Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Ligový futbal: Štiavnické Bane deklasovali Málinec 14:3

Výsledky Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

Rezerva Pohronia prehrala gólom priamo z rohového kopu.Rezerva Pohronia prehrala gólom priamo z rohového kopu. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

4. kolo:

Pohronie B - K. N. Mesto 0:1 (0:0)

GÓL: 66. Belaník

ROZHODOVAL: Wojčík, 120 divákov, ČK: Glab, Debnár

POHRONIE B: Packo – Macejko, Peprík (74. Glab), Pastva, Hanus (56. Repiský), Kukučka, Rybanský, Šimon, Sedliak, Urgela, Bodor (77. Debnár)

V prvom polčase sa na štadióne v Žiari nad Hronom hral opatrný futbal, mužstvá si nevypracovali prakticky žiadnu šancu, a tak do kabín odchádzali za bezgólového stavu. Po zmene strán pokračoval zápas, ktorý sa hral iba po šestnástky. Do vedenie predsa len mohli ísť domáci, no Hanus z ťažkej pozície loptu do siete neusmernil. V 66. min. tak prišiel trest, keď Belaník zakrútil loptu priamo od rohovej zastávky, zaskočil gólmana Packa a bolo 0:1. V závere mali viac z hry Pohrončania, no vyrovnať sa im nepodarilo, veď pod sprchy sa tri minút pred koncom musela porúčať až dvojica hráčov. Hoci si všetky tri body odnášajú hostia z Kysuckého Nového Mesta, remíza by po vyrovnanom priebehu hry bola spravodlivejšia.

IVAN MRIŠKA

N. Baňa – Badín 3:4 (2:3)

GÓLY: Kminiak 2, Barák

ROZHODOVAL: Králik, 250 divákov

NOVÁ BAŇA: Foťko, Horniak, Jenes, Volf, Rudzan, Friebert, Toth, Uličný (65. Marek), Barák, Petráš, Kminiak

Začiatok zápasu domácim vyšiel podľa predstáv. V 2. min., po peknej akcii, Barák vystrelil a bolo 1:0. Domáci mali naďalej územnú prevahu, v 15. min. bolo po strele Kminiaka 2:0. Tento moment však domácim nepomohol, hostia prebrali hru, a do polčasu sa im podarilo zvrátiť na 2:3. Druhý polčas lepšie vyšiel hosťom, ktorí po krásnej strele zvýšili na 2:4. Nová Baňa vystupňovala tlak a znížili po góle Kminiaka na 3:4. Po tomto momente sa domáci snažili vyrovnať, ale hostia umnou hrou víťazstvo udržali a zaslúžene zvíťazili.

16.Tisovec 4 0 1 3 2:8 1

Ostatné výsledky: Rakytovce - Bytča 3:4, Lučenec - Kalinovo 1:1, Čadca - Z. Poruba 5:2, Teplička-Tižina - Krásno 0:0, Makov - Brusno 2:0, L. Štiavnica - Tisovec 1:0

IV. LIGA – JUH

4. kolo:

Fiľakovo – Žarnovica 5:1 (2:1)

GÓL: Laurov

ŽARNOVICA: Sámel (41. Herold), Michalov, Gapa, Necpal, Halát, Hlavačka, Lavrov, Hudec, Šopa, Černák (Truska), Orságh (Nasvetr)

Š. Bane – Málinec 14:3 (6:2)

GÓLY: Čamaj 4, Budinský 3, Lupták 3, Drexler, Pavlík, Neuschl, Malatinec

ROZHODOVAL: Šašváry, 150 divákov

Š. BANE: Blaško, Ladický (64. Haboš), Sojka, Košárnik, Pavlík M., Čamaj, Lupták (60. Malatinec), Drexler, Budniský, Pavlík V .(52. Neuschl), Kochoľ

Domáci vybehli nátlakovou hrou, a už v 1. min. sa ujali vedenia, v 4. min. už bolo 2:0. Následne hostia z pokutového kopu znížili. To však domácich nezastavilo, hrali s chuťou ďalej, čoho výsledkom bol aj rekordný výsledok 14:3. Okrem toho domáci ešte niekoľko šancí zahodili.

15.Žarnovica 3 0 0 3 2:9 0

Ostatné výsledky: Hnúšťa - Poltár 1:0, Kováčová - Divín 6:1, Revúca - Podbrezová B 2:1, Vinica - Zvolen 2:2

V. LIGA SKUPINA C

4. kolo:

Repište – Hrochoť 1:0 (1:0)

GÓLY: 3. Ulbrík P.

ROZHODOVAL: Knapko, 200 divákov

REPIŠTE: Gašpír, Kmeť L., Kmeť E., Slaný, Karvaš M., Karvaš P., Kordík, Vincúr, Hurta, Ulbrík P., Ulbrík Ľ. striedali: Kúš, Kmeť M.

Ďalší bojovný zápas, keď domáci už v 3. min. vyhrávali 1:0. Potom disciplinovanou hrou hostí nepustili do vážnejšej šance. Domácich mohli mrzieť zahodené samostatné nájazdy E. Kmeťa a Karvaša. Aj napriek týmto nepremenením šanciam domáci udržali tesný náskok a zaslúžene zvíťazili.

14.Sásová 4 0 2 2 5:7 2

Ostatné výsledky: JUPIE BB - Č. Balog 2:1, Medzibrod - Dudince 2:3, Hriňová - Šalková 1:0, S. Ľupča - Sásová 3:2, Sokol Jakub - Krupina 1:2, Priechod - Pliešovce 0:0