Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Okresný futbal: Prvé jarné body Starej Kremničky, Lovča s osmičkou

Výsledky víkendových a dohrávaných stretnutí I., II. triedy Sever a Juh.

Momentka z dohrávaného zápasu Trnavá Hora - Janova Lehota.Momentka z dohrávaného zápasu Trnavá Hora - Janova Lehota. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

I. TRIEDA

20. kolo:

Bzenica – Brehy 2:2 (0:1)

Góly: Krištof, Kliman A. – Gorbov 2

Rozhodoval: Košarník, 60 divákov

Bzenica: Považan, Kicko, Kliman M., Kliman A., Zliechovec P., Zliechovec M. (Erhard), Hleba, Meliš, Dekýš M., Dekýš J., Krištof

Brehy: Kosec, Hollý, Predajniansky, Baláž, Gorbov, Vozár Š., Polc, Búry (66. Uškrt), Vozár P., Raffaj (53. Hrubý ), Havran

V priemernom zápase domáci ťahali za kratší koniec i keď na ihrisku mali prevahu. Dvakrát nešťastne inkasovali, ale dokázali výsledok aspoň vyrovnať.

MARIÁN JESENÁK

Rudno nad Hronom – Kremnica 1:3 (1:2)

Góly: Budinský (11 m) - Urgela S. (11 m), vlastný, Ziman

Rozhodoval: Osvald, 90 divákov

Rudno: Goral, Škarba, Kačinec, Bartoš, Budinsky, Vozár, Prachár, Makro M. st., Búry, Luky (Marko ml.), Polc

Kremnica: Holos, Chladný, Urgela, Luptak, Bielik (Kuzma), Kapšo, Ďurica, Haluška (Hos), Ziman (Pavlík), Brunn, Polačko

Domáci hrajú kŕčovito od začiatku jari. Domáce ihrisko im nie je výhodou z čoho pramenili prvé dva góly. Po tomto momente domáci zvýšili aktivitu čoho dôsledkom bol aj gól na 1:2. Následne však hostia dali tretí gól, ktorý však zaváňal ofsajdom. Upraviť výsledok sa domácim už nepodarilo.

ĽUBOMÍR KRŠIAK

Repište – Slaská 2:0 (1:0)

Góly: Kmeť E., Urblík P.

Rozhodoval: Priebera, 110 divákov

Repište: Gašpír, Kmeť L., Kmeť E., Karvaš P., Karvaš M., Hurta, Urblík P., Urblík L., Vincúr, Kmeť M., Kordík

Slaská: Ertl, Bahno, Lalo, Masarovič, Petor, Vanko, Hric, Mališ, Šebeň, Mališ M., Silný
Zápas dobrej úrovne. Hostia si počas celého zápasu nevypracovali žiadnu väčšiu šancu. Domáci mali celý zápas pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili.

JAROSLAV TRUBAN

Hod.-Hámre - Lovčica-Tr. 1:1 (0:1)

Góly: Kováč - Laurov

Rozhodoval: Slosiar, 120 divákov

Hod.-Hámre: Danko, Laurov T., Ološtiak, Káčer L., Brodziansky, Pleško, Gulaša, Kapusta, Frim, Dubaj, Galeta

Lovčica: Bahno, Koza, Bajnok, Janek, Pinák, Kapusta, Kováč, Debnár, Fabian, Krajči, Hric
Hostia v prvom polčase využili chybu domácich pri rozohrávke a ujali sa vedenia. Do polčasu zahodil Frim tri čisté šance. V druhom dejstve sa hostia zamerali na defenzívu, ktorá sa im aj darila až do 75. min., v ktorej vyrovnal Laurov. V závere sa domácim nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu hoci mali dosť gólových príležitostí. Hostia môžu byť s remízou maximálne spokojní.

Rozhodoval: Forgáč, 60 divákov

H. Ves: Číž, Hric M., Marianik, Neuschl T. (Tichý), Mecele, Kubík, Hric J., Širáň A. (Kuzma), Dobias, Neuschl B. ( Širáň P.), Bien (Kasza)

Lovča: Weber, Hrmo, Greguš, Páleník J., Šandor, Beňo, Šebeň, Sedliak, Páleník M. (Job), Kukučka, Miertuš (Ondrík)

Prvú šancu mali v 2. min. hostia. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš. V 3. min. išla dlhá lopta za obranu hostí a Bien otvoril skóre zápasu. V zapätí ten istý hráč hlavičkoval nad. V piatej minúte priamy kop Meceleho od polovice ihriska pustil hosťujúci brankár do siete 2:0. V desiatej minúte po rohu strelou spoza šestnástky zvyšoval Dobias 3:0. V 12. min. po teči domáceho hráča vyškriabal domáci brankár Číž na roh. V 35. min. vystrelil Dobias a s pomocou teču hosťujúceho obrancu lopta znovu skončila v sieti 4:0. V 30. min. sa uvoľnil Kukučka a nedal domácemu brankárovi šancu 4:1. V 40. min. po individuálnej akcii strelil Bien z uhla do tyče. V 50. min. vystrelil Bien a s pomocou obrancu hostí zvýšil na 5:1. V 57. min. nebezpečne vystrelili aj hostia, ale Číž bol na mieste. V 57. min. sa individuálne presadil B. Neuschl 6:1. V závere upravili skóre zápasu peknými strelami spoza šestnástky striedajúci hráči J. Kasza a skúsený P. Širáň.

DUŠAN REITER

Voznica – Lutila 2:1 (1:1)

Góly: 2. Beňovský, 60. K. Blaho (11m) – 83. Golha

Rozhodoval: Huňady, 100 divákov

Voznica: Brestovský – Maslen, Beňovský (46. M. Blaho), Sitár, Kúšik, Harba (74. E. Mihálik), Mocpaichel (7. S. Mihálik (55. Kliman)), K. Blaho, Nemec, Brodziansky, Lavrov

Lutila: Vítek – Hric, Kanina, Krnčok, Golha, Černoky, Spodniak, Mokroš (59. Mališ), Hríň, Trnčok, Mokoš

Domáci začali zápas tlakom, z ktorého padol hneď v úvode gól, strelil ho Beňovský. Následne sa hra vyrovnala, po rohovom kope z voleja do šibenice korigoval Golha. V 2.polčase domáci zúžitkovali územnú prevahu, keď po faule na Klimana v 60 minúte z pokutového kopu skóroval Blaho. Víťazstvo si do konca voznica už nenechala zobrať.

Dohrávané 14. kolo:

Bzenica - Hod.-Hámre 0:2 (0:0)

Góly: Galeta, Frim

V priemernom zápase vyhrali futbalovejší a šťastnejší hostia.

Stará Kremnička – Repište 0:3 (0:1)

Góly: Karvaš, Vinčur, Ulbrík

Hostia boli jednoznačne lepší, a tak zaslúžene zvíťazili.

JURAJ PAULÍK

Horná Ves - Rudno nad Hronom 5:0

Góly: Širáň V., Bien 3, Širáň A.

Favorit z Hornej Vsi začal tlakom, keď hneď v 1. min. na prízemný center nedotiahol Jozef Hric. Vzápätí mal ten istý hráč šancu po úniku A. Širáňa, no v šestnástke bol faulovaný a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. V. Širáň ho však nepremenil, a tak skóre ostalo nezmenené. V 15. min. si renomé napravil V. Širáň, keď z priameho kopu otvoril skóre – 1:0. O 4 min. neskôr vypichol loptu opäť V. Širáň, našiel Biena, a ten nezaváhal – 2:0. Čistý hetrik Bien naplnil do 26. min., keď skóroval ešte dvakrát. Akciu na jeden dotyk zavŕšil A. Širáň v 36. min. a bolo už 5:0. Po zmene strán sa hra mierne vyrovnala, no gól už nepadol, a tak skóre z prvého polčasu platilo aj po záverečnom hvizde.

Voznica – Brehy 2:3 (1:1)

Góly: Maslen, Blaho – Búry, Polc, Hrubý

Prvý gól strelil domáci Maslen v 11. min. zápasu. Stav vyrovnával v v 29. min. Búry. V druhom polčase išli hostia zásluhou Polca už v 47. min. do vedenia. V 80. min. však rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý premenil Blaho. Keď sa už zdalo, že súperi si body rozdelia, krížnou strelou stiahol výhru na stranu hostí v 87. min. Hrubý.

KAMIL BLAHO

Lutila – Kremnica 0:4 (0:3)

Góly: Chladný, Ziman, Brünn 2

Domáci boli v stretnutí miernym favoritom, no Kremnica na jar podáva dobré výkony. V stretnutí sa osvedčila zimná posila v podobe Davida Brünna, ktorá zaznamenala dva góly, a tak výraznou mierou prispela k pohodlnému víťazstvu hostí.

IVAN MRIŠKA

Lovča – Slaská 1:2 (0:2)

Góly: Kukučka - Gašparík, Šimko

Domáci počas celého stretnutia tlačili. Hoci hosťom chýbali Silný a Gordulič, z Lovče si odniesli cenné tri body.
BORIS ŠANDOR

Župkov - Lovčica-Tr.1:1 (1:0)

Góly: Repisky - Čiliak

Zápas sa odohral na ťažkom teréne. Výsledok je spravodlivý.

Rozhodoval: Meliš, 60 divákov

Kopernica: Nikodém – M. Slašťan, Melcer, Ivanič, Weiss, Mánik, Matúška, Bielický (58. Kováč), Hodrušský (77. I. Slašťan), Kádaši, Ďurian

Jastrabá: S. Henžel – Rafaelis, A. Mališ, Barboriak, Ivan, Kroner, L. Hric, Bajnok, M. Mališ (46. M. Henžel), T. Mališ, Haško

Hostia mali v 1.polčase hernú prevahu, strelili aj úvodný gól zápasu. Domáci do polčasu vyrovnali. V 2.polčase opäť viedli hostia, domáci v zapätí vyrovnali a otočili zápas do víťazného konca.

TOMÁŠ MALIŠ

Krahule - Hr. Dúbrava 7:0 (4:0)

Góly: 33., 91., 92. Netolický, 4., 58. Hirschner, 25. B. Kapusta, 28. Grossman

Rozhodoval: Šimič, 60 divákov

Krahule: Kollár – Netolický, D. Ivan, Králik, M. Roško, Hirschner, Wollner, B. Kapusta (71. P. Ivan), Fillo, Grossman, M. Kapusta (46. Korsch)

Hr. Dúbrava: M. Tužinský (58. Stieranka) – Ianosteac, T. Ihring, Lehotský, Beracko, Cibuľa (46. Bezdeda), Marko, Grofík (46. Lacko), Gregáň (60. Dzurio), Murgaš, Kováč

V prvom jarnom domácom zápase Krahule vyhrávali už v 4 minúte 1:0. Hostia sa snažili o kombinačnú hru, lenže nič im nevychádzalo. Góly strieľali domáci a zaslúžene vyhrali.

PETER IVAN

Kr. Bane - J. Lehota 1:3 (1:3)

Góly: Ľ. Sekereš – Daniš, Greguš, Herinek

Rozhodoval: Nitško, 75 divákov

Kr. Bane: Hlaváč – Ivan (70. Dobias), Neuschl, Lupták, Ľ. Sekereš, Priwitzer, Majda, Gavorník, R. Wagner, V. Wagner (57. Medveď), M. Sekereš (51. Hrmo)

J. Lehota: Malík – Koneracký, Šipkovský (63. Schwarzbacher), M. Karásek, Greguš, D. Karásek, Š. Karásek (46. Fedeš), Gustinák, Kortiš, Daniš, Herinek

Domáci podali bojovný výkon, napriek tomu hostia zaslúžene zvíťazili. Hral sa korektný zápas bez faulov či incidentov i zásluhou rozhodcov.

RUDOLF OSWALD

Pitelová – Ihráč 2:2 (2:2)

Góly: Henžel, Štefanka – M. Ivan, J. Henžel

Rozhodoval: Oslanec, 100 divákov

Pitelová: Barát – Egyed, Štefanka (59. Milčík), Sklenka (21. Kubík), Spišiak, Nárožný, Urgela (52. Páločný), Paučo, Henžel (83. Miklo), F. Ponický, T. Ponický (77. Slašťan)

Ihráč: M. Kollár – Sklenka, Kysel, Ceplák, R. Kollár (62. Ľ. Gajdoš), Kubík (82. R. Ivan), D. Kollár, Matúška, P. Gajdoš, J. Henžel, M. Ivan (57. Henžel)

Zápas začal svižne, šance sa striedali na oboch stranách. Domáci sa už v 8 minúte ujali šťastným gólom vedenia. Stretnutie nakoniec skončilo zaslúženou remízou.

MARIÁN ŠTEFANKA

Šaš. Podhradie – Krahule 1:1 (1:0)

Góly: Majerský – Rusín

Kr. Bane – Kopernica 2:0 (0:0)

Góly: Ivan, Sekereš L.
Kvalitný vyrovnaný zápas s typickými prvkami derby stretnutia. Kremnické Bane vyhrali po bojovnom výkone.
OSWALD RUDOLF

Piteľová – Jastrabá 2:0 (0:0)

Góly: Paučo, Poniský T.
Domáci sa celý zápas tlačili do úroku, no nedarilo sa im dať gól. Nakoniec to v 80. min. prelomili, a tak Pitelová zaslúžene vyhrala.
MARIAN ŠTEFANKA

Ihráč - Hr. Dúbrava 6:3 (3:0)

Góly: Martin 2, Matúška, Henežel, Kysel
V kvalitnom stretnutí dopadli gólové hody v prospech domáceho celku.
PETER SLAŠTAN

Tr. Hora - J. Lehota 0:5 (0:1)

Góly: Daniš, D. Karásek 2, Gustinák, Šipkovský

Počas celého stretnutia mal favorit z Janovej Lehoty územnú prevahu. Skóre otváral po individuálnej akcii Daniš. Po zmene strán sa sám pred gólmanom domácich ocitol D. Karásek a bolo už 0:2. Tento zásah priniesol hosťom pohodu na kopačky, z čoho pramenili zásahy Karáska, Gustináka a Šipkovského. Vyzdvihnúť treba najmä tretí gól nestarnúceho Gustináka, ktorý doslova vymietol pavučinu domácej svätyne.

Rozhodoval: Jánošík, 50 divákov

B. Štiavnica B: Kraják - Žikla, Čík, Kmeť, Beňadik, Binder (57. Petro), Šoučík, Ďurovič (65. N. Barák), Ferenčík ml. (46. Ferenčík st.), Baranec, Barák st.

T. Breznica: Pavol – Krulák, Forgáč, Gaži, Galbavý, Bicka, Juristy (71. Homola), Mikuška (62. Volentier), Krátky (57. Horniak), Žembery, Šebo (46. Lauko)

Domáci i keď mali nejaké šance, nevyužili ich, a tak zápas patril jednoznačne lepším hosťom, ktorí si víťazstvo zaslúžili.

ĽUBOMÍR BARÁK

L. Vieska – Prenčov 2:3 (0:1)

Góly: 51. Husár, 69. Mojžiška – 39. M. Blahút, 75. A. Chovan, 83. M. Chovan

Rozhodoval: Valo, 80 divákov

L. Vieska: Kováč – Mišuta, Ferko, M. Urblík, Husár, Lietava, Mojžiška, Šouc, S. Urblík (65. Puskailer), Krátky (82. Koka), Šály

Prenčov: Husár – S. Krajčovic, Výboh, Dolinský, Brnák, R. Blahút, M. Blahút (87. Hrnček), Raučina, M. Chovan (85. K. Chovan), Beňovic (82. J. Krajčovic), A. Chovan

Prvý polčas sa niesol v réžii hostí, ktorí okrem jedného streleného gólu zahodili ďalšie štyri šance. V 2.polčase domáci pridali na dôraze a postupne videli, lenže hostia v závere stiahli víťazstvo na svoju stranu.

JÁN DOLINSKÝ

B. Belá - H. Hámre 4:0 (1:0)

Góly: Dulaj, Weis, Lacko, Liška

Rozhodoval: Šarkozi, 80 divákov

B. Belá: Prokaj – Hanzlík, Hankovič, Durbák, T. Buzalka (63. Lachat), Weis, Dulaj, Lacko, Liška, Lakatoš, Lupták

H. Hámre: Siekela – Herko, Chmola, Lipiansky, Lavrov, Ježko, Ziman, Mokrý (60. Izák), Orsagh, Sitarčík, Sartoris

Domáci tím zaslúžene zvíťazil, hostia nemali vážnejšie príležitosti.

JÁN ČÍK

Vyhne – Prestavlky 3:0 (1:0)

Góly: Benča, Lupták, Kašiar

Rozhodoval: Truban , 80 divákov

Vyhne: Bosák – Osika, Tančík, Hrnčiar, Babic, Benča, Lupták, Vanko, Filip (60. Barborík), Bugár, Kašiar

Prestavlky: Strelka – Kráľ, M. Haring (45. Kováč), J. Kukučka, Ľ. Kukučka, P. Kukučka, boldiš, J. Haring, Kráľovenský, Štyriak (36. Rozenberg), Valach

Od začiatku stretnutia mali hostia hru pod kontrolou, hrozili najmä z brejkov. Domáci sa ujali vedenia po peknej akcii Benču. Do polčasu stihli zahodiť ešte 3 šance. Obraz hry sa v druhej časti nezmenil, hostia na obrat síl nemali, navyše odišli kondične.

D. Trnávaka – H. Hámre 5:0 (4:0)

Góly: 32., 45. Kopčan, 40., 55. Struhár M., 34. Kysel R.

Od začiatku bol zápas v réžii domácich. Tri prvé šance zostali nepremenené. Gólový účet otvoril v 32. minúte Kopčan. Druhý gól strelil o 2 minúty neskôr po nájazde na brankára Kysel. Najlepší strelec domácich Maroš Stuhár sa presadil v 40. minúte na 3:0. Druhý svoj gól v zápase strelil ľavačkou z hranice šestnástky Kopčan v 45. minúte, a tak domáci s prehľadom odchádzali do šatní so štvorgólovým náskokom. Druhý polčas sa už len dohrával, v ktorom padol len jeden gól a to z hlavy Maroša Struhára, pre ktorého to bol ôsmy gól za posledný 4 jarné zápasy. Hostia mali jednu gólovú príležitosť, ktorú zneškodnil domáci brankár Peter Kotrlec.