LIGOVÝ FUTBAL: Juniorka Pohronia je definitívne zachránená

Tisovec - Pohronie jun. 0:2 (0:0)

GÓLY: 66. Blaho, 90. Macejko

ROZHODOVAL: Libiak, 100 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Macejko, Balogh, Gajdoš, Urgela (50. Matuškovič – 90. R. Hudec), Dobrota, Hanus, Blaho, Kamas, Gregáň (79. Kukučka)

Zápas začali Pohrončania dobre, v prvej štvrťhodine mali niekoľko vyložených príležitostí, ktoré však nepremenili. Domáci následne hru vyrovnali. V druhom polčase bol zápas dosť nervózny, hostia urobili niekoľko zmien v rozostavení, čo sa z pohľadu výsledku ukázalo ako rozhodujúce. Skóre otvoril v 66. min. Blaho a Pohrončania viedli - 0:1. Za tohto stavu podržal hostí dvomi výbornými zákrokmi brankár Lehocký. V závere pečatil skóre zápasu symbolicky kapitán mužstva Macejko – 0:2. Po zápase zavládla v mužstve hostí veľká radosť, nakoľko Čadca prehrala v D. Tižinej. Po výhre v Tisovci obsadila juniorka Pohronia desiate miesto a definitívne sa vyhla zostupu do nižšej súťaže.

ĽUBOMÍR GÁBOR

L. Štiavnica - N. Baňa 1:0 (0:0)

ROZHODOVAL: Súhrada, 100 divákov

N. BAŇA: Krnčan – Krammer, Jenes, Horniak, Gočala, Uličný, Tóth, Budinský, Petráš, Marek, Hanák (80. Rudzan)

V Liptovskej Štiavnici sa hral zápas, v ktorom domáci museli a hostia mohli. Hostia sa v prvom polčase mohli ujať vedenia, no nastrelili iba žrď. Jediný gól zápasu, ktorý aj rozhodol zaznamenali domáci v 50. minúte.

16.Tisovec 30 6 1 23 33:47 19

Ostatné výsledky: Brusno – Bytča 3:1, Rakytovce – Kalinovo 3:0, Z. Poruba – Badín 0:4, Krásno – K. N. Mesto 1:1, Makov – Lučenec 4:2, D. Tížina – Čadca 2:0

IV. LIGA

28. kolo

Málinec – Žarnovica 3:2 (2:1)

GÓLY: Roško, Štefanka 2

ROZHODOVAL: Labuda, 200 divákov

ŽARNOVICA: Sámel – Michalov, Necpal, Gapa, Listofer, Štefanka, Ometák, Roško, Vuong (46. Laurov), Mikuška (44. Herold), Nasvetr (63. Černák)

V zápase dostali príležitosť aj hráči z žarnovickej lavičky. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, ale brankár Sámel, ktorý dostal šancu zlikvidoval minimálne päť gólových príležitostí. Nakoniec sa tešili z gólu hostia, keď v 35. min. vymietol pavučinu domácej brány Roško. Na konci polčasu sa presadili aj domáci, keď najskôr v 41. min. vyrovnali a na konci polčasu upravili na 2:1. Aj v druhom polčase začali domáci útočne a v 50. min. upravili na 3:1. V 60. min. mohli domáci streliť aj ďalší gól, no opečiatkovali iba brvno. V 77. min. hostia korigovali na 3:2, keď sa po prihrávke Ometáka presadil Štefanka. V 87. min. mohli hostia aj vyrovnať, no Černák nezužitkoval dobrú prihrávku Laurova, keď prestrelil domácu bránu. Žarnovičania tak utrpeli prvú jarnú prehru, no tá ich pozíciu v tabuľke nezmenila.

RATIBOR KOPČÁK

Š. Bane - Kováčová 0:5 (0:1)

ROZHODOVAL: Tokár, 120 divákov

Š. BANE: Ševeček – Sojka (19. Malatinec – 83. Daubner), Turkota, Čamaj, Lupták, Drexler, Blaškovič, Krčmárik, Pastier, Haboš, Neuschl

Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný, v 30. min. sa hostia sa po chybe v domácej obrane ujali vedenia – 0:1. Domáci si vytvorili v prvom dejstve jednu šancu, no Lupták pálil vedľa. V druhom polčase hneď na začiatku mohli domáci vyrovnať, ale opäť šancu zahodili. Hosťom sa podarilo po rýchlom brejku zvýšiť na 2:0. Potom zahodili domáci dve čisté šance, čo hostia potrestali tretím gólom – 0:3. Tento zásah rozhodol o výsledku, Štiavnické Bane už nenašli psychických síl na vyrovnanie, čo hostia potrestali ďalšími dvomi gólmi – 0:5. V samotnom závere mohli domáci dosiahnuť aspoň čestný zásah, no gól im v tomto zápase jednoducho nebolo súdené dať.

14.Hnúšťa 26 4 2 20 18:79 14

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Divín 5:1, Zvolen – Hnúšťa 4:0, Vinica – Detva 4:0, V. Krtíš – Revúca 0:2, Podbrezová B a Poltár mali voľno

V. LIGA

26. kolo

Repište - Sokol Jakub 3:1 (1:1)

GÓLY: M. Karvaš, M. Slaný, P. Ulbrík,

ROZHODOVAL: Uhorskai, 150 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Slaný, M. Karvaš, P. Ulbrík, Kordík, M. Kmeť, Hurta, E. Kmeť, Vincúr (80. Tadian), Kordík

Rozlúčka so súťažným ročníkom dopadla v Repišti na výbornú. Domáci zahrali ukážkový futbal plný krásnych akcií a strelili tri pekné góly. Svoje víťazstvo venujú hráči svojmu fotografovi Karolovi Kristovi, ktorý oslávil päťdesiate narodeniny. Celá TJ Sokol mu praje pevné zdravie, veľa rodinnej pohody a pekných záberov.

14.Dudince 26 2 3 21 21:78 9

Ostatné výsledky: Podlavice – Šalková 3:0, Sásová – Dudince 6:2, Krupina – Č. Balog 1:2, Hrochoť – Medzibrod 5:1, Pliešovce – Hriňová 1:1, Priechod – S. Ľupča 4:1