Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Ligový futbal: V „šesťbodovom“ zápase prehra Pohronia

Výsledky dohrávaných a víkendových stretnutí III. ligy Východ, Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

O prvú jarnú výhru Pohronia B sa výraznou mierou pričinili posily z áčka.O prvú jarnú výhru Pohronia B sa výraznou mierou pričinili posily z áčka. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

III. LIGA VÝCHOD

24. kolo:

Pohronie A - Banská Bystrica B 2:4 (1:1)

Góly: Sekereš, Páleník

Rozhodoval: Páchnik, 540 divákov

Pohronie: Gramblička - Krivjančin, Uškrt, Kamas (78. Sepeši), Sekereš, Sedliak, Pinka, Zvara, Abrahám (65. Páleník), Paraj, Sojka

Hostia posilnení o troch hráčov z A mužstva - Peňažka, Považanec a Vajda predvádzali dobrý futbal, dvaja áčkari dali aj dva góly. Diváci museli byť spokojní, videli veľa gólov, rýchlu hru, porovnali si techniku hostí s bojovnosťou domácich. Dukla sa ujala vedenia po zlom odkope Abraháma, keď Peňažka s prehľadom upratal loptu do siete - 0:1. Následne domáci bojovali a snažili sa vyrovnať. Hlavne z centrovaných lôpt sa to nepodarilo dvakrát Sedliakovi ani Abrahámovi. V 35. min. center Pinku nekompromisne zavesil pod brvno Sekereš hlavou - 1:1. V poslednej minúte minul sám na päťke Faško. V 54. min. kopal Považanec priamy kop z 35-tich metrov a Gramblička zamrzol na čiare - 1:2. O dve minúty chytil nájazd Peňažku. V 70. min. po zlom odkope rýchly brejk a Sámel zvýšil na 1:3. Domáci znížili, keď po centrovanej lopte od Pinku najlepšie vyskočil Páleník a bolo 2:3. Ďalšiu šancu Pohrončania spálili, keď Zvarov center poslal Sekereš tesne vedľa, a tak v nadstavenom čase opäť Sámel uzavrel na 2:4. V stredu cestujú Pohrončania do Prešova a v nedeľu hostia Lipany.

STANISLAV NEUSCHL

Dohrávka 20. kola:

Pohronie A – Námestovo 3:0 (3:0)

Góly: Zvara, Sedliak, Sojka

Rozhodoval: Maršal, 340 divákov

Pohronie: Gramblička – Kamas (74. Sepeši), Sekereš, Pinka, Zvara (73. Páleník), Úškrt, Abrahám (71. Drobňák), Sedliak, Blaho, Paraj, Sojka

V utorok dohrávali Pohrončania zápas s Námestovom a už od začiatku hrozili Abrahámom a Zvarom. V 17. min. sa odtrhol Kubala a nastrelil žrď. Domáci odpovedali Kamasom v 20. min. Ten nastrelil brvno a Zvara dal hlavou do prázdnej brány 1:0. O štyri minúty Zvara nádherne prešiel cez troch hráčov, napálil do žrde a Sedliak pohodlne zvýšil na 2:0. Ďalšie šance zahodili Zvara hlavou a Sedliak netrafil center na päťke. V 40. min. sa chyby dopustil Blaho, ale Hollý po brejku dal vedľa. Pohrončania vytrestali hostí akciou Paraja, ktorý vysunul Sojku a ten nezaváhal 3:0. V druhom polčase dal Sedliak hlavou nad, následne nedali Zvara a Abrahám. Skórovať sa domácim nepodarilo ani v 72. min., keď Sedliak obišiel obrancov a sám pred brankárom dal s prehľadom vedľa.

16.Kremnička 21 5 7 9 29 : 37 22 -8

Ostatné výsledky: Poprad – Martin 0:2, Trebišov – Námestovo 3:1, Lok. Košice – Vranov 0:2, Futura – Moldava 2:0, Lipany – Prešov jun. 2:1, Kremnička – S. N. Ves 3:2,

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

22. kolo:

Pohronie B – Tisovec 1:4 (0:3)

Gól: Lipták

Po nevydarenom začiatku jarnej časti futbalovej sezónny Pohrončania v minulom kole konečne bodovali. Na dobrý výkon so zápasu proti MŠK Kysucké Nové Mestom chceli nadviazať aj proti Tisovcu. Nanešťastie, zápas proti im ukázal dlho trvajúce nedostatky v obrannej činnosti. Nielen v obrannej formácii, ale celého mužstva. Hra v poli nebola zlá, miestam súpera dostali aj na dlhší čas pod tlak, no súper strieľal góly skoro po každom svojom brejku. Výsledok je krutý o to viac, že Tisovec sa nachádzal v tabuľke pod Pohrončanmi a spolu sním bude rezerva bojovať o zachovanie v súťaži.

RASTISLAV ŠTANGA

N. Baňa - D. Tížina 4:4 (2:2)

Góly: Jenes 2, Urgela, Wolf - Bimbas, Šimeček, Filo, Vydra

Rozhodoval: Halfár, 150 divákov

N. Baňa: Šutlák - Páchnik, Rudzan, Jenes, Friebert, Urgela, Koniak, Uličný (Budinský), Wolf J., Švec, Wolf A.

Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa ujali vedenia. Domácim sa podarilo zrovnať a otočiť výsledok na 2:1. Tížina vyrovnala do polčasu na 2:2. V druhom dejstve vyšli rýchle protiútoky hosťom a bolo 2:4. Po tomto momente domáci hostí pritlačili a podarilo sa im vyrovnať na 4:4.

JOZEF FORGÁČ

Čadca - B. Štiavnica 2:1 (1:0)

Gól: Macejko

B. Štiavnica: Pažout – Ferenčík st. (65. Šoučík), Necpal (82. Čík), Macejko, Ďurovič, Hanus, Kulík, Hanzlík, Barák, Kminiak, Ferenčík ml.

Hostia do 30-tej minúty stačili dobre hrajúcich domácich brániť. Následne však po dvoch zbytočných chybách dvakrát inkasovali a domáci viedli 2:0. Do druhého dejstva nastúpili Banskoštiavničana ako vymenení a po pekných strelách Macejka, Kminiaka a Hanzlíka sa im podarilo vsietiť len jeden gól, ktorý však na vyrovnanie nestačil. Hostia mohli vyrovnať z pokutového kopu, ktorý však 5 minút pred koncom rozhodcovia neodpískali.

ĽUBOMÍR BARÁK

Predohrávané 29. kolo:

Pohronie B - K. N. Mesto 4:0 (1:0)

Góly: M. Páleník 2, Glab, Cvejkuš

Rezerva Pohronia posilnená tromi hráčmi z B mužstva začala tlakom, keď hneď v 1. min. mal veľkú šancu Drobňák. Domáci sa i naďalej tlačili dopredu, obrazom tlaku bol úvodný zásah M. Páleníka – 1:0. Hostia sa dostali k slovu až v 45. min., no Rapčan svoje mužstvo podržal. Po zmene strán zvyšoval vedenie Pohronia Glab – 2:0. Až do záverečného hvizdu diktovali tempo hry domáci, Páleník pridal aj druhý zásah, ku ktorému sa v závere pridal striedajúci Cvejkuš – 4:0.

IVAN MRIŠKA

Pohronie B - K. N. Mesto. Páleník (vpravo) rozvlnil sieť dvakrát. FOTO: IVAN MRIŠKA

N. Baňa – Brusno 4:3 (1:2)

Góly: Švec 2, Jenes 2

V Novej Bani sa hral výborný futbal, domáci sa ujali vedenia 1:0. Hostia však za pár minút vyrovnali a do polčasu i stretnutie otočili -1:2. Na začiatku druhého polčasu sa podarilo hráčom Brusna zvýšiť na 1:3.S týmto výsledkom sa ako keby uspokojili, čo Novobančania využili a dobrým výkonom stretnutie otočili – 4:3.

B. Štiavnica - Z. Poruba 1:2 (0:1)

Góly: Macejko

Po dvoj jarných výhrach Banskoštiavničania zaváhali v zápase so Závažnou Porubou.

16.Zvolen 20 2 1 17 7:64 7

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica - L. Štiavnica 2:1, Bytča - Kalinovo 1:4, Zvolen - Žilina B 0:4

IV. LIGA JUH

20. kolo:

Š. Bane – Tachty 2:1 (1:1)

Góly: Čamaj, Ševeček

Rozhodoval: Mikloš, 180 divákov

Št. Bane: Blaško - Sojka, Kochoľ, Košarník, Ondrík, Blaškovič, Drexler, Šimon, Budinský, Ševeček, Čamaj
Začiatok zápasu bol opatrný z obidvoch strán. V 22. min. si vypracovali jedinú šancu hostia a ujali sa vedenia. O štyri minúty domáci vyrovnali. Ďalší priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný. V druhom polčase Š. Bane zvýšili úsilie a hneď na začiatku sa ujali vedenia. Do konca zápasu si domáci vypracovali viacero šancí, no ani jednu už nedokázali premeniť. Bolo to však zaslúžené víťazstvo domácich.

JÁN DAUBNER

Jesenské – Žarnovica 1:2 (0:1)

Góly: Hlavačka, Bocian za hostí

Rozhodoval: Kučera, 120 divákov

Žarnovica: Herold - Michalov, Gapa, Listofer, Šmondrk, Hlavačka, Lavrov, Štefanka, Nasvetr, Bocian, Černák

Hostia prekvapili od začiatku dobrou hrou, ktorá vydržala až do konca zápasu.

ĽUBOMÍR ČUNDERLÍK

Dohrávané 14. kolo:

Kováčová - Š. Bane 1:4 (1:3)

Góly: 15. Blaškovič, 20., 71. Michalek, 30. Budinský

Hostia začali prvý polčas dobre, boli aktívnejší, vypracovali si šance, ktoré dokázali i premeniť. V závere prvého polčasu domáci zvýšili iniciatívu a podarilo sa im v 38. min. znížiť na 1:3. Na začiatku druhého dejstva mala Kováčová optickú prevahu, z ktorej však nič nevyťažila, čo hostia potrestali štvrtým gólom a po zvyšok zápasu takticky udržiavali víťazstvo.

JÁN DAUBNER

Žarnovica – Divín 10:2 (4:1)

Góly: Černák 5, Šmondrk 2, Štefanka, Bocian, Rapčan

Po exhibičnom výkone domáci jednoznačné zvíťazili.

14.Čierny Balog 17 5 1 11 26:29 16

Ostatné výsledky: Kováčová - Badín 0:0, Poltár - Divín 3:2, JUPIE BB - V. Krtíš 2:1, Fiľakovo - Málinec 2:1, Revúca - Č. Balog 1:0

V. LIGA SKUPINA C

20. kolo:

Detva - V. Lehota 1:0 (0:0)

V. Lehota: Boroš - Víglaský M., Polc, Baranec, Hudec, Adamec, Víglaský J., Jenis, Adamík, Kocian, Mašír

Hostia hrali bojovne, prvému mužstvu tabuľky sa počas celého zápasu vyrovnali a gól dostali až v 89. min. zo sporného pokutového kopu.

FRANTIŠEK ČÍK

Hliník – Jasenie 0:0

Hliník: Struhár - Dekýš, Galo, Murín A., Mališ J., Minyu, Murín B., Ihradský, Mališ P., Fehérpataky, Packo

Počas celého zápasu mali domáci prevahu, ale nestrelili gól ani z vyložených šancí. Aj preto skončil výsledok 0:0.

JAROSLAV KRŠIAK

Hliník – Medzibrod 1:3 (1:0)

Gól: Dekýš

Aj napriek tomu, že hostia boli v prvom polčase futbalovejší, domáci sa ujali vedenia v 5. min. gólom Dekýša. V druhom polčase hostia hneď vyrovnali z prísneho pokutového kopu. V 52. min. sa hostia z priameho kopu ujali vedenia - 1:2. Pred koncom zápasu z pokutového kopu upravil Medzibrod na konečných 1:3.

V. Lehota – Dudince 2:3 (1:2)

Góly: Adamec, Vozár

Hostia 100 percentne využili štandardné situácie, z ktorých dali 3 góly. Hosťom pomohol aj rozhodca.

14.Veľká Lehota 18 2 3 13 16:44 9

Ostatné výsledky: Šalková - Medzibrod 2:0, Pliešovce - Krupina 1:0, Selce - Sásová 6:3, Hrochoť - Dudince 0:0, S. Ľupča - Priechod 1:1