Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Nová Baňa bodovala v Závažnej Porube

Víkendové výsledky Majstrovstiev regiónu Stred, IV. ligy Juh a V. ligy skupina C.

(Zdroj: ARCHÍV: IVAN MRIŠKA)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

17. kolo:

Kalinovo - Pohronie B 3:0 (2:0)

ROZHODOVAL: Kapusta, 250 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Macejko, Gajdoš, Hanus, Kukučka, Chovan, Jurkovič, Repiský (54. Dobrota), Gregáň, Hudec, Bodor

Mladé mužstvo Pohronia nezachytilo úvod zápasu a po vymyslenej štandardnej situácii a následnej chybe obrany prehrávalo v 2. min. - 1:0. V 6. min. bolo už 2:0, keď domáci Koták zvýšil po rohovom kope a nedôraznom bránení hosťujúcich obrancov. Od tohto momentu hostia zlepšili pohyb, spresnili kombináciu a vyrovnali hru v strede poľa. Juniori Pohronia mohli do prestávky korigovať, no vyloženú gólovú šancu Kukučku zneškodnil domáci brankár. V druhom polčase pokračovali hostia v zlepšenom výkone, opäť si vytvorili vyloženú gólovú šancu, no Kukučka opäť zlyhal. V závere domáci pečatili výsledok na 3:0, keď sa presadili po rohovom kope a následnom faule na brankára Lehockého v malom vápne. Pohrončania napriek nepriaznivému skóre bojovali až do záverečnej minúty, ich hra sa od zápasu k zápasu zlepšuje.

ĽUBOMÍR GÁBOR

Z. Poruba - N. Baňa 2:3 (1:0)

GÓLY: Uličný, Kminiak, Jenes

ROZHODOVAL: Jakubjak, 300 divákov

NOVÁ BAŇA: Krnčan – Rudzan, Jenes. J. Wolf, Krammer (85. Horniak), Tóth, Gočala, Uličný, A. Wolf (70. Marek), Petráš (57. Barák), Kminiak

Minulý týždeň podali Novobančania slabší výkon, ktorý napravili v Závažnej Porube. V 40. min. sa domáci ujali vedenia po chybe hosťujúcej obrany - 1:0. Do druhého polčas však vybehli hostia ako vymenení a vytvárali tlak na domácich. V 55. min. po prihrávke Kminiaka prehodil brankára domácich Uličný – 1:1. V 58. min. sa dobre uvoľnil Kminiak a spoza šestnástky nedal brankárovi domácich šancu – 1:2. Domáce mužstvo ku koncu zápasu vystupňovali tempo a vyrovnalo na 2:2. Hostia však neskladali zbrane a hneď po inkasovanom góle centroval Tóth na Uličného, ktorý loptu nezasiahol, no dobiehajúci Jenes hlavou upravil na 2:3. Hostia si za predvedený výkon v druhom polčase tri body zaslúžili.

16.Tisovec 17 3 1 13 19:27 10

Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Rakytovce 1:0, Krásno n. Kys – Lučenec 2:1, Brusno – Čadca 2:0, Tisovec – D. Tížina 0:1, L. Štiavnica – Makov 3:0

IV. LIGA

17. kolo:

Vinica - Š. Bane 4:0 (1:0)

ROZHODOVAL: Budáč, 300 divákov

ŠT. BANE: Struhár – Sojka, Košarník, Čamaj (77. Haboš), Lupták (52. Turkota), Drexler (79. Neuschl), Michalek, Krčmárik, Ondrík, Pastier, Kochol
Hostia začali zle, keď už v 2. min. z priameho kopu inkasovali po zbytočnom faule – 1:0. V ďalšom priebehu si vypracovali šance, ktoré však spálili. Zlom v zápase nastal v 40. min., keď sa po druhej žltej porúčal pod sprchy Kochol. Domáci tento fakt v druhom polčase využili na strelenie ďalších troch gólov.

14.Hnúšťa 14 3 2 9 11:36 11

Ostatné výsledky: Zvolen – V. Krtíš 3:0, Podbrezová B – Detva 1:1, Poltár – Fiľakovo 0:1, Málinec – Revúca 2:2, Žarnovica mala voľno, Kováčová mala voľno

V. LIGA

15. kolo:

Priechod – Repište 0:0

ROZHODOVAL: Uhorskai, 200 divákov

REPIŠTE: Fabian – L. Kmeť, E. Kmeť, Slaný, M. Karvaš, Hurta, Ulbrík, P. Karvaš, Kordík, M. Kmeť, Vincúr (88. Kúš)

Zápas dobrej úrovne, po ktorom Repište môžu mrzieť dva stratené body, pretože hostia mali v celom zápase miernu prevahu, ale až v druhom polčase si vytvorili niekoľko šancí. M. Karvaš najskôr hlavičkoval po rohu do žrde a 5 minút pred koncom preloboval po brejku brankára, ale aj bránu Priechodu. Domácim tiež nemožno uprieť snahu o výhru, ale dnes nebolo ani jednému tímu súdené pripísať si tri body. Po priebehu zápasu je Repište spokojné aj s bodom.

14.Dudince 14 1 3 10 12:40 6

Ostatné výsledky: Pliešovce – Jakub 1:1, Šalková – Č. Balog 2:0, Dudince – Podlavice 0:0, Sásová – Medzibrod 3:0, Krupina – Hriňová 0:1, Hrochoť – S. Ľupča 2:0