Ligový futbal: Štiavnické Bane sú už šieste

Víkendové výsledky III. ligy Východ, Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: IVAN MRIŠKA)

III. LIGA VÝCHOD

28. kolo

Lokomotíva Košice – Pohronie A 1:1 (1:0)

Góly: Horváth - Páleník

Rozhodoval: Glova, 100 divákov

Pohronie A: Packo - Kamas, Sekereš, Pinka, Paraj, Uškrt, Páleník, Sedliak (22. Abrahám), Drobňak (70. Zvara), Urgela D., Matuškovič

Po dlhej ceste v pozmenenej zostave hostia na východe odohrali dobrý zápas a dosiahli zaslúženú remízu. Prvý polčas boli lepší, ale gól inkasovali práve Pohrončania. V 27. min. Matuškovič domotal troch hráčov, ale napálil do brankára. O dve minúty si narazil s Uškrtom a dal vedľa. V 37. min. parádne natiahol brankára Abrahám.

Domáci sa ujali vedenia po góle v 43. min., keď center na dvakrát poslal za chrbát Packa Horváth 1:0. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, čo sa im podarilo v 83. min., keď Páleník s prehľadom potrestal chybu domácej obrany 1:1. V nedeľu hostia Pohrončania v poslednom domácom zápase sezóny Trebišov.

16.Lučenec 28 9 1 18 25:51 28

Ostatné výsledky: Lipany – Martin 4:0, Spišská N. Ves – Námestovo 2:1, Poprad – Lučenec 1:0, Trebišov – Dukla B. Bystrica 3:0, Humenné – MFK Košice 5:0, Prešov – Vranou n. Topľou 4:2, ŠK Kremnička – Moldava n. Bodvou 1:0

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

26. kolo:

Brusno - B. Štiavnica 1:0 nedohrané

Počet hráčov hostí klesol pod 7

Smolný zápas pre Banskú Štiavnicu. Domáci dali gól z pokutového kopu, hostia hrali navyše oslabení o dvoch vylúčených hráčov.

ĽUBOMÍR BARÁK

Zvolen - N. Baňa 1:1 (1:0)

Gól: Jenes

Rozhodoval: Ligas, 50 divákov

N. Baňa: Foťko – Rudzan, Jenes, J. Wolf, Horniak, Uličný, A. Wolf, Urgela, Bielik (55. Budinský), Švec, Marek (75. Šákovský)

Domácim sa podarilo otvoriť skóre už v 2. min. po rohovom kope. Po tomto zásahu sa hostia nedokázali dostať do tempa, i keď si vytvorili dve dobré príležitosti, do šatní sa šlo za stavu 1:0. Do druhého dejstva nastúpili Novobančania s cieľom otočiť skóre, vytvorili si tlak, keď sa hralo prakticky na jednu bránu. Z tlaku vyťažili hostia iba jeden gól, ktorý dosiahol po hlavičke Jenes – 1:1. V 91. min. mal tutovku na kopačke Budinský, no nedal, a tak sa body delili.

JOZEF FORGÁČ

Čadca – Pohronie 2:0 (1:0)

Rozhodoval: Nemček, 120 divákov

Pohronie: Lehocký – Blaho, Gajdoš, Líška, Urgela, Cvejkuš, Debnár, Hudec, Glab, Bodor, str: Jurkovič, Janúch, Repiský

Hoci v úvode mali hostia prevahu, paradoxne z prvej strely do priestoru brány inkasovali. Hostia sa počas celého zápasu snažili o vyrovnania, no ani Líška, Bodor, Krijvančin svoje šance nevyužili. Dve minúty pred koncom z ojedinelého útoku uzavreli domáci skóre zápasu na 2:0. Mužstvo Pohronia podalo dobrý výkon, no opäť sa gólovo nepresadilo.

16.Zvolen 26 3 2 21 13:74 11

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica – Z. Poruba 2:2, K. N. Mesto – Tisoves 2:2, Krásno n. Kysucou – Kalinovo 0:0, L. Štiavnica – Žilina B 0:2, Bytča – D. Tížina 2:1

IV. LIGA JUH

24. kolo:

JUPIE BB – Žarnovica 2:1 (0:1)

Góly: Homola Kollár – Hudec

Rozhodoval: Dvorštiak, 120 divákov

Žarnovica: Herold, Michalov, Gapa, Listofer, Zelovič, Hlavačka, Hudec, Laurov, Šopa(55. Vuong), Bocian(83. Nasvert), Štefanka

Zápas priemernej úrovne, hra bola vyrovnaná so šťastnejším koncom pre domácich, ktorí strhli víťazstvo na svoju stranu dve minúty pred koncom zápasu. Hostia by si za predvedení výkon zaslúžili aspoň remízu.

ĽUBOMÍR ČUNDERLÍK

Š. Bane - Jesenské 4:2 (2:0)

Góly: 19. Čamaj, 38. Budnisky, 66. Michalek, 87. Pavlík

Rozhodoval: Golian, 140 divákov

Št. Bane: Blaško, Sojka, Košárnik (56. Blaškovič), Pavlík, Čamaj, Šimon, Drexler (88. Štefanka), Michalek, Budinský, Ondrík, Kochol

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, prvú strelu na bránu mali hostia, ale domáci brankár ju zlikvidoval. Po dvadsiatich minútach domáci prevzali iniciatívu, viac pritlačili súpera a vypracovali si viacero šancí, z ktorých dve aj premenili. V druhom polčase chceli domáci zvýšiť náskok, avšak z protiútoku hostia znížili stav na 2:1. Hoci domáci pridali tretí gól, o dve minúty opäť inkasovali. Štiavnické Bane tri minúty pred koncom poistili výsledok na 4:2.

14.Jesenské 23 6 3 14 31:56 21

Ostatné výsledky: Kováčová – V. Krtíš 1:0, Divín – Tachty 4:1, Badín – Málinec 5:1, Poltár – Č. Balog 4:0, Fiľakovo – Revúca 0:0

V. LIGA SKUPINA C

24. kolo:

Hrochoť – Hliník 8:0 (6:0)

Rozhodoval: Szabo, 120 divákov

Hliník: Struhár, Dekýš, Murín, Hučka, Pilník, Fehérpataky, Mališ, Ďuriš, Vlačuha, Kaprálik, Meliš

Oslabení hostia nepodali dobrý výkon, a tak zaslúžene prehrali.

JAROSLAV KRŠIAK

Medzibrod - V. Lehota 5:2 (5:2)

Góly: Kocian Víglaský

Boroš M., Baranec, Polc T., Víglaský M., Kocian P., Adamík T., Adamec J., Víglaský T., Víglaský A., Kocian M.

Hostia dostali prvé dva góly po vlastných chybách, no následne znížili na 2:1. Z ďalších šancí domáci využili tri a hostia už len jednu. V druhom polčase sa už skóre nemenilo.

14.Veľká Lehota 23 2 3 18 21:63 9

Ostatné výsledky: Detva – S. Ľupča 4:0, Pliešovce – Priechod 1:0, Šálková – Sásová 3:0, Krupina – Dudince 0:0, Selce – Jasenie 2:3