Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Galaktikos sa ujal vedenia, v predohrávke slabý výkon Perly

Po troch nedeľných dohrávkach prvej ligy sa vedenia ujal úradujúci šampión Galaktikos. Ten zdolal posledný Blomquist a z čela zosadil Spartakovcov.

Prekvapivo jasný priebeh mal zápase Nesie s Perlou.(Zdroj: Ivan Mriška)

Nečakaný priebeh mal naopak zápas tabuľkových susedov, keď si Nesia hladko poradila s Perlou.

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

Dohrávka 2. kola:

B. Belá – Spartakovci 2:10 (1:3)

Góly: Buzalka, Menuš - Hrmo2, Balogh, Obertáš3, Čierny, vlastný, Hudec, Bodor

Rozhodoval: Priebera

B. Belá: Prokaj - Hankovič, Židík, Meňuš, Gregáň, Palásthy, Chovan, Weiss, Chovan, B. Buzalka, T. Buzalka

Spartakovci: Mriška – Čierny, Bodor, Obertáš, T. Hudec, Kliman, Hriň, Balogh, Hrmo

ŽK: Kliman (Spartakovci)

Od úvodnej minúty prevzal iniciatívu favorit, skóre stretnutia otváral tvrdou strelou Obertáš. Následne pokračovali v miernej prevahe Spartakovci, Banskej Belej sa do prestávky podarilo skórovať iba raz, keď chybu v obranných radoch využil Buzalka. V druhom dejstve sa Banská Belá tvrdou hrou pokúšala o zvrat, Spartakovci však umne, po brejkoch skóre zvyšovali a pohodlné víťazstvo s prehľadom udržali. Hoci sa v dohrávke podarilo Spartakovcom bodovať naplno, tri body si pripísal aj Galaktikos a ujal sa vedenia.

Dohrávka 5. kola:

Blomquist – Galaktikos 6:11 (0:4)

Góly: Milčík 2, Mezei, Francz, Petruš, Schvarczbacher - V. Rapčan 6, J. Rapčan, M. Rapčan, Šály, Abrahám 2

Blomquist: Ďurča – Paller, S. Gulička, Francz, Schwarzbacher, Petruš, Mezei, Milčík

Galaktikos: J. Rapčan – J. Šály, V. Rapčan, P. Abrahám, M. Rapčan, Macejko st.

Napriek tomu, že Galaktikos nastúpil výrazne oslabený, keď absentovali T. Macejko, Blaho a Pelegríni, potvrdil úlohu favorita. Už v prvom dejstve si napriek tomu, že na lavičke mal len jedného náhradníka a so sebazaprením nastupoval Šály, vytvoril štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán už iba udržiaval. Divákov v druhom dejstve zdvihol zo sedačiek najmä gólman J. Rapčan, ktorý krásnym sólom prešiel celé ihrisko a nezadržateľne skóroval. Dobrý výkon podal v stretnutí aj V. Rapčan, ktorý Ďurčovu sieť rozvlnil šesťkrát.

Predohrávka 8. kola:

Nesia – Perla 8:4 (7:1)

Góly: Barák, D. Hudák 2, Budinský, M. Hudák, Poprac 2, Necpal - Zvara, Urgela 2, Túri

Nesia IC: Jurica – Ďurovič, Barák ml., Hudák ml., Hudák st., Budinský, Poprac, Necpal

Perla: Gašpir - Zvara, J. Urgela, Hudec, Šebeň, J. Túri, Vuong

V „šesťbodovom“ zápase sa zrodilo prekvapivo hladké víťazstvo Nesie. Perla prvý polčas prespala, čo sa odzrkadlilo aj na prestávkovom skóre 7:1. Po zmene strán sa futsalisti Perly pokúšali o zdramatizovanie zápasu, napriek zvýšenej aktivite sa však dotiahli len na rozdiel štyroch gólov. Nesia v druhom dejstve myslela najmä na defenzívu, čo sa prejavilo na jedinom zásahu. Po trojbodovom zápise Nesia predbehla Perlu a upevnila si tak tretiu pozíciu tabuľky.

10. Blomquist 5 0 0 5 25:42 0

1. Smrteľná nehoda pri Žarnovici: Žena (†67) zahynula pri prevoze do nemocnice (+FOTO) 1 160
  2. Žiarsky štadión čaká parádny zápas. Tréner Hapal: Tento región je hladný po futbale 351
  3. Hríbov našiel toľko, že ich musel rozdávať (+ FOTO) 278
  4. Tanec pravdy trénovali Braňo Deák s Dominikou Roškovou v Žiari (+ FOTO) Foto 76
  5. II. TRIEDA: Pitelová porazila béčko Lovče, Bzenica s Trnavou Horou utekajú ostatným 75
  6. Vážne zranenie muža na Kremnických Baniach. Na pomoc letel vrtuľník 72
  7. OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ: Repište zvládlo šláger kola 63
  8. Koncert obľúbenej kapely aj v Kremnici. Mieri k nám Korben Dallas 58
  9. MLÁDEŽ: Nová Baňa porazila lídra z Poltára, Barbora zariadil výhru svojho tímu piatimi gólmi 56
  10. Žiarsky zimný štadión sa konečne dočká rekonštrukcie. S prácami chcú začať v najbližších dňoch 38