KREMNICA. Bežecký úsek Slovenskej lyžiarskej asociácie po skončení uplynulej zimnej lyžiarskej sezóny 2012-2013 schválil reprezentačné družstvá Slovenska.
V behu na lyžiach na zverejnili súpisky na nasledujúcu sezónu 2013-2014 v kategóriách mužov, žien, pretekárov do 23 rokov, juniorov, junioriek, olympijských nádejí – dorastencov, dorasteniek.
Do reprezentačného družstva pretekárov do 23 rokov (U 23) je zaradené aj trio lyžiarov Mestského klubu lyžiarov (MKL) Kremnica – David Brünn, Martin Kapšo, Erik Urgela. Ďalšími členmi tohto tímu sú Andrej Segeč, Miroslav Šulek a Rudolf Michalovský (všetci Ski Team Jase Látky).
Reprezentačným trénerom tejto šestice je Jozef Brünn z kremnického klubu. Najviac pretekárov v slovenských reprezentačných družstvách mužov, žien, kategórie do 23 rokov, juniorov, junioriek má Ski Team Jase Látky - 4, nasleduje MKL Kremnica - 3, ŠKP Štrbské Pleso a KL Nováky - po 2, LK Slávia UMB Ban. Bystrica, LK Detvianska Huta-Látky, CC Levoča, Lyžiarsky tím Slovenska – po 1.
Trénerom slovenských juniorov a olympijských nádejí – dorastencov je František Novodomec (LK Detvianska Huta-Látky), bývalý Kremničan a odchovanec kremnického bežeckého lyžovania. Jeho zverencami boli kedysi aj traja pretekári Ski Teamu Jase Látky v reprezentácii U 23.