Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Slovenský pohár v cyklokrose vyhrali Žiarčania

Ziskom troch strieborných a dvoch bronzových medailí v záverečnom kole Majstrovstiev Slovenska v cyklokrose sa stali žiarski cyklisti najúspešnejším klubom šampionátu.

Žiarčania vyhrali Slovenský pohár v cyklokrose.Žiarčania vyhrali Slovenský pohár v cyklokrose. (Zdroj: František Sitora)

Ziskom troch strieborných a dvoch bronzových medailí v záverečnom kole Majstrovstiev Slovenska v cyklokrose sa stali žiarski cyklisti najúspešnejším klubom šampionátu a zároveň aj celkovým víťazom Slovenského pohára BCF 2012.

KRUPINA. Vyvrcholením cyklokrosovej sezóny 2012 boli v Kru­pine Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose, ktoré boli zároveň posledným dvanástym kolom Slovenského pohára BCF v cyklokrose.

Náročný pretek

Majstrovská trať viedla nesmierne náročným 2,3 km dlhým okruhom v okolí futbalového štadióna v Krupine s povrchmi 10 percent asfalt, 70 tráva, 10 škvára a 10 spevnenená poľná cesta. „Husté sneženie spôsobilo miestami až neprejazdnú trať a tak musela prísť na rad technika. Časté menenie povrchu trate dokonale preverilo pripravenosť pretekárov,“ opisuje náročný pretek tréner žiarskych cyklistov Františke Sitora.

Náročná trať postavená na futbalovom štadióne v Krupine. FOTO: FRANTIŠEK SITORA

Kategória starších žiakov absolvovala pretek na 20 minút a jej víťazom sa suverénnym spôsobom stal pretekár CyS Žilina Matúš Štoček.

Vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára žiarsky cyklista Jakub Varhaňovský napriek maximálnemu úsiliu nestačil tentokrát na svojho súpera a obsadil druhé miesto.

Pre žiakov v nesmierne náročných poveternostných podmienkach zabojovali aj ostatní žiarski cyklisti, keď obsadili Matúš Valuška deviate, Matúš Černek desiate, Adam Foltán jedenáste a Tomáš Kamenský pätnáste miesto.

Kadeti bronzoví

Kategória kadetov absolvovala pretek na 30 minút a ihneď po štarte sa z peletónu odpútala trojica pretekárov. Adrian Foltán, Kristián Zimány, spolu s Pavlom Kvietkom zo ŽP Šport Podbrezová. Mimoriadne aktívny bol hlavne Foltán, ktorý nasadil nesmierne rýchle tempo.

V treťom okruhu musel Foltán pre technickú poruchu meniť v depe bicykel a tak o republikovom šampionáte sa rozhodovalo nakoniec v záverečných metroch medzi Zimánym a Kvietkom. Vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára Pavol Kvietok potvrdil svoje kvality a napriek presile Žiarčanov získal titul Majstra Slovenska v cyklokrose pred Kristiánom Zimánym.

Adrián Foltán obsadil tretiu priečku . Za predvedený výkon si však chlapci zaslúžia pochvalu, hlavne Foltán, ktorý urobil preteky. Svoj životný výkon podal Matej Foltán, ktorý obsadil šieste miesto, Ján Gajdošík bol siedmy, Henrich Hasch deviaty, Nicolas Jelža dvanásty a Matej Truban trinásty.

Juniori bodovali vo veľkom

Kategória juniorov absolvovala pretek na 40 minút a už od úvodného kola bolo jasné kto sa dnes stane Majstrom Slovenska. Skúsený cyklokrosár Šimon Vozár ŽP Šport Podbrezová nenechal nikoho na pochybách, ukázal svoje kvality nazbierané v pretekoch Svetového pohára a suverénnym spôsobom zvíťazil.

Napriek prechodu do vyššej vekovej kategórie sa naši juniori Juraj Bellan a David Zverko nestratili, podali bojovný výkon a získali striebro a bronz.

Ihneď po skončení cyklokrosového šampionátu boli vyhlásené aj celkové výsledky Slovenského pohára BCF v cyklokrose, kde v kategórii mladších žiakov putovalo prvenstvo do Žiaru zásluhou Matúša Černeka .

Tomáš Kamenský skončil tretí. Aj v kategórii starších žiakov putovalo prvenstvo do Žiaru zásluhou Jakuba Varhaňovského.

V kategórii kadetov obsadil Kristián Zimány druhé miesto a v kategórii juniorov zvíťazil David Zverko. Juraj Bellan skončil tretí.

Ziskom troch strieborných a dvoch bronzových medailí sa žiarski cyklisti stali najúspešnejším klubom šampionátu a zároveň aj celkovým víťazom Slovenského pohára BCF 2012.

Juniorský stupeň víťazov aj so žiarskymi cyklistami. FOTO: FRANTIŠEK SITORA

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?