Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Titul Zimnej ligy obhájil po tretíkrát v rade Galaktikos

Po tretíkrát v rade sa z víťazstva v Zimnej lige tešia futsalisti Galaktikosu. Tí po hladkom semifinálovom víťazstve zdolali presvedčivo aj Wartburgovcov a odsunuli ich na druhé miesto.

Galaktikos. Víťazom Zimnej Nemak ligy už po tretíkrát v rade.Galaktikos. Víťazom Zimnej Nemak ligy už po tretíkrát v rade. (Zdroj: Ivan Mriška)

ZIMNÁ NEMAK LIGA

Dohrávka 9. kola:

Nesia – Blomquist 2:15 (1:6)

Góly: Machava 2 - Francz 4, R. Pobežka 4, Osvald 2, Palenčár 2, Paller, Lipták 2

Rozhodoval: Priebera

Nesia: Jurica – Barák st., Barák ml., Hudák ml., Machava

Blomquist: Mezei – Francz, R. Pobežka, M. Pobežka, Palenčár, Osvald, Lipták, Petruš, Schvarzbacher, Paller

Blomquist šiel do zápasu s cieľom odohrať ho a zbytočne sa neunaviť. Fakt, že hostia od začiatku nastúpili iba štyria, im však otvoril cestu k jednoznačnému a ľahkému víťazstvu. Pochvalu si za prístup a bojovnosť zaslúži aj Nesia. Víťazstvo Blomquistu zahralo do karát Spartakovcom, ktorí tak nečakane postúpili do semifinále.

Loptoši – Sokolíci 9:10 pp (3:6)

Góly: Macko 2, Kováč 4, Tinák, Vrtík, Janek - M. Luky 3, Marko 3, Moško, Bartoš, Budinský, vlastný

Rozhodoval: Ivan, Priebera

Loptoši: P. Vrtík – Kováč, Janek, Tinák, Pilnik, Rečlo, Macko, M. Vrtík

Sokolíci: Goral – Marko, Fajčík, Luky, Budinský, Bartoš, Moško

Prvé stretnutie o budúcoročnú účasť v prvej lige začalo svižne, mierna prevaha bola na halovkách druholigistu. Po zmene strán pokračoval výborný zápas, Loptoši enormnou snahou, na ktorej čele bol Kováč poslali zápas do predĺženia. V nadstavenom čase to už bolo len otázkou šťastia, v 8 min. zabezpečil postup Sokolíkov, po akcii na jeden dotyk, Marko. Po divácky atraktívnom súboji sa tak v prvej lige predstavia Sokolíci, Loptoši sa posunú o súťaž nižšie.

Blomquist – Driapači 4:9 (2:5)

Góly: Pobežka 2, Francz, Palenčár – Budinský 4, Drexler, Ferenčík 2, Vician, Košarník

Blomquist: Mezei – Francz, R. Pobežka, M. Pobežka, Palenčár, Osvald, Petruš, Schvarzbacher, Paller

Driapači: Lupták – Drexler, Vician, Beňadik, Budinský, Košarník, Ferenčík

Driapači boli agresívnejší, bojovnejší, dôraznejší pred brankárom, a tak zaslúžene zvíťazili. K pohodlnému víťazstvu Driapačov dopomohli aj nepresné verdikty arbitrov.

Slaská – L. Vieska 12:2 (3:1)

Góly: Silný 3, Hric 3, Gašparík 4, Bahno, Petor – Miertuš, Kováč (11 m)

Rozhodoval: Priebera, Ivan

Slaská: Tatár – Hric, Silný, Gašparík, Vanko, Vittek, Masarovič, Bahno, Petor

L. Vieska: Kováč – Ferko, Koka, Puskajler, Kukučka, Miertuš, Urblík, Goral

V prvom polčase mali diváci možnosť sledovať vyrovnané stretnutie. Po zmene strán prevzala iniciatívu Slaská, využila chyby L. Viesky a pohodlne zvíťazila.

Nesia – Prochoťania 0:5 kontumačne

Semifinále:

Galaktikos – Spartakovci 10:2 (3:1)

Góly: Abrahám 4, M. Rapčan 2, T. Macejko, V. Rapčan 2, J. Macejko – Bodor (11 m), R. Hudec

Galaktikos: J. Rapčan – Turkota, J. Macejko, Abrahám, M. Rapčan, V. Rapčan, T. Macejko

Spartakovci: Mriška – Čierny, Kliman, Trvalec, Bodor, R. Hudec, T. Hudec

V prvom semifinále na seba narazili, štvrtý celok prvej ligy, Spartakovci a úradujúci šampión Galaktikos. Od začiatku sa hral opatrný zápas, s pozornou defenzívou oboch celkov. Hoci sa po pokutovom kope Abraháma ujal vedenia úradujúci šampión, už o 2 minúty vymietol pavučinu J. Rapčanovej brány R. Hudec a bolo 1:1. Hoci sa Spartakovcom podarilo skóre zrovnať, do prestávky fungovala defenzíva Galakikosu na výbornú, šampión využil zaváhanie „Bílich Andelov“ a po polčase pohodlne viedol 3:1. Mohutný začiatok druhého dejstva rozhodol o pohodlnom víťazstve favorita. Úvodné minúty Spartakovci nezachytili, Galaktikos si vypracoval dve akcie na jeden dotyk, na ktorých konci bola tvrdá ľavačka Abraháma 5:1. Od tohto momentu to už bola len exhibícia novopečeného majstra, favorit svojimi akciami zabávali divákov, pridali ďalších 5 zásahov a pohodlne zvíťazil. Spartakovci sa pokúšali otvorenou hrou skóre korigovať, skvele chytajúceho J. Rapčana však prekonali iba raz, a tak sa vo finále zaslúžene predstavil Galakitkos.

Perla – Wartburgovci 7:8 (3:3)

Góly: Kliman, Hudec, Šebeň, Urgela, J. Túri 2, J. Túri - Žiak 2, Krajči, Rozenberg, Golha, Debnár, M. Páleník

Perla: Lehocký – Hudec, Zvara, Šebeň, Ju. Túri, Jo. Túri, Urgela, Kliman

Napínavé stretnutie až do poslednej sekundy zohrali v druhom semifinále Wartburgovci a Perla. Zápas ako na hojdačke začala lepšie Perla, prakticky od úvodu viedla 3:0. Wartburgovci však neskladali zbrane, enormnou snahou a bojovnosťou celého mužstva už do prestávky vyrovnali 3:3. Druhé dejstvo začali pre zmenu lepšie Wartburgovci, po akciách Žiaka viedli 5:3. Z vedenia sa však dlho netešili, Perla sa prebudila a stav bol opäť vyrovnaný. Zlomový moment nastal 7 minút pred koncom stretnutia, keď tvrdou delovkou, z vlastnej polovice, prekonal gólmana Lehockého Krajči a opäť poslal svoje mužstvo do vedenia 6:7. Nalomenú psychiku Lehockého využili Wartburgovci ešte raz, nedali mu šancu pri akcii na jeden dotyk 6:8. Hoci Perla predviedla mohutný finiš, po tvrdej rane J. Túriho dokázala iba korigovať, a tak sa predstavila len v boji o tretie miesto. Po bojovnom výkone si miestenku do finále vybojovali Wartburgovci.

Wartburgovci. Bojovný kolektív dopomohol k skvelým výkonom. FOTO: IVAN MRIŠKA

O 3. miesto:

Spartakovci – Perla 4:9 (3:3)

Góly: R. Hudec 2, Kliman, Bodor - Zvara 2, Kliman, Šebeň, Urgela, Jo. Túri 2, Ju. Túri 2

Stretnutie sa najmä vďaka únave hráčov oboch celkov hralo v pomalom tempe, v prvom polčase sa tímy vo vedení iba striedali. Vždy o krok vpredu bola Perla, Spartakovci však na každý zásah dokázali reagovať. V prvom polčase vyrovnané stretnutie sa zmenilo až po zmene strán, Perla prepla na vyššie obrátky a prakticky hneď viedla 5:3. Unavení Spartakovci sa otvorenou hrou pokúšali o vyrovnanie, diera v defenzíve „Bílich Andelov“ však bola voda na mlyn hráčov Perly. Tí využili rýchle brejky, šance Spartakovcov zneškodnil skvelý Lehocký, a tak už nič nebránilo futsalistom Perly, aby nad hlavy zdvihli pohár pre tretí najlepší celok I. ligy. Spartakovcom ostali len slzy pre plač, vo svojej premiére v žiarskej Zimnej lige obsadili nepopulárne štvrté miesto.

Finále:

Galaktikos – Wartburgovci 8:2 (6:2)

Góly: Abrahám 3, T. Macejko 3, M. Rapčan 2 - Rozenberg, Žiak

Wartburgovci: Číž – F. Páleník, Žiak, Kollár, Golha, Debnár, Bajnok, Rozenberg, Hromádka, M. Páleník, Dovec, Krajči, Bien, Škorec

Opatrný úvod z oboch strán, obe mužstvá nastúpili s pozornou defenzívou. Skóre otváral Galaktikos, Wartburgovci však držali so súperom krok, gólom Žiaka vyrovnali 1:1. Hoci sa po tvrdej strele Abraháma vedenia ujal opäť úradujúci šampión, Rozenberg prepálil všetko čo mu stálo v ceste 2:2. Od tohto momentu už diktovali tempo hry futsalisti Galaktikosu, tromi „zlepenými“ gólmi si vypracovali pohodlné vedenie. Druhé dejstvo sa nieslo v réžii hráčov Galaktikosu, ktorí kontrolovali hru a pohodlne doviedli finálový zápas do tretieho víťazstva v rade. Hoci sa Wartburgovcom už skóre znížiť nepodarilo, snahu a bojovnosť sa im uprieť nedá. Po záverečnom hvizde sa z víťazstva v I. lige tešil Galaktikos, v nedeľu o 13 tej hodine bude po tretíkrát v rade obhajovať i superpohár, v ktorom tento krát narazí na hviezdami nabitý Elroz.

Zostava I. ligy: J. Rapčan (Galaktikos) – Jo. Túri (Perla), Žiak (Wartburgovci), M. Rapčan (Galaktikos), Cvejkuš (Sršne)

Zostava II. ligy: Goral (Sokolíci) – Kukučka (L. Vieska), Čamaj (Elroz), T. Búry (Sokolíci), Budinský (Driapači)

Konečné umiestnenie:

I. LIGA: 1. Galaktikos, 2. Wartburgovci, 3. Perla, 4. Spartakovci, 5. Sršne, 6. Slaská, 7. Nesia, 8. Blomquist, 9. Loptoši, 10. B. Belá

II. LIGA: 1. Elroz, 2. Sokolíci, 3. Driapači, 4. Prochoťania, 5. L. Vieska, 6. J. Lehota, 7. FC Sa mi nechce, 8. S-Pub, 9. Žiarčanka, 10. Horúce strely

Budúcoročné rozdelenie tímov:

I. LIGA: Elroz, Galaktikos, Perla, Wartburgovci, Spartakovci, Sršne, Slaská, Sokolíci, Driapači, Prochoťania

II. liga: Nesia, Blomquist, Loptoši, B. Belá, L. Vieska, J. Lehota, FC Sa mi nechce, S-Pub, Žiarčanka, Horúce strely

Najlepší brankár líg: Goral (Sokolíci)

Poradie strelcov:

I. LIGA: 1. M. Rapčan (Galaktikos) 26, 2. Cvejkuš (Galaktikos) 25, 3. Silný (Slaská) 23

II. LIGA: 1. Budinský (Driapači) 48, 2. T. Búry (Sokolíci) 40, 3. Osika (Žiarčanka) 27