OKRESNÝ FUTBAL: Pitelová triumfovala v Lovčici-Trubíne

Horná Ves stratila nečakane body s Tekovskou Breznicou.Horná Ves stratila nečakane body s Tekovskou Breznicou. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

GÓLY: 20. Brzula, 67. D. Karásek – 53., 68. Gordulič, 76. Silný, 85. Hric

ROZHODOVAL: Kacz, 100 divákov

J. LEHOTA: Malík – Koneracký (74. Rašlík), M. Karásek, D. Karásek, P. Karásek, Tóth (46. Fedeš), Brzula, Pašák, Páleník, Schvarczbacher, Šipkovský

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Lalo, Masarovič, Vanko, Debnár, Mikula, Silný (88. Göth), Gordulič (84. Hric), Petor, Mališ

V prvom polčase sa domáci prevažne bránili, no po štandardnej situácii viedli 1:0. Po zmene strán využil hosťujúcu Gordulič chybu v defenzíve Janovej Lehoty a vyrovnal na 1:1. Domáci však pokračovali v bojovnom výkone aj naďalej a opäť sa dostali do vedenia – 2:1. To si však neudržali dlho, keď Gordulič už po minúte hry vyrovnal na 2:2. Štvrťhodinu pred koncom sa po krásnom góle Silného dostali Slašťania po prvýkrát do vedenia – 2:3. Domáci na nepriaznivé skóre zareagovali otvorením hry, čo využil doliečený Hric a stanovil konečné skóre susedského derby na 2:4.

JOZEF ŠIPKOVSKÝ

Veľká Lehota – Voznica 2:0 (2:0)

GÓLY: 23. M. Kocian, 45. P. Kocian

ROZHODOVAL: Košarník, 200 divákov

Domáci potvrdili dobré výsledky, keď po minulotýždňovom víťazstve v Slaskej, zvíťazili aj doma a o zápase rozhodli už v prvom polčase. Po prvom góle Michala Kociana poistil víťazstvo v 45. min. Pavol Kocian. V druhom polčase domáci už len náskok kontrolovali a svojou hrou nepripustili stratu bodov.

FRANTIŠEK ČÍK

Horná Ves - Tekov. Breznica 1:1 (1:1)

GÓLY: 22. Karakačanov (11m) – 45. Šebo

ROZHODOVAL: Huňady, 150 divákov

HORNÁ VES: Mikula - Považan, Mecele (46. Kasza), T. Neuschl (82. M. Hric), Urgela, Marianik, B. Neuschl, Kubík (80. J. Hric), V. Širáň, Karakačanov, Tichý

TEK. BREZNICA: Pavol - Krulák, Říha, J. Galbavý, Forgáč, Bicka, T. Galbavý (88. Píry), Juristy, Mikuška, Šebo (90. Lauko), Daniš (82. Gaži)

Domáci sa do gólových šancí dostávali len ťažko, gól sa im podarilo streliť až v 22. min., keď sa z pokutového kopu nemýlil Karakačanov. Domáci sa naďalej nevedeli presadiť, keď sa im aj podarila pekná kombinácia, tak zakončili nepresne, alebo stroskotali na dobre chytajúcom brankárovi hostí. Tekovská Breznica hrozila protiútokmi, z ktorých jeden v 45. min. zakončila vyrovnávajúcim gólom na polčasových 1:1. V druhom polčase domáce mužstvo nedokázalo nič vymyslieť, hostia až do konca zápasu svojou taktickou hrou remízu udržali. Hostia boli domácim vyrovnaným súperom, deľba bodov je spravodlivá.

PETER ŠIRÁŇ

Hod.-Hámre – Brehy 2:2 (2:1)

GÓLY: Bocian, Gulaša – Tužinský 2

ROZHODOVAL: Truban, 130 divákov

Domáci sa pripravili o dobrý výsledok najmä v prvom polčase, keď nevyužili svoje šance a stroskotali na brankárovi hostí, ktorý zneškodnil 4 dobré príležitosti. Aj napriek tomu domáci vyhrali prvý polčas 2:1. V druhom dejstve si domáci po prestriedaní už nedokázali vytvoriť tlak a hosťom sa pred koncom zápasu podarilo vyrovnať na konečných 2:2.

JÁN GALETA

Lutila – Kremnica 2:3 (0:2)

GÓLY: 62., 89. R. Kanina – 13. Ďurica, Lachký, Kapšo

ROZHODOVAL: Dobrík, 100 divákov

LUTILA: Chromík - M. Poliak, P. Kanina, T. Krnčok, Spodniak, Golha, Majer, P. Poliak, M. Krnčok, R. Kanina, Hríň,

KREMNICA: Holos- R. Urgela, S. Urgela, M. Urgela, Ďurica, Lachký, Hric, Ziman, Brunn, Lupták, Kuzma, str.: Kapšo, Palík

Zápas sa niesol v nervóznom duchu, Kremničania boli o niečo lepším mužstvom. Rozhodca neprispel k upokojeniu zápasu ani svojim rozhodovaním. Domácim sa v závere už nepodarilo vyrovnať, a tak si tri body odniesli hostia.

EVA HROMÁDKOVÁ

Lovča – Župkov 4:1 (3:0)

GÓLY: M. Kukučka, T. Matuška, R. Neuschl 2 – M. Hric

ROZHODOVAL: Oslanec, 120 divákov

LOVČA: Weber – Greguš (59. Ondrík), Struhár, Beňo, Šebeň, Budinský, Kukučka (80. Kováč), Rapčan, (74. Hrmo), J. Pálenik, Neuschl, Matuška

ŽUPKOV: Belan - Lipjanský, Štefanka, Stribula (55. Šopa), Gonda, Eržiak, Sartoris, Repiský, Muha, Goral (86. Hudec), Hric

Diváci v Lovči videli pekný kombinačný futbal. Úvod zápasu vyšiel domácim podľa predstáv, keď sa už v 7. min. presadil Kukučka. O 2 minúty bolo už 2:0, keď na konci peknej akcie skóroval Matuška. Po tomto góle sa hra upokojila. Hostia hrozili len z rohových kopov, väčšie šance si nevypracovali. Na konci prvého polčasu zvýšili domáci na 3:0, keď sa z pokutového kopu nemýlil Neuschl. V druhom polčase domáci zápas už len dohrávali. Hostia síce znížili na 3:1, no domáci zareagovali na tento moment gólom, ktorý strelil dobre hrajúci Neuschl. Domáci si za svoj výkon víťazstvo zaslúžili a zapísali si tri body do tabuľky zaslúžene.

BORIS ŠANDOR

Hliník n/Hr. - Rudno n/Hr. 4:2 (2:1)

GÓLY: 20. Ďuriš, 36., 62. Minyu, 60. Vlačuha – 6., 64. Búry

ROZHODOVAL: Kutlák, 153 divákov

HLINÍK: Kúšík - Demko, Bózo (60.Bujna), P. Ďuriš, Vlačuha, M. Ďuriš, Pilník (85.Hučka), Mališ, Minyu, Fehérpataky, Dražo

RUDNO: Goral - Bartoš, Valko (63. Kršiak), Fajčík, Búry, Marko(46. Strieška), V. Valko, Krátky, Adamec, Ulbrík, Luky

Hliník proti Rudnu zabojoval o záchranu a bez väčších problémov zvíťazil v pomere 4:2. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale v druhom domáci hosťom odskočili na 3 góly, čo už Rudno zvrátiť nedokázalo.

ROZHODOVAL: Bezák, 80 divákov

KR. BANE: Hlaváč – Ľ. Sekereš (65. Kocka), Ivan, M. Weiss (45. V. Wagner), Lupták (75. Slašťan), Priwitzer (45. Neuschl), R. Wagner, Gavorník, J. Weiss, Majda, Mazúr

IHRÁČ: M. Kollár – Kubík (85. F. Henžel), Tesák, R. Kollár, Matuška, D. Kollár, P. Gajdoš, Kysel (40. Ľ. Gajdoš), Ceplák, Sklenka, J. Henžel

Hostia mali prvý polčas hernú prevahu, ktorá vyústila gólom do šatne. Umývanie hláv v šatni domácim pomohlo a v 55. min. vyrovnali na 1:1. O osude zápasu rozhodla 75. min., v ktorej hostia strhli víťazstvo na svoju stranu.

RUDOLF OSWALD

Lovčica-Trubín – Pitelová 1:2 (0:1)

GÓLY: Fabian – J. Mališ 2

ROZHODOVAL: Meliš, 136 divákov

LOVČICA-TR.: Kováč – Debnár (46. L. Janek), Bajnok, Koza (85. Pilnik), Kapusta, Kollár, M. Vrtík, P. Vrtík, J. Vrtík (46. Fabian), Macko (75. J. Janek), Krajčí

PITELOVÁ: J. Barát – Henžel (87. Török), F. Ponický, J. Mališ (85. Kollár), Paučo, Štefanka, Sklenka, Egyed, P. Barát (89. R. Mališ), Spišiak, Urgela

Hostia prišli s cieľom získať aspoň bod, po dobrom výkone brali napokon všetky tri.

MARIÁN ŠTEFANKA

Š. Podhradie - St. Kremnička 1:8 (0:3)

GÓLY: 62. Danko – 2., 37. S. Gulička, 45., 79. Pobežka, 57. Palenčár, 66. Mezei, 82. Osvald, 86. Paller

ROZHODOVAL: Bilický, 50 divákov

Š. PODHRADIE: Kazár – Danko, Netolický, Sedliak, Pavlove, Pukač, Petro, Gocnik, Kostrian, Záhorec (70. Lietava), Šajben (49. Bílek)

ST. KREMNIČKA: Ďurča – Abrahám, Paller, Bugár, T. Gulička (55. Pokoyeoka), Osvald, Frantz (55. Mezei), S. Gulička, Milčík, Palenčár, Pobežka

Hostia na ihrisku jednoznačne dominovali.

JOZEF SEDLIAK

Trnavá Hora – Jastrabá 3:4 (2:2)

GÓLY: Urgela 2, M. Bílek – J. Janúch 2, Mojžiška, M. Janúch

ROZHODOVAL: Foltán,105 divákov

TR. HORA: Čarný – Mikloš (Kocúň), M. Bílek, D. Bílek (Ianosteac), Ceplák (M. Ivan), Karvaš, Švihorík, R. Ivan, Tončo (Štáf), Trsťan

JASTRABÁ: Srnka – J. Rafaelis, Barboriak, A. Mališ, P. Mališ, Hrmo (L. Rafaelis), Bajnok, Hric, M. Janúch, J. Janúch, Mojžiška

V technickom zápase sa ujali vedenia domáci, postupne však prehrávali 1:2. Po polčase domáci otočili stav zápasu na 3:2. V posledných minútach o víťazstve vo svoj prospech rozhodli hostia po priamom kope.

PETER ŠVIHORÍK

Nevoľné - Hr. Dúbrava 0:2 (0:0)

GÓLY: Janeček (11 m), Gregáň

ROZHODOVAL: Senko, 60 divákov

NEVOLNÉ: M. Bitala – Kapusta, Heriban, F. Baláž (J. Baláž), Krajčík, Adamec, M. Koniar, P. Koniar (Mi. Bitala), Lichner, J. Baláž, Kroner (P. Baláž)

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Lehocký, Gregáň, Ihring, Beracko, Marko (Baláž), Gömöry, Lacko (Grofík), Paraj (Dúbravský), Bezdeda (Kováč), Cibuľa (Janeček)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. V druhom dejstve boli iniciatívnejší hostia, strelili góly z jedenástky a po priamom kope. Domáci tím nebol v optimálnej pohode.

ROZHODOVAL: Tabernaus, 100 divákov

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Ferenčík, Číž, Beňadik, Boroška (62. Weiss), Čiliak (72. Javorský), Ma. Meňuš, Gazda, Kmeť, Žikla (7. L. Meňuš), Barák (82. Petro), Halát

MALÁ LEHOTA: Štrba – Baranec, J. Holička, Hrubý (55. Martinka), Rajnoha (59. Haring), A. Tisovský, Da. Tisovský, Du. Tisovský, Šmikniar, Adamec (80. Pacalaj), Petluš

Hostia začali veľmi dobre, keď už v 1. min. krásnou strelou otvorili skóre. Domáci sa aj podľa veku rozbiehali pomalšie, no dvomi peknými akciami do prestávky otočili – 2:1. Do druhého polčasu hostia nastúpili s cieľom vyrovnať, čo sa im aj skoro podarilo, no pekné zákroky brankára Krajáka im to nedovolili. Nevyužité šance hostí domáci potrestali ďalšími peknými akciami – 4:1. Hostia sa zmohli už len na skorigovanie stavu – 4:2.ˇ

ĽUBOMÍR BARÁK

Horné Hámre - Banská Belá 1:2 (1:1)

GÓLY: Truska – Židík, Lakatoš

ROZHODOVAL: Fáber, 40 divákov

V prvom polčase boli lepší hostia. V druhom domáci nedokázali využiť vyložené šance, z čoho hostia vyťažili 3 body.

RICHARD FÚSKA

Ostrý Grúň – Prochot 2:1 (1:0)

GÓLY: Šuriansky, Lalík – J. Michalka

ROZHODOVAL: Kamódy,70 divákov

Domáci sa ujali vedenia po autovom vhadzovaní a následnej hlavičke. V druhej časti sa zlepšili i hostia, svojho súpera pritlačili a vyrovnali na 1:1. O víťazstve O. Grúňa rozhodol po strele z diaľky Šuriansky.

TIMOTEJ VINCA

Prestavlky – Vyhne 0:2 (0:2)

GÓLY: Kašiar, Zuberník

ROZHODOVAL: Lešniak ,60 divákov

PRESTAVLKY: Strelka – J. Kukučka, M. Kukučka, Ľ. Kukučka (85. Demko), R. Kukučka, Haring, Boldiš, Štyriak, Nemec (50. Hudec), Beňo, Kováč (59. Dedík)

VYHNE: P. Bosák – Hrnčiar, Lachata, Stančík, L. Bosák, Babic, Vanko (90. Bugár), Benča, Zuberník, Kašiar (90. Výboch), Barborík (70. Tomčany)

Do 20-tej minúty to bol kvalitný a vyrovnaný zápas. V spomínanej 20-tej minúte domáci nepokryli Kašiara a prehrávali 0:1. V 40. min. hostia zahrávali priamy kop, po ktorom hlavičkou Zuberník zvyšoval na 0:2. V druhom polčase hostia kontrolovali hru, domácich v podstate k ničomu nepustili.

JÁN ABRAHÁM

D. Trnávka - Sklené Teplice 9:1 (4:1)

GÓLY: P. Kopčan 3, Slušný 2, Páchnik, Ro. Boška, Dovec - Benko

ROZHODOVAL: Bujňáková, 60 divákov

D. TRNÁVKA: Kotrlec – Kúšik, Ro. Boška, Tršo, P. Kopčan, Dovec, Slušný, R. Kysel, Baran, Turský, M. Kysel, str: M. Kopčan, Páchnik, Ra. Boška

SKL. TEPLICE: Slaný – Benko, Krahulec, Bielik, Kubina, Ruisl, Lupták, Minka, Šimič, Čarnoky, str: Urblík, Lukačko, Orgóni

Jasná záležitosť domáceho mužstva, celý priebeh zápasu sa odvíjal na polovici hostí. V stretnutí sa hetrikom blysol Patrik Kopčan.

MIROSLAV DOVEC

Bzenica – Prenčov 5:2 (2:1)

GÓLY: 22. Kačák, 36. A. Kliman, 46., 49. J. Meliš, 63. M. Kliman – 35., 76. M. Blahút

ROZHODOVAL: Michňa,60 divákov

BZENICA: Pažout – M. Kliman, Šimko, Kicko (70. Dekýš), A. Kliman, Leba, M. Meliš (69. Zliechovec), Rybár, Mališ (90. Mazúr), Kačák (71. Bielik), J. Meliš

PRENČOV: Bosák – Brňák, Krajčovic, Dolinský, Výboch, R. Blahút, M. Blahút, Raučina, Weber (67. M. Chovan), Beňovic, A. Chovan (53. Báťa)

Domáci začali stretnutie opatrne, vedomí si dôležitosti zápasu. Vedenia sa ujali vydarenou hlavičkou Kačáka. Hostia síce vyrovnali, ale o minútu opäť viedli domáci. Začiatok druhého polčasu domáci zaskočili dvomi rýchlymi gólmi a o výsledku bolo rozhodnuté. Hostia veľa futbalu neukázali, v druhej časti boli pod neustálim tlakom, oba góly strelili po hrubých chybách domácej obrany, v bránke im bol oporou nestarnúci gólman Bosák.