Ligový futbal: Vonku prehry zástupcov regiónu

Výsledky 3. kola Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

Badín - Pohronie B 3:1 (1:0)

GÓLY: 79. Drobňák

ROZHODOVAL: Krajči, 120 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Macejko, Bublák, Peprík, Pastva, Dobrota (26. Glab), Kukučka, Hájovský (39. Hanus), Drobňák, Urgela, Bodor (54. Šimon)

V tomto zápase ukázali hostia málo kvality smerom dopredu, presadiť sa za stavu 3:0 dokázal iba Drobňák. Víťazstvo domáceho Badína je zaslúžené.

VOJTECH ŠIMOVIČ

Kalinovo - N. Baňa 2:1 (1:0)

GÓL: 76. Petráš

ROZHODOVAL: Súhrada, 380 divákov

N. BAŇA: Foťko – Horniak, Jenes, Wolf, Rudzan, Fríbert, Tóth, Uličný, Barák, Petráš, Kminiak (86. Marek)

Domáci už v 1. min. otvorili skóre - 1:0. Do prestávky malo Kalinovo aj ďalšie šance, no Foťko stál na mieste. Výnimkou bola iba strela Paľagu – 2:0. V 62. min. pekne pálil Uličný a brankár len s námahou vyrazil na roh. V 76. min., po peknej akcii vysunul Tóth Kminiaka, ktorý našiel Petráša – 2:1. Hostia v závere zatlačili domácich, ktorí len so šťastím skóre ubránili. Po zápase mali Novobančania ťažké srdce na arbitrov, ktorí ich podľa slov trénera nepustili takmer k ničomu.

16.Tisovec 3 0 1 2 2:7 1

Ostatné výsledky: L. Štiavnica - Rakytovce 4:1, Tisovec - Makov 1:3, Brusno - Teplička-Tižina 4:1, Krásno - Čadca 0:0, Z. Poruba - Lučenec 0:0, K. N. Mesto - Bytča 5:1

IV. LIGA – JUH

3. kolo:

Zvolen - Š. Bane 2:1 (0:0)

GÓL: 57. Budinský

ROZHODOVAL: Weiss, 100 divákov

Š. BANE: Blaško – Sojka, Kochol, Košarník, Ladický, Ondrík, Čamaj, Drexler, Lupták, Štefanka (78. Haboš), Budinský

Hostia nastúpili v značne oslabenej zostave. Domácim boli napriek tomu vyrovnaným súperom, nepúšťali ich do šancí a mohli sa aj ujať vedenia, keď v 44. min. nastrelili brvno. V druhom polčase sa im to v 57. min. podarilo, keď zakončoval Budinský. Ten istý hráč mohol aj skóre zvýšiť, keď sa rútil sám na brankára, no napálil iba do jeho nohy. Štiavnickým Baniam sa nakoniec tento moment vypomstil, keď sa Zvolenu podarilo skóre otočiť. Rozhodujúci gól padol v 85. minúte.

JÁN DAUBNER

B. Štiavnica – Hnúšťa nehrali

Domáci sa zo súťaže odhlásili

Poltár – Žarnovica 1:0 (1:0)

ROZHODOVAL: Valentýni, 100 divákov

ŽARNOVICA: Herold – Listofer, Gapa, Michalov, Hlavačka, Vuong (60. Izák), Laurov, Šopa, Országh (70. Nasvetr), Hudec, Roško

Hostia aj napriek zlepšenému výkonu opäť nezabodovali, keď domácim k víťazstvu pomohol aj hlavný rozhodca.

15.Hnúšťa 2 0 0 2 1:8 0

Ostatné výsledky: Vinica – Fiľakovo 1:1, Málinec – V. Krtíš 2:2, Podbrezová B – Kováčová 0:2, Divín – Detva 1:2,

V. LIGA SKUPINA C

3. kolo:

Pliešovce - Repište 2:1 (1:0)

GÓL: 53. P. Ulbrík

ROZHODOVAL: Spišiak, 110 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, E. Kmeť, Slaný, M. Karvaš, P. Karvaš, M. Kmeť, M. Kordík, P. Kordík (52. Semsei), Ulbrík, Vincúr

V oklieštenej zostave hostia zvládli zápas veľmi dobre, aj keď po polčase prehrávali 1:0. V druhej polovici hostia zabrali a vyrovnali strelou Ulbríka – 1:1. V 85. min. však rozhodca nepochopiteľne odpískal diskutabilnú penaltu, na ktorú už Repište nedokázalo odpovedať, a tak si sklamaní hostia z Pliešoviec neodviezli ani bod.

14.Dudince 3 0 0 3 1:9 0

Ostatné výsledky: Priechod – Podlavice 1:0, Hrochoť – Jakub 1:3, Krupina – Sl. Lupča 3:1, Sásová – Hriňová 1:1, Šalková – Medzibrod 3:0, Dudince – Č. Balog 0:1

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 4 523

Aj keď sa situácia s ochorením COVID-19 u zamestnancov a klientov zariadenia zlepšila, naďalej ostávajú v karanténe.

27m

V obci Lovčica-Trubín v okrese Žiar nad Hronom vznikne nové zariadenie pre seniorov.

2 h
Tragédia sa odohrala vo štvrtok vo večerných hodinách.

Ide o ženu doposiaľ neznámej totožnosti.

4 h

V Žiari nad Hronom sa začalo v piatok ráno skríningové testovanie na nový koronavírus v odberových miestnostiach zriadených samosprávou.