Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V úvodnom jarnom zápase výhra Pohronia A

Po dvoch odložených zápasoch sa Pohrončania dočkali a hneď v prvom majstrovskom zápase potvrdili úlohu favorita.

Pohronie A - S. N. Ves. Domácim vyšiel úvod jari na výbornú.Pohronie A - S. N. Ves. Domácim vyšiel úvod jari na výbornú. (Zdroj: Ivan Mriška)

DOLNÁ ŽDAŇA. Na ihrisku v Dolnej Ždani sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

III. LIGA VÝCHOD

18. kolo:

FK Pohronie - FK Spišská Nová Ves 2:0 (2:0)

Góly:Sedliak, Líška

Rozhodovali: Chudá – Somoláni, Roszbeck

Pohronie: Gramblička - Kamas, Sekereš, Drobňak (85. Hudec), Pinka, Blaho, Zvara (89. Urgela Rado), Abrahám, Líška (68. Urgela Denis), Úškrt, Sedliak

Začali výhrou

Za chladného počasia, ale pred dobrou diváckou kulisou Pohrončania rozbehli jarnú sezónu víťazstvom. Domáca výhra sa však nerodila ľahko, pretože Pohrončania nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, keď chýbali Krivjančin, Sepeši, Sojka, Paraj, Palenik a Matuškovič.

Sprava Patrik Abrahám v súboji o loptu. FOTO: IVAN MRIŠKA

Zápas začal pre domácich dobre, keď už v prvej minúte strieľal Abrahám tesne vedľa a z následného rohu Pinku Sedliak hlavou otvoril skóre 1:0. V tlaku domáci pokračovali i v 14. min., keď Drobňak narazil Sedliakovi, ale ten svoju druhú šancu nevyužil. V 23. min. rozohral rýchlo Gramblička Úškrtovi, ten predlžil Abrahámovi a jeho center umiestnil hlavou do brány Líška 2:0. Do polčasu ešte šancu hlavou nepremenil Blaho.

Zvara tutovku nepremenil

Druhý polčas začali domáci tutovkou Zvaru, keď nastrelil brankára hostí. Následne sa už len dohrávalo, keď obe mužstvá boli spokojné a po prestriedaní sa hral futbal, keď domáci útočili a hostia iba bránili.

16.Vranov 17 3 5 9 19:26 14

Ostatné výsledky 18. kola: Lipany - Trebišov 2:1, Lučenec - Námestovo 1:2, Humenné - Kremnička 3:1, Moldava n/Bodvou - Vranov nad Topľou 1:0, Banská Bystrica B - Martin 1:0, Košice B - Prešov juniori 3:2