Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Ligový futbal: Rezerva Pohronia sa konečne dočkala

Výsledky 10. kola MAJSTROVSTIEV REGIÓNU STRED, IV. LIGY JUH A V. LIGY SKUPINA C.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

Výsledky 10. kola MAJSTROVSTIEV REGIÓNU STRED.

Čadca - N. Baňa 0:0

N.BAŃA: Foťko - Rudzan, Jenes, Volf, Horniak, Barák, Polák, Tóth, Budniský, Kminiak, Marek

Domáci mali po celý zápas územnú prevahu, no len po šestnástku. Hosťujúce mužstvo hralo dobre, domácim nedali veľa možností na skórovanie. Pri jedinej šanci domácich, pri nájazde na bránu hostí, hráč bránu prekopol. Naopak hostia mali dve dobré šance. Na domácu bránu išiel Marek, ale strelu mu zblokoval obranca, a v 82. min. zoči-voči brankárovi domácich Kminiak vypálil z piatich metrov, no brankár strelu kryl.

DUŠAN SZABO

Teplička/D. Tižina - Pohronie B 0:1 (0:0)

GÓL: 70. Dobrota

ROZHODOVAL: Moják, 150 divákov

POHRONIE B: Packo – Macejko, Bublák, Pastva (63. Repiský), Dobrota (71. Peprík), Hanus, Rybanský, Hájovský, Šimon, Drobňák (46. Blaškovič), Bodor

Dlhých desať kôl museli čakať hráči FK Pohronie B na plný bodový zisk, keď po mimoriadne dobrom vstupe do jesennej časti súťaže, keď v prvých dvoch zápasoch získali 6 bodov, sa im až do tejto soboty lepila smola na kopačky. V nasledujúcich deviatich zápasoch uhrali tri remízy a šesťkrát odišli z ihriska naprázdno. Stretnutie v Tepličke nad Váhom začali lepšie hosťujúci futbalisti, keď už v 9. minúte Šimonova strela tesne minula pravú žrď. O dve minúty neskôr pohrozili aj domáci, no nebezpečnú strelu z priameho kopu Packo zneškodnil. V 16. minúte mohol poslať hostí do vedenia Hanus, ale jeho vyložená šanca skončila v rukách domáceho brankára. V týchto fázach hry prevzali iniciatívu hráči Pohronia a táto vyvrcholila v 31. minúte závarom pred bránou Tepličky a nasledovným gólom, ktorý však hlavný rozhodca pre údajný faul na brankára neuznal.

Do druhého polčasu nastupovali hostia s odhodlaním doviesť stretnutie do úspešného konca, čo sa im aj podarilo. V 70.min. kopal priamy kop Pastva, jeho strelu brankár len vyrazil pred seba, k odrazenej lopte sa dostal Dobrota, ktorý ju dobre mierenou strelou poslal nekompromisne k ľavej žrdi a bolo 1:0. O šesť minút neskôr mohol Rybanský ešte zvýšiť vedenie, no jeho strela tesne minula bránu.

V záverečných fázach hry sa hráči Tepličky snažili o vyrovnanie, no futbalisti Pohronia svojim zodpovedným prístupom už domácich k žiadnej vážnejšej akcii nepustili. Po dlhšom čase sa im teda podarilo zvíťaziť a doniesť si zvonku ďalšie tri tak prepotrebné body do ligovej tabuľky

16.Tisovec 12 2 1 9 12:21 7

Ostatné výsledky: Rakytovce – Lučenec 5:1, Makov – Bytča 1:0, L. Štiavnica – K. N. Mesto 1:0, Tisovec – Badín 2:3, Brusno – Kalinovo 0:0, Krásno n. Kysucou – Z. Poruba 0:3

IV. LIGA – JUH

10. kolo

Š. Bane – Žarnovica 4:0 (2:0)

GÓLY: 15. Sojka, 37., 64. Michalek, 87. Haboš

ROZHODOVAL: Budač ml., 150 divákov

Š. BANE: Blaško – Sojka (84. Malatinec), Košárnik, Pavlík M., Čamaj, Lupták (62. Pastier), Drexler, Michalek, Pavlík V. (81. Haboš), Krčmárik, Ondrík

Bol to zápas slabšej úrovne. Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia si vypracovali jednu šancu, ktorú však nepremenili. Domáci si vypracovali tri šance, a z toho premenili dve. V druhom polčase sa hralo za miernej prevahy domáceho mužstva. V 64. min. po faule domáci zvýšili na 3:0 a tesne pred koncom upravil striedajúci Haboš na konečných 4:0.

14.Veľký Krtíš 10 1 3 6 8:17 6

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Kováčová 2:0, Revúca – Detva 2:1, V. Krtíš – Hnúšťa 0:1, Vinica – Poltár 0:0, Málinec – Divín 5:1, Zvolen – voľný žreb, Podbrezová – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

10. kolo

Repište – Medzibrod 2:0 (1:0)

GÓLY: Ulbrík L., Ulbrík P.

ROZHODOVAL: Havran, 120 divákov

REPIŠTE: Gašpír, Kmeť L., Kmeť E., Slaný, Karvaš M., Kordík, Hurta, Ulbrík L., Ulbrík P., Karvaš P., Kúš, striedal: Kmeť M.

Vyrovnaný zápas, v ktorom sa útoky prelievali z jednej strany na druhú. Viac šťastia pri zakončení akcií mali domáci. Okrem toho Repište ešte zahodilo pár šancí a nastrelili brvno, no domácich fanúšikov aj tak môže tešiť víťazstvo 2:0.

14.Dudince 10 1 1 8 7:30 4

Ostatné výsledky: Pliešovce – Dudince 4:0, Podlavice – S. Ľupča 2:2, Jakub – Hriňová 2:1, Priechod – Č. Balog 0:1, Hrochoť – Šalková 2:1, Krupina – Sásová 0:0

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 948

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.