Žarnovica si zaistila postup, Repište zvládlo dôležitý zápas

Futbalisti žarnovického MFK si už 4 kolá pred koncom zaistili postup do 4. ligy Juh. Iné problémy má Repište, ktoré bojuje o záchranu. K udržaniu však spravilo výrazný krok, keď v kľúčovom domácom zápase zdolalo doma Selce.

Žarnovica sa aj vďaka víťazstvu nad Krupinou predstaví v 4. lige Juh.Žarnovica sa aj vďaka víťazstvu nad Krupinou predstaví v 4. lige Juh. (Zdroj: Juraj Maďar)

III. LIGA VÝCHOD

Predohrávka 34. kola:

Vranov nad Topľou – D. Ždaňa 3:1 (0:1)

Gól: Páleník

D. Ždaňa: Gramblička, Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Vician, Ondrejka, Zvara, Páleník, Sámel (80. Arvaj), Líška

Už v 2. min. zacentroval Vician a Páleník sa nemýlil 0:1. Domáci následne tlačili, ale bez gólového efektu. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení, už v 47. min., po chybe v strede obrany vyrovnal Hamuľak. O dve minúty pridal svoj druhý gól a poslal východniarov do vedenia. Následne domáci Ždaňanov rozobrali, na ihrisku si robili, čo chceli. Iba vďaka Grambličkovi, ktorý chytil štyri čisté šance bolo stále len o jeden gól. V 88. min. však vymietol z priameho kopu šibenicu Adam a bolo rozhodnuté 3:1.

Ostatné výsledky: Zvolen - Trebišov 5:0, Poprad - Stará Ľubovňa 5:0, Lokomotíva Košice - Moldava B 4:0, Bardejov - Banská Bystrica B 2:0, Prešov juniori – Ružiná 0:1, Kremnička - Lipany 3:1, Spišská Nová Ves - Námestovo 2:1

28. kolo:

Stará Ľubovňa – D. Ždaňa 1:3 (1:1)

Góly: Zvara, Páleník, Líška

D. Ždaňa: Gramblička - Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sepeši, Vician, Ondrejka, Zvara (61. Sámel), Páleník (84. Arvaj), Cimerman (37. Sojka), Líška

Do Starej Ľubovne išli Ždaňania pre povinné víťazstvo. Už v 3. min. dal Zvara brvno. Domáci sa v 6. min., z jedinej strely, po chybe Kravárika ujali vedenia 1:0. Gól dal Mariančík. Následne sa však domáci stiahli, do prestávky Ždaňania dobýjali bránu St. Ľubovne. Vyrovnať sa im podarilo v 41. min., keď Líška vysunul Zvaru a ten popri brankárovi vyrovnal 1:1. V 75. min., po rohu Viciana sa odrazená lopta dostala k Páleníkovi a ten vedel čo s ňou 1:2. V 81. min. ušiel Vician po krídle a jeho center z voleja trafil Líška 1:3. Tieňom dobrého výkonu sú zranení Zvara, Cimerman a Sámel.

17.St. Ľubovňa 29 0 2 27 11:102 2

Ostatné výsledky: Prešov juniori - Zvolen 2:0, Vranov - Lokomotíva Košice 0:2, Poprad - Košice B 0:1, Spišská Nová Ves - Trebišov 4:1, Námestovo - Banská Bystrica B 2:1, Lipany - Ružiná 1:1, Stará Ľubovňa - Dolná Ždaňa 1:3

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

24. kolo:

L. Lúčka – Žiar/L. Vieska 1:4 (0:3)

Góly: Rozemberg 2, Macejko (11 m), Rapčan

Rozhodoval: Škvarek, 50 divákov

Žiar/L. Vieska: Číž – Debnár, Gajdoš, Šouc, Macejko, Hanus, J. Urgela, Šimon, Rapčan, Rozemberg ,Vuong

Zápas sa začal náporom domácich, hra sa vyrovnala v 8. min. Hostia následne prebrali iniciatívu, domáci sa pred bránu Žiarčanov dostávali ojedinele. V 12. min. sa im podarilo nastreliť brvno. Od tohto okamihu boli až do konca zápasu lepší hostia. Skóre otváral po Rapčanovej prihrávke Rozemberg. V 24. min. hlavičkoval po centri Vuonga tesne vedľa Rozemberg. V 33. min. zvyšoval z pokutového kopu Macejko. Už o päť minút, po Debnárovom centri upravoval Rozemberg 0:3. V druhom dejstve pokračovali v aktivite hostia, množstvo šancí však zahodili. V 69. min. sa však nemýlil Rapčan 0:4. Skóre mohlo byť aj vyššie, Hanus, Rozemberg, Rapčan, Vuong a Šimon sa však netrafili. Domáci pred záverečným hvizdom znížili po ojedinelej šanci. Skóroval Šimon.

16.L. Lúčka 26 3 2 21 21:87 11

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica - Krásno 8:2, K. N. Mesto - Žilina B 3:2, L. Štiavnica - Martin 0:3, Turany - Tisovec 0:5, Ďanová - V. Krtíš 3:1, Kalinovo - Z. Poruba 2:1

IV. LIGA JUH

22. kolo:

Brusno – B. Štiavnica 2:0 (2:0)

Rozhodoval: Budáč ml.

B. Štiavnica: Pažout - Halát, Necpal, A. Hanzlík, Lupták (53. Baranec), Hrabko (87. Cabaník), Ferenčik st., N. Barák, P. Hanzlík, Urgela, Kminiak

V predohrávke nastúpili Štiavničania proti lídrovi súťaže bez niekoľkých hráčov základnej zostavy. Podali však bojovný výkon. Mohli ísť aj do vedenia, Lupták však nedal. O osude zápasu rozhodlo päť minút, keď sa v 37. min. uvoľnil domáci útočník a krížnou strelou nedal Pažoutovi šancu. V 40. min. skórovali opäť hostia 2:0. Následne kopali domáci pokutový kop, ktorý však brankár Štiavnice bravúrne zneškodnil. V druhom dejstve sa Štiavničania snažili korigovať, čo sa im však nepodarilo, a tak skóre ostalo nezmenené.

ĽUBOMÍR BARÁK

Š. Bane – Č. Balog 3:1

Hliník – Jesenské 1:2 (0:1)

Gól: 67. Minyu

Rozhodoval: Weiss, 120 divákov

Hliník: Kúšik – A. Murín, Kmeť, Sopko, Svätený, Mališ (46. Šimko), B. Murín (65. Demko), Slaný, Ďuriš, Minyu, Bosák (75. Kryštof)

Vyrovnaný zápas, v úvode si domáci vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré však nepremenili. Naopak, po nedorozumení domácej obrany otvorili skóre hostia. Rovnaký priebeh mal aj druhý polčas, keď domáci nedokázali využiť svoje príležitosti a súper skóroval 0:2. V 66. min., po peknej akcii skóroval Minyu 1:2. Domáci mohli aj vyrovnať, Demko však nedal.

14.Hliník 22 1 2 19 20:84 5

Ostatné výsledky: Fiľakovo - Divín 0:3, Badín - Poltár 5:3, JUPIE BB - Málinec 6:0, Revúca - Kováčová 2:0

V. LIGA SKUPINA C

22. kolo:

Žarnovica – Krupina 4:1 (2:0)

Góly: Bocian, Mikuška, Černák, Štefanka

Rozhodoval: Zelezník, 300 divákov

Žarnovica: Herold – Černák, Gapa, Zelovič, Koutný, Štefanka, M. Laurov, Bocian, Hudec, Mikuška, Miškov

Po výbornom výkone si domáci zaistili účasť v 4. lige.

IVAN ZELOVIČ

Repište – Selce 5:3 (2:2)

Góly: 4. Kordík, 13., 32., 63. P. Ulbrík, 66. P. Karvaš

Rozhodoval: Melich, 100 divákov

Repište: Slaný – Hurta, E. Kmeť (77. Kúš), M. Kmeť ml. (46. Vincúr), M. Karvaš, P. Karvaš, Čech (85. M. Kmeť st.), Kordík, S. Želiar, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík

Dramatický zápas, ktorý sa hral o zotrvanie v súťaži. Súboj bol aj patrične nervózny. Domáci sa ujali vedenia, hostia na to dokázali odpovedať, dokonca sa aj ujali vedenia. Repišťanom sa však z pokutového kopu podarilo vyrovnať. V druhom dejstve sa hostia po hrubej chybe domácej obrany opäť ujali vedenia 2:3. Domáci sa však nezlomili, zvýšili úsilie, vďaka ktorému opäť vyrovnali. Za stavu 3:3 chytil obranca hostí loptu, ktorá smerovala do priestoru bránky rukou. Po jeho vylúčený kopali Repišťania penaltu, ktorou sa ujali vedenia. Za stavu 5:3 zápas hostia nezvládli, po hrubých zákrokoch dostali 4 červené karty. Funkcionári Repišťa gratulujú P. Ulbríkovi, v ďalšom manželskom živote mu želajú veľa športových a rodinných radostí.

ĽUBOMÍR HUDEC

Hod.-Hámre – Lutila 5:2 (2:2)

Góly: Káčer 3, Frim 2

Rozhodoval: Osvald, 120 divákov

Hod. Hámre: Bocian – Považan (70. P .Baláž), Ološtiak, L. Káčer, Kapusta, Pleško (46. Goral), Galeta, Listofer, F. Baláž (46. Búry), Frim, M. Káčer

Počas celého prvého polčasu sa domáci iba zohrávali. Hostia vyťažili z minima maximum, keď z troch striel do priestoru brány dali dva góly. Domácim sa v závere polčasu podarilo vyrovnať 2:2. Za 10 min. druhého polčasu rozhodli domáci o osude zápasu dvomi gólmi. Stretnutie sa hralo slušne, bez faulov. K tomuto javu prispela aj rozhodcovská trojica. Víťazstvo si domáci za výkon v druhom polčase zaslúžili.

14.Lutila 22 2 4 16 23:79 10

Ostatné výsledky: Šalková - Sásová 0:1, Hrochoť - Pliešovce 3:2, Priechod - S. Ľupča 1:2, Detva - Medzibrod 2:0