Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Nikola Bahnová je majsterkou kraja v športovej chôdzi

Skvelý úspech sa podaril 15-ročnej bežkyni Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom v športovej chôdzi, ktorá sa s časom 19:20,53 stala majsterkou kraja.

(Zdroj: ARCHÍV AK ŽIAR NAD HRONOM)

ŽIAR NAD HRONOM. Po dlhých, skoro 18-tich rokoch, sa v Atletickom klube MŠK Žiar nad Hronom začala opäť trénovať športová chôdza.

Športovej chôdzi sa venuje od apríla

Posledný žiarsky úspech sa v športovej chôdzi podaril Vladimírovi Skladanovi, ktorý obsadzoval aj v silnej krajskej konkurencii na Slovensku cenné piate miesto.

V apríli sa tejto disciplíne však začala venovať aj talentovaná Nikola Bahnová, ktorá už v minulom roku vystrčila chodecké rožky na majstrovstvách stredoslovenského kraja, kde v kategórii žiačok obsadila tretie miesto. Na prvých chodeckých pretekoch zo seriálu chodeckej ligy skončila v kategórii dorasteniek na 3 km prvá.

Na medzinárodných halových majstrovstvách v Bratislave, ktorých súčasťou boli aj halové majstrovstvá Stredoslovenského kraja (SaAZ), skončila strieborná a v rámci SsAZ prvá s titulom majsterky kraja.

„Pred štartom som bola v strese, bála som sa a srdce mi búšilo, čakala som už len na ten moment, kým vystrelí pištoľ. Keď nás odštartovali, pocítila som menšiu úľavu a už som sa len sústredila na cieľ. Bol to ťažký pretek, ale bola som so sebou spokojná iba tak na 50 percent, pretože môj dosiahnutý čas nebol uspokojivý. Napriek tomu, bola som veľmi milo prekvapená z prvého miesta v kraji,“ opísala svoje dojmy z preteku Nikola Bahnová.

Jej chodecké napredovanie zaznamenal už minulý rok aj reprezentačný tréner Juraj Benčík, s ktorým v súčasnej dobe nadviazal klub MŠK spoluprácu ohľadne zlepšenia techniky chôdze.

Bahnová: Dúfam, že sa dostanem na vrchol

Začiatkom marca sa Bahnová predstaví na majstrovstvách Slovenska v chôdzi, a tak v klube veria, že aj na tomto vrcholnom podujatí ukáže, že má ambície dostať sa do slovenskej dorasteneckej reprezentácie.

„Prvé miesto z majstrovstiev kraja ma motivuje k tomu, aby som usilovnejšie trénovala a snažila sa, čo najviac. Keďže ma teraz už z polovice trénuje reprezentačný tréner, chodím na tréningy aj do Banskej Bystrice. Je to omnoho lepšie, ako predtým, a tak dúfam, že sa dostanem úplne, až niekam na vrchol,“ uzavrela ambiciózna bežkyňa Nikola Bahnová.

Okrem Bahnovej sú v žiarskom Atletickom klube aj dve najmenšie chodecké nádeje, Nina Krajčíková - štvrté miesto v chodeckej lige a Barbora Brnáková – šieste miesto. Nakoľko sú to veľmi mladé pretekárky s rokom narodenia 2004, ide o skutočné talenty, ktoré v chodeckej lige nechali za sebou staršie dievčatá z Banskej Bystrice s oveľa väčšími chodeckými skúsenosťami.

Výsledky majstrovstiev Stredoslovenského kraja:

1. Pavlíková Kristína (AK pri ZŠ s Borský Svätý Jur) - 19:11,06, 2. Bahnová Nikola (Mestský šport Žiar nad Hronom) - 19:20,53 – MAJSTERKA SsAZ, 3. Bielikova Anette (Slávia športové gymná Trenčín NP.

1. Tínedžera (15) obvineného zo zabitia vzal dnes sudca do väzby 1 066
  2. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 371
  3. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 283
  4. Otázka trénera „A“ mužstva ostáva otvorená 124
  5. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 101
  6. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 74
  7. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 65
  8. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 57
  9. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 45
  10. Pivnice pod najhonosnejšími domami na námestí v Kremnici otvoria pre verejnosť 30