Nováčik z Veľkej Lehoty zaznamenal prvý bod

Ligové súťaže pokračovali tretím kolom. Prvý bod sa podarilo získať Veľkej Lehote, Banská Štiavnica si pripísala prvé jesenné víťazstvo.

III. LIGA VÝCHOD

3. kolo

S. N. Ves - Pohronie A 1:1 (1:0)

Gól: Páleník
Pohronie A: Packo - Krivjančin, Kamas, Sekereš, Sedliak, Drobňák (46. Páleník), Pinka (89. Arvaj), Zvara (77. Abrahám), Sepeši, Blaho, Paraj

Na východe odohralo Pohronie A dobrý zápas, veľa nechýbalo a mohlo ukoristiť všetky tri body. Hostia zachytili úvod stretnutia, keď Paraj uvoľnil Zvaru a ten tesne minul. O minútu sa rútil sám na brankára Sedliak, trafil však len gólmanove nohy. Pravidlo nedáš dostaneš sa potvrdilo v 13. min., keď domáci prešli stredom ihriska a Vitovič nechytateľne otvoril skóre 1:0. V 18. min., po Sedliakovej strele zvonila žrď. Hostia mohli skórovať aj v 30. min., keď sa po rohu dostal do šance Sekereš. Druhý polčas sa niesol úplne v réžii Pohronia A, vyrovnanie bolo na spadnutie. Zrovnať skóre sa po centri Pinku podarilo hlavou Páleníkovi, ktorý vymietol pavučinu domácej
brány. Hostia sa pokúšali aj otočiť, takmer sa im to podarilo v 74. min., keď stratenú loptu vybojoval Zvara a nahral Sedliakovi. Jeho strelu však vyrazil domáci brankár spod brvna. O dve minúty bol po rohu už gólman domácich prekonaný z hlavy Krivjančina, na bránkovej čiare však zasiahol obranca S. N. Vsi. Domáci prežili aj záverečný tlak, a tak sa body delili.

16.Prešov jun. 2 0 0 2 2:8 0

Ostatné výsledky: Poprad - Lokomotíva Košice 0:1, Námestovo - Lučenec 3:1, Vranov nad Topľou - Moldava nad Bodvou 0:1, Trebišov - Lipany 3:2, Martin - Banská Bystrica B 0:0, Prešov juniori - Košice B 1:6, Kremnička – Humenné 4:0

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

3. kolo:

Z. Poruba - Pohronie B 3:0 (3:0)

Rozhodoval: Krahulec, 240 divákov

Pohronie B: Lehocký – Rozenberg, Arvaj, Gajdoš, Janúch, R. Urgela, Varga (73. Lipták), Neuschl (62. Cvejkuš), J. Urgela, Glab (36. Žňava), Bodor

Hostia zaplatili daň za neskúsenosť a po hrubých chybách v prvom polčase trikrát inkasovali. V druhom dejstve sa snažili korigovať, futbalovejšie vyspelí domáci ich do čistej šance však nepustili. Prehra 3:0 je napriek sympatickému hernému prejavu krutá.

Už v 7. min. mali domáci prvú vyloženú šancu, ktorú však trestuhodne zahodili. O dve minúty sa však už nemýlili 1:0. Následne po peknej individuálnej akcii mieril tesne nad Neuschl. V 17. min. to boli hostia, keď po prihrávke R. Urgelu trafil priestor brány Arvaj. Gólman domácich však bol pozorný. V 25. min. pohrozili opäť hostia, keď sa po výkope brankára Lehockého ocitol v šanci Neuschl. V 34. min., po chybe Vargu zvyšovali domáci na 2:0. O tri minúty kontrovali hostia, keď po nahrávke Neuschla strela R. Urgelu šla tesne vedľa. V 40. min. sa vyznamenal brankár hostí, ktorý dobre mierenú strelu vyrazil na roh. O dve minúty hosťujúci gólman otáľal s rozohrávkou, čo potrestal domáci útočník vypichnutím lopty a gólom na 3:0. V 54. min. domáci faulovali vo vyloženej gólovej šanci R. Urgelu, rozhodcova píšťalka však ostala nemá. Brankár Lehocký ukázal ešte niekoľko dobrých zákrokov, keď v 67. a 75. min. zabránil zvýšeniu skóre.

VOJTECH ŠIMOVIČ

Kalinovo - N. Baňa 0:0

Rozhodoval: Ligas, 150 divákov

N. Baňa: Šutlák – J. Wolf, Rudzan, Jenes, Horniak, A. Wolf (57. Pleva), Pavlík, Guláš, Farkaš (70. Krause), Švec, Uličný (85. Budinský)

Za horúceho počasia sa hral slušný futbal, keď väčšiu prevahu si dokázali vytvoriť domáci, ktorí sa však do čistej gólovej šanci nedostali. Zápas skončil bezgólovou remízou aj preto, že sa hral prevažne medzi šestnástkami.

JOZEF FORGÁČ

B. Štiavnica - Tisovec 2:1 (1:0)

Góly: 41. Dulaj, 79. Macejko

Rozhodoval: Holas, 200 divákov

B. Štiavnica: Pažout – Čiliak (79. Šoučík), A. Hanzlík, Necpal, Macejko, Barák, Kulík (39. Dulaj 58. Šíma), P. Hanzlík, Zuberník, Hanus, Kminiak

Hostia prišli do Banskej Štiavnice s taktikou zabezpečenej obrany. Domáci boli v prvom polčase lepším tímom, ale hostia z ojedinelého protiútoku nastrelili žrď. Keď sa zdalo, že polčas skončí bez gólov, po peknej akcii otvoril skóre Dulaj. V druhom dejstve hostia otvorili hru, čo domácim vyhovovalo na rýchle brejky. Postupne svoje šance zahadzovali Čiliak, Kminiak a Macejko. V 78. min., po peknej individuálnej akcii nastrelil brvno Barák. V 79. min., po nahrávke Zuberníka zvýšil Macejko 2:0. Hoci sa hosťom v nadstavenom čase podarilo korigovať, víťazstvo domácich je zaslúžené.

16.Zvolen 2 0 0 2 1:12 0

Ostatné výsledky: K. N. Mesto - MFK B. Bystrica 1:3, Brusno - Bytča 4:0, L. Štiavnica - Zvolen 8:0, Krásno - Čadca 1:2, Žilina B - D. Tížina 0:1

IV. LIGA JUH

Tachty - Žarnovica 2:0 (1:0)

Rozhodoval: M. Weiss, 150 divákov

Žarnovica: Herold – Šopa, Gapa, Zelovič, Šmondrk, Vuong (81. M. Štefanka), M. Laurov, Hudec, Bocian (57. L. Štefanka), Mikuška, Listofer (62. Hlavačka)

V žičlivej atmosfére sa hral útočný futbal, oba tímy sa snažili streliť úvodný gól. Domáci mali do desiatej minúty dve obrovské šance, ktoré však brankár Herold bravúrne zneškodnil. V 18. min. kopali domáci roh, lopta sa však dostala k voľnému Hudecovi. Ten ju potiahol po pravej strane ihriska, prihrávka na voľného Mikušku, ktorý by sa rútil sám na bránku mu však nevyšla. O dve minúty stratil v strede loptu Laurov a domáci útočník prestrelil bránu. V 27. min. sa k strele dostal Listofer, ale pozorný domáci brankár vyrazil na roh. Keď sa už zdalo, že výsledok prvého polčasu bude bezgólový, domácim sa podarilo otvoriť skóre, keď dobre chytajúceho gólmana hostí prekonal strelou pomedzi nohy Rácz. Do druhého dejstva nastúpili Žarnovičania s odhodlaním vyrovnať, s väčším počtom útočníkov sa pustili do ofenzívy. V 51. min. sa však po nevinnej akcii dostali k lopte domáci a po krížnej strele zvyšovali 2:0. Striedaniami sa mužstvo Žarnovice snažilo hru oživiť, čiastočne sa mu to aj podarilo. Od 75. min. boli hráči hostí častejšie pri lopte, snažili sa dosiahnuť kontaktný gól. Obrovskú šancu mal v 79. min. Mikuška, ktorého domáci brankár vychytal. Z následného rohu sa dostal k hlave M. Laurov, ale z dobrej pozícii netrafil bránu. Domáci umnou defenzívnou horou už víťazstvo ustrážili, oba celky však podali výborný výkon, k čomu prispeli aj diváci.

IVAN ZELOVIČ

Poltár – Š. Bane 1:0 (1:0)

Rozhodoval: Golian

Št. Bane: Blaško – Sojka, Kochoľ, Kubinec, Ševeček (85. Štefanka), Pavlík, Čamaj, Drexler (72. Košárnik), Budinský, Michalek, Ondrík

Hostia hrali s domácimi vyrovnanú partiu, v niektorých momentoch boli aj lepším mužstvom. Zlomová bola 37. min., keď arbiter vylúčil hosťom Kubinca a nariadil pokutový kop, vďaka ktorému domáci rozhodli o svojom víťazstve. Hostia si vypracovali šance aj v druhom polčase, ktoré však nedotiahli do konca. Futbalisti Štiavnických Baní odišli z Poltáru bez bodu, ktorý by si však za predvedenú hru zaslúžili.

14.Revúca 3 0 2 1 3:5 2

Ostatné výsledky: JUPIE BB - Kováčová 2:1, Badín - Fiľakovo 3:3, Divín - Revúca 1:1, V. Krtíš - Jesenské 4:0, Málinec - Č. Balog 4:2

V. LIGA SKUPINA C

3. kolo:

Sásová – Hliník 4:2 (3:1)

Góly: Kopčan, Repiský

Rozhodoval: Hromádka, 200 divákov

Hliník: Kúšik – A. Murín, Repiský, Ihracký, Rikoty, J. Mališ, P. Mališ (70. Bozó), Murín (46. Antal), Vlačuha (15. Sopko), Kopčan, Gallo

Hra futbalistov Hliníka sa postupne zlepšuje, problém im však robia chyby, ktorých sa nedokážu vyvarovať. Ich herný prejav nebol zlý, domáci však zvíťazili zaslúžene.

MILAN MURÍN

V. Lehota – Priechod 2:2 (2:1)

Góly: 2. Kocian, 13. A. Víglaský

Rozhodoval: Hucák, 300 divákov

V. Lehota: Boroš – T. Víglaský, Hudec, M. Víglaský, Vozár, Polc (84. Mi. Hudec), A. Víglaský, Mašír (56. Adamík), M. Kocian, P. Kocian, Baranec (83. Ma. Víglaský)

Domácim sa podarilo uhrať prvý bod. Od začiatku to vyzeralo na tri, domáci však zahodili množstvo šancí. Súper z Priechodu na vyrovnanie využil chyby domácich.

14.Hliník 2 0 0 2 4:11 0

Ostatné výsledky: Selce - Šalková 2:1, Pliešovce - Hrochoť 1:0, Medzibrod - Detva 3:1, Krupina - S. Ľupča 1:0, Dudince - Jasenie 5:0