zápas, domáci skórovali na 2:1 minútu pred prestávkou. Do druhého dejstva nastúpili hostia s cieľom vyrovnať, čo sa im však kvôli spornému nariadenému kopu nepodarilo.

JÁN GALETA

Sásová – Repište 4:1 (3:0)

Gól: 51. Karvaš

Rozhodoval: Libiak, 350 divákov

Repište: Marko – Čech, E. Kmeť (84. Kúš), M. Karvaš, P. Karvaš, S. Želiar, Kordík, Hurta, P. Ulbrík, Vincúr (55. M. Kmeť st.), M. Kmeť ml.

Oslabený Repišťania odohrali zápas priemernej úrovne, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Hostia už tradične dostali v rozpätí 12 min. tri góly. Domáci trestali každú chybu zdecimovanej obrany Repišťa. Do druhého polčasu hostia nastúpili s taktikou, že nemajú čo stratiť. V 51. min. korigoval M. Kavaš po nádhernom sóle. Následne sa dostali do šancí aj Želiar a E. Kmeť. Zo štandardnej situácie domáci trestali opäť 4:1. Z tohto zásahu sa už Repišťania nedokázali spamätať, a tak všetky body ostali doma.

ĽUBOMÍR HUDEC

Žarnovica – Hrochoť 5:0 (1:0)

Góly: Mikuška 2, Bocian 1, M. Laurov 1, Miškov 1

Rozhodoval: Verkin, 250 divákov

Žarnovica: Herold – Líner, Gapa, Zelovič, Šopa, Koutný (61. Miškov), Roško (49. M. Laurov) Hudec, Bocian (57. Černák), Mikuška, Štefanka

Hostia sa od úvodných minút sústredili iba na obranu, ktorú domáci prelomili až v závere prvého dejstva. Po zmene strán Žarnovičania jednoznačne prevyšovali hostí, vysoké víťazstvo je zaslúžené. Domáci boli za dobrý výkon obmenení potleskom.

14 Lutila 19 1 4 14 19:67 7

Ostatné výsledky: Medzibrod - Šalková 2:3, Pliešovce - Detva 2:1, Krupina - Priechod 1:0

1. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 1 172
  2. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 1 119
  3. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 882
  4. Hasiči z viacerých miest hasili prístavbu rodinného domu 731
  5. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 713