Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír

ZÁPAS ROKA: Remíza Galaktikosu so Spartakovcami

Aj cez Vianočné sviatky pokračuje Zimná Nemak liga. Na programe boli zápasy 6. kola a hlavný top šláger, v ktorom si prvé dva celky ligy body delili.

Striedačka Galaktikosu.(Zdroj: ARCHÍV: Ivan Mriška)

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

6. kolo:

Loptoši – Slaská 8:12 (2:8)

Góly: Vrtík 3, J. Janek, L. Janek, Kováč, Tinák, Rečlo – Hric 3, Bahno 2, Čarnoký 2, Vanko 2, Masarovič, Lalo, Gašparík

Rozhodoval: Priebera

Slaská: Tatár – Bahno, Hric, Lalo, Čarnoký, Gašparík, Masarovič, Vanko

Loptoši: Rečlo – Janek, Kováč, Tinák, L. Janek, P. Vrtík, F. Pilnik, Snopko, M. Vrtík, Macko

Od začiatku až do konca držali opraty zápasu v rukách Slaská. Slašťania z tempa povolili len v druhej časti zápasu, čo Loptoši využili na dotiahnutie sa na rozdiel štyroch gólov. Napriek tomu, že Lotpoši znížili náskok, tri body a teoretická nádej na postup do play-off patrí Slaskej.

Sršne - B. Belá 15:0 (7:0)

Góly: Rakovský 3, Kováč 2, Ľ. Urgela 6, Cvejkuš 4

Sršne: A. Struhár – Rybár, Ľ. Urgela, J. Páleník, S. Páleník, J. Kováč, Kamas, Šebeň, Rakovský

B. Belá: Prokaj – Menuš, Hankovič, Buzalka, Palasthy

Prvý čistý štít ligy si udržal gólman Sršnov Struhár, ktorý zlikvidoval všetky strelecké pokusy B. Belej. Sršne zvíťazili hladko aj vďaka tomu, že Banská Belá pricestovala bez náhradníka.

Wartburgovci - Nesia IC 8:5 (3:2)

Góly: Žiak, Golha 2, Kollár, Bien 2, Páleník, Miškov – Budinský, N. Barák, D. Hudák 3

Wartburgovci: Číž – F. Páleník, Žiak, Miškov, Bien, Kollár, Golha, Debnár

Nesia: Jurica – Hudák ml., Hudák st., Budinský, Ďurovič, Necpal, Vajda, Barák

Nesia zaskočila Wartborgovcov hneď na začiatku stretnutia, keď prakticky od úvodu viedla 0:2. Následne sa však Wartburgovci dokázali prebrať, po „jedovke“ Golhu znížiť a do prestávky aj otočiť 3:2. Po zmene pokračoval výborný zápas hraný vo vysokom tempe, po bojovnom výkone a skvelých zákrokoch gólmana Číža si dôležité tri body pripísali Wartburgovci.

FRANTIŠEK PÁLENÍK

Galaktikos – Spartakovci 8:8 (5:3)

Góly: Neuschl 3, Bodor, Gábor, Hrmo, Trvalec R. Hudec - M. Rapčan 6, T. Macejko 2

Rozhodoval: Ivan

Galaktikos: J. Rapčan – M. Rapčan, V. Rapčan, J. Macejko, T. Macejko, Pelegráni, J. Šály

Spartakovci: Mriška – Čierny, Bodor, Obertáš, T. Hudec, Kliman, Hriň, Gábor, Hrmo, Trvalec, R. Hudec, Neuschl

Zápas o prvú pozíciu tabuľky otvoril raketovým nástupom Galaktikos, keď po dvoch zásahoch M. Rapčana a jednom Macejka viedol už 3:0. Spartakovci sa však napriek inkasovaným gólom nevzdávali, do stretnutia ich za 5 minút dostali Hrmo s Bodorom. Hoci sa úradujúcemu majstrovi podarilo opäť prinavrátiť trojgólové vedenie, veci sa začali diať až po zmene strán. Päť minút pred záverečným hvizdom vyhrával Galaktikos už 8:5, ľahkovážnym prístupom v obrane sa však pripravil o dva body. Strojcom úspechu sa stal Róbert Neuchl, ktorý po odpykaní si trestu skóroval trikrát, pričom vyrovnávajúci gól zaznamenal 30 sekúnd pred záverečným hvizdom. Okrem straty bodov v záverečných sekundách môže Galaktikos mrzieť aj nepríjemné zranenie Šályho, ktorého zlomený prst vyradí na mesiac.

KATKA ŠÁLYOVÁ

Perla – Blomquist 11:3 (6:1)

Góly: Mališ, Urgela, Jo. Túri 2, Ju. Túri 2, Vuong 2, Štrba 2 - Petruš, Paller (11m), Osvald

Perla: Lehocký - J. Urgela, Hudec, Šebeň, Ju. Túri, Vuong, Jo. Túri, Mališ, Štrba

Blomquist: Mezei – Paller, S. Gulička, Schwarzbacher, Petruš, R. Pobežka, M. Pobežka

Po minulotýždňovom slabom výkone potvrdila úlohu favorita aj Perla, keď s prehľadom zdolala bezbodový Blomquist.

10. Blomquist 6 0 0 6 28:53 0

Zostava kola: Číž (Wartburgovci) – Rakovský (Sršne), Hric (Slaská), M. Rapčan (Galaktikos), Neuschl (Spartakovci)

II. LIGA

6. kolo:

Prochoťania – Žiarčanka 10:9 (2:5)

Góly: Dedík 5, Vincenc, P. Rosenberg, Rečlo, Bugár, J. Rosenberg - Holos 4, Osika 2, Hrmo 2, Lupták

Prochoťania: J. Strelka – Vincenc, Dedík, Nemec, P. Rosenberg, Rečlo, Bugár, T. Rosenberg, J. Rozemberg

Žiarčanka: Henžel - Hrmo, Osika, Holos, Milčík, Bárdy, Lupták

Skvelý záverečný obrat predviedli Prochoťania. Hoci 5 minút pred koncom prehrávali o 4 góly, v závere Žiarčanku pritlačili a neskutočne stav otočili.

Sokolíci - FC Horúce strely 28:2 (13:1)

Góly: T. Búry 10, Bartoš 4, Marko 8, Ľ. Búry 5, Matiašovic - Korbeľ 2

Sokolíci: Goral – Matiašovic, Marko, T. Búry, Vozár, J. Búry, L. Búry, Fajčík

FC Horúce strely: L. Króner - Vincent, A. Króner, Korbeľ, J. Rafaelis, L. Rafaelis, P. Mališ

Vysokú výhru si pripísal Sokolíci, ktorí doslova rozobrali outsidera celej ligy. Strelecký apetít prejavil aj priebežne najlepší strelec ligy Tomáš Búry, keď skóroval až desaťkrát.

FC Sa mi nechce – Elroz 4:12 (1:6)

Góly: Kujan 2, Prokaj 2 - Čamaj 3, Tulipán 2, Kochoľ 2, Šimko 2, M. Škriniar, R. Škriniar, Netolický

FC Sa mi nechce: Sekula – S. Prokaj, Zorvan, Pastier, Čiliak, Selyem, Pastier, Sirota, Herold, Kujan, Herold

Elroz: Kúšik – R. Škriniar, M. Škriniar, Pažout, Kochoľ, Netolický, Čamaj, Tulipán, Šimko, Nesnadný

Elroz jednoznačne prevýšil súpera a už za 9 minút viedol 0:4. Hoci následne mierne poľavil v kombinácii, do prestávky viedol 1:6. Druhý polčas hráči Elrozu vedomí si vysokého náskoku hrali s prehľadom, hoci zahodili niekoľko vyložených šancí, v závere potiahli šnúru štyroch pekných gólov a pohodlne zvíťazili.

JÁN BARNIAK

S Pub - L. Vieska 5:15 (1:6)

Góly: Mekíš ml. 4, Danko - Kukučka 6, Ferko 3, Miertuš 3, Koka 2, Urblík

S Pub: Lískay - Záhorec, Mekíš ml., Mekíš st., Petro, Danko, Urblík, Prokop

L. Vieska: Kováč - Ferko, Koka, Puskajler, Miertuš, Kukučka, Urblík

Hráči L. Viesky podali najlepší výkon v tohtoročnej edícii Zimnej ligy, keď všetci hrali dobre dopredu aj dozadu. Za odvedený výkon im patrí pochvala.

PAVOL KOVÁČ

Driapači - J. Lehota 8:4 (0:4)

Góly: Budinský 4, Ferenčík 3,Cibula - Gustinák 2, Koneracký, Šípkovský

Driapači: Lupták – Drexler, Vician, M. Cibuľa, Budinský, Košarník, Ferenčík

J. Lehota: Weber - Šípkovský, Gustinák, P. Karásek, D. Karásek, Bodor, Koneracký

ŽK: Beňadik (Driapači)

Prvý polčas Janova Lehota dobre bránila, dokázala využiť svoje brejky, a tak viedla 0:4. V druhom dejstve však vôbec nezvládla, Driapači ju prevýšili po všetkých stránkach a zaslúžene stretnutie otočili.

10. FC Horúce strely 6 0 0 6 23:137 0

Zostava kola: Goral (Sokolíci) - Dedík (Prochoťania), Kukučka (L. Vieska), Budinský (Driapači), T. Búry (Sokolíci)

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Lukáš Tesák: Ak človek urobí maximum, futbal mu to vráti

V každej situácii treba ostať človekom, hovorí futbalový obranca Lukáš Tesák. V rozhovore priznáva, že niekedy sa bál v kariére zariskovať.