V zápase 10. kola podľahlo Pohronie juniorke Spartaku Trnava 3:1.

ŽIAR NAD HRONOM. V nedeľu o 15:30 hod. privítajú Pohrončania Tatran Prešov.

II. LIGA

10. kolo:

Trnava jun. – Pohronie 3:1 (1:1)

GÓLY: 22. Schranz, 50. Richnák, 78. Peševski – 25. Kamas. ŽK: Zvolenský – Rybanský, Sojka. ČK: 32. Blaho, 62. Sekereš (obaja Pohronie). R: Špaček – 248 divákov.

FC SPARTAK jun.: Strapák – M. Rehák, Banovič, Klabník, Mečiar (69. Tomovič) – Zvolenský, Maruško (52. Peševski) – Ciprys, Richnák, B. Bališ – Schranz (82. Kočiš). Tréner Vladimír Ekhardt.

POHRONIE: Gramblička - Kamas, Sekereš, Sedliak, Urgela Denis, Zvara (75. Matuškovič), Ometák, Bobor (67. Bodor), Blaho, Rybanský (52. Páleník),Sojka, tréner Štefan Zaťko.

Komentár Pohronia:

V slovenskom Ríme odohrali Pohrončania dobrý zápas, určite by bol dopadol s lepším výsledkom, keby hostí nezarezali rozhodcovia. Už v 4. min. ušiel Bobor a napálil do brvna. O pár minút zachránil na čiare Sojka po strele Reháka. V 21. min. zbehol na časovanú prihrávku Schranz za Blaha a bolo 1:0. O 3 minúty hostia vyrovnali na 1:1, keď ušiel Bobor a Kamas vyrovnal. V 32. min. rozhodca Pohroniu vylúčil Blaha za držanie súpera. Ešte v 42. min. nastrelil brvno hlavou Ometák.

V 48. min. po dlhom centri nepokryl Sedliak Richnáka a bolo 2:1. A keď hosťom na pokyn AR2 rozhodca vylúčil Sekereša za udretie súpera, bolo po zápase. Domáci zvýšili ešte na 3:1 Peševským. Po rýchlom brejku mohli hostia znížiť v 88. min., keď Matuškovič preloboval brankára, ale obranca loptu vykopol.

STANISLAV NEUSCHL

Komentár Trnavy jun.:

Súboj nováčikov začali lepšie hostia, keď už v 5. min nastrelil Bobor po úniku brvno. Potom mali tri dobré šance Trnavčania, no strelu Richnáka odvrátila obrana na roh, gólovú loptu Reháka vykopol z bránkovej čiary Sojka a bombu Mečiara kryl Gramblička. V 22. min si nabehol na loptu z hĺbky poľa Schranz a prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre. O tri minúty bolo vyrovnané, keď po pravej strane ušiel Bobor a v skrumáži v päťke domácich bol najpohotovejší Kamas. Po polhodine hry kryl gólman hostí hlavičku Zvolenského zblízka. V 32. min po faule na Schranza videl Blaho prísnu červenú kartu. V závere polčasu sa ešte vyznamenal Strapák, ktorý vytlačil hlavičku Ometáka na žrď. V 50. min center Zvolenského na zadnú žrď usmernil pohotovo do brány Richnák. V 62. min dohral Sekereš, ktorý udrel Klabníka a rozhodca ho na pokyn asistenta vylúčil. Domáci dvojnásobnú presilovku využili iba raz, keď v 78. min Tomovič vysunul Richnáka a jeho spätnú prihrávku poslal bombou pod brvno Peševski.

STANISLAV CIBULKA

Hlasy po zápase:

Vladimír Ekhardt (tréner Trnavy): „Zápas nám nevyšiel od samého začiatku. Chlapci si zrejme mysleli, že Žiar zdoláme ľahko. Súper mal hneď v úvode dve – tri príležitosti, nás podržal brankár. Špatný výkon pokračoval celý zápas. Dnes môžeme byť spokojní len s troma bodmi. Výkon niektorých hráčov bol nezodpovedajúci tejto súťaži. Budeme si musieť o tom pohovoriť. Aj v zápasoch, ktoré sme prehrali, sme hrali lepšie.”

Stanislav Neuschl (manažér Pohronia): „Dnes pre trest nemohli nastúpiť Paraj, Pinka, Krivjančin a pre zranenie Abrahám, no aj tak sme zanechali v Trnave dobrý dojem. Začíname mať formu, neustále sme domácich napádali a nastrelili sme dve brvná, s čím určite nepočítali. Keď budeme pokračovať v podstivom behavom futbale, môžeme potrápiť aj Prešov.

Ostatné výsledky: Bardejov – Šaľa 1:0 (1:0), Michalovce – Šamorín 3:0 (1:0), Podbrezová – Rimavská Sobota 2:0 (2:0), Prešov – Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0), Senec – Dubnica 0:0.