OKRESNÝ FUTBAL: V stretnutí o záchranu vysoké víťazstvo Hliníka

Hliník - J. Lehota.Hliník - J. Lehota. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

GÓLY: 48. Ďuriš, 50., 53. Minyu, 57. Ukrop, 88. Vlačuha

ROZHODOVAL: Považan, 70 divákov

HLINÍK: Kúšik – Demko, Galbavý (22. Bozó), P. Ďuriš, Vlačuha, M. Ďuriš, Ukrop (77. Bujna), Mališ, Minyu, Kaprálik, Dražo

J. LEHOTA: Malík – Koneracký, M. Karásek, D. Karásek, P. Karásek, Brzula, Schvarczbacher (57. Fedeš), Šipkovský, Š. Karásek (89. ČK), Kortiš, Rozenberg (69. Bodor)

V stretnutí dvoch tímov z dna tabuľky sledovali diváci v prvom polčase futbal medzi šestnástkami. Jednu čistú šancu si predsa len vytvorili domáci, no Malík bravúrne zasiahol. Vstup do druhého dejstva vyšiel bravúrne domácim, ktorí ovládli dianie na ihrisku a za 12 minút viedli už 4:0. V závere pridal Vlačuha z ofsajdom zaváňajúcej situácie aj piaty gól, a tak po jasnom skóre zostali tri dôležité body v Hliníku.

IVAN MRIŠKA

Rudno n/Hr. – Lovča 0:6 (0:2)

GÓLY: 20., 33. Rapčan, 58., 61., 83. Kukučka, 68. Budinský

ROZHODOVAL: Šimič, 80 divákov

RUDNO: Strieška – Valko, Adamec, Bartoš, Kačinec (68. Kršiak), Polc, Fajčík, Urblík, Búry (76. Marko), M. Luky, A. Luky (80. Valko)

LOVČA: Weber – Greguš, Struhár, Beňo, Budinský, Kukučka, Rapčan, Páleník, Neuschl, Ondrík, Kováč (76. Červienka)

Prvých 15 minút hrala favorizovaná Lovča zakríknuto. Domáci si v úvode zápasu šance vytvorili, no nepodarilo sa im ich využiť na strelenie gólu. Prvý polčas bol herne vyrovnaný, no hosťom sa podarilo streliť dva góly a s týmto rozdielom skóre sa aj skončilo prvé dejstvo. V druhom polčase po strelení tretieho gólu hostí domáci rezignovali a Lovča už len upravovala skóre na konečných 0:6.

ĽUBOMÍR KRŠJAK

Župkov – Lutila 0:3 (0:2)

GÓLY: 5. P. Poliak, 43., 59. R. Kanina

ROZHODOVAL: Katina, 120 divákov

ŽUPKOV: Belan – Lipjanský, Gonda, Eržiak, Sartoris, Repiský, Muha, Hric, Šopa (68. Meliš), Jányi, Mlynárik

LUTILA: Baran – M. Poliak, P. Kanina, Spodniak, Golha (72. V. Mokroš), Majer (54. Al Muaqet), P. Poliak (90. T. Krnčok), R. Kanina, M. Mokroš (89. Bartolen), Hríň, Hric

Domáci v oklieštenej zostave nedokázali vzdorovať súperovi, ktorý svojou hrou zaslúžene zvíťazil.

JÁN STRUHÁR

Kremnica – Hod.-Hámre 3:2 (1:1)

GÓLY: 28. Lachký, 54. Lupták, 59. Chladný – 35. Galeta, 82. Bocian

ROZHODOVAL: Baran, 140 divákov

KREMNICA: Holos – R. Urgela (28. Chladný), M. Urgela, Ďurica (69. Palík), Lachký (60. Kapšo), Hric, Ziman, Brünn (75. S. Urgela), Lupták, Kuzma, Polačko

HOD.-HÁMRE: F. Danko (60. P. Danko) – Laurov, T. Gulaša, Ološtiak, Pleško, Kapusta, Galeta (60. M. Danko), V. Gulaša, Brodziansky, Búry (23. Frim), Bocian

Zápas dobrej úrovne. V prvom polčase mali miernu prevahu domáci, ktorí sa zaslúžene ujali vedenia. Ku koncu prvého dejstva však hostia zásluhou Galetu vyrovnali na 1:1. Druhý polčas bol vyrovnaný a v niektorých pasážach mal navrch hosťujúci tím. Domáci však boli efektívnejší a do tabuľky si po víťazstve 3:2 pripísali si všetky tri body.

DUŠAN KRAJČÍK

Brehy - Horná Ves 2:6 (1:2)

GÓLY: 12. Tužinský, 87. Polc – 32. Kubík, 41. vlastný, 55. A. Širáň, 86., 90. Karakačanov, 94. Mecele

ROZHODOVAL: Priebera, 120 divákov

BREHY: Kosec – Havran, Predajniansky, Vozár, Ma. Polc, Tužinský, Uškrt (64. Búry), Binda, Kačinec, Šalka (46. Vozár), Mi. Polc

H. VES: Mikula – Považan, Urgela, M. Hric, Marianik, B. Neuschl, Kubík, V. Širáň (85. Mecele), Karakačanov, J. Hric (76. Tichý), A. Širáň

Domácim vyšiel úvod zápasu, keď v 12. min. našiel Binda Tužinského, ktorý preloboval brankára hostí. Ten istý hráč mohol streliť aj druhý gól, keď po peknej akcií netrafil odkrytú bránu hostí. Domácim sa prestalo dariť a svoje možnosti už nevyužili. Hostia stihli do polčasu ešte skóre otočiť vo svoj prospech, keď v 32. min. vyrovnal Kubík a v 41. min. si domáci strelili vlastný gól. V druhom dejstve sa domáci snažili niečo so zápasom spraviť, no bez nápadu a myšlienky to nešlo. Hostia z rýchlych protiútokov po chybách domácej obrany zvyšovali, v 55. min. upravil Adam Širáň na 1:3 a v 86. min. Karakačanov už na 1:4. O minútu sa podarilo Mariánovi Polcovi znížiť na 2:4, no to bolo zo strany domácich všetko. Hostia ešte upravili skóre, keď sa ku koncu zápasu presadili Karakačanov a klinec zasadil domácemu mužstvu striedajúci Mecele, ktorý uzavrel skóre zápasu po rohovom kope hlavou.

JOZEF BAKOŠ

Tekov. Breznica - Veľká Lehota 2:2 (1:0)

GÓLY: 13. Mikuška, 69. Šebo – 53. M. Kocian, 94. P. Kocian

ROZHODOVAL: Nitško, 250 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol – Kruľák, Říha, Forgáč, Galbavý, Juristy, Žembery, Mikuška, Petráš (60. Šebo), Daniš (70. Gaži), Lauko (90. Šikeť)

V. LEHOTA: A. Boroš (19. Jenis) – T. Víglaský, A. Víglaský, M. Víglaský, P. Kocian, Polc, M. Kocian, Hudec, Jenis, Baranec, J. Vozár (46. P. Vozár)

Domáci sa v prvom polčase ujali vedenia, keď sa presadil Mikuška. Ďalšie vyložené šance, ktoré si domáci vytvorili v prvom polčase už nevyužili. V druhom dejstve hostia vyrovnali, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Kocian. Domáci išli opäť do vedenia gólom Šeba. Hostia zvýšili aktivitu a len zásluhou dobrého výkonu domáceho brankára sa im skórovať nepodarilo. V závere zápasu však hostia ešte viac zatlačili a v nastavenom čase sa im predsa len podarilo vyrovnať na konečných 2:2, keď v 94. min. skóroval Kocian.

MICHAL HOMOLA

Voznica – Slaská 2:1 (0:1)

GÓLY: 60., 83. Laurov – 30. Silný

ROZHODOVAL: Forgáč, 80 divákov

VOZNICA: Jančok – Beňovský (46. Brodziansky), Kúšik, Arvaj, Sitár, K. Blaho, Mocpajchel (58. E. Arvaj), Vančo, Valach, Laurov, M. Blaho

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Lalo, Masarovič (85. Topoľan), Debnár, Mikula, Silný, Petor, Mališ (75. Vittek), Göth (60. Hric), Čiliak

V zápase priemernej úrovne sa v prvom polčase presadili len hostia, keď peknou strelou z hranice šestnástky otvoril skóre Silný. V druhom polčase prevzali iniciatívu na kopačky domáci, čo pretavili do dvoch gólov Laurova. Prvý dal skúsený Vozničan z priameho kopu, druhý trafil po prihrávke Mareka Blaha excelentne z voleja.

ROZHODOVAL: Berta, 80 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča – L. Gulička, Bugár, Abrahám, Paller, Francz, S. Gulička, Palenčár (70. Mezei), Milčík, Osvald (80. T. Gulička), Pobežka

LOVČICA.TR.: Kováč – Bajnok, Kapusta, Kollár, M. Vrtík (77. P. Vrtík), J. Vrtík, Tinák, Macko, Fabian, Debnár, Benko

Domáci začali vo veľkom štýle a v 10. min. krásnou strelou do šibenice otvoril gólový účet zápasu Osvald – 1:0. Od tohto momentu hostia postupne preberali hru v strede ihriska a od 20-tej minúty sa natlačili na polovicu domácich. Po rohu v 27. min. vyrovnal Bajnok – 1:1. Domáci sa do polčasu obávali o výsledok, pretože hostia hrali výborne. Do druhého dejstva vstúpili domáci ako vymenení a v 50 min. ich opäť do vedenia krásnou strelou pod brvno poslal Osvald – 2:1. Po tomto zásahu domáci ovládli hru na ihrisku a striedajúci žolík Mezei v 76. min. poistil ich vedenie gólom na 3:1.

JURAJ PAULÍK

Hr. Dúbrava - Trnavá Hora 1:2 (0:2)

GÓLY: 80. Gregáň - 51. Švihorík, 25. R. Ivan

ROZHODOVAL: Pinka, 50 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Cibuľa (83. Janeček), Paraj, Lacko, Beracko, Dúbravský (46. Baláž), Murgaš (25. Gregáň), Bezdeda, Goömory, Ihring, Lehocký

TR. HORA: Čarný – Ianosteac, Urgela, Švihorík (65. Kľačanský), Bílek, Mikloš, R. Ivan, Tončo (60. M. Ivan), Karvaš, Trsťan

V prvom polčase vystrelili hostia na bránu len dvakrát a dali dva šťastné góly. V druhom dejstve nevystrelili ani raz. Domáci súpera tlačili, no s množstvom nevyužitých šancí dokázali len znížiť na 1:2.

JÁN PARAJ

Jastrabá - Š. Podhradie 3:0 (2:0)

GÓLY: 7., 40. (11 m) M. Janúch, 66. J. Janúch

ROZHODOVAL: Molnári, 80 divákov

JASTRABÁ: Srnka – Barboriak, Hrmo (62. L. Rafaelis), J. Rafaelis, A. Mališ, P. Mališ, Bajnok, Hric, M. Janúch, J. Janúch, Mojžiška

ŠAŠ. PODHRADIE: Kazár – Pukáč (46. Bílek), J. Danko, Gocník, Pavlove, Petro, Sedliak, M. Danko, Letava, Kostrian, Záhorec

Domáci začali s väčšou prevahou. V 7. min. otvoril skóre peknou strelou spoza šestnástky M. Janúch. Následne tempo hry upadlo, no v 40. min. ten istý hráč premenil z pokutového kopu na 2:0. Po zmene strán mala navrch Jastrabá, čo v 66. min. potvrdil gólom na konečných 3:0 J. Janúch.

TOMÁŠ MALIŠ

Pitelová - Lad. Vieska 0:3 (0:0)

GÓLY: 83. Číž (11 m), 86. J. Lepšík, 90. Husár

ROZHODOVAL: Michňa, 120 divákov

PITELOVÁ: J. Barát - Egyed, Sklenka, Štefanka, Paučo, Nárožný, Henžel, P. Barát, Cibuľa, Urgela, Mališ

LAD. VIESKA: Číž - Hudec, Šimko (86. T. Urblík), Víglaský (84. Lütmerning), Husár, P. Urblík (89. Ferko), Netolický, Lepšík, Škriniar (33. Mišuta), Horváth, Šály

Prvých dvadsať minút bola hra rozháraná, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Potom hostia prevzali iniciatívu a získali územnú prevahu, pričom si vypracovali viacero šancí. V 23. min. zahodil jednu z nich Škriniar, v 36. min. P. Urblík hlavičkoval brankárovi do rúk. V 38. min. vyrazil brankár domácich strelu Urblíka. Druhý polčas bol zo začiatku nervózny, hostia sa snažili získať víťazstvo na svoju stranu. V 68. min. zahodil šancu Šimko, keď hlavičkoval vedľa brány. V 83. min. nariadil rozhodca za faul na Hudeca pokutový kop. Premenil ho brankár Číž a dostal hostí do vedenia. V 85. min. Šimko pekne nahral Lepšíkovi, ktorý zvýšil na 0:2. V 89. min., po nahrávke Mišutu, trafil Husár do šibenice a upravil na konečných 0:3.

JÁN BARNIAK

Ihráč – Krahule 0:1 (0:1)

GÓL: 22. B. Kapusta

ROZHODOVAL: Valo, 40 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – Tesák, D. Kollár, R. Kollár, Kubík (77. F. Henžel), Ľ. Gajdoš (56. J. Henžel), Matuška, Sklenka, Kyseľ, P. Gajdoš

KRAHULE: Kollár – Melcer, Mužík, Roško, Wollner, Rusín, M. Hirschner, Žiarny, Tokár, F. Hirschner, B. Kapusta (55. Fillo)

Bojovný a kolektívny výkon hosťujúcich Krahúľ, ktoré si víťazným gólom Branislava Kapustu odnášajú zaslúžené tri body.

ROZHODOVAL: Pinka, 40 divákov

SK. TEPLICE: Slaný – Minka, Čarnoky, Bielik, Lupták, Benko, Závadský, Šimič, Beňo, Lukačko, Kubina, str: M. Ulbrík, J. Ulbrík, Kmeť, Ruisl, Orgóni

PRESTAVLKY: Strelka – Král, Haring, Boldiš, J. Kukučka, Dedík, M. Kukučka, Nemec, Štyriak, Hudec, Demko, str: P. Kukučka

V celom zápase mali hostia územnú aj hernú prevahu, a tak je ich víťazstvo zaslúžené.

IVAN ŠIMIČ

Bzenica - B. Štiavnica 4:0 (1:0)

GÓLY: 38. Šimko, 48. M. Meliš, 61. Mališ, 66. Bielik
ROZHODOVAL: Oslanec, 40 divákov

BZENICA: Pažout – Bielik, Šimko (74. J. Považan), Kicko (67. Dekýš), A. Kliman, Leba, M. Meliš (84. Mazúr), J. Meliš (50. Zliechovec), Kačák (71. Krištof), Rybár, Mališ

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Žikla, Kmeť, Čiliak (53. Javorský), Ferenčík, Barák (46. L. Meňuš), Číž (64. M. Boroška), Beňadik, Halák, M. Meňuš, A. Boroška (67. Gazda)

Zápas bol od začiatku pod kontrolou domáceho mužstva. V prvom polčase sa dostalo do vedenia a hráči sa predháňali v zahadzovaní šancí. Vynikol brankár hostí, ktorý zneškodnil minimálne sedem domácich tutoviek. V druhom polčase sa prejavila aj kondičná prevaha Bzeničanov, ktorí pridali ďalšie tri góly a zahodili pokutový kop.

MARIÁN JESENÁK

Prenčov - D. Trnávka 5:0 (2:0)

GÓLY: 31., 58., 73. M. Blahút, 38. A. Chovan, 49. M. Chovan

ROZHODOVAL: Košárnik, 70 divákov

PRENČOV: Bosák – Krajčovic, J. Weber, Báťo, Výboch, R. Blahút (80. K. Chovan), M. Blahút (82. Z. Weber), Brnák, M. Chovan, Beňovic, A. Chovan

D. TRNÁVKA: Kotrlec – Dodok (70. Potančok), Boška, Líška (58. Páchnik), Kopčan, Dovec, Slušný, R. Kyseľ (75. Kúšik), Baran, M. Kyseľ, Turský

V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no napriek tomu dokázali domáci využiť dve šance a do šatne odchádzali s dvojgólovým náskokom. V druhom dejstve pridal Prenčov ďalšie tri góly. Napriek sympatickému výkonu hosťujúceho mužstva, ktoré sa zápas pokúsilo zvrátiť, zaslúžene zvíťazili.

JÁN DOLINSKÝ

Vyhne - Ostrý Grúň 3:0 (2:0)

GÓLY: 10., 41. Kašiar, 69. R. Benčo

ROZHODOVAL: Hlaváčik, 100 divákov

Hostia prišli s cieľom brániť, no domáci mali hernú prevahu už od začiatku zápasu. V prvom polčase to vyústilo ich dvomi gólmi. Napriek tomu, že Vyhne zahodili šesť šancí, v druhom polčase skórovali aj tretíkrát.

JOZEF HALAJ

Prochot - Horné Hámre 2:4 (0:1)

GÓLY: 75. Vincenc, 84. Liner – 42., 87. T. Šmondrk, 76., 78. S. Truska

ROZHODOVAL: Šarközi, 40 divákov

PROCHOT: M. Rečlo – Liner, Vincenc, A. Rečlo, Kmeť, T. Rosenberg, P. Rosenberg, Bugár, M. Rosenberg, Ličko, Michalka

H. HÁMRE: Šuhajda – Prutkay, Šmondrk, Štubňa, Sitarčík, M. Majsniar, Fusatý, Herko, Truska, V. Majsniar, Mokrý

Diváci videli vyrovnaný zápas. Skúsenejší hostia však využili tri štandardné situácie a jeden pokutový kop. Víťazstvo tak strhli na svoju stranu.

TOMÁŠ ROZENBERG

Banská Belá - Malá Lehota 5:1 (1:0)

GÓLY: 1., 68 (11 m) M. Lasap, 60. Durbák (11 m), 75. A. Prokeš (11 m), 82. T. Buzalka – 71. Šmikniar

ROZHODOVAL: Lešniak, 30 divákov

BANSKÁ BELÁ: R. Buzalka – Židík, Lupták, Palášthy, Látka, Lakatoš, T. Buzalka, M. Lasap, M. Izák (83. B. Buzalka), R. Lacko (80. A. Prokeš), R. Štefan (30. Durbák)

Hostia hrali odovzdane, domáci zaslúžene vyhrali. Keby premenili množstvo svojich šancí, konečné skóre mohlo byť ešte vyššie.