LIGOVÝ FUTBAL: Derby vyhrali futbalisti žarnovického MFK

N. Baňa – Čadca 1:0 (1:0)

GÓL: 15. Jenes

ROZHODOVAL: Krahulec, 150 divákov

N. BAŇA: Krnčan – Rudzan, Jenes, Krammer, Čákovský (46. Budinský), Wolf, Gočala, Uličný, Barák (87. Petráš), Marek (80. Horniak), Kminiak

Začiatok zápasu vyšiel domácim, keď hostí pritlačili. Pri jednej akcii zahrali hostia v pokutovom území rukou, za čo bol nariadený pokutový kop, ktorý premenil Jenes – 1:0. Po tomto momente pokračovali domáci v tlaku a 20. min. mohli zvýšiť, no hosťujúci hráč stiahol Baráka za dres, čím mu znemožnil streliť druhý gól Novej Bane. Za tento prečin dostal Jarúšek už druhú žltú kartu a hostia dohrávali desiati. Tento moment domácim výrazne nepomohol, boli to práve hostia, ktorí napriek oslabeniu začali byť nebezpeční. V druhom polčase sa hral slabší futbal, domáci sa snažili zvýšiť vedenie, hostia sa o vyrovnanie pokúšali z ojedinelých brejkov. Gól sa už nikomu streliť nepodarilo, a tak zápas skončil najtesnejším víťazstvom Novej Bane.

JOZEF FORGÁČ

Pohronie B - Teplička-Tižina 2:1 (0:0)

GÓLY: 50. Hanus, 60. Gregáň

ROZHODOVAL: Holas, 100 divákov

POHRONIE: Lehocký - Balogh, Gajdoš, Bodor, Dobrota, Hanus, Macejko, Urgela, Gregáň (90. Jurkovič), Hudec (68. Matuškovič), Kukučka (89. Bosák)

Mladí juniori Pohronia nastúpili proti najlepšiemu súperovi jarnej časti, čo potvrdil aj na ihrisku. Od začiatku hrali technický, kombinačný futbal s veľmi dobrým pohybom. Hrozil najmä po strelách ich najnebezpečnejšieho hráča Fila, ktorý v prvom polčase trikrát nebezpečne ohrozil domáceho brankára Lehockého, ktorý strely pokryl aj s prispením obrany. Pohrončania sa dostávali pred súperovho brankára iba sporadicky. Hrozili najmä po štandardných situáciách, keď dve výborné príležitosti nepremenili Macejko a Bodor.

V druhom polčase sa hra vyrovnala. Domáci zlepšili pohyb na ihrisku, v osobných súbojoch boli dôraznejší a úspešnejší. V 50. min. udreli prvýkrát, keď na ľavej strane sa šikovne uvoľnil Gregáň, prihral pred bránu hostí a nikým nekrytý Hanus otvoril skóre zápasu - 1:0. V 60. min. sa k odrazenej lopte dostal Gregáň, ktorý sa z dvadsiatich metrov oprel do lopty a prízemnou strelou zvýšil na 2:0. V 74. min. urobili domáci hráči zbytočný faul pri autovej čiare. Hostia zahrali priamy kop do pokutového územia a vysoký Milec znížil na 1:2 z pohľadu hostí. Domáci si vytvorili ešte viacero šancí, ktoré však už nedokázali premeniť. Po góle volali najmä dvakrát Hudeca a Dobrotu. Domáci si za predvedený disciplinovaný, taktický a bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

16.Tisovec 27 5 1 21 28:43 16

Ostatné výsledky: Lučenec – Rakytovce 3:1, K. N. Mesto – L. Štiavnica 0:3, Bytča – Makov 0:0, Badín – Tisovec 2:1, Kalinovo – Brusno 3:1, Z. Poruba – Krásno 0:2

IV. LIGA

25. kolo

Žarnovica - Š. Bane 4:1 (2:0)

GÓLY: 19. Šopa, 45. Žiak, 60. Laurov, 83. Ometák – 76. Haboš

ROZHODOVAL: Ligas, 250 divákov

ŽARNOVICA: Herold – Šopa, Necpal, Michalov (68. Vuong), Gapa, Laurov, Štefanka (73. Nasvetr), Ometák, Žiak, Černák, Mikuška (78. Roško)

ŠT. BANE: Ševeček – Sojka, Košarník, Turkota, Čamaj, Lupták (73. Haboš), Drexler, Michalek (87. Neuschô), Krčmárik, Ondrík, Pastier

V 2. min. výbornou loptou vysunul Mikuška Ometáka, ale ten z dobrej pozície trafil iba bočnú tyč Ševečekovej brány. V 9. min. ušiel nebezpečne kapitán hostí Michalek a po jeho prihrávke hostia prestrelili Heroldovu bránu. Hneď z protiútoku strelu Černáka zlikvidoval gólam hostí. V 13. min. vo výhodnej pozícii držal hosťujúci obranca v šestnástke Laurova, ktorý napriek tomu zakončil, no opäť zasahoval brankár. V 18. min. výborne zacentroval Černák, ale hlavička Laurova minula svätyňu hostí. V 19. min. Laurov priťukol Šopovi, ktorý z 20-tich metrov otvoril skóre zápasu – 1:0. Prvých 20 minút bolo z domácej strany dobrých, Žarnovičania hostí takmer k ničomu nepustili. V 27. min. sa hostia dopustili chyby v obrane, ale Mikuška zle trafil loptu, ktorou minul bránu hostí. Domáci sa potom opäť prebrali a zatlačili hostí na vlastnú polovicu. Najskôr strelu Ometáka zlikvidoval gólman hostí, ktorý potvrdil svoje kvality aj v 37. min. Nakoniec však predsa kapituloval v 45. min., keď z 25-tich metrov vystrelil Žiak a lopta po teči obrancu skončila v bráne hostí – 2:0. Prvý polčas bol z domácej strany útočný, skóre zápasu mohlo byť aj vyššie.

Druhý polčas začali domáci aktívne, v 48. min. preveril hosťujúceho brankára Ometák. V 55. min. pokus Mikušku odvrátili hostia na roh. V 57. min. jednoduchú akciu domácich po centri Černáka z ťažkej pozície zakončoval Laurov, no trafil iba gólmana hostí. V 60. min. ušiel Štefanka a jeho prihrávku najskôr nepremenil Mikuška, ale k odrazenej lopte sa dostal Laurov a bolo 3:0. V 69. min. sa opäť zaskvel skvelým zákrokom brankár hostí, keď z päťky chytil hlavičku Mikušku. V 76. min. po peknej akcii hostí Haboš znížil na 3:1. V 81. min. Žiak výborne vysunul striedajúceho Nasvetra, ale brankár hostí opäť čaroval. V 83. min. sa konečne presadil aj Ometák, ktorý svojou strelou spoza šestnástky upravil na konečných 4:1. Skvelý výkon predviedol v zápase 51-ročný gólman Ševeček, ktorý zachránil Štiavnické Bane od vyššej prehry.

14.Hnúšťa 23 3 2 18 16:72 11

Ostatné výsledky: Kováčová – Fiľakovo 1:3, Detva – Revúca 0:0, Hnúšťa – V. Krtíš 0:1, Poltár – Vinica 1:2, Divín – Málinec 3:1, Zvolen – voľno, Podbrezová B – voľno

V. LIGA

23. kolo

Medzibrod – Repište 3:1 (1:0)

GÓL: M. Karvaš

ROZHODOVAL: Kúchen, 250 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Slaný, M. Karvaš, P. Ulbrík (46. Kúš), Kordík, Kmeť, Vincúr, Hurta, P. Karvaš, E. Kmeť

Zápas veľmi dobrej úrovne, v ktorom sa šance striedali na oboch stranách. Priebeh ovplyvnilo zranenie P. Ulbríka, ktorý do druhého polčasu nezasiahol. Domáci strelili tri góly po pekných brejkoch, hostia korigovali hlavičkou z priameho kopu.

14.Dudince 22 1 3 18 16:63 6

Ostatné výsledky: Šalková – Hrochoť 1:2, S. Ľupča – Podlavice 0:2, Hriňová – Jakub 4:0, Č. Balog – Priechod 1:3, Dudince – Pliešovce 0:2, Sásová – Krupina 5:1