LIGOVÝ FUTBAL: Juniorka Pohronia je definitívne zachránená

Tisovec - Pohronie jun. 0:2 (0:0)

GÓLY: 66. Blaho, 90. Macejko

ROZHODOVAL: Libiak, 100 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Macejko, Balogh, Gajdoš, Urgela (50. Matuškovič – 90. R. Hudec), Dobrota, Hanus, Blaho, Kamas, Gregáň (79. Kukučka)

Zápas začali Pohrončania dobre, v prvej štvrťhodine mali niekoľko vyložených príležitostí, ktoré však nepremenili. Domáci následne hru vyrovnali. V druhom polčase bol zápas dosť nervózny, hostia urobili niekoľko zmien v rozostavení, čo sa z pohľadu výsledku ukázalo ako rozhodujúce. Skóre otvoril v 66. min. Blaho a Pohrončania viedli - 0:1. Za tohto stavu podržal hostí dvomi výbornými zákrokmi brankár Lehocký. V závere pečatil skóre zápasu symbolicky kapitán mužstva Macejko – 0:2. Po zápase zavládla v mužstve hostí veľká radosť, nakoľko Čadca prehrala v D. Tižinej. Po výhre v Tisovci obsadila juniorka Pohronia desiate miesto a definitívne sa vyhla zostupu do nižšej súťaže.

ĽUBOMÍR GÁBOR

L. Štiavnica - N. Baňa 1:0 (0:0)

ROZHODOVAL: Súhrada, 100 divákov

N. BAŇA: Krnčan – Krammer, Jenes, Horniak, Gočala, Uličný, Tóth, Budinský, Petráš, Marek, Hanák (80. Rudzan)

V Liptovskej Štiavnici sa hral zápas, v ktorom domáci museli a hostia mohli. Hostia sa v prvom polčase mohli ujať vedenia, no nastrelili iba žrď. Jediný gól zápasu, ktorý aj rozhodol zaznamenali domáci v 50. minúte.

16.Tisovec 30 6 1 23 33:47 19

Ostatné výsledky: Brusno – Bytča 3:1, Rakytovce – Kalinovo 3:0, Z. Poruba – Badín 0:4, Krásno – K. N. Mesto 1:1, Makov – Lučenec 4:2, D. Tížina – Čadca 2:0

IV. LIGA

28. kolo

Málinec – Žarnovica 3:2 (2:1)

GÓLY: Roško, Štefanka 2

ROZHODOVAL: Labuda, 200 divákov

ŽARNOVICA: Sámel – Michalov, Necpal, Gapa, Listofer, Štefanka, Ometák, Roško, Vuong (46. Laurov), Mikuška (44. Herold), Nasvetr (63. Černák)

V zápase dostali príležitosť aj hráči z žarnovickej lavičky. V prvom polčase boli domáci aktívnejší, ale brankár Sámel, ktorý dostal šancu zlikvidoval minimálne päť gólových príležitostí. Nakoniec sa tešili z gólu hostia, keď v 35. min. vymietol pavučinu domácej brány Roško. Na konci polčasu sa presadili aj domáci, keď najskôr v 41. min. vyrovnali a na konci polčasu upravili na 2:1. Aj v druhom polčase začali domáci útočne a v 50. min. upravili na 3:1. V 60. min. mohli domáci streliť aj ďalší gól, no opečiatkovali iba brvno. V 77. min. hostia korigovali na 3:2, keď sa po prihrávke Ometáka presadil Štefanka. V 87. min. mohli hostia aj vyrovnať, no Černák nezužitkoval dobrú prihrávku Laurova, keď prestrelil domácu bránu. Žarnovičania tak utrpeli prvú jarnú prehru, no tá ich pozíciu v tabuľke nezmenila.

RATIBOR KOPČÁK

Š. Bane - Kováčová 0:5 (0:1)

ROZHODOVAL: Tokár, 120 divákov

Š. BANE: Ševeček – Sojka (19. Malatinec – 83. Daubner), Turkota, Čamaj, Lupták, Drexler, Blaškovič, Krčmárik, Pastier, Haboš, Neuschl

Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný, v 30. min. sa hostia sa po chybe v domácej obrane ujali vedenia – 0:1. Domáci si vytvorili v prvom dejstve jednu šancu, no Lupták pálil vedľa. V druhom polčase hneď na začiatku mohli domáci vyrovnať, ale opäť šancu zahodili. Hosťom sa podarilo po rýchlom brejku zvýšiť na 2:0. Potom zahodili domáci dve čisté šance, čo hostia potrestali tretím gólom – 0:3. Tento zásah rozhodol o výsledku, Štiavnické Bane už nenašli psychických síl na vyrovnanie, čo hostia potrestali ďalšími dvomi gólmi – 0:5. V samotnom závere mohli domáci dosiahnuť aspoň čestný zásah, no gól im v tomto zápase jednoducho nebolo súdené dať.

14.Hnúšťa 26 4 2 20 18:79 14

Ostatné výsledky: Fiľakovo – Divín 5:1, Zvolen – Hnúšťa 4:0, Vinica – Detva 4:0, V. Krtíš – Revúca 0:2, Podbrezová B a Poltár mali voľno

V. LIGA

26. kolo

Repište - Sokol Jakub 3:1 (1:1)

GÓLY: M. Karvaš, M. Slaný, P. Ulbrík,

ROZHODOVAL: Uhorskai, 150 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Slaný, M. Karvaš, P. Ulbrík, Kordík, M. Kmeť, Hurta, E. Kmeť, Vincúr (80. Tadian), Kordík

Rozlúčka so súťažným ročníkom dopadla v Repišti na výbornú. Domáci zahrali ukážkový futbal plný krásnych akcií a strelili tri pekné góly. Svoje víťazstvo venujú hráči svojmu fotografovi Karolovi Kristovi, ktorý oslávil päťdesiate narodeniny. Celá TJ Sokol mu praje pevné zdravie, veľa rodinnej pohody a pekných záberov.

14.Dudince 26 2 3 21 21:78 9

Ostatné výsledky: Podlavice – Šalková 3:0, Sásová – Dudince 6:2, Krupina – Č. Balog 1:2, Hrochoť – Medzibrod 5:1, Pliešovce – Hriňová 1:1, Priechod – S. Ľupča 4:1

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 3 382

Žiarčana (36) obvinili pre drogy (+ POLICAJNÉ VIDEO)

Obvinený je stíhaný aj za inú trestnú činnosť.

Záhada auta na brehu Hrona: Ženu polícia vypátrala živú

Udalosť, ktorá vzbudila mnohé otázky, má prekvapivý záver.

Takto polícia našla auto Miriam Martišovej.
Slovenský obranca Interu Milan Škriniar (vpravo) a hráč Atalanty Berat Djimsiti v súboji o loptu.