Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Horná Ves zatiaľ neinkasovala, St. Kremnička zaznamenala prvé body

V prvej triede pokračuje trápenie Kremnice, ktorá prehrala aj v Starej Kremničke. Darí sa naopak Hornej Vsi, ktorá na jeseň zatiaľ neinkasovala. V druhej triede Sever zdolali Krahule rozdielom triedy Kopernicu.

Šaš. Podhradie – Tr. Hora. Nervózny zápas skončil zaslúženou remízou.(Zdroj: Ivan Mriška)

I. TRIEDA

4. kolo:

Bzenica – Lovča 2:4 (2:0)

Góly: 9. Meliš, 45. Fehérpataky – 50. Hrmo, 59. Beňo (11m), 82., 86. Šebeň

Rozhodoval: Michňa, 60 divákov

Bzenica: Číž – Zliechovec (70. Ukrop), M. Kliman, Beňo, Demko, Rybár, Meliš, Fehérpataky, Dekýš, Erdhart, Krištof (57. A. Kliman)

Lovča: Mokroš – Greguš, F. Páleník, Šandor, Šebeň, Sedliak, Matuška (46. P. Kováč), M. Páleník (88. J. Kováč), Červenka (46. Hrmo), Ondrík, Beňo

Do prestávky vyhrávali domáci 2:0, rozdiel skóre však mohol byť aj vyšší. V druhom polčase domáci nepochopiteľne odpadli a hostia zápas zaslúžene otočili.

JOZEF DEKÝŠ

Lutila – Župkov 3:2 (2:1)

Góly: 30. R. Kanina, 33. Majer, 76. Mu Aquet – 11., 59. Mikuška

Rozhodoval: Košárnik, 150 divákov

Lutila: Chromík – P. Kanina, Krnčok, Ľ. Hríň, P. Forgáč, M. Krnčok (84. V. Hríň), R. Kanina, V. Mokroš, Mu Aquet (90. Baran), Mokroš (46. Čarnoky), Majer

Župkov: Vozár – Hos, R. Repiský, Sartoris, Le, Šopa, Rendla, Struhár (61. Maruška), M. Hric, Eržiak

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich. Za stavu 3:2, keď hostia vrhli všetky sily do ofenzívy zahodila Lutila viacero šancí.

MILAN SPODNIAK

Voznica - Lovčica-Tr. 1:0 (0:0)

Góly: 90. Maslen

Rozhodoval: Kutlák, 70 divákov

Voznica: Pukan – Valach (75. Maslen), Beňovský, Vančo, P. Blaho, S. Mihálik (60. Debnár), M. Blaho, K. Blaho, Nemec, Kúšik, Mihálik (60. Sitár)

Lovčica-Tr.: Bača – Bajnok, Čiliak, L. Janek, Macko, Kapusta, Debnár (63. Bahno), Tinák, Benko (71. Fáber), Vrtík (88. J. Janek), Kováč

Domáci svojho súpera tlačili počas celého zápasu, vykúpenie pre nich zariadil v nadstavenom čase Peter Maslen.

KAMIL BLAHO

Horná Ves – Slaská 2:0 (0:0)

Góly: 48. M. Mecele, 78. Neuschl

Rozhodoval: Kacz, 115 divákov

H. Ves: Číž – Wagner, T. Hric, T. Neuschl, M. Mecele, E. Urgela, V. Širáň (87. P. Širáň), Dobias, Kasza (83. P. Mecele), B. Neuschl, Bien

Slaská: Ertl – Hric, Lalo, Masarovič, Petor, Masarovič, J. Mališ, M. Mališ, Gašparík, Vanko, Gordulič (46. Goth), Topolan (73. Vittek)

Začiatok zápasu ovládli hostia, domáci neinkasovali vďaka dobrým zákrokom Číža. Postupne hráči Hornej Vsi hru vyrovnali, podarilo sa im nastreliť tyč. Druhé dejstvo sa už nieslo už v réžii domácich, ktorí strelili svoje góly po štandardných situáciách.

DUŠAN REITER

Stará Kremnička – Kremnica 3:0 (1:0)

Góly: 12. Poliak, 71. Pobežka, 76. Mezei

Rozhodoval: Nitško, 70 divákov

St. Kremnička: Ďurča – Francz, Abrahám, Milčík, Paller, L. Gulička, Pašák, Poliak, S. Gulička, Pobežka

Kremnica: Pavelka – S. Urgela, Holos, Palík, Kuzma, P. Urgela, Ziman, Ďurica, Hoz (50. Chladný), D. Ďurica (46. Tokár)

Skóre zápasu mohli už v 5. min. otvoriť domáci, pred opustenou bránou však svojho gólmana zastúpil hosťujúci Palík. Po nevyužitej šanci sa však skóre, po fatálnej chybe brankára hostí menilo 0:1. Po zmene strán boli hostia technickejší, domácu svätyňu však ohrozovali iba sporadicky. V druhom polčase sa v dobrom svetle ukázal Pobežka, ktorý jeden gól sám dal a na druhý elegantne nahral 0:3. Po víťazstve si domáci pripísali prvé tri body.

JURAJ PAULÍK

Hod. Hámre – Brehy 4:1 (2:0)

Góly: 8. Galeta, 9. Frim, 60. Gulaša, 78. Búry – 89. M. Danko (vlastný)

Rozhodoval: A. Oslanec, 120 divákov

Hod. Hámre: F. Danko (75. Bocian) – T. Laurov, Gulaša, M. Danko, Frim, Galeta, L. Káčer, V. Laurov (59. Búry), Pleško (46. Dubaj), M. Káčer (65. Ježko), Tóth (45. Kapusta)

Brehy: Kosec – M. Regina (57. T. Regina), Gorbov, Š. Vozár, P. Vozár, M. Polc, Búry, Šalka (70. Brodziansky), M. Polc, Čakloš, Holý

Hostia mohli vyhrávať už po prvom útoku, vyznamenal sa však gólman domácich. Následne sa hráči Sandrika otriasli z nervozity a strelili úvodné dva góly. Hostia mohli vzápätí korigovať, zahodili však niekoľko šancí. V druhom dejstve ovládli hru domáci, strelili ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili. Čestný úspech si hostia z Brehov za snahu zaslúžili.

JÁN GALETA

Repište - Rudno n/Hr. 4:0 (2:0)

Góly: 10., 60. E. Kmeť, 23. Slaný, 55. Ľ. Ulbrík

Rozhodoval: Huňady, 110 divákov

Repište: Slaný (85. Marko) – Čech, E. Kmeť (85. Ceplák), M. Karvaš, P. Karvaš, Kordík, L. Kmeť, M. Slaný (70. Kúš), Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, Vincúr (46. M. Kmeť)

Rudno: Goral – Kačinec, Fajčík, Vozár, Budinský, Budla, Prachár (50. Valko), Marko, Búci, Jokl (80. Valko), P. Binda

Zápas priemernej úrovne, keď hostia od 10. min. odpadli a domáci počas celého priebehu kontrolovali hru. Víťazstvo Repišťa je zaslúžené, výsledné skóre mohlo byť aj vyššie.

14. Lovčica-Tr. 3 0 0 3 1:9 0

Jedenástka kola: Číž (H. Ves) – M. Polc (Brehy), Srnčok (Lutila), Pobežka (St. Kremnička), Šebeň (Lovča), Galeta (Hod. Hámre), P. Karvaš (Repište), Šandor (Lovča), B. Neuschl (H. Ves), Nemec (Voznica), E. Kmeť (Repište)

II. TRIEDA – SEVER

4. kolo:

Šaš. Podhradie - Tr. Hora 2:2 (1:2)

Góly: M. Danko 2 - Švihorík, Bílek

Rozhodoval: Bujňáková, 50 divákov

Šaš. Podhradie: Liškaj – P. Urblík, J. Danko, M. Danko, Fukáč (43. Pacher), Páchnik, Sedliak, Gocník, Pavlove, T. Urblík (73. Šajben), Kostrian

Tr. Hora: Mališ – Ivan (55. Karvaš), Trsťan, Beňo, Klačanský, Líner (87. Mužík), D. Bílek, M. Bílek, Mikloš, Tončo (20. Struhár), Švihorík (67. Dúbravský)

Prvý polčas mali miernu prevahu hostia, do prestávky zaslúžene viedli. Po zmene strán pridali na dôraze domáci, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci zásah M. Danka.

PETER ŠVIHORÍK

Ihráč - J. Lehota 1:2

Góly: Kyseľ

Rozhodoval: Levčík, 50 divákov

Ihráč: Ľ. Gajdoš – P. Gajdoš, J. Henžel, R. Kollár, D. Kollár, Ceplák, R. Henžel, Kysel, Matuška, Kubík, M. Ivan

J. Lehota: Malík – Schwarzbacher, M. Karásek, Koneracký, Gustinák, D. Karásek, Paučo, Greguš, Hrmo, Tóth, P. Karásek

Piteľová - Hr. Dúbrava 3:2 (2:0)

Góly: 15. Miklo, 18. Paučo, 82. T. Ponický - 52. Marko, 71. Gregáň

Rozhodoval: Katina, 50 divákov

Piteľová: Barát – Urgela, Michalisko, Slašťan (48. Kollár), Spišiak, Paučo, Kubík (77. Štefanka), Egyed, F. Ponický (78. Mališ), Henžel, Miklo (55. T. Ponický)

Hr. Dúbrava: Čarný – Lehocký, Dzuril, Cibuľa (52. Lintner), Paraj, Ihring, Dúbravský (46. Kliment), Bezdeda, Lacko, Gregáň, Marko (73. Kubovčík)

Piteľovčania sa ujali vedenia v priebehu dvadsiatich minút. Hru kontrolovali počas celého prvého polčasu. V druhom dejstve hostia vyrovnali a za stavu 2:2 nepremenili jedenástku. Domácim sa podarilo v 82. min. strhnúť víťazstvo na svoju stranu striedajúcim hráčom Tomášom Ponickým. Dobrý výkon podal rozhodca Katina.

MARIÁN ŠTEFANKA

Kr. Bane – Nevoľné 3:0 (0:0)

Góly: 48. M. Sekereš, 60. F. Knapp ml., 71. Gavorník

Rozhodoval: Ivan, 70 divákov

Kr. Bane: M. Hlaváč – V. Wágner (80. Medveď), Neuschl, Ivan, Lupták, Priwitzer (76. Hrmo), Ľ. Sekereš, M. Sekereš (59. R. Knapp), Gavorník, Majda, Briadka (82. Dobias)

Nevoľné: Bitala – Kollati, Koniar, R. Króner, Baláž, M. Koniar, Krajčík, A. Króner, Adamec, Ďurian, Baláž (59. F. Lietava)

Vyrovnaný zápas sa v prvom polčase skončil bezgólovo. V druhom domáci zvýšili aktivitu a hernú prevahu pretavili do troch gólov. Tím Kremnických Baní vyhral zaslúžene najmä disciplinovaným výkonom v druhom polčase.

RUDOLF OSWALD

Krahule – Kopernica 11:1 (3:0)

Góly: 26., 35., 44. 58. Privalinec, 50., 52., 86. Urgela, 75., 86. Brünn, 75. Netolický, 79. Kollár – 85. Weiss

Rozhodoval: Vrzalová, 80 divákov

Krahule: Kollár – Rusín, Králik, Privalinec, Fillo, Brünn, Hirschner, Dzúr, Urgela, Roško (80. M. Kapusta), Netolický

Kopernica: Medla – M. Slašťan, Melcer, Ivanič (60. Hodrušský), Weiss, Krajčík, Kokles, I. Slašťan, Bielický, Mánik, Ďurian

Od začiatku diktovali tempo hry domáci, hetrik Privalinca uzavrel polčasové skóre. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, ďalší hetrik pridal Urgela. O jasnej dominancii Krahúľ hovoria aj dva góly päťdesiatnika Brünna. Za zmienku stojí aj zásah brankára Kollára priamo z výkopu.

Rozhodoval: Forgáč, 60 divákov

B. Štiavnica B: Kraják – Ferenčík st., Halát, Kmeť, Beňadik, Pajerský, Boroška (46. Barák st.), Binder, Ferenčík ml., Šovčík, Baranec

D. Trnávka: A. Struhár – Ro. Boška, Slušný, M. Struhár (63. Kotrlec 80. Ra. Boška), Kúšik, Dodok, Tršo, Kysel, Baran, Spielberger, J. Dovec

Vyrovnaný zápas. V prvom polčase nastrelili hostia žrď, šance domácich zahodili Baranec, Šovčík a Beňadik. V druhom dejstve zatlačili domáci, gólovo sa však nepresadili. Nevyužité šance B. Štiavnice trestali hostia z protiútoku, keď sa po chybe domáceho hráča presadil J. Dovec. Víťazný gól zabezpečil všetky tri body pre hostí, remíza by však bola zaslúžená.

ĽUBOMÍR BARÁK

Prestavlky - H. Hámre 0:2 (0:1)

Góly: 26. Orságh, 65. Muha

Rozhodoval: Bezák, 60 divákov

Prestavlky: Strelka – R. Kráľ, Greguš, J. Haring, Kukučka, M. Kováč, Dedík (50. M. Haring), A. Kováč, Lalák, Královenský, Beňo

H. Hámre: Siekela – Herko, Chmola, Prutkay, Fusatý, Majsniar, M. Mokrý, Muha, Orságh, Ježko, Sitarčík

V prvom polčase videli diváci vyrovnaný výkon obidvoch mužstiev. Domáci zahodili štyri príležitosti, ktoré hostia potrestali gólom. V druhom polčase sa Prestavlčania snažili vyrovnať, ale po hrubej chybe v obrane ich súper zvýšil na 0:2 a zápas sa už len dohrával.

JÁN ABRAHÁM

B. Belá - T. Breznica 0:3 (0:2)

Góly: 16. Žembery, 41. Lauko, 65. Vicka

Rozhodoval: Priebera, 35 divákov

B. Belá: R. Buzalka – R. Buzalka, Zelinka, Prokaj, Durbák (65. Puškár), Mlynárik, T. Selyen, Hankovič, T. Buzalka, Látka (65. B. Buzalka), Lasab (33. Murgaš), Weif (80. Ľalík)

T. Breznica: M. Gaži – Kruľák, J. Galbavý, Kosmály, Forgáč, J. Gaži (55. Homola), Juristy, Mikuška (70. T. Galbavý), Žembery, Vicka, Lauko (46. Šebo)

Banská Belá začala v dobrom tempe, no neskôr prebrali iniciatívu hostia. Tí domácich vyškolili z efektivity. Podobný vývoj mal zápas aj v druhom polčase. Víťazstvo hostí je zaslúžené.

MARTIN ANTOŠÍK

O. Grúň - L. Vieska 2:3 (2:1)

Góly: J. Baláž 2 – Mišuta, Lepšík 2

Rozhodoval: Slosiar, 60 divákov

O. Grúň: Šuhajda – Števkov, R. Maslen, Štefanča, Vinca, Šulva, Šuriansky, R. Baláž, Haring (60. Bielik), J. Baláž, Jánoš

L. Vieska: Kováč – Puskajler, Víglaský, Ferko, Husár, Lietava, Baran (75. Krátky), Lepšík, Hoang, Heiler, Urblík (88. Matuška)

Domáci nepremenili množstvo šancí, hostia využili z minima maximum. Hráči L. Viesky strelili víťazný gól až v posledných minútach.

10. B. Belá 2 0 0 2 0:6 0

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 1 172
  2. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 166
  3. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 130
  4. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 117
  5. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 79
  6. Pohronie sa dnes lúči s jeseňou aj s Jožkom Sekerešom 78
  7. Pivnice pod najhonosnejšími domami na námestí v Kremnici otvoria pre verejnosť 49
  8. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 28