Okresný futbal: Susedské derby korisťou Voznice

Výsledky 10. kola I. a II. triedy Sever, Juh.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

10. kolo:

Janova Lehota - Hod.-Hámre 1:6 (0:2)

Hostia mali územnú prevahu po celý zápas. Už v 2. min. sa ujali vedenia strelou z 30-tich metrov. V 20. min. opäť strelou z väčšej vzdialenosti zvýšili na 0:2. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou o zvrátenie výsledku, no hosťujúce mužstvo bolo nad ich sily a postupne strieľalo góly až na konečných 1:6. Aj keď domáci vysoko prehrali, z jednoznačného zápasu rozhodca Forgáč svojími rozhodnutiami stretnutie znervóznil. Nervozita sa preniesla na hráčov obidvoch mužstiev, ktorí boli na seba agresívni a okopávali sa.

JOZEF ŠIPKOVSKÝ

Horná Ves – Lutila 6:2 (2:1)

GÓLY: 10.,79. Karakačanov , 31. Marianik, 57.Širáň V., 59.,73. Neuschl B.– 5. Spodniak, 70. Majer

ROZHODOVAL: Kutlák, 120 divákov

H. VES: Mikula – Mecele (46. Tichý), Marianik, Neuschl T., Považan, Kubík (76. Kasza), Neuschl B., Širáň V., Urgela (79. Hric), Karakačanov, Širáň A.

LUTILA: Chromík - Hric, Goral, Kanina P. (46. Poliak), Poliak P., Kanina R., Spodniak, Hríň (75. Mokroš V.), Končok, Mokroš M., Majer

Domáci začali vlažne, čo sa im aj vypomstilo, keď sa už v 5. min. hostia ujali vedenia po góle Spodniaka. Tento moment ich však zobudil, a už v 10. min. po krížnej strele Adama Širáňa dorazil loptu do siete Karakačanov. Po polhodine hry mali domáci možnosť ujať sa vedenia po nariadenom pokutovom kope, no penaltu nepremenili. Vynahradili si to však už o dve minúty, keď Marianik strelil druhý gól domácich. Do druhého polčasu už domáci nastúpili v starej forme, a po krásnych akciách, ktoré sa museli páčiť aj náročným divákom zvyšovali skóre zápasu až na konečných 6:2.

PETER ŠIRÁŇ

Veľká Lehota – Lovča 2:2 (0:0)

GÓLY: 47. Víglaský A., 54. Baranec– 62. Páleník J., 68. Rapčan

ROZHODOVAL: Berta, 100 divákov

V. LEHOTA: Boroš - Kocian P., Víglaský T., Polc, Adamík, Baranec, Víglaský A., Víglaský M., Hudec M., Jenis (46. Víglaský A.), Kocian M.

LOVČA: Weber- Greguš, Páleník F., Beňo, Šebeň (81. Kováč), Budniský, Rapčan, Páleník M., Kukučka, Neuschl (63. Páleník), Ondrík

Diváci videli pekný bojovný zápas, v ktorom domáci viedli 2:0. Hosťom sa však podarilo vyrovnať. Domáci sa mohutným záverom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mali aj tri – štyri dobré príležitosti, ktoré však zahodili, a tak zápas skončil deľbou bodov.

FRANTIŠEK ČÍK

Slaská – Hliník nad Hronom 5:1 (2:1)

GÓLY: Silný 3, Gašparík, Gordulič – Ďuriš

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Bahno, Masarovič, Mališ J., Vanko, Čiliak, Gašparík, Debnár, Gordulič, Silný (striedali: Mališ, Vittek, Goth)

HLINÍK: Oswald – Turský, Ďuriš M., Galbavý, Demko, Ďuriš P., Vlačuha, Mališ, Bozó, Minyu, Bosák (striedali: Hučka, Kaprálik, Meliš)

Domáci sa do súpera pustili naplno a v prvom polčase si vypracovali šance na 3 zápasy. Zahodili však aj nemožné a z množstva tutoviek strelili len dva góly v podaní Silného. Hostia boli efektívnejší, keď sa im podarilo v podstate z ničoho streliť jeden gól. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Hostia pôsobili odovzdane a do konca zápasu inkasovali ešte trikrát.

PETER HRIC

Voznica – Rudno 3:1 (1:0)

GÓLY: 17. Blaho K., 47. Sitár, 66. Blaho P. – 70. Luky

ROZHODOVAL: Kacz M., 120 divákov

VOZNICA: Pukan - Beňovský, Vančo, Brodziansky, Sitár, Valach, Mocpajchel, Blaho K., Blaho P., Arvaj, Blaho M.

RUDNO: Goral - Marko, Adamec, Kršiak, Fajčík, Vozár, Kocian, Búry, Luky, Polc

Derby zápas prebiehal v slušnom duchu. V prvom polčase sa ujali vedenia domáci, keď v 17. min. z priameho kopu ponad múr trafil k žrdi Kamil Blaho. Hneď na začiatku druhého polčasu zvýšil na 2:0 Sitár. Gól na 3:0 po centri Arvaja strelil navrátilec do zostavy Peter Blaho. Hostia v 70. min. po ojedinelej akcii znížili na 3:1, keď sa presadil Luky. Domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu a zaslúžene zvíťazili v susedskom derby.

JÁN ANTOŠÍK

Tek. Breznica – Župkov 2:0 (1:0)

GÓLY: Mikuška, Petráš

ROZHODOVAL: Meliš, 100 divákov

Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý bol nariadený po faule brankára hostí na domáceho hráča. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no domácich podržal brankár, ktorý za seba nepustil žiadnu loptu. Domáci poistili víťazstvo druhým gólom a zaslúžene zvíťazili.

JOZEF GAŽI

Brehy – Kremnica 3:1 (2:1)

GÓLY: 5. Gorbov, 39. Polc M., 62. Binda, - 31. Janúch

ROZHODOVAL: Košárnik, 136 divákov

BREHY: Kosec – Hollý (46. Vozár P.), Polc M., Gorbov, Vozár Š., Polc M., Predajniansky, Havran (88. Úškrt), Búry (71. Šálka), Tencer, Binda (76. Kačinec)

KREMNICA: Holos - Urgela S., Hric, Ziman (77. Chladný), Lupták, Haluška (50. Kapšo), Urgela M., Polačko, Janúch, Lachký (62. Palík)

Domácim vyšiel začiatok zápasu, keď už v 5. min. Tencer našiel Gorbova a jeho strela skončila v sieti. V 31. min. hostia vyrovnali, keď prvú strelu brankár Kosec vyrazil, no dobiehajúci Janúch vyrovnal na 1:1. Brehy sa do konca prvého polčasu ujali vedenia, keď v 39. min. Binda našiel Polca, a ten hlavou preloboval hosťujúceho brankára. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no bez vyložených šancí. V 62. min. Vozár priťukol Bindovi, ktorý rozhodol o zaslúženom víťazstve Brehov 3:1.

ROZHODOVAL: Ivan, 70 divákov

LAD.VIESKA: Číž – Krátky, J.Netolický, P.Urblík, Víglaský, Mojžiška, Luk.Husár, Golha, Mišuta, Lietava (82. Luttmerding), Rozenberg (55. Šimko)

ŠÁŠ.PODHRADIE: Líškay – L. Husár, Čierny, R. Netolický, Sedliak, Pavlove, Šajben (46. D. Bílek), Gocník, Danko, Mekíš (81. Letava), Záhorec (46. Kazár)

V slušne hranom stretnutí domáci potvrdili úlohu favorita, v ktorom o výsledku rozhodli už v prvom polčase, keď skóre otvoril už v 11. min. peknou strelou J. Netolický a konečný výsledok zápasu po centri Mojžišku v 33.min. stanovil Golha. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale mnohé gólové príležitosti na oboch stranách zostali nevyužité.

JOZEF MACEJKO

Kremnické Bane - Trnavá Hora 1:0 (1:0)

GÓL: 5. Privalinec

ROZHODOVAL: Pinka, 70 divákov

KREM. BANE: Hlaváč - V. Wagner (80. Medveď), Ivan, Weiss, Lupták, Knapp, Privalinec, R. Wagner, Priwitzer (76. Hrmo), Majda, Mazúr

TR. HORA: Čarný - Ianosteac, Klačanský, Líner, R. Ivan, Švihorík, Tončo (9. Struhár), Ceplák, D. Bílek, M. Bílek, M. Ivan

V prvom polčase mali navrch domáci, už v 5. minúte sa im podarilo skórovať zásluhou Privalinca. V druhej časti hry hostia nepremenili množstvo šancí, čo sa im stalo osudné. Domáci so šťastím vydreli tri body.

RUDOLF OSWALD

Krahule – Nevoľné 2:1 (1:1)

GÓLY: 3. Tokár, 64. M. Hirschner – 31. P. Baláž (11 m)

ROZHODOVAL: Priebera, 50 divákov

KRAHULE: Kollár – Králik, Rusín (45. Urgela), V. Roško, M. Hirschner (89. P. Ivan), Grossmann, Wollner, B. Kapusta (63. F. Hirschner), Tokár, Fillo

NEVOĽNÉ: M. Bitala – Krajčík, Kapusta, Ďurian (78. Kroner), Bulín, F. Baláž, Heriban, Lichner (60. Mazúr), M. Koniar, P. Koniar, P. Baláž

Domácim vyšiel začiatok zápasu, už v 3 min. viedli 1:0 gólom Tokára. V priebehu zápasu si šance vytvorili i hostia. V 31. min. domáci hráč vyrazil loptu rukou z bránky, za čo nasledoval pokutový kop, ktorý Nevoľné premenilo. V druhom polčase oslabení domáci si vypracovali viac šancí, túto aktivitu pretavili Krahulčania na strelenie víťazného gólu.

PETER IVAN

Ihráč - Hron. Dúbrava 3:0 (2:0)

GÓLY: 40., 90. M. Ivan, 42. D. Kolár (11m)

ROZHODOVAL: Levčík, 50 divákov

IHRÁČ: M. Kollár - Tesák, Ceplák, R. Kollár (72. Feben), Sklenka, Henžel, M. Gajdoš, Matúška, Ľ. Gajdoš (46. Kubík), M. Ivan, D. Kollár (65. R. Ivan)

HR. DÚBRAVA: Tužinský - Lehotský, Beracko (85. Slašťan), Cibuľa (70. Hric), Ihring, Dubravský, Marko, Murgaš (65. Baláž), Gömöry, Gregáň, Bezdeda

Od začiatku v opatrnom stretnutí góly padali až na konci polčasu. Najprv si otvoril účet M. Ivan, o dve minúty neskôr z pokutového kopu rozvlnil sieť D. Kolár. V druhom polčase bol Olympic lepším tímom, víťazstvo zavŕšil v nadstavenom čase opäť M. Kolár.

JÁN KUBÍK

Kopernica – Jastrabá 3:20 (0:7)

GÓLY: Kováč, Weiss 2 - Janúch 6, Henžel 3, Barboriak 2, P. Mališ 2, Mojžiška 2, Hrmo, Hric, Bajnok, A. Mališ

ROZHODOVAL: Valo, 20 divákov

KOPERNICA: Slašťan - Melcer, Weiss, Mánik, Kováč, Zoban, Hodrušský

JASTRABÁ: Srnka - T. Mališ (46. Rfaelis), Barboriak, Pálenčár, A. Mališ (30. P. Mališ), Hric, Hrmo, Bajnok, Mojžiška, Henžel, Janúch

Klobúk dole pred domácim tímom, ktorý odohral celý zápas zo siedmimi hráčmi v poli.

TOMÁŠ MALIŠ

Pitelová - St. Kremnička 1:0 (0:0)

GÓLY: 76. Sklenka

ROZHODOVAL: Kučera, 30 divákov

PITELOVÁ: Forgáč - Egyed, Štefanka, Nárožný. P Barát, Spišiak, F. Ponický, Henžel (75. Török), Sklenka, Paučo, Mališ

ST. KREMNIČKA: Ďurča - Bugár, Paller, Abrahám, T. Gulička, S. Gulička, Milčík, Pobežka, Franz, Mezei, Palenčár

Domáci začali od úvodu s nátlakovou hrou, ktorá im vydržala počas celých deväťdesiat minút. Domáci tím nevyužil niekoľko „tutových“ šancí, nakoniec v 76. minúte korunoval víťazstvo Pitelovej Sklenka.

ROZHODOVAL: Jánošík, 50 divákov

BAN. ŠTIAVNICA: Kraják – Čík, Ferenčík, Gazda, Beňadik, Šoučík, Čiliak, šíma, Javorský, Žikla, Potančok

O. GRÚŇ: Hučín – Števkov, Štefanča, Vinca, Haring, Magula, Macek, Šuriansky, Baláž, Uram, Michaľov

Domáci, i keď v pozmenenej zostave boli lepším tímom. Po niekoľkých pekných akciách domáci strelili 4 góly. Strelecky sa presadil Čiliak. Hostia do druhého polčasu nenastúpili pre zdravotné problémy, resp. pre zranenia.

ĽUBOMÍR BARÁK

Horné Hámre – Prestavlky 4:0 (2:0)

GÓLY: Ježko 2, Prutkaj, Herko

Malá Lehota - D. Trnávka 3:6 (2:3)

GÓLY: Červenák 2, P. Pacalaj – M. Kopčan 2, Struhár, R. Kysel, P. Kopčan, M. Kysel

ROZHODOVAL: Fáber, 100 divákov

M. LEHOTA: Baranec – Debnár, Paulík, Hrubý (46. M. Pacalaj), Červenák (80. M. Holička), Du. Tisovský (88. Zimerman), Šmikniar, Da. Tisovský, A. Tisovský, Ma. Holička, P. Pacalaj

D. TRNÁVKA: Kotrlec – Páchnik, Majerský, P. Kopčan, Dovec, Slušný, R. Kysel, Baran, Struhár, M. Kopčan, M. Kysel, striedania: Kúšík, Boška, Böhm

Domáci napriek oslabenej základnej zostave boli hosťom vyrovnaným súperom aspoň prvých 45 minút. V druhom polčase sa prejavila väčšia skúsenosť hostí a zaslúžene zvíťazili. Za výkon v stretnutí si pochvalu zaslúži hlavný rozhodca Fáber.

VLADIMÍR DEBNÁR

Banská Belá – Bzenica 1:2 (0:0)

GÓLY: Durbák – Rýbár (11 m), Demko

ROZHODOVAL: Michňa, 50 divákov

BAN. BELÁ: Kozárik – Lupták, Dulaj, Látka, Puškár, B. Buzalka (86. Lalík), Prokai, Durbák, T. Buzalka, Lacko, Šelyem

BZENICA: Pažout, Kliman, Šimko, Mazúr (64. Zliechovec), M. Meliš, Demko, Kačák (64. J. Meliš), Dekýš, Rybár, Považan, Krištof (90. Kicko)

Zápas slabej úrovne. Vedenia sa po prestávke ujali domáci po hrubej chybe hosťujúcej obrany. Bzenica otočila výsledok vo svoj prospech v záverečných 15.tich minútach. Podľa vyjadrenia domácej šatne, za tento konečný stav, môže predovšetkým hlavný arbiter zápasu.

MARIÁN JASENÁK, JÁN ČÍK

Prochot – Prenčov 1:2 (1:0)

GÓLY: Michalka – Brnák, M. Raučina

ROZHODOVAL: Katina, 50 divákov

PROCHOT: M. Rečlo – Liner, Ličko, A. Rečlo, Ziman, T. Rosenberg, P. Rosenberg, P. Rosenberg, Bugár, M. Rozenberg, Beňa, Michalka

PRENČOV: Bosák, Z. Weber, J. Weber, Dolinský, Výboch, Blahút, Raučina, Brnák, S. Krajčovic, Beňovic, J. Krajčovic (88. Vankovič)

Domáci stratili všetky body, napriek tomu, že boli aktívnejší ako ich súper z Prenčova.

TOMÁŠ ROSENBERG

Vyhne - Sklené Teplice 6:0 (3:0)

GÓLY: Bugár 2, Osika 2, Zuberník, R. Benča

ROZHODOVAL: Truban, 50 divákov

VYHNE: Bosák – Hrnčiar, Pavla (46. Hudec), Stančík, Hlinka, Benča, Osika, Tomčáni, Zuberník, Bugár (85. Stehlík), Barborík (52. Horniak)

SKL. TEPLICE: Slaný – P. Minka, Šimič, Debnárik, Demko, Jáni (46. L. Minka), Kubina, Horný, Orgoni (46. Orblík), Kmeť, Ruisl

Jednoznačná záležitosť domácich, minimálne zahodili toľko príležitostí, koľko strelili gólov.