Lovčica-Tr. s prvým víťazstvom, Slaská bodovala opäť naplno

Tri kolá pred koncom jesennej časti zaznamenali prvý trojbodový zisk futbalisti Lovčice-Tr., keď na domácom trávniku pokorili trápiacu sa Kremnicu. Dobrú formu ukazujú aj Slašťania, ktorí predĺžili šnúru výhier a dostali sa už na piate miesto tabuľky.

D. Trnávka - T. Breznica. Hostia potvrdili výbornú jesennú formu.D. Trnávka - T. Breznica. Hostia potvrdili výbornú jesennú formu. (Zdroj: Standa Kuchyňa)

I. TRIEDA

11. kolo:

Slaská – Bzenica 2:0 (0:0)

Góly: Gordulič 2

Rozhodoval: Kutlák, 40 divákov

Slaská: Ertl – Vittek (80. J. Mališ), Bahno, Topoľan, Petor, Hric, J. Vanko, Masarovič, M. Mališ, Gordulič, Silný

Bzenica: Číž - Šimko, Kicko, A. Kliman, M. Kliman, Fehérpataky, Červený, Rybár, Demko, Kačák (70. Beňo), Meliš, Krištof

V prvom polčase sa na ihrisku odohrával „gulášový“ zápas, divákov nadchla iba nepremenená penalta Silného, ktorý len opečiatkoval konštrukciu brány. V druhom dejstve sa obraz hry pozmenil, mužstvá sa začali dostávať do šancí. Úvodný zásah padol po hodine hry, keď kanonierske schopnosti potvrdil Gordulič a pohodlne poslal Slaskú do vedenia 1:0. Domácim sa po rohu podarilo vedenie aj zvýšiť, keď sa do vzduchu zavesil Gordulič a hlavou nezadržateľne skóroval 2:0. Po tomto momente mali Bzeničania k bodom ďaleko, ich šance znižovalo aj vylúčenie, keď sa po druhej žltej porúčal pod sprchy Fehérpataky. Prítomní diváci tak čakali dominanciu Slašťanov, tí však nepochopiteľne poľavili a tempo hry začali diktovať oslabení hostia. Vypracovali si aj niekoľko čistých príležitostí, domácu svätyňu však opäť „zabetónoval“, vo skvelej forme chytajúci Ertl, a tak sa skóre už nemenilo. Slaskej sa tak začína dariť, po záverečnom hvizde si pripísali už štvrtý trojbodový zisk v rade.

IVAN MRIŠKA

Lovčica-Tr. – Kremnica 3:1 (2:0)

Góly: 18. Čiliak, 42., 51. Fabian – 55. Chladný

Rozhodoval: Priebera, 50 divákov

Lovčica-Tr.: Bača – Bajnok, Čiliak, L. Janek, Koza, Kapusta (87. Vrtík), Debnár (73. Pilnik), Fabian, Macko, Kováč, Fáber (75. J. Janek)

Kremnica: Mriška – S. Urgela, Kuzma, Holos, Palík, Lupták, Hoz, Haluška, Ziman, Chladný, M. Urgela,

Domáci začali bojovne, po priamom kope Čiliaka viedli 1:0. Následne sa osmelili aj Kremničania, zvyšovali však opäť domáci, keď sa sám pred gólmanom hostí ocitol Fabian a pohodlne dopravil loptu do siete 2:0. Druhý polčas sa odohrával na domácej polovici, hostí však trápi koncovka, a tak dosiahli len jeden gól, ktorý im na body nestačil. Domáci naopak hostí vyškolili z efektivity, keď z minima vyťažili maximu a do tabuľky si pripísali prvé jesenné víťazstvo. Po záverečnom hvizde mali hostia ťažké srdce na arbitrov, ktorí im neuznali dva údajné góly.

IVAN MRIŠKA

Župkov – Brehy 5:2 (3:2)

Góly: 3., 80. 87. R. Repiský, 16. Rendla, 14. vlastný – 12. Čakloš, 26. M. Polc

Rozhodoval: A. Oslanec, 100 divákov

Župkov: Meliš – Hos, Jelínek, Maruška, Rendla, Struhár (76. Bielik), Hock, Mičík (86. Gonda), Eržiak, Repiský,

Brehy: Kosec – Holý, Gorbov, Š. Vozár, Mi. Polc, T. Búry (75. Halabuk), Raffaj (59. Baláž), Šalka (82. Brodziansky), Ma. Polc, Čakloš, P. Vozár

V bojovnom stretnutí mali na klzkom teréne sťaženú úlohu brankári. V prvom polčase sa vo vedení striedali obe mužstvá. Po netaktickej koncovke druhého polčasu hostia zlyhali, a tak zaslúžene si to tabuľky pripísali tri body domáci. Nadpriemerný výkon podal v stretnutí R. Repiský, ktorý strelil tri góly.

JÁN STRUHÁR

Lovča - Rudno n/Hr. 1:0 (1:0)

Gól: 12. Beňo (11m)

Rozhodoval: Košarník, 120 divákov

Lovča: Weber – Greguš, Šandor (79. J. Kováč), F. Páleník, Šebeň, Sedliak, Matuška (61. P. Kováč), M. Páleník, Ondrík, Beňo, Magula

Rudno: Goral – Matiašovic, Kačinec, Bartoš, Budinský, B. Binda, Marko st., Marko ml. (57. M. Valko), Búry, J. Valko, Vozár

Zápas slabej úrovne začali lepšie domáci, keď v 12. min. premenil pokutový kop D. Beňo. Od tohto momentu sa až do konca Lovčania trápili, ale víťazstvo nakoniec vydreli. V závere zápasu mohli hostia vyrovnať, no domácich podržal pozorný Weber.

BORIS ŠANDOR

Lutila – Repište 0:4 (0:1)

Góly: Slaný, E. Kmeť 2, vlastný,

Rozhodoval: Osvald, 100 divákov

Lutila: Chromík – Forgáč, P. Kanina, Ľ. Hríň (58. V. Mokroš), M. Krnčok, V. Hríň, Spodniak, Golha, R. Kanina, Hric, Čarnoky (75. Mališ)

Repište malo herne aj kondične navrch, úvodný gól dalo po chybe v domácej obrane. Druhý zásah padol opäť, po zaváhaní obrancov 0:2. Následne Lutilčania hru otvorili, korigovať mohol R. Kanina, ktorý však svoju tutovku zahodil. Domácim už nič neostávalo, otvorili hru, čo bola voda na mlyn pre hostí, ktorí z brejkov pridali ďalšie dva zásahy.

MILAN SPODNIAK

Voznica – Hod. Hámre 2:2 (0:1)

Góly: 65. Laurov (11m), 80. K. Blaho - 25. (11m), 60. Frim

Rozhodoval: Nitško, 160 divákov

Voznica: Pukan – Debnár, Beňovský, Sitár (56. Valach), P. Blaho, M. Blaho, K. Blaho, Laurov, Nemec, Maslen (42. Brodziansky), E. Mihálik (40. ČK)

Hod. Hámre: P. Danko – M. Káčer, L. Káčer, Laurov, M. Danko (72. Vozár), Pleško (46. Búry), Galeta (59. Ološtiak), Gulaša, Baláž (60. ČK), Dubaj, Frim

Derby stretnutiu nechýbalo takmer nič. Nespokojnosť domácich v prvom polčase vystriedala nespokojnosť hostí v druhom. Diváci mali možnosť vidieť dve červené karty a výborný výkon mladého gólmana hostí. Domáci vyvinuli enormnú snahu o dobrý výsledok.

KAMIL BLAHO

Horná Ves – St. Kremnička 6:1 (2:1)

Góly: 2., 55. Bien, 28. Marianik, 64., 88. B. Neuschl, 85. Číž (11m) – 19. Bugár

Rozhodoval: Meliš, 100 divákov

H. Ves: Číž – Wagner, Marianik, T. Neuschl, Považan, A. Širáň, Kubík, M. Mecele (73. Kuzma), Dobias, Kasza (64. B. Neuschl), Bien (82. P. Širáň), Kubík

St. Kremnička: Sámel – Abrahám (58. Rečlo), Francz, Bugár (73. Palenčár, L. Gulička, Paller, M. Poliak (85. T. Gulička), Petruš (46. Milčík), Pašák (77. Mezei), Pobežka

Domáci sa vedenia ujali už v druhej minúte. Následne však prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa o zdramatizovanie zápasu pričinili dobrou hrou, keď nastrelili tyč a brvno. Napriek aktivite hostí sa do kabín šlo za stavu 2:1. V druhom polčase bolo na ihrisku už iba domáce mužstvo, ktoré svoju prevahu zužitkovalo na strelenie ďalších štyroch gólov.

14. Lovčica-Tr. 11 1 2 8 11:33 5

Jedenástka kola: P. Danko (Hod.-Hámre) – K. Blaho (Voznica), Čiliak (Lovčica-Tr.), Magula (Lovča), Rendla (Župkov), Fabian (Lovčica-Tr.), E. Kmeť (Repište), Gordulič (Slaská), Bien (Horná Ves), Repiský (Župkov), B. Neuschl (Horná Ves)

II. TRIEDA – SEVER

11. kolo:

Hr. Dúbrava - Šaš. Podhradie 2:2 (0:1)

Góly: Cibuľa 2 – Páchnik, Urblík

Rozhodoval: Šarközi, 40 divákov

Hr. Dúbrava: Tužinský – Lehotský, Beracko, Ianosteac, Cibuľa, Paraj, Bezdeda, Lacko, Čarný, Lintner (81. Barcík), Dzuril

Šaš. Podhradie: Kazár – Pacher, M. Danko, Pavlove, J. Danko, Páchnik (70. Záhorec), P. Urblík, Sedliak, Bílek (73. Šajben), T. Urblík, Kostrian

V 10. min. otvárali skóre domáci. Po tomto momente prevzali iniciatívu hráči Hr. Dúbravy, ich tlak však neprinášal ovocie v podobe strelených gólov. Podľa priebehu stretnutia však bola deľba bodov spravodlivá.

PETER BARCÍK

J. Lehota – Jastrabá 2:2 (0:0)

Góly: 62. P. Karásek, 79. Šipkovský – 57. Bajnok, 85. M. Hric

Rozhodoval: Slosiar, 60 divákov

J. Lehota: D. Karásek st. – Hrmo, Schwarbacher, Š. Karásek, Šipkovský, Gustinák, D. Karásek ml., P. Karásek, Koneracký, M. Karásek, Tóth

Jastrabá: F. Henžel –T. Mališ, Barboriak, T. Hric, A. Mališ (89. Kroner), Hrmo, L. Hric, M. Hric, P. Mališ, M. Henžel, Bajnok

Od úvodných minút domáci „vybehli“ na hostí, v podstate ich k ničomu nepustili. Predbiehali sa v zahadzovaní šancí. Hostia však bojovali , hrozili protiútokmi, najmä v druhej časti. Po rohovom kope viedli hostia 0:1, domáci vyrovnali krížnym pasom zásluhou P. Karáska. Domáce mužstvo v 79. min. išlo do vedenia, lenže hostia z ojedinelej štandardky vyrovnali na 2:2. Stav sa mohol meniť v 90 min., domáci však nestrelili hlavou brvno, a hosťujúce mužstvo využilo samostatný únik.

JOZEF ŠIPKOVSKÝ

Tr. Hora – Nevoľné 3:1 (2:0)

Góly: 20., 80 (11m) M. Bílek, 33. Liner – 69. Koniar

Rozhodoval: Pinka, 80 divákov

Tr. Hora: D. Mališ – Klačanský, Líner (80. Dúbravský), Beňo, Urgela, D. Bílek, Švihorík (87. Struhár), Tomčo (80. Mužík), M. Bílek, Červienka (46. Homoľa), Ivan

Nevoľné: Ma. Bitala – Kapusta, Krajčík, Adamec, P. Kroner, A. Kroner, Mi. Bitala (85. Henžel), Bulín, Koniar, Ďurian, Lichner

Z tlaku na súpera domáci vyťažili v prvom polčase dva góly. Hostia sa po prvýkrát predviedli šancou až v 50. min. od kedy začali byť domácim vyrovnaným súperom. Po chybe domáceho brankára znižovali na 2:1. Domácich upokojil až gól z pokutového kopu na 3:1. Hosťujúci tím i naďalej vyvíjal úsilie na strelenie gólu, lenže skóre sa už nemenilo.

PETER ŠVIHORÍK

Ihráč – Kopernica 2:0

Rozhodoval: Jánošík, 20 divákov

Piteľová – Krahule 5:0 (1:0)

Góly: Pučo 2, F. Ponický, T. Ponický, Barát (11 m)

Rozhodoval: Michňa, 40 divákov

Piteľová: Barát – F. Ponický, Spišiak, Egyed, Urgela, Török (85. Nárožný), Štefanka, Paučo, T. Ponický (58. Henžel), Kubík (52. Kollár), Miklo

Krahule: Kollár – Fillo, Králik, Ivan, Wollner, Mužík, Privalinec, Rusín, Korsch, Hirschner, Tišťan

Domáci tím podal fantastický výkon. Výbornou hrou nepustili hosťujúci tím do žiadnej vážnejšej šance. Za stavu 4:0 hostia nepremenili pokutový kop, ktorý zlikvidoval P. Barát v domácej bráne. Ten istý hráč premenil pokutový kop na opačnej strane, čím pečatil výsledok na konečných 5:0.

Rozhodoval: Valo, 40 divákov

H. Hámre: Siekela – Prutkay, Chmola, T. Lipiansky, M. Lipiansky, Ježko, Ziman, Mokrý, Majsniar (46. Herko), Muha, Orsagh

Prenčov: Husár – M. Beňovic, Hronček, Dolinský, Krajčovič, Ferenčík (64. K. Chovan), M. Blahút, R. Blahút, M. Chovan, Š. Beňovic, A. Chovan

Domáci mali v prvom polčase výraznú hernú prevahu, z ktorej pramenilo päť čistých gólových šancí a dve nastrelené žrde. H. Hámre však tieto príležitosti ľahkovážne nepremenili, no na rozdiel od svojho súpera viedli od 15. min. gólom Muhu. Druhý polčas bol bojovný z oboch strán, domáci zahodili opäť niekoľko sľubných šancí. Hostia sa napriek bojovému výkonu do čistých gólových príležitostí nedostávali a aj preto odišli z ihriska bez bodu po prehre 1:0.

MILAN MOKRÝ

D. Trnávka - T. Breznica 1:3 (1:1)

Góly: 40. M. Struhár - 18. Žembery, 53. Bicka, 89. Havran

Rozhodoval: Ivan, 50 divákov

D. Trnávka: A. Struhár – Páchnik (64. Turský), Ro. Boška, Slušný, M. Struhár, R. Kysel (89. Kotrlec), Dodok, J. Dovec (81. M. Dovec), Baran (65. Špilberger), Tršo, M. Kysel

T. Breznica: M. Gaži – J. Gaži, Šebo, Forgáč, Bicka, Petráš (33. Havran), Galbavý, Žembery, Kasan, Mikuška, Volentier

Hostia potvrdili dobrú jesennú formu a z Trnávky si odviezli všetky tri body.

MIROSLAV KÚŠIK

Prestavlky - L. Vieska 1:2 (0:0)

Góly: 58. Kráľovenský – 54., 65. Ivan

Rozhodoval: Katina, 80 divákov

Prestavlky: Strelka – R. Kráľ, Hudec, Greguš, J. Kukučka, L. Kukučka (65. M. Kováč), Dedík (54. M. Kováč), Haring, Kráľovenský, M. Kráľ, Lalák (79. Rozenberg)

L. Vieska: Kováč – Víglašský, Ferko, Goral, Husár, Golembiowský, Lepšík, Ivan, Mišuta, Šály (45. Urblík), Krátky (53. Baran)

Zápas bol od prvej minúty veľmi vyrovnaný, technickú hru prevyšovala bojovnosť na oboch stranách. Pred koncom prvého polčasu sa nepríjemne zranil hosťujúci stopér Šály. Do druhého polčasu vybehli omnoho nabudenejšie ako v tom prvom. Hostia sa ujali vedenia Ivanom, domáci kontrovali po rýchlej kolmej akcii Kráľovenským. Na 1:2 zvýšil pre hostí neudržateľný Ivan. Napriek niekoľkým príležitostiam domáci už nedokázali vyrovnať.

JÁN ABRAHÁM

Vyhne - O. Grúň 5:1 (2:1)

Góly: Kašiar 2, Bugár, Benča, Lupták - Benča

Vyhne: Bosák – Stančík, L. Bosák (82. Vanko), Osika, Lupták, Babic, Benča, Hrnčár, Kašiar, Filip (78. Barborík), Bugár

Ostrý Grúň: Šuhajda – Števkov, Maslen, Štefanča, Vinca (43. Matej) Šuriansky, Ružička, Šulva, J. Baláž, Lahkov

Prevahu mali od začiatku stretnutia domáci futbalisti, vytvorili si teda i viac šancí. V prvom polčase okrem dvoch presných zásahov zahodili ďalšie dve „tutovky“. Hostia strelili svoj gól z ojedinelej príležitosti. Keďže domáci ovládali hru v priebehu celého duelu, zaslúžene zvíťazili 5:1.