Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Žiarske volejbalistky ostávajú medzi elitou

Volejbalistky MŠK Žiar nad Hronom v prelínacej časti potvrdili rolu favorita a udržali si extraligovú príslušnosť.

Žiarčanky zachránené. Na domácej palubovke volejbalistky MŠK potvrdili úlohu favorita.Žiarčanky zachránené. Na domácej palubovke volejbalistky MŠK potvrdili úlohu favorita. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

ŽIAR NAD HRONOM. V druhom barážovom turnaji si Žiarčanky zaistili účasť v extralige spolu s Komárnom, Martin a Rimavská Sobota ostávajú v prvej lige.

Žiar - Martin 3:1 (-20, 20, 23, 23)

Fotografie zo zápasu nájdete TU:

V prvom stretnutí druhého prelínaceho turnaja na seba narazil extraligový zástupca zo Žiaru a víťaz I. ligy stred, Martin.

Hosťujúce hráčky od úvodu ukazovali, že do Žiaru prišli s úmyslom postúpiť do najvyššej ženskej volejbalovej súťaže, prvý set vyhrali 20:25.

V druhej časti favorizované Žiarčanky začali potvrdzovať úlohu favorita a set vyhrali na 20.

Tretí set začali lepšie Martinčanky. Domáce sa však dotiahli, v závere skvele zasmečovala Barbora Luptáková, a tak misky váh priklonila na domácu stranu 2:1.

Štvrtý set bol napínavý ako všetky ostatné, Žiarčanky však využili skúsenosť, dramatickú koncovku opäť zvládli a po 115-tich minútach dramatického zápasu sa tešili zo záchrany v extralige.

Rimavská Sobota – Žiar 1:3 (-18, -17, 23, -9)

Do druhého stretnutia vstupovali Žiarčanky si istotou záchrany najvyššej slovenskej súťaže. Na tento fakt zareagoval i tréner Martin Vaško, keď príležitosť ukázať sa dal aj dievčatám z lavičky.

Favorizované domáce hráčky zvíťazili zaslúžene, súperovi dovolili uhrať iba jediný set.

Komárno - Žiar 2:3 (20, 19, -16, -20, -6)

1. Žiar 6 5 1 0 0 18:5 17
2. Komárno 6 4 0 1 1 14:6 13
3. Martin 6 2 0 0 4 8:13 6
4. R. Sobota 6 0 0 0 6 2:18 0

Ostatné výsledky: VK Slovan Rimavská Sobota - VC UJS Komárno 0:3 (-16, -15, -17), VC UJS Komárno - VK TASK Martin 3:0 (21, 22, 21), Martin - Rimavská Sobota 3:0 (10, 15, 22)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?