LIGOVÝ FUTBAL: Derby pre Banskú Štiavnicu a Hliník

Výsledy 22. kola III. ligy Východ, 20. kola Majstrovstiev regiónu Stred, 18. kola IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

Pohronia B – Žilina B. Súboj rezerv dopadol v prospech favorita.Pohronia B – Žilina B. Súboj rezerv dopadol v prospech favorita. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

Výsledy 22. kola III. ligy Východ, Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

III. LIGA VÝCHOD

Dohrávka 19. kola:

Martin – Pohronie A 1:0 (0:0)

Gól: Ďungel
Rozhodoval: Krivošík, 350 divákov
Pohronie: Gramblička - Kamas, Sekereš, Pinka, Blaho, Zvara, Abrahám, Líška (63. Paraj), Úškrt, Sedliak (77. Páleník), Sojka (46. Krivjančin)

V priebehu týždňa Pohrončania prehrali druhý zápas po sebe vonku. Na dobrom teréne v Žabokrekoch odohrali jedno zlé stretnutie, na ktoré musia hráči rýchlo zabudnúť. V 10. min. zachytil Líška malú domov, ale miesto gólu zakončil nefutbalovo. V 22. min. pekne vystrelil Kamas. To bolo z hosťujúcej strany všetko až do polčasu.
V 53. min. dal domáci Facuna hlavou z päťky nad. Trest prišiel v 67. min., keď Pohrončanom zamrzla obrana aj s brankárom a Ďungel doklepol - 1:0. Najväčšiu hosťujúcu šancu zahodil hlavou Páleník v 79. min.. Zo záverečného tlaku stoja za zmienku dve strely Kamasa a Paraja, ale z ihriska Pohrončania odchádzali so sklonenými hlavami.

22. kolo:

Pohronie - Moldava nad Bodvou 2:0 (1:0)

Góly: 43. Sedliak, 90. Sekereš (11m)

Pohronie: Gramblička - Kamas, Sekereš, Pinka (86. Drobňak), Zvara, Abrahám (72. Páleník), Líška (37. Sedliak), Uškrt, Sojka, Krivjančin, Paraj,

Pri Hrone sa hral dobrý futbal a diváci sa mali ma čo pozerať. Akcie sa striedali na oboch stranách, hral sa rýchly futbal a šancí bolo neúrekom. Už v 6. min. sa rútil na brankára Líška, ale strelil do neho. O tri minúty hostia prečíslili našu obranu, pálil Hanzel, ale Gramblička nohami gólu zabránil. Z protiútoku išiel na Nováka sám Zvara, strelil však do neho. Po rohu v 18. min. dorážal Sojka, ale na bránkovej čiare vykopol hráč hostí. V 24. min. vyrazil Gramblička Hanzelovu delovku z priameho kopu. Následne dobre vystrelili Abrahám a Kamas. Najväčšie problémy narobila strela Sekereša, ktorú vyrazil Novák na roh. V 43. min. prenikol Sedliak po pravej strane a jeho prudký center si vrazil do brány hosťujúci Dolutovský - 1:0. V druhom polčase pokračoval domáci tlak, keď centroval Kamas a hlavičku poslal Sedliak tesne nad. V 68. min. domácich podržal Gramblička, ktorý zlikvidoval strelu Kandráča. V záver diváci videli dve prekrásne strely Paraja a Kamasove brvno. V 90. min. sa popri čiare prekľučkoval Sedliak, obranca ho stiahol a jedenástku premenil Sekereš 2:0. Pohrončania tak prelomili zlý týždeň a v sobotu odchádzajú na derby do Lučenca.

16.Kremnička 18 4 5 9 25:34 17

Ostatné výsledky 22. kola: Lipany - Kremnička 3:0, Trebišov - Spišská Nová Ves 2:2, Lokomotíva Košice - Martin 1:0, Humenné - Námestovo 2:0, Poprad - Prešov juniori 1:0, Banská Bystrica B - Lučenec 3:1, Košice B - Vranov nad Topľou 0:1

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

20. kolo:

Pohronie B – Žilina B 0:5 (0:2)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

Góly: Hrbek 2, Púčala, Poliaček, Chupáč

Rozhodoval: Nemček, 115 divákov

Pohronie B: Rapčan - Jurkovič, Janúch, Rado Urgela, Cvejkuš, Debnár, Denis Urgela, Puliš (29. Žňava), Repiský (67. Kopčan), Glab (40. Lipták), Bodor

Jednoznačné víťazstvo lídra súťaže, ktorý sa už v 6. minúte ujal vedenia gólom Hrbeka 1:0. O minútu neskôr brankár Rapčan úspešne kryl ďalšiu vyloženú šancu hostí. Následne sa osmelili aj domáci hráči, keď najskôr Glab peknou strelou natiahol hosťujúceho brankára a o chvíľu na to sa Cvejkušovi vo vyloženej šanci nepodarilo umiestniť loptu do žilinskej brány. V 32. minúte pri závare pred domácou bránkou jeden z obrancov zrazil loptu za Rapčanov chrbát, gól bol pripísaný hráčovi hostí Púčalovi 2:0. Tesne pred koncom prvého polčasu mohli žilinskí hráči svoj náskok ešte zvýšiť, no vyloženú šancu spálili. Druhé dejstvo zápasu už bolo úplne v réžii hosťujúceho celku, ktorý je horúcim kandidátom na postup do III. ligy. V 58. minúte sa nemýlil Poliaček 3:0. Pri zahrávaní priameho kopu neustrážila domáca obrana Chupáča a ten nedal Rapčanovi žiadnu šancu 4:0. V 66. minúte zavŕšil úspešnú gólovú bilanciu opäť Hrbek 5:0. Hráči Pohronia sklamali svojich fanúšikov predovšetkým prístupom k zápasu, najmä svojou bojovnosťou a nasadením, čim uľahčili kvalitnému súperovi jeho výrazné víťazstvo. Veríme, že mladý domáci káder sa z týchto chýb poučí, a do ďalších bojov o ligové body bude pristupovať ďaleko zodpovednejšie.

VOJTECH ŠIMOVIČ

N. Baňa - B. Štiavnica 0:4 (0:2)

Góly: 1. Minjak, 6. Hazlik P. , 50., 65. Kminiak

Rozhodoval: Fábri, 200 divákov

B. Štiavnica: Pažout - Hanzlík, Barák, Zuberník(76. Beňadik), Hanus, Kminiak, Necpal, Majecko, Puliš (Čík), Ďurovič (55. Šovčík), Ferenčík st.

N. Baňa: Sočko (40. Šutlák) - Rudzan, Friebert, Horniak, Uličný, Pavlík (70. Tóth), Volf J., Urgela, Švec, Volf A.

Hostia v 6. min. zaskočili domácich a dvomi gólmi sa ujali vedenia. Banskoštiavničanov od kontaktného gólu zachránil v 40. min. Pažout. Druhý polčas mal podobný scenár ako prvý, keď sa na začiatku hostia dvomi gólmi ujali vedenia na 4:0. Hostí svojimi krásnymi zákrokmi zachránil viackrát skvele chytajúci Pažout. Víťazstvo Banskej Štiavnice je zaslúžené.

16.Zvolen 17 1 1 15 6:58 4

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica - Brusno 0:3, K. N. Mesto - L. Štiavnica 0:1, Bytča - Krásno 1:0, Zvolen - Z. Poruba 2:3, Čadca - Kalinovo 0:1, D. Tížina - Tisovec 2:0

IV. LIGA JUH

18. kolo:

Š. Bane – Divín 2:0 (1:0)

Góly: 3. Čamaj, 48. Drexler

Rozhodoval: Šašvári, 150 divákov

Š. Bane: Blaško – Sojka (56. Ševeček), Pavlík, Čamaj, Šimon, Drexler, Michalek, Budinský, Ondrik, Kochol, Košarník (61. Blaškovič)

Domáci začali dobre. Pritlačili súpera, čoho výsledkom bol gól Čamaja na začiatku zápasu. Do polčasu si vytvorili ďalšie gólové šance, ktoré však zahodili. Hostia si v prvom polčase nevypracovali ani jednu šancu. V druhom dejstve začali Štiavnické Bane náporom, čoho výsledkom bol druhý gól v sieti Divína. Aj po tomto zásahu diktovali tempo hry domáci, šance však nevyužili, a tak skóre ostalo nezmenené. Hostia ohrozili domáceho brankára iba raz, no strelu pohodlne zlikvidoval. Štiavnickobančania zvíťazili zaslúžene, skóre mohlo byť podľa šancí aj vyššie.

JÁN DAUBNER

Žarnovica - Č. Balog 2:1 (1:1)

Góly: Mikuška 2, Diertl

Rozhodoval: Kutel, 200 divákov

Žarnovica: Herold - Zelovič, Listofer, Sopa , Černák, Hudec, Lavrov Vuong, Mikuška, Štefanka
V druhom polčase bola hra vyrovnaná. Víťazstvo Žarnovice je zaslúžené i keď útočníci zahodili niekoľko čistých gólových príležitostí.

14.Revúca 15 4 3 8 10:28 15

Ostatné výsledky: Kováčová - Poltár 1:1, JUPIE BB - Badín 0:3, Fiľakovo - V. Krtíš 2:1, Revúca - Tachty 1:1, Jesenské - Málinec 3:2

V. LIGA SKUPINA C

18. kolo:

Hliník - V. Lehota 2:1

V dôležitom zápase o zotrvanie v V. lige sa zrodilo tesné víťazstvo domácich.

14.Veľká Lehota 15 1 3 11 11:40 6

Ostatné výsledky: Šalková - Pliešovce 2:1, Selce - Medzibrod 0:1, Hrochoť – Krupina odložené, Detva - Sásová 5:0, S. Ľupča - Dudince 2:0, Jasenie - Priechod 0:1