Zápas roka korisťou Repišťa, Tekovská Breznica bez straty bodu

Top zápas jesene vyznel v prospech Repišťa, ktoré tak prezimuje na prvom mieste. Horná Ves, ktorá si pripísala prvú prehru tak skončila druhá a na jar sa pokúsi o zmazanie trojbodového manka.

Horná Ves – Repište. Top šláger roka vyhrali hostia.Horná Ves – Repište. Top šláger roka vyhrali hostia. (Zdroj: Alžbeta Andrášiová)

Top zápas jesennej časti prvej okresnej triedy vyznel v prospech hosťujúceho Repišťa, ktoré tak prezimuje na prvom mieste tabuľky. Horná Ves, ktorá si pripísala prvú prehru v súťaži tak skončila druhá a v jarnej časti sa pokúsi o zmazanie trojbodového manka.

I. TRIEDA

13. kolo:

Lovčica-Tr. – Bzenica 1:1 (0:0)

Góly: 52. Krajči – 62. Šimko

Rozhodoval: Šimič, 70 divákov

Lovčica-Tr.: Bača (71. Baran) – Bajnok, Koza (64. Vrtík), Macko, Tinák, Čiliak, Fabian, Kapusta, Debnár (77. Vincent), Kováč (87. Fáber), Krajči

Bzenica: Považan - Kicko, Šimko, M. Kliman, A. Kliman, Rybár, J. Meliš, M. Meliš, Demko, Zlichovec, Kačák

Vo vyrovnanom zápase mohli skóre otvoriť domáci, svoje brejky však nevyužili, a tak polčas skončil nerozhodne. Po zmene strán nastúpili domáci bojovne, čo sa im vyplatilo v 52. min., keď skóroval navrátilec Krajči. Hráči Lovčice-Tr. mohli skóre zvýšiť, ale i inkasovať. Hosťom sa skóre nakoniec zrovnať podarilo, keď sa v skrumáži zorientoval Šimko 1:1. V 71. min. sa zranil domáci gólman Bača, ktorého nahradil Baran a hneď svoj tím aj podržal. Konečná remíza je spravodlivá.

MICHAL FABIAN

Župkov – Slaská 2:2 (1:1)

Góly: 10. R. Repiský, 67. A. Hric - 24., 75. Gordulič

Rozhodoval: Meliš, 100 divákov

Župkov: Meliš – Hos (46. Mičík), Le, Mlynárik, Maruška, Šopa, Rendla, Struhár (67. A. Hric), Goral (76. Hock), Repiský, Eržiak

Slaská: Ertl – Bahno, Petor, Lalo, Mališ, Vanko, Gašparík, Šimko, Vittek, Gordulič, Silný

Na ťažkom teréne sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia z minimu vyťažili maximum, a tak remíza je zaslúžená.

JÁN STRUHÁR

Lovča – Kremnica 3:2 (1:1)

Góly: 20. 58. (11m) Beňo, 81. F. Páleník - 44. Lupták, 63. Kapšo

Rozhodoval: J. Oslanec, 80 divákov

Lovča: Weber – Greguš, Magula, F. Páleník, Šandor (79. Červienka), P. Kováč (63. Matuška), Šebeň, M. Páleník (88. J. Kováč), Ondrík, Sedliak, Beňo

Kremnica: Mriška (60. Pavelka) – S. Urgela, Kuzma, Holos, Lupták, Kapšo, Ziman, Chladný, Haluška (82. Palík), M. Urgela, P. Urgela

Zápas začali lepšie domáci, keď sa v 20. min., v šestnástke zorientoval najlepšie Beňo a bolo 1:0. Hostia vyrovnávali zo štandardnej situácie, keď sa hlavou presadil Lupták 1:1. V druhom polčase preklopil misky váh na domácu stranu opäť Beňo, keď premenil pokutový kop. Hostia však dokázali aj na tento zásah reagovať, keď vyrovnával Kapšo. V 81. min. premenil nekompromisne nájazd F. Páleník a rozhodol o tom, že všetky tri body ostanú doma.

BORIS ŠANDOR

Lutila – Brehy 4:3 (2:1)

Góly: 7., 57. R. Kanina, 13., 86. V. Hríň – 38. Halabuk, 78. Tužinský, 82. Š. Vozár

Rozhodoval: Priebera, 50 divákov

Lutila: Chromík – Forgáč, Ľ. Hríň, T. Krnčok, P. Kanina, Hric (60. Čarnoky), Golha, R. Kanina, Spodniak (46. Majer), V. Hríň, M. Mokroš (69. V. Mokroš)

Brehy: Kosec – Holý, Halabuk, Gorbov, Š. Vozár, P. Vozár, Mi. Polc, Tužinský, Ma. Polc, Čakloš (23. Kačinec), Baláž

Prvých 25 minút sa nieslo v réžii domácich, ktorí viedli 2:0. Následne sa však karta obrátila a pred odchodom do šatní, takmer „z ničoho“ znižoval Halabuk. Po zmene strán začali domáci kombinačne a v 57. min. skóroval opäť R. Kanina 3:1. Po zlom vybehnutí brankára sa hosťom podarilo opäť znížiť 3:2. Následne Lutilčania súpera zatlačili, čo hostia využili a z brejku vyrovnal Š. Vozár. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť zvládli domáci rýchly protiútok a po narážačke R. Kaninu strhol víťazstvo na domácu stranu V. Hríň. Hostia podali bojovný výkon so smolným koncom.

MILAN SPODNIAK

Voznica - Rudno n/Hr. 3:2 (2:1)

Góly: 8., 48. Nemec, 43. Laurov – 28. P. Binda, 46. Prachár

Rozhodoval: Kacz, 90 divákov

Voznica: Strieška – Debnár (82. Pavol), Beňovský, Valach, Benča (75. ČK), Laurov (88. S. Kliman), M. Blaho, K. Blaho, Nemec, Brodziansky, (85. P. Maslen), Š. Kliman (62. V. Maslen)

Rudno: Goral – Matiašovic, M. Marko ml., Bartoš, Budinský, Prachár, B. Binda (5. Valko), Marko st., Škarba (78. Kršiak), Vozár, P. Binda (75. ČK)

Diváci mohli vidieť aj väčšie množstvo, keď v prvom polčase zahadzovali hostia a v druhom domáci.

KAMIL BLAHO

Horná Ves – Repište 1:2 (1:1)

Góly: 21. V. Širáň (11m) – 32., 84. E. Kmeť

Rozhodoval: Kutlák, 150 divákov

H. Ves: Číž – Wagner (65. M. Mecele), Marianik, T. Neuschl, Považan, Kubík, A. Širáň, Dobias, Bien (46. B. Neuschl), Urgela (81. Kasza), V. Širáň

Repište: Tadian – E. Kmeť, M. Slaný, M. Karvaš, P. Karvaš, Kordík, L. Kmeť, Kúš (82. Vincúr), Hurta, P. Ulbrík, Ľ. Ulbrík

V prvom polčase si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí. Hoci do vedenia šli gólom z pokutového kopu domáci, hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať. V druhom polčase nastúpili domáci so snahou strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hostia ich však do vážnejšej šance nepustili. Na ťažkom teréne sa lepšie pohybovali a svoje skúsenosti pretavili do víťazného gólu. Repišťania dokázali, že majú skúsenejšie mužstvo preverené piatou ligou.

DUŠAN REITER

St. Kremnička – Hod.-Hámre 2:2 (0:0)

Góly: 66., 77. Paller – 52. Dubaj, 88. Ološtiak

Rozhodoval: Slosiar, 30 divákov

St. Kremnička: Sámel – Bugár, Francz, Abrahám, Paller, S. Gulička, Petruš (46. L. Gulička), P. Poliak, Pobežka, Pašák

Hod. Hámre: P. Danko – M. Káčer, L. Káčer, T. Laurov, M. Danko, Búry, Kapusta (78. P. Danko), Gulaša, V. Laurov, Dubaj (72. Pisár), Ološtiak

Vyrovnaný zápas, polčas nasvedčoval nerozhodnému výsledku, čo sa aj potvrdilo. Do druhého dejstva nastúpili mužstvá s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 52. min. nariadil hlavný arbiter prísny pokutový kop a hostia viedli 0:1. Po dvoch priamych kopoch však zabezpečil domácim vedenie Paller 2:1. Od tohto momentu domáci kontrolovali hru, hostia však v posledných minútach, po brejku vyrovnali 2:2.

14. Lovčica-Tr. 13 1 4 8 12:34 7

Jedenástka kola: Sámel (St. Kremnička) - Paller (St. Kremnička), Mlynárik (Župkov), Laurov (Voznica), R. Kanina (Lutila), Beňo (Lovča), Šebeň (Lovča), Ološtiak (Hod.-Hámre), Krajči (Lovčica-Tr.), Gordulič (Slaská), V. Hríň (Lutila)

II. TRIEDA – SEVER

Dohrávané 2. kolo:

Šaš. Podhradie - J. Lehota 1:8 (0:5)

Góly: Kazár - P. Karásek 3, Šipkovský 3, Bugár 1, Gustinák (11m),

Rozhodoval: Priebera, 30 divákov

Šaš. Podhradie: Kazár – Danko, Sedliak, Kostrian, T. Urblík, Šajben, Urblík, Gocník, Bílek, Páchnik, Záhorec

J. Lehota: Malík – Š. Karásek, M. Karásek, Fedeš, Schvarczbacher, P. Karásek, D. Karásek (45. Š. Karásek), Gustinák, Greguš, G. Šipkovský, Hrmo (45. Bugár)

Jednoznačné víťazstvo hosťujúcich hráčov, ktorí mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom.

JOZEF ŠIPKOVSKÝ

Tr. Hora - Hr. Dúbrava 2:2 (1:2)

Góly: Ivan 2 – Bezdeda, Janeček

Rozhodoval: Pinka, 60 divákov

Tr. Hora: Mališ – Klačanský (80. Štaf), Urgela, M. Struhár, M. Tončo, D. Bílek, Dúbravský, Mužík (76. Červienka), M. Bílek, Švihorík (70. Karvaš), Ivan

Hr. Dúbrava: Tužinský – Lehotský, Ianosteac, Cibuľa (60. Kováč), Paraj, Ihring, Bezdeda, Lacko (80. Beracko), Gregáň, Janeček, Dzurio (70. Dúbravský)

Vyrovnané bojové derby stretnutie. Vedenia sa ujali domáci, hostia z rýchlych protiútokov dokázali do polčasu otočiť výsledok vo svoj prospech. V druhej časti si domáci vytvorili tlak, a tak dokázali v 80. min. vyrovnať. Deľba bodov bola zaslúžená.

PETER ŠVIHORÍK

Ihráč – Jastrabá 5:1 (2:0)

Rozhodoval: Čiernik, 50 divákov

Stretnutie susedov nielen v tabuľke bolo od začiatku jednoznačnou záležitosťou domácich.

Piteľová – Nevoľné 4:0 (1:0)

Góly: Paučo 2, T. Ponický, Štefanka

Rozhodoval: Lešniak, 30 divákov

Piteľová: Barát – Egyed, S. Spišiak, B. Spišiak (88. Henžel), Urgela, Miklo (65. Török), Štefanka (75. Sklenka), Paučo (82. Mališ), Kubík, F. Ponický , T. Ponický (77. Fábik)

Nevoľné: Ma. Bitala – F. Baláž, M. Koniar, P. Koniar, Bulin, A. Kroner (56. Adamec), Kapusta, Krajčík, P. Baláž, Ďurian, Lichner (58. Mi. Bitala)

Domáci hráči zavŕšili jesennú časť sériou štyroch víťazstiev v rade. V stretnutí s Nevoľným predvádzali pekný futbal hlavne v druhej časti, pochvalu si zaslúži celý tím na čele s trénerom F. Packom. Domáci po jednoznačnom víťazstve budú zimovať na treťom mieste.

MARIÁN ŠTEFANKA

Kr. Bane - Krahule 2:2 (1:1)

Góly: Priwitzer, Hrmo – Wolner, Hirschner

Rozhodoval: Valo, 30 divákov

Kr. Bane: Hlaváč – Dobias, Ivan, Neuschl, Lupták, Hrmo (71. Wagner), Priwitzer, Gavorník, M. Sekereš (84. Medveď), Gavorník, Majda, Ľ. Sekereš

Derby zápas s jeho typickými prvkami, hraný v chladnom počasí. Vzrušujúce momenty sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase domáci zahodili pokutový kop, navyše, po chybe brankára dostali nešťastný gól. Remíza po záverečnom hvizde rozhodcu bola preto spravodlivá.

Rozhodoval: Ivan, 60 divákov

Prestavlky: Strelka – R. Kráľ (68. Beňo), Greguš, J. Kukučka, Ľ. Kukučka (58. M. Kováč), Dedík, J. Haring, Kráľovenský, M. Kráľ, Lalák, M. Haring (46. A. Kováč)

Prenčov: Husár – M. Beňovic, Brnák, Dolinský, Hronček, S. Krajčovič, M. Blahút (86. B. Beňovic), R. Blahút, M. Chovan, Š. Beňovic, A. Chovan

V chladnom počasí začal zápas pre domácich veľmi zle, pretože už v prvej štvrtine prehrávali 0:2. Postupne domáci pridali na výkone a do polčasu znižovali na rozdiel jedného gólu. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách. Na konci stretnutia boli šťastnejší domáci, ktorým sa najskôr podarilo vyrovnať a potom minútu pred koncom strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

JÁN ABRAHÁM

Vyhne - T. Breznica 2:3 (1:2)

Góly: Kašiar, Bugár – Kiss, Galbavý, Žembery

Rozhodoval: Osvald, 60 divákov

Vyhne: P. Bosák – Stančík, Osika (61. P. Kašiar), Hrnčiar, L. Bosák, Lupták, Babic, Benča, Filip (58. Lakata), M. Kašiar, Bugár (46. Packo)

T. Breznica: T. Gaži – Krulák, Forgáč, Galbavý, Juristy, Kiss (70. J. Gaži), Bicka, Daniš (46. Petráš), Mikuška (46. Petruš), Žembery (78. Volentier), Kasan

Dobré stretnutie, v ktorom mali od začiatku na vrch hostia. Zápas ovplyvnilo neobjektívne rozhodovanie hlavného rozhodcu.