Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V boji o play-off až šesť mužstiev, Driapači a Elroz si body rozdelili

Základná časť Zimnej Nemak ligy sa blíži ku koncu, v boji o miestenku do semifinále je stále až šesť celkov.

Do konca základnej časti ostáva už iba jedno kolo.Do konca základnej časti ostáva už iba jedno kolo. (Zdroj: ARCHÍV: Ivan Mriška)

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

8. kolo:

Loptoši – Sršne 3:12 (1:4)

Góly: Kapusta, L. Janek, M. Vrtík - Kamas 2, Žňava, Rakovský, Urgela 4, Cvejkuš 5

Rozhodoval: Priebera, Ivan

Loptoši: Rečlo – J. Janek, Kapusta, Tinák, Pilnik, Macko, Tinák, L. Janek, M. Vrtík, P. Vrtík, Pilnik

Sršne: A. Struhár – J. Kováč, P. Kováč, Šebeň, Žňava, J. Páleník, Jo. Páleník, S. Páleník, Cvejkuš, Urgela, Kopčan, Rakovský, M. Struhár, Rybár, Kamas, Arvaj, Bocian

Skóre zápasu opäť raz otvoril Cvejkuš. Od tohto momentu až po koniec zápasu Sršne diktovali tempo hry a pohodlne zvyšovali svoje vedenie po peknej kombinačnej hre celého mužstva. Počet inkasovaných gólov Loptošov mohol byť omnoho vyšší, avšak reflexívne zákroky Rečla boli proti. Loptoši sa presadili len po neistých zákrokoch golmána Sršnov. Sršne naďalej zostali v nabitom boji o postup do semifinále, v poslednom kole však budú musieť poraziť bojovných a húževnatých Wartburgovcov.

ADAM STRUHÁR

Wartburgovci – Slaská 4:7 (1:2)

Góly: Žiak 2, Bien 2 – Silný 2, Hric, Lalo 2, Vanko, Gašparík

Rozhodoval: Ivan, Priebera

Wartburgovci: Číž – F. Páleník, Žiak, Miškov, Bien, Kollár, Golha, Debnár, Bajnok, Rozenberg

Slaská: Tatár – Bahno, Hric, Lalo, Gašparík, Masarovič, Vanko, Čarnoký, Silný

Prekvapivé zaváhanie Wartburgovcov sa zrodilo kolo pred koncom základnej časti. V prvom polčase sa hralo takticky, obe mužstva vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Po zmene strán to bol naďalej vyrovnaný zápas, za stavu 4:5 však favorit otvoril zadné vrátka, čo bola voda na mlyn Slašťanov, ktorí po brejkoch pridali ďalšie dva zásahy a zápas dotiahli do víťazného konca.

FRANTIŠEK PÁLENÍK

Galaktikos - B. Belá 16:7 (7:5)

Góly: T. Macejko, M. Rapčan 4, J. Macejko 3, Turkota, V. Rapčan 4, Abrahám 3 – Čík 2, Palásthy 2, Weiss, Židík, Buzalka

Galaktikos: J. Rapčan – M. Rapčan, V. Rapčan, J. Macejko, T. Macejko, Abrahám

B. Belá: Prokaj – Menuš, Hankovič, Buzalka, Palasthy, Hanzlík, Gregáň, Weiss, Židík

Začiatok zápasu začal Galaktikos s vyčkávacou taktikou, z čoho pramenilo väčšie množstvo šancí pre B. Belú. Po úvodnom oťukávaní však favorit prepol na vyššie obrátky a zápas kontrolovali až do konca. I keď sa B. Belej podarilo skóre, po brejkoch korigovať, zápas vyhral zaslúžene obhajca.

Blomquist – Spartakovci 5:5 (3:1)

Góly: Francz 2, Paller 2, Ďurča – Čierny, Trvalec 2, Kliman, Neuschl

Blomquist: Mezei – Paller, R. Pobežka, M. Pobežka, Francz, S. Gulička, R. Abrahám, Ďurča, Sthroner

Spartakovci: Mriška – Čierny, Kliman, Hriň, Balogh, Hrmo, Trvalec, R. Hudec, Neuschl

Spartakovci už tradične zaspali úvod stretnutia a po polčase prehrávali 3:1. V druhom dejstve to bolo len o dobíjaní svätyne hráčov Blomquistu, ktorí po skvelom defenzívnom výkone a rýchlych brejkoch vydreli zaslúženú remízu.

Dohrávka 7. kola:

Nesia – Galaktikos 7:6 (3:1)

Góly: D. Hudák 4, Budinský 3 – V. Rapčan 2, J. Macejko 2, Turkota, Abrahám

Nesia: Jurica – Ďurovič, Barák ml., Hudák ml., Machava, Budinský, Poprac Galaktikos: J. Rapčan – M. Rapčan, V. Rapčan, J. Macejko, T. Macejko, Abrahám, Turkota

10. B. Belá 8 1 0 7 31:100 3

Zostava kola: Jurica (Nesia) – V. Rapčan (Galaktikos), Francz (Blomquist), D. Hudák (Nesia), Cvejkuš (Sršne)

II. LIGA

8. kolo:

Prochoťania – Sokolíci 6:14 (2:10)

Góly: Vincenc 2, Horváth, Bugár, Dedík, P. Rosenberg – Budinský 2, M. Luky 4, Marko 2, T. Búry 4, J. Búry 2

Prochoťania: Rečlo – Vincenc, Dedík, Nemec, P. Rosenberg, Rečlo, Bugár, J. Rozemberg, R. Horváth

Sokolíci: Goral – Matiašovic, Marko, T. Búry, J. Búry, Fajčík, Luky, Budinský,

Prvopolčasová jasná dominancia Sokolíkov sa odzrkadlilo aj na polčasovom výsledku 2:10. Po zmene strán sa Sokolíci uspokojili z výsledkom, čo Prochoťania využili na zníženie 6:10. V závere už favorit nenechával nič na náhodou a svoje víťazstvo poistil ďalšími štyrmi zásahmi.

JAROSLAV BÚRY

FC Sa mi nechce – Žiarčanka 4:9 (1:5)

Góly: Halát 2, Čiliak 2 - Milčík 3, Osika 5, Henžel

Rozhodoval: Ivan

FC Sa mi nechce: Herold – Prokaj ml., Zorvan, Pastier, Čiliak, Hrubčo, Prokaj st., Halát

Žiarčanka: Henžel - Hrmo, Osika, Milčík, Bárdy, Gallo, Haluška

Viac z hry mala Žiarčanka, predviedla niekoľko pekných akcií a pohodlne zvíťazila.

S Pub - FC Horúce strely 16:2 (8:2)

Góly: Urblík 2, Pavlove, Petro 3, Záhorec, R. Netolický 2, Hanus 3, Mekíš ml. 4 – Burza, Rafaelis

S Pub: Baran – Puliš, Záhorec, Mekíš ml., Mekíš st., Petro, Danko, Urblík, Prokop, R. Netolický, Hanus, Pavlove

FC Horúce strely: L. Króner - Vincent, A. Króner, Korbeľ, J. Rafaelis, L. Rafaelis, P. Mališ, T. Mališ, Barboriak

Opäť sympatický výkon hráčov Horúcich striel, ktorí sa aj napriek nepriaznivému skóre snažili zo všetkých síl zápas dohrať so cťou. Ich bojovný výkon však na skúsený S Pub nestačil.

Driapači – Elroz 6:6 (4:2)

Góly: Drexler 2, M. Cibula 2, Ladický, Košarník - Pažout 2, Čamaj, Tulipán, Šimko, Nesnadný

Driapači: Lupták – Drexler, Vician, M. Cibuľa, Budinský, Košarník, Ferenčík, Ladický

Elroz: Kúšik – R. Škriniar, Pažout, Kochoľ, Čamaj, M. Škriniar, Šimko, Nesnadný, Šouc, Chromek, Tulipán, J. Netolický

V zápase o prvé miesto tabuľky sa bolo na čo pozerať. Hoci úvodný zásah patril Elrozu, v ostatnom priebehu prvého polčasu bola aktivita na halovkách Driapačov, ktorí zaslúžene otočili. Za stavu 6:3, v druhom dejstve sa zdalo, že sa na prvé miesto tabuľky dostanú Driapači, Elroz však skvelým finišom vyrovnal a pozornou defenzívou už Driapačov k ničomu nepustil.

JÁN BARNIAK

J. Lehota - L. Vieska 3:8 (0:3)

Góly: P. Karásek, Daniš 2 - Miertuš, Kováč, Puskajler, Kukučka 3, Goral 2

J. Lehota: Weber - Šípkovský, Gustinák, P. Karásek, D. Karásek, M. Karásek, Daniš, Koneracký

L. Vieska: Kováč - Ferko, Koka, Puskajler, Miertuš, Goral, Kukučka, Urblík

V úvodnej minúte sa exportným gólom z vlastnej 16-ky presadil brankár L. Viesky a bolo 1:0. Počas celého zápasu vyšla L. Vieske taktika, keď všetci hráči pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov, čo bola voda na mlyn pre technického Kukučku a rýchleho Miertuša. Janova Lehota sa dokázala presadiť až v druhom polčase za stavu 6:0. Týmto víťazstvom sa L. Vieska posunula bližšie k play-off, kde sa o týždeň v priamom súboji o postupovú miestenku stretne s tímom z Prochota.

10. FC Horúce strely 8 0 0 8 31:165 0

Zostava kola: Kováč (L. Vieska) – Drexler (Driapači), Pažout (Elroz), Mekíš (S Pub), Kukučka (L. Vieska)