V dôležitom zápase najtesnejšia prehra Pohronia

V 7. kole druhej ligy nestačili Zaťkovci na Dubnicu.

GÓL: 59. Bilovský (11 m).

ROZHODOVAL: Vlčej, ŽK: Páleník, Rybanský, 260 divákov.

DUBNICA: Maťašovský – Mejič, Čiernik (57. Svorada), Ranko, Bašič, Ondráš, Bilovský, Urban, Šmahajčík, Popovič (87. Števček), Liener (73. Zahranychnyy).

ŽIAR /D. ŽDAŇA: Gramblička – Pinka, Blaho, Krivjančin, Kamas, Drobňák (52. Sedliak), Sekereš, Paraj (79. Rybanský), Abrahám, Zvara (60. Bobor), Páleník

V 5. min Kamasovu ďalekonosnú strelu kryl Maťašovský a v 11. min na druhej strane Urban hlavičkoval vedľa. Grambličku nevystrašil v 17. min priamy kop Ondráša. V medzišestnástkovom futbale zaujal v 27. min nevydarený odkop domáceho brankára, ktorý trafil Zvaru a lopta oblúčikom padla na hornú sieť. O dve minúty ideálny center Popoviča zrazil Krivjančin v páde na roh. V 30. min Liener mieril vedľa a Šmahajčík v 33. a v 39. min nedočiahol nádejné centre. V 40. min prešiel Liener cez dvoch obrancov, no Bilovský vystrelil veľmi nepresne. V posledných sekundách prvého polčasu zlý odkop Maťašovského zachytil Abrahám, no Páleník z dobrej pozície vystrelil veľmi nepresne. Druhý polčas začali hostia nepresnou strelou Abraháma v 48. min. V 59. min Lienera podrazil v šestnástke Krivjančin a Bilovský poslal pri jedenástke brankára hostí na opačnú stranu – 1:0. O dve minúty našiel Liener Svoradu, no Gramblička skvele zasiahol a Popovič poslal odrazenú lopzu spoza šestnástky nad bránu. O deväť minút sa aktívny Liener zbavil Krivjančina, no Grambličku neprekonal. Gólman hostí zmaril v 72. min aj nájazd Bilovského. Po chybe, ktorej sa v 76. min dopustil Zahrynychnyy, Sedliak prenikol až pred bránu, ale keď nevystrelil, loptu mu zobral brankár. Sedliak v 82. min hlavičkoval zblízka iba do bočnej siete. Päť minút pred koncom prenikol Urban, Svorada loptu prenechal Šmahajčíkovi, no ten sa zamotal a bolo po šanci. V 89. min sa nepresadil Svorada, ale Dubničania v dôležitom zápase udržali cennú výhru.

Stanislav Neuschl, manažér FK Pohronie: Domáci boli celý zápas lepším mužstvom, ale v útoku boli neškodní. V prvom polčase domáci brankár zle vybehol, napálil loptu do Drobňáka, a tá skončila tesne nad brvnom. O všetkom rozhodla školácka chyba Kamasa a Krivjančina, keď domáci Bilovský premenil pokutový kop v 59. min. V závere sa ešte Sekereš snažil vyrovnať, ale domáci si body podržali.

12.Pohronie 7 1 0 6 4:15 3

Ostatné výsledky: FC ŠTK 1914 Šamorín - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0) FK Slovan Duslo Šaľa - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)MŠK Rimavská Sobota - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0) Partizán Bardejov - FC Spartak Trnava juniori 1:1 (0:0)MFK Zemplín Michalovce - ŠK SFM Senec 2:0 (0:0)