Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Na ťažkom teréne prehra Pohronia A

Víkendový zápas Pohrončanom nevyšiel, šancu na revanš však majú už dnes v Martine.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

III. LIGA VÝCHOD

21. kolo:

Vranov nad Topľov - Pohronie A 3:1 (1:0)

Góly: Šamo 2, Streňo - Líška

Pohronie A: Gramblička – Kamas (79. Urgela D.), Sekereš, Pinka, Blaho, Zvara, Abrahám, Líška, Úškrt, Sedliak (70. Paraj), Sojka (70. Drobňák)

Rozhodoval: Kozák, 200 divákov

Celú noc vo Vranove pršalo, a tak na ihrisku miestami stála voda. Nedalo sa kombinovať a len sa lopta nakopávala, s čím sa lepšie vyrovnali domáci, ktorí dali všetky góly ako cez kopirák.

Už z prvej akcie, po centri Sojku nespracoval sám Zvara za obranou domácich. V 37. min. domáci nakopli dlhú loptu, Lazúr zasekol a jeho spätnú prihrávku zavesil pod brvno Šamo 1:0. Posledných päť minút Pohrončania zvierali domácich, mali i sériu rohov a centrov, ale do kabín odchádzali s jednogólovým mankom.

Už z prvej akcie v druhom polčase mali hostia obrovskú šancu, keď ušiel Zvara a jeho center dorážal z päťky Líška, ale brankár vytiahol fantastický zákrok, domáci odkopli loptu a súboj Streňo Sekereš rozhodca posúdil ako pokutový kop a bolo 2:0. Hostia znížili po dlhom centri a zakončení Líšku - 2:1. O minútu tesne vedľa vypálil Sedliak. V 62. min. zase dlhá lopta, ale Blaho ju nedočiahol a hlavou ju posunul do behu Streňovi a bolo rozhodnuté 3:1. Následne Pohrončania všetko vrhli do útoku, ale Sekereš ani Abrahám už neznížili nepriaznivý stav.

Domáci bojovali, víťazstvo chceli viac ako mužstvo Pohronie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce, pretože na takom teréne sa futbal hrať nedal.

V stredu hrajú Pohrončania dohrávku s Fomatom Martin a v nedeľu hostia Moldavu nad Bodvov.

16.Kremnička 17 4 5 8 25:31 17

Ostatné výsledky: Spišská Nová Ves - Lokomotíva Košice 1:2, Martin - Humenné 2:3, Lučenec - Lipany 2:1, Námestovo - Košice B 5:0, Prešov juniori - Trebišov 4:1, Kremnička - Poprad 1:2, Moldava n/Bodvou - Banská Bystrica B 2:0

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

19. kolo:

B. Štiavnica - D. Tížina ODLOŽENÉ

Žilina B - N. Baňa 6:0 (6:0)

Góly: Hrbek 2, Poliaček 2, Ďurica, Repáň

Rozhodoval: Nemček , 30 divákov

N. Baňa: Horniak - Rudzan, Polc (35. Friebert), Budinský (46. Marek)
Uličný (46. Dzúrik), Urgela , Švec, Nemec, J. Volf
Hralo sa na umelej tráve, domáci nastúpili s niekoľkými hráčmi, ktorí striedajú v A mužstve. Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, keď od začiatku zápasu si vytvorili tlak a postupne sa dostávali do vedenia.

JOZEF FORGÁČ

Kalinovo - Pohronie B 4:0 (3:0)

Góly: Radič 2, Drugda, Házucha

Rozhodoval: Halfár, 300 divákov

Pohronie B: Lehocký - Jurkovič, Janúch, Dobrota, R. Urgela, Cvejkuš, Debnár, D. Urgela, Puliš (34. Glab), Kopčan (64. Lipták ), Bodor (70. Repiský)

Vysoká a nezaslúžená prehra hosťujúceho tímu, výsledok nezodpovedá priebehu hry. Veľmi nepresne rozhodovala trojica rozhodcov, ktorá svojimi verdiktami negatívne ovplyvnila priebeh hry.

16.Zvolen 16 1 1 14 4:55 4

Ostatné výsledky: Tisovec - MFK B. Bystrica 1:1, Z. Poruba - Čadca 0:1, Krásno - Zvolen 3:1, L. Štiavnica - Bytča 3:2, Brusno - K. N. Mesto 2:0

IV. LIGA JUH

17. kolo:

Málinec – Žarnovica 2:1 (1:1)

Góly: Puliš, vlastný – Mikuška

Rozhodoval: Weiss, 200 divákov

Žarnovica: Herold - Michalov, Gapa, Listofer (Štefanka), Šmondrk, Černák, Hlavačka, Laurov, Vuong , Rapčan (Bocian), Mikuška

Hostia zápas prehrali vlastnýmgólom , počas celého zápasu boli vyrovnaným súperom. Žarnovičania zahodili viac šanci v prvom polčase.

ĽUBOMÍR ČUNDERLÍK

Badín - Š. Bane 1:0 (1:0)

Gól: Homola

Rozhodoval: Žeriava , 50 divákov

Š. Bane: Blaško - Sojka, Košarník, Paulík, Šimon, Blaškovič (75. Ševeček), Drexler, Michalík, Budinský, Kochol, Ondrík

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Následne domáci získali hernú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili. Hostia si vypracovali viacero gólových šancí, ktoré zostali nevyužité. Domáci sa v 32. minúte ujali vedenia. V druhom polčase sa hralo podobným spôsobom, šance si vypracovali obe mužstvá, no zostali nevyužité. V závere si hostia vytvorili tlak, jednu čistú šancu však nepremenili, a tak sa im nepodarilo získať ani bod.

14.Št. Bane 14 3 4 7 17:22 13

Ostatné výsledky: Tachty – Jesenské 4:0, V. Krtíš – Revúca 2:0, Divín – Fiľakovo 1:4

V. LIGA SKUPINA C

17. kolo:

V. Lehota – Jasenie 0:0

Počas celých 90-tich minút sa hralo herne vyrovnané stretnutie dvoch tabuľkových konkurentov. Vzhľadom na to, že ani jedno mužstvo nedokázalo herne prevýšiť svojho súpera v boji o záchrane a premeniť vytvorené príležitosti, sa zápas skončil zaslúženou, ale pre oba tímy nič neriešiacou remízou.

Dudince – Hliník 4:0 (2:0)

Góly: Megyefi 2, Haráši, Krenčan

Rozhodoval: Melicher , 50 divákov

Hliník: Struhár - Mališ, P. Mališ, Pilník, B. Murín, Ihradský, Minyu, Dekíš, A. Murín, Packo, Ďuriš
Domáci boli počas celého zápasu lepší a vyhrali zaslúžene.

14.Veľká Lehota 14 1 3 10 10:38 6

Ostatné výsledky: Priechod - Šalková, Sásová - S. Ľupča 1:1, Krupina - Detva 1:1, Medzibrod - Hrochoť 1:0, Pliešovce - Selce 1:1