Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Novými šampiónmi Zimnej ligy sú Wartburgovci

Na programe boli posledné zápasy Zimnej ligy. Z triumfu sa tešili Wartburgovci, ktorí vo finále zdolali Perlu.

Wartburgovci - víťaz Zimnej ligy.(Zdroj: IVAN MRIŠKA)
foto
Fotogaléria z finálového zápasu a osláv Wartburgovcov v šatni.

ZIMNÁ LIGA

Semifinále:

Driapači – Perla 11:12 (6:3)

GÓLY: Cibula, Ondrík, Košarník, Vician 3, Drexler 2, Budinský 3 - Ju. Túri 5, Jo. Túri 4, Kliman, Hudec, Štrba

ROZHODOVALI: Priebera, Ivan

DRIAPAČI: Lupták - Drexler, Budinský, Vician, Cibula, Košarník, Ostramok, Ondrík, Baňadik

PERLA: Lehocký – Hudec, A. Kliman, M. Kliman, Ju. Túri, Mališ, Jo. Túri, Štrba

Driapači začali zle, hneď v úvode sa dvojgólového vedenia ujala Perla. Na nešťastný úvod odpovedal víťaz skupiny A agresívnou kombinačnou hrou a do prestávky si vypracoval trojgólové vedenie – 6:3. To kontroloval až do stavu 9:5, kedy však nepochopiteľne poľavili a za minútu inkasovali tri rýchle góly. Dramatickú koncovku v gólovo úrodnom stretnutí zvládli lepšie futsalisti Perly, ktorí 10 sekúnd pred koncom rozhodli o svojom postupe do finále. Dobrý výkon podali aj Driapači, v stretnutí im však chýbala opora mužstva v podobe brankára Juricu.

Elroz – Wartburgovci 5:7 (2:3)

GÓLY: Bodor, Šimon 2, R. Hudec, Koka – Kukučka 2, Mir. Páleník, Širáň 2, Žiak 2

ELROZ: Pažout – Šimon, R. Hudec, T. Hudec, Bodor, R. Škriniak, J. Netolický, Koka

WARTBURGOVCI: Číž – Mi. Páleník, Širáň, Holos, Kukučka, Beňo, Golha, Žiak, Debnár, Golha

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Elrozu, ktorý pomerne rýchlo viedol 2:0. Po úvodnom útlme sa prebudili aj Wartburgovci, ich trápenie zlomil Mir. Páleník - 2:1. Do prestávky padli už len dva góly, ktoré strelil víťaz skupiny B a do prestávky viedol. Po zmene strán sa Wartburgovcom podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov. Elroz sa ešte pokúsil urobiť niečo so stretnutím a korigoval na 5:6. V samom finiši Elroz stupňoval tempo, zdalo sa, že sa dočká vytúženého vyrovnania, ale paradoxne udrelo na druhej strane a Širáň uzavrel skóre stretnutia na 5:7.

o 3. miesto:

Driapači – Elroz 5:8 (2:6)

GÓLY: Cibula 2, Ostramok, Drexler, Košarník – Šimon 2, Bodor 3, R. Škriniak 2, Koka

V stretnutí o tretie miesto bolo v oboch táboroch cítiť únavu z ťažkého semifinále. Viac síl pozbieral Elroz a po víťazstve nad Driapačmi sa stal držiteľom pohára za tretie miesto.

Finále:

Perla – Wartburgovci 5:8 (3:4)

GÓLY: J. Túri 2, J. Túri, Debnár 2 - Žiak 3, Kukučka, Širáň 3, Holos

ROZHODOVALI: Ivan, Priebera

Veľkú chuť po víťazstve ukazovalo jediné neporazené mužstvo Zimnej ligy, ktoré viedlo tesne pred prestávkou už pohodlne 4:1. V závere však brankár Číž dvakrát „zavaril“ a Perla stiahla na rozdiel jedného gólu. V druhom polčase gólman Wartburgovcov napravil svoje zaváhania z prvého dejstva, využil svoje skúsenosti z katarskej futsalovej ligy a zlikvidoval viacero čistých šancí Perly. Wartburgovci po pekných akciách viedli už 6:3 a opraty zápasu držali pevne v rukách. Perle sa ešte podarilo dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov, no suverénny víťaz skupiny B už umnou obranou víťazstvo uhájili a z trónu Zimnej ligy zosadil Galaktikos. Wartburgovi zdvihli pohár pre nového šampióna úplne zaslúžene, veď horkosť prehry neokúsili ani v jednom stretnutí Zimnej ligy.

Zostava víkendu: Číž (Wartburgovci) – Žiak (Wartburgovci), Túri (Perla), Cibula (Driapači), Šimon (Elroz)

Konečné poradie Zimnej ligy 2013/14

1. Wartburgovci

2. Perla

3. Elroz

4. Driapači

1. Neďaleko Mŕtveho ramena našli žiarski rybári stopy medveďa (+FOTO) 773
  2. Hasiči smerovali k požiaru chaty, uchránili majetok za desiatky tisícov eur 371
  3. FOTO: Banská Štiavnica ožila vianočnými trhmi v priestoroch múzea aj v klube 265
  4. Žarnovica s Novou Baňou veria v jarné zlepšenie 123
  5. Každý holub má svoj čip. Pri súťažiach používa chovateľ takzvanú vdovskú metódu 118