Okresný futbal: V susedskom derby dôležité tri body Slaskej

Výsledky 3. kola I. a II. triedy Sever, Juh.

GÓLY: Silný 3, Gordulič – Schvarczbacher, vlastný

ROZHODOVAL: Molnári, 120 divákov

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Vittek, Hric, Mališ Ján, Čiliak, Vanko, Gašparík, Mališ Michal, Gordulič, Silný, striedali: Mikula, Goth

J. LEHOTA: Fedeš – Schvarczbacher, Š. Karásek, M. Karásek, Koneracký, Pašák, D. Karásek, Tóth, P. Karásek, Šipkovský, Gustinák

Od úvodu zápasu mali domácu loptu častejšie na svojich kopačkách. Hra sa odvíjala väčšinou na polovici Janovej Lehoty, ktorá hrala hlavne na brejky. Domáci sa ujali vedenia po priamom kope Čiliaka, ktorý ideálne našiel Gorduliča, a ten už nemal problém dopraviť loptu do brány. Na 2:0 zvyšoval Silný, ktorý zužitkoval pekný pas Jána Mališa. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním spraviť niečo so zápasom. Viac držali loptu na svojich kopačkách, a začali sa dostávať do šancí. Udrelo však na druhej strane, keď nariadenú penaltu s prehľadom premenil Silný. Zdalo sa, že je vymaľované, ale po sérií chýb v domácom mužstve sa dostal k lopte Šipkovský, ktorý poslal do samostatného nájazdu Schvarczbachera, a ten peknou strelou pod brvno znížil na 1:3. Tento moment hostí nakopol, a párkrát nebezpečne pohrozili. Keď Lehota nevedela dať gól, pomohla Slaská a strelila si už druhý vlastný gól túto sezónu 3:2. Na šťastie pre domácich sa opäť presadil Silný po rohu Vanka, a uzavrel tak svoj hetrik. Na 5:2 mohol ešte zvýšiť Hric, ale trafil len konštrukciu hosťujúcej brány. Slaská si tak pripísala dôležité tri body.

PETER HRIC

Voznica - Veľká Lehota 2:2 (0:1)

GÓLY: Blaho M., Arvaj - Víglaský An., Adamík

ROZHODOVAL: Berta, 80 divákov

VOZNICA: Jančok, Beňovský, Mihálik, Kúšik, Mocpajchel, Blaho K., Slosiar, Arvaj, Kliman

V. LEHOTA: Boroš, Víglský T., Polc, Baranec, Kocian P., Víglaský An., Adamík, Víglaský M., Víglaský Ad., Kocian, Dúch

V zápase dobrej úrovne mali v prvom polčase prevahu hostia, čo aj zužitkovali na strelenie prvého gólu. Na začiatku druhého polčase hostia zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Potom sa prebrali aj domáci, zvýšili aktivitu, čoho dôsledkom bolo zníženie na 1:2. V 87. min. sa individuálne presadil domáci Arvaj a bolo vyrovnané. Domáci mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 90. min. nevyužil Arvaj nájazd na bránu hostí, a tak sa body delili.

JÁN ANTOŠÍK

Tek. Breznica - Horná Ves 1:2 (0:0)

GÓLY: Bicka - Karakačanov, Širáň A.

ROZHODOVAL: Osvald, 125 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol, Krulák, Forgáč, Gaži (46. Petráš), Galbavý T., Bicka (89. Volentier), Kasan, Mikuška, Juristy (65. Galbavý J.), Žembery, Lauko (55. Šebo)

H. VES: Mikula, Hric M., Marianik, Tichý, Mecele, Dobias, Neuschl B. (46. Hric J.), Urgela, Širáň V., Karakačanov (89. Kasza), Širáň A. (90. Širáň P.)

Zápas so šancami na oboch stranách, hostia na rozdiel od domácich svoje príležitosti premenili.
JOZEF GAŽI

Brehy - Hod.-Hámre 1:3 (1:0)

GÓLY: Havran – Frim, Gulaša, Búry

V úvode zápasu diktovali tempo hry domáci, ktorí sa aj ujali vedenia. Ku koncu polčasu prevzali iniciatívu hostia, no v prvom polčase sa im už skórovať nepodarilo. V druhom dejstve hostia ešte zvýšili aktivitu, z ktorej pramenili aj tri rýchle góly, na ktoré už domáci nedokázali zareagovať., a tak si z Brehov odniesli všetky tri body hostia.

Kremnica – Lutila 0:1 (0:1)

GÓL: Mokroš

ROZHODOVAL: Ivan, 200 divákov

KREMNICA: Holos – S. Urgela, M. Urgela, Lupták, Palík, Ďurica, R. Urgela, P. Urgela, Ziman (46. Palík), Janúch (73. T. Hric), Chladný (70. Kuzma)

Viac z hry mali jednoznačne domáci Kremničania, no ani jednu zo šancí nedokázali premeniť na gól. Hostia umne bránili, z minima vyťažili maximum, a tak si z Kremnice si odniesli všetky tri body.

IVAN MRIŠKA

Župkov – Lovča 3:1 (2:0)

GÓLY: Stribula, Hric, Rendla - Páleník

ROZHODOVAL: Truban, 150 divákov

ŽUPKOV: Vozár, Štefanka, Stribula (63. Gonda), Sartoris, Tomáš, Rendla, Galeta, Struhár (25. Šopa), Hric (78. Goral), Muha, Eržiak

LOVČA: Mokroš, Kováč (77. Červienka), Greguš, Páleník J., Paleník F., Beňo, Šebeň, Budinský, Rabčan, Páleník M., Kukučka (80. Šandor)

Zápas dobrej úrovne. Domáci mali viac šancí, tri aj využili, a zaslúžene zvíťazili.

JÁN STRUHÁR

Rudno – Hliník 7:0 (4:0)

GÓLY: vlasný, Luky 2, Polc, Vozár, Búry, Fajčík

ROZHODOVAL: Kutlák, 90 divákov

RUDNO: Goral, Matijašovič, Adamec (51. Kršiak), Vozár (58. Marko), Luky, Kocian (61. Matsaj), Fajčík, Búry, Škarba (72. Valko), Polc

HLINÍK: Benko, Bujna (46. Kopčan), Minyu, Mojžiš, Hučka J., Ďuriš, Demko, Mališ (77. Ďurica), Bozo (51. Hučka M.), Fehérpataky, Vlačuha (66. Supuka)

Aj keď sa hostia snažili, ich novoutvorený kolektív nestačil na domácich, o čom napovedal už aj polčasový výsledok 4:0. Domáci hrali v pohode, dostávali sa do šancí a z chuti si zastrieľali. Hostia v druhom polčase nepremenili pokutový kop, a ich výkon bol bezzubý.

ROZHODOVAL: Pinka, 80 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – Kysel, Ceplák, R. Kollár, Sklenka, Kubík (55. R. Ivan), M. Gajdoš, Matúška, Ľ. Gajdoš, Tesák, Henžel (65. Feben)

K. BANE: Hlaváč – Ivan, R. Wagner, Lupták, Weiss (80. Medveď), Priwitzer (55. Majda), Privalinec (70. V. Wagner), Knapp, Sekereš, Mazúr, Gavorník (85. Kocka)

Kvalitný a vyrovnaný zápas hrajúci sa v korektnom duchu. Vedenia sa pred koncom prvého polčasu ujali domáci, preto hostia nastúpili do druhej časti s odhodlaním vyrovnať. Nepremieňanie šancí sa im však vypomstilo v podobe dvojgólového vedenia domácich od 55. minúty. Hosťujúci tím v závere korigoval na konečných 2:1.

RUDOLF OSWALD

Kopernica – Ladomerská Vieska 1:5 (1:1)

GÓLY: 24. Mánik – 12., 54. T. Urblík, 51. Škriniar, 84. Šouc, 86. Netolický

ROZHODOVAL: Meliš, 100 divákov

KOPERNICA: Nikodem – Slašťan, Ivanič, Weiss, Kováč, Schmidt, Matuška, P. Bielický st., Hodrušský, P. Bielický, Mánik

L. VIESKA: Číž – Šouc, Víglaský (85. Krátky), Ferko, T. Urblík, Golha, P. Urblík (61. Mišuta), Netolický, Lepšík (81. M. Urblík), Škriniar, Šimko (46. Husár)

Hostia mali počas celého zápasu hernú prevahu i napriek tomu, že domáci dokázali po prvom polčase udržať remízový stav. V druhom dejstve pokračoval podobný scenár, ako v tom prvom. Nezáživný futbal iba s jedným rozdielom, roztrhlo sa v ňom vrece s gólmi. Keďže všetky góly padli do jednej siete, hostia zvíťazili 1:5.

JÁN BARNIAK

Pitelová – Lovčica-Trubín 0:1 (0:1)

GÓLY: Benko

ROZHODOVAL: Levčík, 70 divákov

PITELOVÁ: Forgáč (80. J. Barát) – Egyed, S. Spišiak, B. Spišiak, Paučo, Štefanka, Sklenka (87. Fábik), Mališ (75. Török), T. Ponický (46. F. Ponický), Henžel (46. P. Barát), Nárožný

LOVČICA-TRUBÍN: Kováč – Koza (77. Pilník), Macko, Bajnok, Tinák, Benko (46. P. Vrtík), Vincent, M. Vrtík, J. Vrtík, Fabian, Hric (89. Janek)

Obojstranne vyrovnaný futbal. Šance sa prelievali z jednej strany na druhú, jednu z nich však dokázali hostia využiť, a tak sa tešili z najtesnejšieho víťazstva.

MARIÁN ŠTEFANKA

Stará Kremnička – Šášovské Podhradie 6:1 (4:0)

GÓLY: Pobežka 3, Paller 2, S. Gulička – Mekíš

ROZHODOVAL: Molnári, 100 divákov

S. KREMNIČKA: Ďurča – Milčík, Abrahám, Paller, Bugár, L. Gulička, S. Gulička, Francz, Nádaždy (46. T. Gulička), Palenčár, Pobežka

Š. PODHRADIE: Liškaj – Husár, Sedliak, Kostrian, Netolický, Šajben (60. Kozák),, Bílek, Pavlove, Danko, Záhorec, Mekíš

Domáci začali veľkým náporom a už v 9. minúte, po góloch Pobežku a Pallera viedli 2:0. V 23. min. pridal S. Gulička tretí zásah, v 28. min. Paller štvrtý gól, a tak bolo fakticky rozhodnuté. V druhom dejstve chceli domáci kontrolovať stav, ale v 57. min. znížil za hostí Mekíš. Po tomto momente domáci znova pridali, čoho výsledkom boli ďalšie dva góly z kopačky Pobežku v sieti hostí.

JURAJ PAULÍK

Jastrabá – Trnavá Hora 2:1 (0:1)

GÓLY: Janúch, Bajnok - Švihorík

ROZHODOVAL: Senko, 70 divákov

JASTRABÁ: F. Henžel – T. Mališ, Srnka (62. P. Mališ), Barborjak, J. Rafaelis, A. Mališ, Hric, Bajnok, Hrmo (53. Mojžiška), Janúch, M. Henžel (72. L. Rafaelis)

T. HORA: Čarný – Ianosteac (35. Struhár), Urgela, Trsťan, Švihorík, Bílek, Karvaš, L. Tončo, Ivan, T. Tončo (27. Harman), Líner (58. Mikloš)

Domáci začali zápas v útlme, za čo sa im hostia odvďačili v 25. min. gólom. Vynikajúcou hrou sa domácim v druhej časti podarilo otočiť výsledok v ich prospech. Podľa vyjadrenia domáceho tímu by sa vedenie ObFZ Žiar nad Hronom malo zamyslieť nad kvalitou a nomináciou rozhodcov na stretnutia oblastných súťaží.

TOMÁŠ MALIŠ

Hronská Dúbrava – Nevoľné 4:2 (2:0)

GÓLY: Marko 2, Grofik, Murgaš – Kroner, Beracko (vlastný)

ROZHODOVAL: Foltán, 50 divákov

H. DÚBRAVA: Stieranka – Lacko, Cibuľa (53. Murgaš), Grofik, Janeček, Paraj (85. Bartík), Marko (79. Kováč), Lehotský, Dúbravský (46. Beracko), Ihring, Gregáň

NEVOĽNÉ: Bitala – Bulin, Heriban, Kapusta, Ďurian, R. Kroner, Baláž, A. Kroner, P. Kroner, P. Koniar, M. Koniar, Lichtner

Územnou i hernou prevahou sa prezentoval domáci tím počas celých 90-tich minút stretnutia, počas ktorých strelil 4 góly a mohol i viac, keby nezahodili množstvo šancí. Hostia dokázali z minima vyťažiť dva góly.

1. kolo:

Malá Lehota – Banská Štiavnica 1:3 (1:2)

GÓLY: Pacalaj – 16. Hanzlík, 32. Šoučík, 86. M. Ferenčík

ROZHODOVAL: Fáber, 150 divákov

M. LEHOTA: M. Baranec – Pacalaj, Debnár (60. Kuťka), Hrubý, Rajnoha, Tichovský, Šmikniar, Kutlák (70. Martinka), Kyselovský, Paulík, P. Baranec (46. M. Pacalaj)

B. ŠTIAVNICA: Pažout – M. Ferenčík ml., M. Ferenčík, Číž, Pastier, Hanzlík, Beňadik, Halát, Šoučík (46. Deneši), Kmeť, Chmelina (69. Zubka), Potančok

Hostia pricestovali do Malej Lehoty posilnení o hráčov „A“ tímu B. Štiavnice. Napriek tomu im boli domáci viac než vyrovnaným súperom, no nakoniec o výsledku rozhodla väčšia skúsenosť hosťujúceho tímu.

VLADIMÍR DEBNÁR

Banská Belá – Horné Hámre 5:0 (1:0)

GÓLY: Lakatoš 2, Lacko 2, Hrubčo

ROZHODOVAL: Bezák, 50 divákov

B. BELÁ: Prokaj – Hanzlík (65. Laca), Palašti (80. Lalík), Hankovič, Látka, Lakatoš, Hrubčo, Ivanič, Lacko, Zelinka

Zaslúžené víťazstvo domácich, ktoré mohlo byť aj s väčším rozdielom, hostia sa predviedli odovzdaným výkonom.

JÁN ČÍK

Prochot – Ostrý Grúň

Stretnutie je odložené na 30. augusta

Vyhne – Prestavlky 7:1 (4:0)

GÓLY: Zuberník 2, Bugár 2, Vanko, Kašiar, Barborík - Kráľovenský

ROZHODOVAL: Luky, 80 divákov

VYHNE: P. Bosák – Hrnčiar, Babic, Kančík, L. Bosák, Benča, Vanko, Hudec (72. Horniak), Zuberník, Bugár (64. Barborík), Kašiar

PRESTAVLKY: J. Haring – Kráľ, M. Haring, Boldiš, Kukučka, Dedík, Kráľovenský, Beňo, Štyriak, M. Kráľ, Lalák (28. Kováč)

Počas celého stretnutia panovala horúčava a domáci tlak, ktorý Vyhne vyjadrili sedemkrát. Skóre mohlo byť aj vyššie, no to by musel domáci dokázali premieňať vytvorené príležitosti.

JOZEF HALAJ

Sklené Teplice - D. Trnávka 2:8 (2:5)

GÓLY: 6. Horný, 15. Sámel – 13., 17. M. Kopčan, 22., 38. P. Kopčan, 88., 90. Kysel, 39. Struhár, 58. Baran

ROZHODOVAL: Jánošík, 80 divákov

S. TEPLICE: Galko – Benko, Šimič (46. Bielik), Závadský, J. Ulbrík (46. Minka), M. Ulbrík, Flímer (46. Jáni), Kubina, Sámel, Ruisl, Horný

D. TRNÁVKA: Kotrlec – Boška, Tršo, P. Kopčan (71. Majerský), Dovec, Slušný (64. Páchnik), Kysel, Baran, Struhár, M. Kopčan, Turský (67. Kúšik)

Napriek tomu, že domáci viedli 1:0 aj 2:1, na ihrisku sa prejavila vyššia futbalová vyspelosť hostí. Domáci podali sympatický výkon, ale hostia si zaslúžene odvážajú všetky tri body.

IVAN ŠIMIČ

Prenčov – Bzenica 5:4 (3:1)

GÓLY: M. Blahút 4, Chovan – Úkrok, Meliš, Kliman, Zliechovec

ROZHODOVAL: Valo, 50 divákov

PRENČOV: Bosák – Mlynárik, Weber, Dolinský, Brnák, R. Blahút, M. Blahút (87. J. Krajčovic), Raučina (80. Ryznár), S. Krajčovic, Beňovic, Chovan

BZENICA: M. Považan, - M. Zliechovec, Kliman, Šimko, J. Považan, Meliš, J. Zliechovec, Dekýš, Úkrok, Krištof, Debnár

Počas prvého polčasu mali domáci miernu prevahu, a počas nej si dokázali vytvoriť dvojgólový náskok. V druhom polčase pridali ďalší gól, ale bojovným výkonom sa im hostia priblížili na rozdiel jedného zásahu. Keďže ďalšie góly už nepadli, zápas skončil tesným víťazstvom domácich 5:4.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.