Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Nováčikovia zo Žarnovice, B. Štiavnice a V. Lehoty na súperov nestačili

Do prvého jesenného kola nastúpili postupujúce mužstvá neslávne, všetky tri svojím súperom podľahli. Premiéra nevyšla ani futbalistom Pohronia A, keď na ihrisku v Kremničke prehrali najtesnejším rozdielom.

Kremnička - Pohronie A. Hosťom premiéra nevyšla.Kremnička - Pohronie A. Hosťom premiéra nevyšla. (Zdroj: Ivan Mriška)

III. LIGA VÝCHOD

1. kolo:

Kremnička – Pohronie A 1:0 (0:0)

Rozhodoval: Krivošík, 200 divákov

Pohronie A: Gramblička - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Páleník, Sepeši, Sojka, Drobňák (80. Abrahám), Sedliak, Blaho, Zvara (70. Líška)

V Kremničke sa hral dobrý futbal, domáci boli celý zápas zavretí a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Hostia sebavedome diktovali tempo, dostali sa aj do čistých šancí, zlyhali však v koncovke. V 14. min., po kombinácii Drobňák, Zvara napálil do bočnej siete Sedliak. O štyri minúty, po rohu Sedliaka hlavičkoval Blaho k žrdi, ale brankár vyrazil. V 28. min., po zlej rozohrávke Sepešiho strieľal Jobko do prázdnej brány, Sojka však sklzom vyrazil na bránkovej čiare. V 30. min. našiel Páleník na päťke Drobňáka, jeho hlavičku však brankár vyrazil. V 40. min. vysunul Sepeši Páleníka, ten sa rútil sám na brankára, v koncovke však zlyhal. Druhý polčas začal šancou Drobňák, napálil však len do bočnej siete. V 54. min. vysunul Zvara Drobňáka a ten išiel od pol ihriska sám na brankára, ktorý však jeho strelu zlikvidoval. Domáci zahrávali priamy kop v 72. min. Center prešiel na roh päťky, kde voľný Štúber hlavou zavesil pod brvno 1:0. V poslednej minúte malo Pohronie A dve šance, voľný Líška sa však v páde nepresadil.

16.Košice B 1 0 0 1 0:3 0

Ostatné výsledky: Námestovo - Vranov nad Topľou 1:1, Martin - Moldava nad Bodvou 1:0, Spišská Nová Ves - Lučenec 3:1, Lokomotíva Košice - Lipany 1:2, Trebišov - Humenné 2:1, Poprad - Košice B 3:0, Prešov juniori - Banská Bystrica B 1:2

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

1. kolo:

L. Štiavnica - Pohronie B 1:2 (0:1)

Góly: 16., 75. Neuschl

Rozhodoval: Ondák, 200 divákov

Pohronie B: Rapčan – Rozenberg (70. Žňava), Arvaj, Gajdoš, Janúch, Dobrota, Urgela, Neuschl (88. Lietava), Varga, Bodor, Paraj (67. Cvejkuš)

Vo výrazne omladenej zostave nastupoval B tím Pohronia s rešpektom voči favoritovi, ale s odhodlaním podať, čo najlepší výkon. Už v 16. min., po prihrávke Vargu sa hostia strelou Neuschla ujali vedenia 0:1. V 18. min. mal gólovú šancu domáci Semenník, brankár Rapčan bol však proti. Gólman hostí sa vyznamenal aj pri ďalších nepríjemných strelách. V 38. min. Semenníkova hlavička len tesne minula bránku. V 53. min., po peknej kombinačnej akcii Vargu a Paraja Radoslav Urgela mieril tesne vedľa. V 74. min., po faule v čistej šanci na Neuschla ostala rozhodcova píšťalka nemá, čo využili domáci na gól z protiútoku 1:1. Z tohto výsledku sa však domáci dlho netešili, keď o minútu neskôr akciu Urgelu a Vargu zakončil úspešne Neuschl 1:2. Hostia už do konca domácich do žiadnej väčšej šance nepustili, a tak si z L. Štiavnici odniesli všetky tri body. Pochvalu si zaslúži celé mužstvo, ktoré bolo posilnené o troch hráčov z áčka – Arvaj, Paraj a Varga. Hráči Pohronia B predviedli zodpovedný výkon, ktorý im v premiérovom zápase priniesol zaslúžené víťazstvo.

VOJTECH ŠIMOVIČ

Krásno - N. Baňa 3:2 (1:1)

Góly: 20. Švec, 65. A. Wolf

N. Baňa: Šutlák – J. Wolf (85. Marek), Rudzan, Jenes, Pleva, Uličný (63. Farkaš), Pavlík, A. Wolf ,Guláš, Šimon (70. Horniak), Švec

Nová Baňa hrala do polovice polčasu kvalitný futbal, keď v dvadsiatej minúte prihral Guláš Švecovi a ten nedal domácemu brankárovi šancu. V 27. min. neodkopla hosťujúca obrana v šestnástke a bolo 1:1. V 47. min. zahrávali domáci roh, hostia útočníkov Krásna nepokryli, a tak sa skóre opäť menilo 2:1. V 62. min., po nedorozumení hosťujúcej obrany domáci zvýšili 3:1. V 65. min. sa v šestnástke uvoľnil Jenes, prihral A. Wolfovi, ktorý korigoval 3:2. Hostia si vytvorili tlak, vyrovnať sa im však už nepodarilo. Domáci zvíťazili zaslúžene, keď ešte brankár hostí Šutlák chytil dve tutovky Krásna.

DUŠAN SZABO

Žilina B – B. Štiavnica 4:1 (1:1)

Góly: 18. Kminiak

Rozhodoval: Horný, 150 divákov

B. Štiavnica: Pažout – Čiliak (55. Dulaj), A. Hanzlík, Necpal, Macejko, Barák, Kulík (75. Šovčík), P. Hanzlík (75. Šíma), Zuberník, Hanus, Kminiak

Hostia neprišli do Žiliny ustráchaní, ale s rešpektom a po niekoľkých pekných akciách sa ujali vedenia gólom Kminiaka. Keď sa zdalo, že hostia vyhrajú prvý polčas, po rýchlej akcii domáci vyrovnali. Hostia sa nevzdávali a po šanci, na ktorej konci bol Kminiak mohli viesť 1:2, lenže vyznamenal sa žilinský brankár. Do druhého polčasu išli hostia s odhodlaním udržať remízu, po nešťastnom teči však prehrávali 2:1. Banskoštiavničania sa predbiehali v zahadzovaní šancí, a tak prišiel trest v podobe ďalších dvoch gólov v ich sieti. Hostia mohli stav i korigovať, lenže na nevyužité šance sa nehrá. Napriek prehre zanechali hostia na ihrisku sympatický výkon.

16.Tisovec 1 0 0 1 0:3 0

Ostatné výsledky: Bytča - MFK B. Bystrica 1:2, K. N. Mesto - Zvolen 4:1, Brusno - Čadca 1:2, Z. Poruba - D. Tížiná 2:2, Kalinovo - Tisovec 3:0

IV. LIGA – JUH

1. kolo:

Št. Bane – Kováčová 0:0

Rozhodoval: Budáč ml., 150 divákov

Štiavnické Bane: Blaško – Sojka, M. Paulík, Čamaj, Rapčan (82.Venclár), Drexler, Michalek, Budinský, V. Paulík, Čeveček, Kochoľ

V prvom polčase mali domáci miernu prevahu, vytvorili si aj gólové príležitosti, ktoré však nepremenili. Hostia si vytvorili iba jednu šancu, ktorú domáci brankár zlikvidoval. V druhom dejstve si domáci vytvorili väčšiu prevahu a napriek niekoľkým šanciam gól nestrelili. Keď už to vyzeralo, že sa domácim skórovať podarí, loptu zastavila žrď. Keďže hostia bránu súpera neohrozili, zápas sa skončil bez gólov i keď domáci by si za predvedený výkon zaslúžili všetky tri body.

JÁN DAUBNER

Divín - Žarnovica 2:1 (1:0)

Gól: 71. Mikuška (11 m)

Rozhodoval: Mačuda, 200 divákov

Žarnovica: Herold – Michalov (89. Hlavačka), Gapa, Listofer, Šopa, Vuong, M. Laurov, Hudec, Černák, Mikuška, Miškov (83. Nasvetr)

Zápas sa začal s miernym oneskoreným. Domáci sa pokúšali o nátlakovú hru, ktorú sa snažili hráči Žarnovice eliminovať kombinačnými akciami. V 17. min. zahrávali domáci rohový kop a po hrubej chybe brankára Herolda sa ujali vedenia 1:0. Od tohto momentu sa Žarnovičania uvoľnili a začali svojho súpera dostávať pod tlak. V 35. min, po krásnej akcii a hlavičke Vuonga zachránil bravúrne domáci brankár. Hostia mohli dať gól do šatne, strela Hudeca však v sieti neskončila. V druhom polčase sa nováčik snažil o vyrovnanie, čo sa mu aj podarilo v 71. min., keď domáci brankár faulov prenikajúceho Černáka. Nariadený pokutový kop premenil s prehľadom Mikuška 1:1. O dve minúty prešiel obranou domácich rýchlostne vybavený Černák, pripravil Mikuškovi tutovku, ktorú však trestuhodne zahodil. Domáci sa v tejto časti zápasu spoliehali iba na štandardky, keďže futbalovo na Žarnovicu nestačili. V 79. min. sa im opäť po rohu podarilo streliť víťazný gól. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, do záveru sa im to však nepodarilo. Po zápase cítili Žarnovičania obrovské sklamanie, pravdepodobne však zaplatili nováčikovskú daň.

14.Podlavice 1 0 0 1 0:4 0

Ostatné výsledky: JUPIE BB - Fiľakovo 0:4, Poltár - Revúca 2:0, Badín - Jesensk 3:0, V. Krtíš - Č. Balog 2:3, Tachty - Málinec 4:2

14. Šalková 1 0 0 1 0:3 0

Ostatné výsledky: Hrochoť - Šalková 3:0, Selce - Detva 1:3, Pliešovce - S. Ľupča 0:0, Krupina - Jasenie 2:0, Sásová - Priechod 1:0