Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

ZIMNÁ LIGA: Súboj tradičných rivalov vyhrali Wartburgovci

Semifinálové dvojice sú známe, Wartburgovci narazia na Elroz a Driapači sa stretnú s Perlou.

Galaktikos – Wartburgovci. Otvárajúci gól kvalitného zápasu strelil Žiak.Galaktikos – Wartburgovci. Otvárajúci gól kvalitného zápasu strelil Žiak. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

ZIMNÁ LIGA

Dohrávky:

Janova lehota – Jastrabá 5:6 (2:2)

GÓLY: D. Karásek ml. 3, Weber 1, Chomič – Širáň 3, M. Janúch 2, Barboriak

ROZHODOVAL: Ivan

J. LEHOTA: Weber – D. Karásek ml., Kortiš, Š. Karásek, M. Karásek, Šipkovský, Chomič, Tóth, Koneracký

JASTRABÁ: Mriška – M. Janúch, J. Janúch, Rafaelis, Širáň, Barboriak, T. Mališ, A. Mališ, M. Hric, L. Hric

V dôležitom zápase o postup do štvrťfinále sa stretli vyrovnaní súperi. Po polčase dokázala Jastrabá súperovi odskočiť na rozdiel dvoch gólov – 3:5 a k postupu bola blízko. V mohutnom závere sa po zásahoch D. Karáska a brankára Webera však podarilo Janovej Lehote zrovnať, no na víťazstvo potrebovala streliť ešte jeden gól. V samotnom finiši hrali Lehoťania vabank, čo využil Hric a strhol výhru na stranu Jastrabej – 5:6, ktorej sa tak hneď pri svojej premiére podarilo postúpiť do štvrťfinále.

Loptoši – Sršne 4:6 (1:2)

GÓLY: Ja. Páleník, Žňava 2, Šebeň 3 – Snopko, M. Vrtík 2, Janek

LOPTOŠI: Baran - P. Kováč, P. Vrtík, M. Vrtík, Kapusta, L. Janek, J. Janek, Lacko, Pilnik, Snopko,

SRŠNE: Struhár – Lešťák, Šebeň, Žňava, Ja. Páleník, Jo. Páleník, Kováč

Zápas priemernej úrovne. Sršne si počas celého zápasu udržiavali mierne vedenie, Loptoši iba doťahovali. Víťazstvom proti Loptošom Sršne spečatili postup z tretieho miesta.

ROZHODOVALI: Ivan, Priebera

GALAKTIKOS: J. Rapčan – M. Rapčan, V. Rapčan, Macejko st., Macejko ml., Šály, Necpal, Dobrota, Barák

WARTBURGOVCI: Číž – Rozemberg, Žiak, Holos, Debnár, Kukučka, Golha, M. Páleník, Beňo

V tradičnom súboji večných rivalov sa po akciách Žiaka ujali Wartburgovci vedenia 2:0. Tento moment víťaza všetkých ročníkoch nerozhádzal, naďalej držal so súperom krok, no Wartburgovci si do prestávky dvojgólové vedenie ustrážili. Po výbornom prvom polčase sa diváci mali na čo pozerať aj v tom druhom, Wartburgovci dvojgólové vedenie udržali a po prehrách z posledných dvoj ročníkoch sa konečne dočkali víťazstva nad Galaktikosom.

Perla – FC Sa mi nechce 5:0 KONTUMAČNE

Hráči FC Sa mi nechce sa na zápas nedostavili.

Elroz – Sršne 8:6 (4:4)

GÓLY: Za Elroz T. Hudec 4, Netolický 2, Bodor 2

ELROZ: Pažout – T. Hudec, R. Hudec, Bodor, Koka, J. Netolický

Elroz doslova prehajdákal úvod a Sršne viedli už 4:0. Tento moment druhý celok skupiny A nabudil a po pekných góloch dokázal ešte do polčasu zrovnať na 4:4. Po zmene strán pokračoval skvelý futsal napriek tomu, že na lavičke mali oba tábory iba jedného náhradníka. Šťastena sa nakoniec priklonila na stranu Elrozu, ktorý si po víťazstve 8:6 vybojoval postup do semifinále.

Driapači – Jastrabá 9:3 (2:0)

GÓLY: Lupták 3, Cibula 3, Drexler, Budinský, vlastný - Barboriak, T. Mališ, M. Janúch

DRIAPAČI: Jurica (35. Lupták) – Drexler, Budinský, Ondrík, Cibula, Beňadik, Košarník

V prvom polčase sa hral bojovný futsal. Jastrabá pozorne bránila, čím favoritovi skomplikovala cestu za postupom. Po zmene strán sa Driapačom podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov, Jastrabá otvorila, čo bola voda na mlyn rýchlonohých Driapačov, ktorí tak pohodlne dokráčali k víťazstvu. Pochváliť však treba aj futsalistov Jastrabej, ktorí sa za svoj výkon proti horúcemu ašpirantovi na víťazstvo v Zimnej lige určite hanbiť nemusia.

Zostava kola: Jurica (Driapačii) - Žiak (Wartburgovci), Cibula (Driapači), T. Hudec (Elroz), Dobrota (Galaktikos)