Ceny vstupeniek na obľúbený žiarsky festival organizátor zdvihol. Zľavu dostanú držitelia karty Žiarčana.
ŽIAR NAD HRONOM. Vstupné na City fest zvyšuje mestské kultúrne centrum ako organizátor z vlaňajšieho jedného eura na tri eurá a na zľavnené dve eurá pre držiteľov karty Žiarčana. Potvrdila to šéfka kultúrneho centra Michaela Pribilincová.
"Dôvodom je hviezdami nabitý program, kde chceme ponúknuť najlepšie slovenské kapely, ale aj vyššia technická náročnosť podujatia, keďže jeho kvalita sa z roka na rok zvyšuje," povedala s tým, že posilnia aj bezpečnostnú službu.
Vyššie náklady
Tí, ktorí si lístky na jednodňový hudobný festival, plánovaný na 9. augusta v Parku Štefana Moysesa, zakúpia v predpredaji, sa do areálu v deň konania podujatia dostanú vyhradeným vchodom, aby nemuseli čakať v radoch. "Hlavný vchod od kaštieľa bude slúžiť len pre organizátorov, pre návštevníkov otvoríme dva vstupné koridory, jeden popri tenisových kurtoch a druhý od parkoviska Green parku," spresnila Pribilincová.
Zvýšená cena lístkov má podľa nej stále charakter symbolického vstupného. "Keby chceli ísť Žiarčania len na koncert jedinej z top skupín v programe, stálo by ich to viac," tvrdí.
Avizujú aj Desmod
Kompletný program City festu sa návštevníci dozvedia až v máji, kultúrne centrum ho chce Žiarčanom dávkovať postupne.
"Už teraz môžem povedať, že príde skupina Desmod. Tradične vystúpia aj domáci hudobníci, napríklad kapela Sitňan na festivale pokrstí svoje nové CD, ktoré vychádza šesť rokov po jej zatiaľ poslednom albume," naznačila len niečo zo žánrovo pestrej ponuky, ktorá má do mesta priniesť rock, ska, punk, pop, hip hop, world music či metal, riaditeľka kultúrneho centra.
Vlani Žiarčania zaplatením vstupného prispeli na obnovu a znovu sfunkčnenie fontány v mestskom parku. Aj tento rok by mala časť z vyzbieraného vstupného smerovať na rozvoj parku.
"Časť vstupného, asi na úrovni vlaňajšieho výťažku, ktorý bol takmer 7-tisíc eur, plánujeme tentoraz použiť na tamojšiu zeleň," doplnil hovorca mesta Martin Baláž.