Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Ligový futbal: Rezerva Pohronia alebo Banská Štiavnica ?

O vypadávajúcom z Majstrovstiev regiónu Stred rozhodnú nedeľné dohrávky. Bližšie k udržaniu sa má Pohronie B, ktoré disponuje dvojbodovým náskokom.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

III. LIGA VÝCHOD

30. kolo:

Poprad - Pohronie A 2:1 (0:0)

GÓL: Matuškovič

ROZHODOVAL: Piatka, 125 divákov

POHRONIE A: Gramblička - Sekereš, Úškrt, Kamas, Pinka, Páleník, Drobňák (84. Glab), Matuškovič (69. Kukučka), Abrahám, Sojka, Bodor (74. Hudec)

Na umelej ploche v Spišskej Belej mali hostia celý polčas hru pod kontrolou, domáci si nevypracovali žiadnu šancu. V 27. min. nespracoval Bodor v čistej šanci o dve minúty Sekereš hlavou tesne vedľa a Abrahám prestrelil v dobrej pozícií. V 56. min. ušiel od pol ihriska Úškrt, nahral Páleníkovi a jeho prihrávku dal do siete Matuškovič 0:1. V 78. min. ušiel po pravej strane Hudec, ktorý krásne našiel osamoteného Páleníka, ale ten trestuhodne zahodil. V tomto momente sa zápas lámal, keď v 80. min. zbytočne fauloval, ešte aj múr sa rozostúpil a strelou po zemi bolo 1:1. V 86. min. urobil chybu Kamas a Kubus išiel sám a s prehľadom poslal Poprad do vedenia - 2:1.

16.Lučenec 30 9 1 20 25:55 28

Ostatné výsledky: Lipany – Námestovo 2:1, ŠK Kremnička – Dukla B. Bystrica 2:0, Lok. Košice – ŠK FUTURA 2:0, Spišská N. Ves – Moldava n. Bodvou 0:1, Martin – Vranou n. Topľou 0:2, Prešov – Lučenec 2:0, Trebišov – MFK Košice 1:0

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

28. kolo:

Krásno - B. Štiavnica 4:0 (2:0)

ROZHODOVAL: Gonda

B. ŠTIAVNICA: Pažout, Barák, Hanus, Macejko, Kulík (54. Baranec), Zuberník, Ferenčík ml. (85. Barák st.), Hanzlík, Kmeť, Šoučík (90. Gazda)

Hosťom sa lepí smola na päty. Na zápasy chodia v oklieštenej zostave. Dnešný výkon nebol zlý, ale po individuálnych chybách v prvom polčase prehrávali 2:0. V druhom dejstve sa hostia pokúšali vyrovnať, no po brvne Hanzlíka a nepremenenej šanci Macejka domáci zaslúžene zvíťazili 4:0. Hostia týmto výsledkom zrejme boj o záchranu prehrali.

ĽUBOMÍR BARÁK

K. N. Mesto - N. Baňa 1:1 (0:1)

GÓLY: 6. Uličný

ROZHODOVAL: Kucharský, 100 divákov

N. BAŇA: Foťko, Rudzan, Jenes, Bielik, Uličný, Wolf J., Wolf A., Urgela, Budinský, Marek, Švec, str: Polc, Horniak

Hostia začali veľmi dobre. Už v 6. min. po krásnej akcií z ľavej strany, keď centroval Budniský a na jeho prihrávku si dobre nabehol Uličny vyhrávali 0:1. Domáci potom pritlačili, no hostí od gólu zachránilo dvakrát brvno a raz žrď. V druhom polčase mali hostia tri dobré príležitosti, keď dvakrát zoči-voči brankárovi neuspel Marek a strelu Wolfa A. pätou z päťky brankár vytlačil. Domáci mali ešte dve dobré príležitosti, no dobrými zákrokmi ich zmaril hosťujúci brankár Foťko. Výsledok 1:1 je spravodlivý pre obe mužstvá.

DUŠAN SZABO

Bytča - Pohronie B 2:2 (1:1)

GÓLY: Líška (11m), D. Urgela

ROZHODOVAL: Petrinec, 150 divákov

POHRONIE B: Lehocký, Krivjančin, Dobrota, Urgela R., Debnár, Matuškovič (87. Repiský),Líška, Puliš (37. Glab), Hudec, Urgela D., Bodor.
V 3. min. prvá šanca domácich, keď na roh odvracal Debnár. V 16. min. domáci brankár fauloval v pokutovom území Líšku, a ten aj nariadený pokutový kop premenil 0:1. V 21. min. domáci mohli vyrovnať, no krížna strela tesne minula bránu Lehockého. V 28. min. strieľal na brankára Líška, a ten jeho strelu kryl. V 42. min. domáci hráč hlavou prekonal Lehockého 1:1. V 55. min. po peknom centri Matuškoviča nezaváhal Denis Urgela a zvýšil na 1:2. V 73. min. mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, keď mal obrovskú šancu Líška, no ani na dvakrát neprekonal domáceho brankára. V 82. min. sa Bytči podarilo vyrovnať, a tak sa zápas skončil spravodlivou remízou.

VOJTECH ŠIMOVIČ

Dohrávka:

B. Štiavnica – Dolná Tižina 0:4 (0:2)

ROZHODOVAL: Butora, 80 divákov

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Barák, Hanus, Kminiak (46. Poprac), Macejko, Kulík (76. Baranec), Zuberník, Ďurovič (73. Šima), Kmeť, Barák, Pastier

16.Zvolen 28 4 2 22 16:79 14

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica – Kalinovo 1:2, Z. Poruba – Žilina B 2:2, L. Štiavnica – Tisovec 0:3, Brusno – D. Tížina 4:0

IV. LIGA JUH

26. kolo:

Badín – Žarnovica 3:2 (2:0)

GÓLY: Štefanka, Nasvetr

ROZHODOVAL: Vrtich, 200 divákov

ŽARNOVICA: Herold, Gapa, Michalov, Šopa, Šmondrk, Hlavačka, Hudec, Laurov (Mikuška), Štefanka, Vuong (Nasvetr), Černák

Hostia v nešťastnom zápase doplatili na viaceré chyby v obrane. Prehrali nezaslúžene, keď najmä za výkon v druhom polčase by si zaslúžili minimálne bod.

ĽUBOMÍR ČUNDERLÍK

Š. Bane – Fiľakovo 2:3 (1:2)

GÓLY: 36. Pavlík, 82. Michalek

ROZHODOVAL: Poliak, 200 divákov

ŠT. BANE: Blaško, Košárnik, Pavlík, Čamaj, Blaškovič, Drexler, Michalek, Budinský, Ondrík, Kochol, Štefanka

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Po 10-tich minútach získali prevahu domáci a vypracovali si dve šance, ktoré však nezakončili gólom, a tak prišiel trest a hostia sa z nevinnej akcie ujali vedenia - 0:1. V 36. min. hosťujúci hráč fauloval a za tento zákrok videl aj červenú kartu. Z nasledujúceho trestného kopu v 36. min. vyrovnal Pavlík. V 45. min. mali domáci šancu, v ktorej bol faulovaný, no rozhodca neodpískal a z protiútoku sa hostia ujali vedenia - 1:2. V druhom polčase domáci tlačili hostí, no Fiľakovčanom sa podarilo z protiútoku zvýšiť na 1:3. Potom si domáci vytvorili viacero šancí, no premenili iba jednu v 82. min., keď pokutový kop premenil Michalek - 2:3. Všetky ostatné šance zostali nevyužité, a tak si hostia so šťastím odniesli všetky tri body.

14.Jesenské 25 7 3 15 35:60 24

Ostatné výsledky: Kováčová – Tachty 0:5, Veľký Krtíš – Málinec 7:2, Divín – Č. Balog 2:0, Poltár – Jesenské 3:2, JUPIE BB – Revúca 4:1

V. LIGA SKUPINA C

26. kolo:

Sásová - V. Lehota 6:0 (3:0)

V. LEHOTA: Jenis T., Viglaský T., Polc, Kocian, Adamík, Adamec, Viglaský M., Viglaský A., Kocian M., Jenis M.,

Pliešovce – Hliník 10:1 (5:0)

GÓL: Fehérpataky

ROZHODOVAL: Riša, 100 divákov

HLINÍK: Struhár – Ďuriš, Fehérpataky, Packo, Murín, Ukrop, Vlačuha, Dekýš, Rozemberg, Minyu

Hostia do Pliešoviec vycestovali iba desiati, čo domáci využili na jednoznačné víťazstvo.

14.V. Lehota 25 2 3 20 21:73 9

Ostatné výsledky: Šálková – Dudince 6:0, Medzibrod – Jasenie 2:0, Selce – S. Ľupča 2:1, Hrochoť – Detva 3:1

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?