Okresný futbal: Bzenica si pripísala prvé jarné víťazstvo

Víkendové výsledky I. a II. triedy Sever, Juh.

Víťaz II. triedy Sever TJ Sokol Tekovská Breznica.Víťaz II. triedy Sever TJ Sokol Tekovská Breznica. (Zdroj: ARCHÍV: TJ SOKOL)

I. TRIEDA

25. kolo:

Stará Kremnička – Bzenica 2:3 (1:2)

GÓLY: 19.Gulička L., 60. Paller (11m) – 21. Demko, 26. Zliechovec, 61. Demko

ROZHODOVAL: Oslanec J., 60 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča, Bugár, Paller, Abrahám, Milčík, Poliak P., Gulička S., Pobežka, Poliak M., Mezei (47. Palenčár), Gulička L.

BZENICA: Považan, Kicko, Zliechovec, Rybár, Demko, Kliman, Erdhard, Demko R., Sajko, Meliš, Krištof

Hostia túžili viac po víťazstve, čo sa prejavilo aj na ihrisku, keď sa domáci spoliehali na to, že súper si strelí gól sám.

JURAJ PAULÍK

Horná Ves - Hod.-Hámre 6:2 (3:1)

GÓLY: 8.59. Marianik, 15. Kubík, 30.50. Širáň A., 77. Mecele – 30. Búry, 82. Frim(11m)

ROZHODOVAL: Kutlák, 160 divákov

H. VES: Číž, Wagner, Marianik, Tichý, Mecele, Hric M. (72. Širáň P),Širáň V., Urgela, Hric J., Kubík, Širáň A. (61. Kuzma)

HOD.-HÁMRE: Danko F., Ološtiak, Laurov T., Smelák, Michalík, Pleško (46. Danko P.), Búry, Laurov V. (60. Vuong), Pisár, Frim, Kapusta

Od začiatku zápasu sa hral svižný futbal, k čomu prispeli svojou hrou obe mužstvá. Hostia pricestovali s omladením tímom, čo však na hre nebolo až tak vidno. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, keď sa v 8. min. po rohovom kope presadil hlavou Marianik. O osem minút V. Širáň vysunul Kubíka, ktorý sa v nájazde na brankára nemýlil 2:0. V 30. min. sa presadili aj hostia, keď znížili na 2:1 Búrym. Vzápätí však zvýšil na 3:1 hlavou Širáň A. V druhom polčase hrali domáci uvoľnene a postupne zvyšovali v 50. min. Širáň A. v 59. min. Marianik a v 77. min. Mecele. Hostia však naďalej svojou rýchlosťou hrozili, z čoho pramenil aj faul domácej obrany a následný pokutový kop, ktorý v 82. min. premenil Frim a uzavrel skóre na 6:2.

PETER ŠIRÁŇ

Voznica – Repište 2:3 (1:1)

GÓLY: 45., 49. Nemec - 26. Kmeť E., 76. Ulbrík L., 88. Hurta

ROZHODOVAL: Huňady, 70 divákov

VOZNICA: Brestovský, Blaho, Beňovský, Sitár, Kúšik, Haraba, Blaho K., Vančo, Nemec, Brodziansky, Pajerský

REPIŠTE: Gašpír, Kmeť L., Kmeť E., Slaný, Kavraš M., Karvaš P., Kmeť M., Kordík, Hurta, Ulbrík P., Ulbrík L.

V zápase veľmi dobrej úrovne začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia v 26. min., keď po odrazenej lopte z hranice šestnástky skóroval Kmeť E. Domáci vyrovnali po zlom vybehnutí brankára hostí, keď ho preloboval v 45. min. Nemec. Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci, keď už v 49. min. ušiel po krídle Nemec a krížnou strelou upravil skóre na 2:1. V 55. min. nepremenil tutovú šancu Mocpajchel, keď zblízka strelil vedľa. Nepremenené šance sa domácim vypomstili, keď hlavou vyrovnal Ulbrík L. a po centri do pokutového územia a brankárom vyrazenú loptu dorazil do siete Hurta, ktorý tak upravil stav na konečných 2:3. Domáci prišli o bod, remíza by bola spravodlivejšia.

JÁN ANTOŠÍK

Lutila - Rudno nad Hronom 2:0 (0:0)

Lovča – Brehy 3:3 (1:2)

GÓLY: 9. Páleník , 47. Beňo – 41. Vozár P., 45. Vozár Š., 79. Mánik

ROZHODOVAL: Meliš, 155 divákov

LOVČA: Weber, Hrmo, Greguš, Páleník J., Šebeň, Sedliak, Páleník M., Beňo, Šandor (79. Kukučka), Kováč (18. Ondrík), Páleník

BREHY: Kosec, Holý, Predajniansky, Baláž, Gorbov, Vozár Š., Polc, Búry, Vozár P.( 82. Hrubý M.), Raffaj (57. Mánik P.), Havran J(57.

Zápas začali lepšie domáci, keď sa ujali vedenia gólom Páleníka M., ktorý využil zaváhanie domácej obrany. Do konca prvého polčasu hostia stihli obrátiť stav. V druhom polčase sa prelievala hra z jednej strany na druhú. Domáci stále doťahovali stav, ktorý napokon skončil 3:3.

BORIS ŠANDOR

Župkov – Kremnica 2:3 (1:1)

GÓLY: Hric A., Hric M. – Chladný 3

ROZHODOVAL: Ivan, 100 divákov

ŽUPKOV: Vozár, Štefanka, Santoris, Šopa, Struhár, Hock , Rendla, Hric M., Hric A., Goral

KREMNICA: Holos, Pavelka, Palík, Urgela S., Lupták, Haluška, Urgela P., Ďurica, Ziman, Chladný, Hric (80. Bielik)

Zápas bol vyrovnaný, hostia prevažne bránili a z protiútokov strelili tri góly.

JÁN STRUHÁR

Lovčica-Tr. – Slaská 1:2 (0:0)

GÓLY: Vrtík J. – Topoľan Hric

ROZHODOVAL: Molnári, 120 divákov

LOVČICA-TR.: Baran, Bajnok, Vrtík P. (46. Janek), Vrtík J. (60. Pilnik), Kováč, Koza, Kapusta, Macko, Debnár, Fabian,

SLASKÁ: Ertl, Bahno, Lalo, Šebeň, Vittek, Hric, Vanko, Gašparík, Mališ M., Mališ J., Topoľan (80. Goth)

V derby zápase susedských dedín si tri body odviezli hostia zo Slaskej.

MICHAL FABIAN

Dohrávka:

Hod.-Hámre – Kremnica 3:1 (1:0)

GÓLY: Baláž, Frim, Káčer – T. Hric

ROZHODOVAL: Kacz, 120 divákov

HOD.-HÁMRE: Bocian – Laurov, Káčer, Ološtiak, Danko (70. Smelák), Brodziansky (46. Vozár), Pleško, Gulaša, Baláž (80. Vuong), Frim, Kapusta

KREMNICA: Holos – S. Urgela, Lupták, Chladný, Palík, Kapšo, Ďurica, Haluška, Ziman, T. Hric, Brünn

Vyrovnaný zápas, hostia nepodali výkon ako v derby proti Hornej Vsi, čo domáci využili na trojbodový zápis. Hoci Kremničania hrali kombinačne, do čistých šancí sa nedostávali. Domáci ťažili z rýchlych protiútokov, z ktorých využili tri. Domáci podali oveľa lepší výkon, ako v zápasoch proti Rudnu a Voznici.

ROZHODOVAL: Priebera, 60 divákov

PRESTAVLKY: Strelka – Kráľ, J. Kukučka (55. M. Kováč), Ľ. Kukučka, P. Kukučka, Boldiš, A. Kováč, Haring, Kráľovenský, Štyriak, Lalák (65. Nemec)

T. BREZNICA: Pavol (60. J. Gaži) – Krnčak (46. Píry), Forgáč, M. Gaži, Galbavý (46. Lauko), Bicka, Kiss (46. Števlík), Mikuška, Kasan, Žembery, Daniš (61. Šebo)

Domáci začali svižne, ale snaha im vydržala približne 10 minút. Iniciatívy sa ujali hostia a strelili 3 krásne góly v 1. polčase stretnutia.

V druhej časti sa domáci nezmohli na nič, naopak hostia pridali ešte 4 góly.

JÁN ABRAHÁM

Dolná Trnávka – Prenčov 7:3 (2:2)

GÓLY: 15., 62., 66. M. Struhár, 23., 87. Kopčan, 74. Dodok, 83. Ra. Boška - 41., 89. Blahút, 44. Š. Beňovic

ROZHODOVAL: Levčík, 60 divákov

D. TRNÁVKA: Kotrlec –Slušný, M. Struhár, R. Kysel (79. Böhm), Dodok, Baran (75. Ra. Boška), Špilberger, Kúšik, Turský (55. Ro. Boška), Kopčan, J. Dovec

PRENČOV: A. Chovan – Krajčovic, Brnák, Dolinský (82. Krajčovic), Hronček, R. Blahút , M. Blahút, Paučina, B. Beňovic (57. M. Chovan), Š. Beňovic (85.Ryjnár), Výboch

Domáci si záver sezóny na ihrisku užili, keď Prenčovu nastrieľali 7 pekných gólov. Ďalší hetrik si pripísal Maroš Struhár. Prvý polčas bol do 40-tej minúty v réžii domácich keď viedli 2:0. Záver polčasu však patril hosťom keď v poslednej päťminútovke vyrovnali a nevyzeralo to pred odchodom do šatní pre domácich dobre. Po prestávke však domáci zapli naplno a nastrieľali 5 gólov a tak sa divákom odvďačili pekným kombinačným futbalom. Za bojovnosť v celom zápase patrí domácim hráčom poďakovanie.

ROZHODOVAL: Šarkozi, 100 divákov

PITELOVÁ: Barát – Egyed, Nárožný, Cibuľa (65. Milčík), Štefanka, Urgela, Mališ (55. Kubík), Sklenka, Paučo, F. Ponický (50. Török), Henžel (72. Fábik)

KOPERNICA: Nikodem – Slašťan, Weiss, Mánik, Kováč, Schmidt, Matúška, Zoban, Hodrušský, Tauber

Úvodných 5 minút mali domáci trocha slabších, neskôr svojho súpera zatlačili a v podstate nepustili k slovu, čo vyústilo k streleniu 3 gólov. V druhom dejstve domáci pridali 2 góly a mohli i viac, keď množstvo šancí zahodili. Hostia iba s 10 mužmi podali sympatický výkon.

MARIÁN ŠTEFANKA

Ihráč – Nevoľné 4:1 (2:1)

Tr. Hora – Jastrabá 1:0 (0:0)

GÓLY: Ivan

ROZHODOVAL: Kacz, 100 divákov

TR. HORA: Mališ – M. Struhár, T. Tomčo (71. Červienka), Ivan, Klačanský, Švihorík (62. Dúbravský), L. Tomčo, D. Bílek, Urgela, Karvaš (87. Ľ. Struhár), M. Bílek

JASTRABÁ: Henžel – Ivan, Barborjak, Srnka (76. P. Mališ), Rafaelis, Hrmo, Bajnok, Hric, Mališ, M. Henžel, Haško

Vyrovnaný duel i keď miestami mali domáci viac z hry. Päť minút pred koncom stretnutia domáci strhli víťazstvo na svoju stranu. Za svoj výkon v stretnutí treba pochváliť i rozhodcov.

PETER ŠVIHORÍK

J. Lehota - Hr. Dúbrava 5:2 (2:1)

GÓLY: Šipkovský 2, Bugár 2, D. Karásek ml. – Bezdeda 2

ROZHODOVAL: Forgáč, 70 divákov

J. LEHOTA: Malík – Schwarzbacher, M. Karásek, Rašlík, Koneracký, Daniš, Gustinák, D. Karásek ml., D. Karásek st., Šipkovský, Bugár

Domáci aj napriek tomu, že podali najhorší výkon sezóny zvíťazili zaslúžene 5:2.