Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Kupec si zahrá v osemfinále majstrovstiev sveta

Obrovský úspech sa na MS v Spojených arabských emirátoch podaril reprezentačnému výberu do sedemnásť rokov, ktorého súčasťou je aj Žiarčan Šimon Kupec.

Zľava Šimon Kupec v zápase proti Hondurasu.Zľava Šimon Kupec v zápase proti Hondurasu. (Zdroj: FIFA)

ŽIAR NAD HRONOM. O postupe Slovenska z tretieho miesta rozhodla nečakaná výhra Uzbekistanu nad Chorvátskom.

Osemfinálové stretnutie, v ktorom sa Slováci stretnú s rovesníkmi z Uruguaja sa odohrá v utorok 29. októbra o 14.00 hod. „Sme radi, že sa nám to podarilo. Keď sme sa to dozvedeli, vybehli sme na hotelovú chodbu a tešili sme sa,“ na oslavy z postupu spomína ľaví obranca Šimon Kupec.

Kupec odohral na majstrovstvách zatiaľ všetky minúty, a tak sa čaká, že mu tréner Pecko dá dôveru opäť. „Uruguaj sme v prípravnom zápase pred šampionátom zdolali 2:1, ale teraz to bude úplne iný zápas, pretože ide o veľa,“ dodal.

Svoju silu ukázali Uruguajci v skupine B, v ktorej skončili na prvom mieste. Cesta Slovákov za postupom bola oveľa kľukatejšia, keď v áčku obsadili tretie miesto a postup stále nemali istý.

Po stretnutí s Brazíliou to so Slovákmi nevyzeralo najlepšie, no proti Hondurasu to už bolo o inom. Slováci viedli až do záveru, v posledných minútach však nešťastne inkasovali vyrovnávajúci gól na 2:2, a tak proti domácemu výberu SAE potrebovali bodovať naplno.

Do siete domácich sa dvakrát trafil Vestenický a zabezpečil Slovensku tretie miesto v skupine, ktoré im pre dostatočný počet bodov nakoniec stačilo. „V nedeľu sme odišli z Abú Dabí a začali sme sa pripravovať na Uruguaj. Sme radi, že nám fandí celé Slovensko, a tak sa v dôležitom zápase pokúsime nesklamať,“ uzavrel reprezentant Slovenska Šimon Kupec.

Doterajšie výsledky Slovenska U17 na MS 2013:

Slovensko - Brazília 1:6

Slovensko – Honduras 2:2

Slovensko – SAE 2:0

AKTUALIZUJEME (LIVE)

Uruguaj U17 - Slovensko U 17 1:0

5. min. - GÓL Otormin 1:0. Urugaj sa ujíma vedenia po chyba brankára Junasa.

20. min. - Hrá sa prevažne medzi šestnástkami, iniciatíva skórovať je na strane Slovenska.

23. min. - Šanca Slaninku, ktorý prešiel do šestnástky. Pálil však vysoko nad.

23. min. - Ďalšia hrubá chyba brankára Junasa. Na čiare však zastavil loptu jeden zo slovenských obrancov.

26. min. - Šanca najlepšieho strelca Slovenska Vestenického. Jeho prudká strela však išla tesne nad, a tak skóre zostáva 1:0.

32. min – Príležitosť Mendeza, prvý skvelý zákrok Junasa

33. min. POZOR - Ďalšia chyba Junasa, Urugaj kope penaltu.

34. min. GÓL Mendez 2:0. Najväčšia hviezda favorita nezaváhala.

42. min. GÓL Acosta 3:0. Katastrofálny polčas v podaní Slovenska.

45. min. Prečíslenie Slovákov, no gólu sa opäť nedočkali.

Hlavný rozhodca ukončil prvý polčas, skóre 3:0 hovorí jasne v prospech Uruguaja.

48. min. Ďalšia šanca Slovenska sa gólom neskončila.

58. min. GÓL Otormin 4:0. Blamáž Slovenska pokračuje.

63. min. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL Vestenický 4:1. Najlepší strelec Slovenska sa konečne presadil.

64. min. Hra Slovákov ožíva, tlačíme sa pred súperovu bránu viac.

82. min. Krásna strela Káčera, no končí iba na brvne.

85. min. GÓÓÓÓL Siplak 4:2. Už po dvoch minútach na trávniku koriguje stav zápasu.

90. min. Veľký tlak Slovenska, no bez efektu.

Koniec. Je dobojované, do štvrťfinále postupuje Uruguaj.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?